RE: Kako prati bebin veš? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


degu -> RE: Kako prati bebin veš? (15.7.2017 21:54:21)

Ja kako kad, Teodorino sareno s nasim, belo perem s njegovim na 90. Ako nema naseg onda sav njihov operem na 60. Perem sa tecnim Persil sensitive, njima stavljam sode bikarbone i sirce umesto omeksivaca i duplo ispiranje. Nama stavim bebi omeksivac jer i Teodorine stvari nekad perem s nasim.




dddaca -> RE: Kako prati bebin veš? (15.7.2017 22:25:30)

Kako stavljas sirce i sodu bikarbonu? U kom odnosu i zar ne reaguju zajedno?




MicinaMama -> RE: Kako prati bebin veš? (16.7.2017 1:14:58)

I ja ne mesam deciji ves sa nasim,jedino ako imam koju svetlu majicu pa ubacim sa njihovim ili ako imaju nesto crno pa ubacim sa nasim crnim vesom da se pere a toga nema mnogo,po koje helankice.

Sto se tice proizvoda za pranje,koristim tecni detardzent za pranje vesa i to menjam.Ne uzimam uvek isti.Mada negde sam procitala da bas deci sa osetljivom kozom ipak treba prati sa praskom (sensitive)za ves.Posto tecni sadrze u sebi nekakav sastojak sto izaziva iritacije.Eh sada...primetila sam da neki izazivaju a neki ne.

Posto sada imamo bebicu presla sam na bebi omeksivac,hipoalergenski SUPLINE.Bas lepo mirise.

Belu odecicu,pamucne pelene i sipercice otkuhavam na 90° ostalo na 40°




degu -> RE: Kako prati bebin veš? (16.7.2017 7:53:09)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Kako stavljas sirce i sodu bikarbonu? U kom odnosu i zar ne reaguju zajedno?


Sodu bikarbo u stavljam u deo za prasak, sirce u deo za omeksivac. Reaguju zajedno




dddaca -> RE: Kako prati bebin veš? (16.7.2017 14:39:02)

Izvini sto gnjavim, to ide kao omeksivac? Znaci prasak stavis normalno, a ovo kad masina zavrsi? U kojim kolicinama, htela bih da probam?




degu -> RE: Kako prati bebin veš? (16.7.2017 14:46:48)

Stavim odmah sve, nisam probala da stavim naknadno, bude mekan ves i ne oseca se sirce. Ja to ono otprilike, malo sunem, recimo jednu rakijsku casicu, prasak normalno. I ne gnjaviiiis me [sm=smiley36.gif]




Tatjana.87 -> RE: Kako prati bebin veš? (15.9.2017 16:41:30)

Moracu ovo da probam po tvom receptu [sm=smiley36.gif]
Cula sam i pre za to ali nisam nikada shvatala ozbiljno.




krin 40 -> RE: Kako prati bebin veš? (15.9.2017 16:43:56)

Ja kao i ostali veš.Oplemenjivač baby sensitive i to je to




Tatjana.87 -> RE: Kako prati bebin veš? (15.9.2017 16:48:36)

Ja bebanov ves perem sa Persil senzitiv gelom..
Takodje smo uzimali i Chicoo omeksivac i tecni detercent ok je miris.




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 17:01:56)

Bebin ves,po savetu dermatologa posle atopisjkom dermatitisa,prala sam sa Merix baby senstive (navodno najblazi je).
Bez omeksivaca.

Receno mi je da polako uvodim i omeksivac (ako zelim), tako da je kod nas trenutno Persil tecni i Silav sensitiv baby (generalno koristimo svaki omeksivac za bebe,koji nam tata donese-njemu dzuabe poslati sliku,uzme sta mu je prvo pod rukom :D )


Prvih nekoliko meseci sav njegov ves sam prala odvojeno od naseg,cak sam imala i posebnu kantu za ves da se ne mesa.Dok jednog dana nisam presekla i odlucila da necu bas toliko da ga drzim pod staklenim zvonom.


Sada perem sve zajedno-naravno nista to nije prljavo i tome slicno,ali ne treba preterivati.



Jedino vodim racuna da ne stavljam previse praska i omeksivaca.




