RE: Kako prati bebin veš? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Ana RR -> RE: Kako prati bebin veš? (25.5.2018 12:57:47)

Hahaha, kako bre ne znaš [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kako prati bebin veš? (25.5.2018 13:00:07)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hahaha, kako bre ne znaš [sm=smiley36.gif]

Života mi, nemam pojma. Bas cu posle pogledatu uputstvo.




Maraj -> RE: Kako prati bebin veš? (25.5.2018 13:47:36)

Moja beko masina ima opciju dodatnog ispiranja. Nisam je nikad ukljucivala kada je L bio beba. Sve stvari sam mu prala u bebi deterdzentu. Da l dm-ov ili persil. Uglavnom bebi deterdzent. Jako malo sam stavljala. A omeksovac nisam stavljala. Tako da kada masina uzme vodu iz one posudice gde trrba da se sipa omeksivac, to mubdodje kao dodagno ispiranje jer ja nisam stavljala omeksivac. Kasnije sam stavljala. Mislim da nisam pre 6.meseca stavljala omeksivac.




vocicana -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 15:34:03)

Nikda nisam to gledala, kupila sam samo Persil Sensitive kada se Damjan rodio, ne zato sto je sensitive nego zato sto je bila akcija, omeksivac stavljam, sve normalno i nikada nisam koristila opciju duplog ispiranja. Sve sto mogu otkuvam.




vonavoj -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 17:50:30)

Ja perem istim praskom kao i nas ves, persil..a uzela sam silan beli,i to stavim pola mere..da zamirise..mada kada izadje iz susilice bude sve mekano..[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 21:25:47)

Silan beli zakon. I bebama i nama blag , ne volim kad je omeksivac jak pa odeca mirise onako da para nozdrve.
I Chicco da ne zaboravim sam stavljala kad su bili bebaci.




mama Jo -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 22:02:31)

Meni je Chicco beli omeksivac, i njihov tecni prasak milina jedna, obozavam taj miris, vrlo cesto ,,ukradem" od dece i nase stvari operem sa njim 😊




Anck Su Nmaun -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 22:07:23)

Zato Chocco nagradnu igru ne preskacem [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 22:08:58)

Davno ga nisam kupila. Divan je taj beli.




vonavoj -> RE: Kako prati bebin veš? (26.5.2018 22:12:58)

Kupila sam 3l za 300din[sm=jezicek.gif]




veselicaa -> RE: Kako prati bebin veš? (13.7.2018 17:59:10)

Ninin ves perem posebno.




dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 15:53:55)

Bebine stvari ću posebno, tako sam i sa S, do ne znam kada.

E sada, kupila sam tečni Ariel za bebe, sa njim ću da perem bebine stvari na 40 st.
Ali sam zaboravila da uzmem praškasti za bebe, jer sa njim otkuvavam.

Ja gotov0 ništa ne perem na 60, uljučujem nežnije stvari na 30, šareno na 40 i beli veš, peškire, krpe otkuvavam.

Da li je ok da za otkuvavanje (tetra, švedske pelene) koristim isti prašak kao za nas (nije bebi)?
Planiram da dodatno ispiram sve, bar u početku.
Bodiće, helankice može na 40?


I da li da stavljam manje deterdženta, nego za nas?





dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 16:08:06)

Vidim da koristite uglavnom Persil i Chicco, jel neko probao Ariel za bebe?
Ja inače koristim tečni Ariel za nas, nekako mi najviše odgovara,a juče nađoh taj Ariel za bebe na super popustu, zato ga uzeh, 2 pakovanja.

Mogu njega? Sa duplim ispiranjem?




lesli -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 16:12:45)

Dunja mozes. Mi smo koristili chicco, ali nisam bas zadovoljna kako pere. Sada koristimo tecni arijel za bebe ili frosch (sensitive ili baby). Sve sa duplim ispiranjem. Doduse, ja i nas ves ispiram duplo.
A sto ne moses sa tecnim arijelom da iskuvavas? 
I da peskiri, posteljina i pelene na 90, a odeca na 40.




milicicak -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 16:22:42)

Ja sve bebece otkuvavam, al ja sam blesava 🤷 koristim dm baby manju kolicinu i duplo ispiranje.
Dunja, nema razloga da ne koristis vas prasak, ja bih stavila samo manje praska




veselicaa -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 16:44:44)

Ja jos perem Ninine stvari posebno,prasak i omeksivac isti kao i nama.




