RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:01:41)

Ma, strasno...poznajem ih odlicno...ja sam operisala prosle godine cokoladne ciste i videla sam kakvo je osoblje...sreca moja sto mnogi moji rodjaci rade u klinickom centru, pa su me "preko veze" kljukali lekovima protiv bolova.




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:05:13)

Mod, jesi li tu?
Preporuci mi, molim te, nekog normalnog dr u Nisu-ako uopste takav postoji....




Modessty -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:06:27)

evo mene!
Ana slobodno pricaj u moje ime!!![sm=smiley36.gif] pa toliko znamo jedna o drugoj da se pitam po nekad dal me i muž toliko poznaje koliko žene ovde?![sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]

Daco pošto nesmem da pišem imena ovde poslaću ti privatnu poruku.

A što se PrimolutNor-a tiče, znam da se daje za regulisanje ciklusa. Ja sam ga jednom uzimala da bi dobila, jer mi je zbog perzistentnog folikula ciklus trajao skoro dva meseca. Prve 4 tablete sam dobro podnela, a kad sam popila petu vrtelo mi se u glavi, nisam mogla da dišem i imala sam nenormalnu aritmiju!!! I rekla sam više nikad!

Nije mi baš jasno što ti ne daju Klomifen, on je za stvaranje folikula, a pregnil se daje nakon toga za pucanje tog folikula.
Ajde pišem ti pp




Anoniman -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:07:32)

Smeš da pišeš imena lekara, samo ne privatnih klinika, da ne bude reklama. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:16:14)

Sve je krenulo prosle god.kada su sasvim slucajno otkrili cistu, koja je bila ogromna. Operisala sam je i tada su konstatovali da je u pitanju endometrioza. Nakon toga primala terapiju i ciklus se vratio krajem avgusta. Pocela sam da radim folikulometriju i posto sam htela da cujem vise misljenja, nasla sam se u cudu-kome verovati. Po jednima ima ovulacije, po dugima-ukljucujuci i mog dr nema i poceo je da mi propisuje primoult nor koji pijem vec 7 ciklusa. Inace, moj ciklus je uvek bio uredan...29-30dana. Kome da se obratim? Posalji mi privatnu poruku sa imenima...




Modessty -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:17:18)

poslala sam ti ceo roman! [sm=smiley36.gif]
na poslu sam pa kucam i pricam telefonom i sa šefom....[sm=jezicek.gif]




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:21:56)

i ja sam na rad.mestu, ali nema nesto posla...procitala sam, ali nisam cula za ovog dr...za doktorku jesam...




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:25:16)

Ne znam o cemu se radi kod mene? Svi se slazu da je 3.dana ciklusa sve u redu, 11.dana ima vise folikula, posle toga se samo jedan izdvoji i raste i dostigne velicinu od 22mm, ali od 16.17.dana ciklusa misljenja se dele. Po jednima je puko i doslo je do ovulacije, a to sto se vidi je zuto telo, po drugima folikul nastavlja sa rastom i ovulacija je izostala. 




Jacaca -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:31:06)

IZVORNA PORUKA: daca77

Ne znam o cemu se radi kod mene? Svi se slazu da je 3.dana ciklusa sve u redu, 11.dana ima vise folikula, posle toga se samo jedan izdvoji i raste i dostigne velicinu od 22mm, ali od 16.17.dana ciklusa misljenja se dele. Po jednima je puko i doslo je do ovulacije, a to sto se vidi je zuto telo, po drugima folikul nastavlja sa rastom i ovulacija je izostala. 


Nema potrebe da razlicito vide, jer zuto telo se tacno vidi, ono je puno manje od folikula, od 2-4mm a folikul ti je bio 22mm.




Jacaca -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:32:09)

jos nesto, ako je pukao folikul u douglasu se vidi slobodna tecnost, to svaki ginekolog moze da vidi, ako ume[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Modessty -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:35:22)

Jacilaaaaaa [sm=smiley1.gif] ljubim te jaaa [sm=smiley1.gif]

Daco napisala sam ti jos jedan roman[sm=smiley1.gif]

Jaca je u pravu. I meni nije jasno kao ne vide? tj. kako to svi vide razlicito?