Mala Elena -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 21:22:21)

Planiram da kupim neki sensitive prasak i omeksivac uskoro.




Tatjana.87 -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 21:38:00)

Mi smo prešli na Chicco i omekšivač i deterdžent
Lepo pere veš i lepo miriše, onako baš bebeći na puder za bebe.




Maslacak15 -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 21:58:39)

ja sam koristila samo Persil sensitiv bez ikakvih omeksivaca. Njihovu gardarobu sam prala odvojeno dok su bili bebe. Nikada nismo imali problema sa kozom, ni alergije ni osipi....




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 22:32:37)

Dermatolog mi je napomenuo da ne preterujem u smislu sve sensitive, no krenem od sebe da sam ja alergicna na sve zivo pa za svaki slucaj.

Chicco prasak, da li je tecan?

Nesto sam u fazi tecnih.
Persil mi je ok.Blag miris (moze i bez omeksivaca,sta vise i nema potrebe za njim-ves bude bas ,bas mekan) i sto mi je bitno-skida sve moguce i nemoguce fleke.




Tatjana.87 -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 22:40:13)

Jeste tečan je Chicoo i ja sam krenula sa persilom ali mi sadi Chicoo super!




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (3.10.2017 22:49:49)

Tatjana malocas sam videla poruku,hvala ti puno,no iz nekog razloga nesto trokira sa slanjem. :)


Verovatno sam videla,ali nisam obracala paznju pa sam skontala da je omeksivac.Bas cu uzeti za probu.
Njihov omeksivac me je nekako gusio (iako sam bukvalno samo ja osetila miris).




veselicaa -> RE: Kako prati bebin veš? (4.10.2017 12:42:17)

Bilo koji prasak,trenutno bonux a omeksivac samo cocolino rozi od prvog dana tako.Bebine stvari perem posebno.




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (4.10.2017 15:31:25)

Moj muz kaze da nisam normalna,jer svoje perem sa bebinim stvarima ali ostalo ne. [sm=smiley36.gif]




Dragica Draga -> RE: Kako prati bebin veš? (4.10.2017 21:55:03)

Do god.dana sam sve na 60, belo iskuvavam, i obavezno sve peglam i sa jedne i druge strane.
Posle god.-god.ipo neke stvari i na 40 stavim, a poneke perem i sa nasim, uglavnom nesto sto ne ide direktno do njenog tela.
Koristimo Chicco tecni prasak i deterdzent i prezadovoljni smo.




IvanaSK RR -> RE: Kako prati bebin veš? (4.10.2017 22:23:59)

Mi vec neko vreme sve zajedno peremo. Prasak za ves i omeksivac koristim koji kupim, nema pravila.




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (5.10.2017 22:49:38)

Mislim da cu i ja tako da krenem,jer nisam za to da ih treba drzati pod staklenim zvonom.Sto vise vodis racuna,uvek im nesto fali.




Tatjana.87 -> RE: Kako prati bebin veš? (5.10.2017 23:05:11)

Za sada mi je u redu da perem njegov ves odvojeno,cak i kada nemam dovoljno stvari ja ubacim koji njegov peskir i to je to.
Gledam danas ima svoju korpu za prljav ves,ima za cist ,haha da nije tako mali mogao bi komotno da zivi samostalno sve svoje ima [sm=smiley36.gif]




medamisko -> RE: Kako prati bebin veš? (7.10.2017 9:36:33)

Bebin ves , tacnije za prvo dete, morala sam da kupujem neki u Dm bez mirisa i cega sve ne secam se, on bi se osuo i od mrvice omeksivaca.
Bukvalno sve sam peglala jako dugo.
A za moju malu princezu, tek po nesto. Koristila Chicco deterdjent i neki Duel.




MamaNecaVo -> RE: Kako prati bebin veš? (20.10.2017 16:58:29)

Ja ponekad ubacim omeksivac ponekad izbacim pa miksujem tako.




degu -> RE: Kako prati bebin veš? (20.10.2017 17:11:50)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja sam koristila samo Persil sensitiv bez ikakvih omeksivaca. Njihovu gardarobu sam prala odvojeno dok su bili bebe. Nikada nismo imali problema sa kozom, ni alergije ni osipi....


i dalje ovako i nas ves peremsa persil sensitive




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>