Rosita -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 18:04:45)

Perem sada sve skupa. Od kad bebu spustim na tepih sve isto kao i mi.




dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:13:21)

Hvala vam! Onda ću sa Arielom.

A nekako nikada ne otkuvavam sa tečnim jer ja tečni ubacim u bubanj, u čašici, i tripujem da će se čašica istopiti na 95 stepeni [sm=smiley36.gif]

Kako vi kada perete sa tečnim na 95, stavite li deterdžent u bubanj, (u čašu?) ili gore u fioku?

Mene nervira fioka poslednjih 6 meseci, zadržava mi se voda u odeljku za omekšivač (inače skoro ni ne koristim omekšivač), bude prepuna vode ta pregrada kada mašina završi (bez obzira da li prala sa tečnim ili praškastim deterdžentom, i bez obzira da li ej sa ili bez omekšivača.




Maraj -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:30:56)

Dunja zapusio ti se taj odvod. Samo.izvuci tu fioku i isperi je na lavabou. I memi se desi da se voda zadrzi al mora se oprati ta fioka




dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:52:09)

Perem ja fioku detaljno posle svakog pranja, nije zapušeno ništa, čitala sam na forumima, dešava se često to mašinama, posle nekog vremena.
Ne dešava se svaki put, tipa svaki drugi put.

I komšinici isto, pa smo odlučile da ne obraćamo pažnju na to, bitno da je veš lepo opran.




lesli -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:54:02)

Nece se casica istopiti. Ja koristim tecni ariel vec 2-3 godine. Slobodno stavi casicu u bunanj. 🙂




dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:55:33)

Sinoć sam mašinu, vrata, fioku sve izribala sa sirćetom, i ubacila 300gr limuntusa u bubanj, uključila noćas praznu sa limuntusom na 95, tako da je dezinfikovana, pa sada krećem sa pranjem bebećih stvari.

Oribah i kupatilo sinoć sa sirćetom, sve sada blista, tj još malo pa cela kuća blista, baš sam se naradila ovih dana, odoh u off..




dunja RR -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 20:55:56)

Hvala Les! Stavljaš onu plastičnu, zelenu čašicu, od Ariela jel tako?
I ja ga koristim dugo, ali nisam otkuvavala sa njim, samo na 30 i 40, i uvek mi veš bude super, nikada ne stavljam omekšivač sa tečnim Arielom.

IZVORNA PORUKA: lesli

Nece se casica istopiti. Ja koristim tecni ariel vec 2-3 godine. Slobodno stavi casicu u bunanj. 🙂





Maraj -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 21:03:05)

Dunja [sm=smiley36.gif] vidi se da ce uskoto beba. Mada ja sam isto pola kuce oribala sa sircetom i sodom bikarbonom da je moja mama odmah rekla da nosim devojcicu cim toliko radim[sm=smiley1.gif] tako i ti




lesli -> RE: Kako prati bebin veš? (8.2.2019 22:07:50)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala Les! Stavljaš onu plastičnu, zelenu čašicu, od Ariela jel tako?
I ja ga koristim dugo, ali nisam otkuvavala sa njim, samo na 30 i 40, i uvek mi veš bude super, nikada ne stavljam omekšivač sa tečnim Arielom.

IZVORNA PORUKA: lesli

Nece se casica istopiti. Ja koristim tecni ariel vec 2-3 godine. Slobodno stavi casicu u bunanj. 🙂





Da, da ta zelena sto dodje uz prasak. Tj ranije je dolazila, jedno vreme nije, ne znam sada (kupujemo ona veca pakovanja) :)





Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>