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:37:41)

Pa Jacaca,
po nekima 20.dana ciklusa je to velicine od 35-40mm, a  drugi kazu da ne vide to. Ne razumem ih uopste...




Modessty -> RE: Folikuli (21.4.2009 11:53:00)

to bre bas veliko [sm=zmeden.gif]
kako mogu da ne vide? Gde gledaju?!




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 12:07:16)

Pa otkud znam sta gledaju...
hvala ti puno...




Modessty -> RE: Folikuli (21.4.2009 12:12:23)

Ma nema na čemu!

na žalost moramo da naučimo celu ginekologiju kao bi smo same sebi pomogle!




daca77 -> RE: Folikuli (21.4.2009 12:59:31)

posalji mi adresu i tel.ordinacije,  Mod...




daca77 -> RE: Folikuli (30.4.2009 13:31:34)

Jaco,
posto si strucnjak za UZ pregled, reci mi da li dr moze videti da je jajovod prosiren i da navodno vidi da pliva u nekoj tecnosti?




Zoka81 -> RE: Folikuli (9.5.2009 17:32:58)

Cure gde ste nema vas....




Anoniman -> RE: Folikuli (16.7.2009 13:32:42)

Iz teme HSG:

IZVORNA PORUKA: boje

najinteresantnije je sto ja uglavnom za vreme ovulacije osetim probadanje u desnom jajniku, levi nista


IZVORNA PORUKA: ljubičica

ja sam išla na folikulometriju i imala sam 2 folikula, jedan na levom i jedan na desnom jajniku, ali ja uopšte nisam osetila da mi je na levom pukao, a na desnom kad je pucao probadalo me. I ispratili smo pucanje kad nam je dr. rekla, ali se ništa nije desilo. A, baš sam se ponadala da hoće.


IZVORNA PORUKA: ljubičica

Jesi li išla da pratiš? Ako nisi, ne bi bilo loše da odeš, čisto da vidiš kakva ti je proizvodnja folikula. 


IZVORNA PORUKA: boje

ja sam isla samo jednom i to kad sam pila klomifen.tad me je probadao desni jajnik i dr mi je rekao da je bas na tom jajniku vodeci folikul.Problem je u tome sto mi nije dao pregnil za pucanje folikula vec mi je rekao da je sve ok i da mutimo  naredna dva dana.Mislim, kako ja da znam da mi je pukao folikul??????Ja sam ga pitala za pregnil, ali on mi je rekao da se pregnil daje kad je u pitanju inseminacija?!Eto sta dalje da ti kazem....da mogu i znam sama bih ga sebi dala.
nisam dalje vise uzimlala klomifen bas zbog toga sto smo cekali rezultate mm, pa da znamo da nije uzalud.Sad idemo na godisnji pa se nadam da nam nece ni trebati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


IZVORNA PORUKA: ljubičica

IZVORNA PORUKA: boje

Mislim, kako ja da znam da mi je pukao folikul??????Ja sam ga pitala za pregnil, ali on mi je rekao da se pregnil daje kad je u pitanju inseminacija?!


Svašta! Pa kad ti kaže da treba da mutiš mora i da ti kaže da dođeš ponovo za 2, 3 dana da pogleda da li je pukao i šta je bilo uopšte. Ako je potrebno da se stimuliše pucanje folikula onda da ti da pregnil. Zato se i ide posle pucanja, da bi on video šta se dešava.


IZVORNA PORUKA: boje

draga moja, vidis da je to sve povrsno zato i zelim da menjam lekara.


IZVORNA PORUKA: ljubičica

Najbolje bi bilo da upravo to i uradiš, vidiš kako taj neće ništa da ti kaže, teraj ga u *** .




daca77 -> RE: Folikuli (14.8.2009 10:59:44)

Danas sam pronasla i nesto sto me zbunilo...naime, neka od vas je ovde pominjala belo vino za prskanje folikula. Medjutim, nasla sam nesto o tome:
"postoji jedan problem koji zene, u zelji da se rese problema sa cistama i miomima, uglavnom ignorisu:ovaj lek sadrzi belo vino, a belo vino znaci alkohol. Problem je sto alkohol veoma nepovoljno deluje na ciste i miome, a jos gore na organizam koji je njima ugrozen. Ipak, posto je lek zaista efikasan, probajte da zamenite belo vino jabukovim sircetom i radite sve isto kao i kod prvog. Koliko sam cula, ova zamena je podjednako efikasna,a ne sadrzi alkohol...plus, jabukovo sirce ima i svoj, veoma povoljan ucinak na ciste i miome."




viking -> RE: Folikuli (14.8.2009 23:09:17)

Drage devojke,
iako sam se tek danas zvanično učlanila, već par nedelja sam svakodnevno na ovom forumu trudeći se da pročitam što više sadržaja da vam ne bih oduzimala vreme postavljajući pitanja koje su druge već postavile, postujući ih po pogrešnim forumima ili kršeći pravila. Skapirala sam do sad da se ne smeju "javno" preporučivati ordinacije ali bi mi mnogo značila preporuka neke zaista dobre ordinacije/doktorke u Beogradu pošto smo muž i ja shvatili da je "došao taj trenutak" a ja generalno imam frku od belih mantila. Zato vas molim za neku ličnu preporuku na mejl tj. na privatnu poruku ako već ne može drugačije.
Inače, sajt je sjajan a forum više nego informativan. BRAVO za sve vas![sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Folikuli (15.8.2009 0:19:55)

Hello! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Privatno ili državno?




Anoniman -> RE: Folikuli (15.8.2009 0:25:20)

Imaš temu Preporučite ginekologa... tamo pišu imena lekara. Neki od njih rade i privatno.




Nikitta -> RE: Folikuli (9.9.2009 0:17:05)

Drage moje,
Evo i mog problema.
U braku sam godinu dana, folikulometrije radim 4 meseca.
U prvoj smo samo pratili, sve se odvija normalno,endometrijum zadeblja, primarni folikul 14. dc bude oko 20mm, ali nakon toga narasta do 50mm i ne puca.
Sledeceg meseca mi je Dr ukljucila Pregnyl (5000) ali se folikul samo smezurio. Treceg meseca nije bilo veceg folikula od 9mm, ipak smo isli sa Pregnylom  i ...nista-verovatno nije bilo ovulacije  (desava se).
Ovog meseca smo ukljucili i Klomifen od 3-8. dc .
13. dc – folikul 19.5mm (endom. 7mm) – Pregnyl (5000)
17. dc – folikul 33mm  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Status hormona 2. dc idealan (FSH  4.1, LH 2.2 , prolaktin 490)
Ciklus uvek na vreme , srednje obilan i pomalo bolan.

!!! U 18. godini operisana ogromna cista na levom jajniku, odstranjen deo jajnika.Ali jajnik i dalje u funkciji.
Napominjem takodje , da su ove prethodne ovulacije sa vecim folikulima bile na desnom jajniku.

Dr  bi da pokusamo sledeceg meseca takodje sa Klomifenom (ukoliko ne bude folikula/ciste 2. dc) i sa duplom  dozom Pregnyla od 10 000, a ja se malo plasim da ne dodje do komplikacija.

Ne znam sta mi je dalje ciniti!?




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:07:32)

Sasvim slučajno, čitajući u temi o folikulima da postoji mogućnost da folikul naraste, ali ne pukne pomislila sam da se to kod mene dešava, mada mi niko od lekara do sada nije rekao da je to moguće. Pre 10 dana izmeren mi je folikul 26mm. Danas sam bila ponovo, trebalo bi da dobijem ovih dana, i dr. mi kaže da taj folikul još uvek stoji, nije pukao. Eto, tako sam ja slučajno otkrila da imam isti problem, a da za to nisam ni znala. Doktorka mi je rekla da sačekamo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] da vidimo da li će da nestene, ukoliko ga i dalje bude bilo daće mi nešto (nije spomenula pregnyl, već nešto sličnog naziva,ali nisam zapamtila) kako bi pukao. Koliko sam shvatila, ništa ne može da se uradi kako bi se prečilo da do nepucanja dodje, odnosno unaped se ne zna da li će pući ili ne, pa i ako pukne da li će to biti dovoljno. Može li neko da me posavetuje, šta eventualno još mogu da uradim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>