RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Jellkica -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:11:30)

Procitajte temu Perzistentni folikul mozda vam pomogne da razjasnite neke stvari...i moj je savet da ne dozvolite da vas bez dobrog i razumnog obrazlozenja kljukaju hormonima




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:18:01)

Pročitala sam ja sve o tome pre nego što sam krenula kod dr. spremna da joj održim predavanje, ali žena mi lepo objašnjava da ništa tu nije pouzdano, pa i da to praćenje preko hormona ne mora uvek da pokaže pravu sliku. Sve je meni jasno, samo niko da mi kaže šta je rešenje.




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:20:04)

Misho, pa meni ni 10.ginekolog koga sam sinoc posetila, nema ogovor na to pitanje. Ne mogu da verujem?![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Jellkica -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:22:43)

evo nesto o folikulometriji

Folikulometrija je ultrazvučni pregled kojime se prati porast folikula (struktura koja nosi jajnu stanicu). Ova struktura se u žena reprodukcijske dobi prikazuje tijekom sredine menstruacijskog ciklusa, pokazuje dnevnu stopu rasta od 2 do 4 mm, a prska (ovulira) kod prosječnog promjera od 22 do 24 mm.




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:25:39)

Jeste, Jellkice...ali, meni godinu dana ne puca folikul...a niko nema odgovor




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:36:06)

Evo ni moja dr. u koju imam poverenja kaže da se uzrok ne zna. Pa znaš i sama da u medicini svašta nagadjaju, naročito kod dijagnostike, a bogami i u terapiji. Probaju, pa šta bude. Ona kaže da to ne mora stalno da bude tako, ali ja do sada nisam ni znala da mi se to dešava, možda se dešavalo i ranije, jer već šest meseci ne ostajem trudna, a kao mutimo kad mi kažu da je taj folikul 18mm. Odkud sam ja znala da on i dalje raste i da ne puca. Čak i kad mi je izmeren taj od 26mm rekli mi, sad će da pukne. Malo sutra, on evo i dalje stoji na mom jajniku, ugnezdio se i fino mu. Pa Daco, šta tebi kažu, šta tu još može da se uradi. Ako išta može.




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:43:50)

Uglavnom se svodi da je nedavno objavljeno neko americko istrazivanje o tome da do ovoga dovodi nedostatak nekog enzima-mislim da je rekao prostaciklin. A na to, jednostavno ne moze da se utice. Kaze, strpljivo, desice se i to da folikul sam prsne. Takodje, pominjao je da se ranije primenjivao mehanicki pritisak u predelu jajnika sa folikulom, ali dolazilo je do ozbiljnih komplikacija-krvarenje i sl. On meni samo predlaze "zesci sex"...




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:46:22)

A da...niko od doktora mi nije pominjao to, ali ja sam nalazila...postoji LUF sindrom kada ne puca folikul i tada jedino punkcijom moze da se oslobodi jajna celija iz folikula i naravno da se vantelesno odradi posao. Samo mi je jedan ginekolog preporucio da odmah idem na VTO i da ne cekam da se folikul smiluje da prsne, ne pominjuci mi ovaj LUF sindrom





misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:49:16)

Nemoj da pričaš????? Šta doktor ti rekao, e sad idi kući i navali na "žešći seks"? Ja kad god pokupim neki savet na forumu, pa predočim to mm on kaže, dobro, probaćemo, mnogo je strpljiv, za razliku od mene, ali kad mu sad budem rekla za ovo verovatno da će i da se obraduje. A možda i umre od smeha, kao ja sada. Dobro Daco, probaćemo i to narednog meseca [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:51:13)

Kada mi je prvi put dr to pomenuo, izgubila sam se ...bas mi bilo neprijatno, sada sam navikla pa me nista ne moze iznenaditi...ja kazem mm ili mi ne znamo kako se to zesce radi ili ovo nece da prsne




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:51:27)

Ma moja doktorka mi pomenula neki sindrom, ali ja u celoj žurbi ni to nisam zapamtila. Pa dobro, ali pre ovih drugih mogućih rešenja da probamo sa tim žešćim, pa ako ni onda ne uspe....




Lenka_ -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:51:43)

a da li vam daju neke lekove?
sigurno postoje lekovi koji mogu da izazovu pucanje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:56:21)

Pa ima to što se daje, taj pregnyl i još nešto, ali vidiš da Daci to ne pomaže, a ja još nisam probala, jer nisam znala da imam taj problem. Rekla mi dr. ako taj folikul koji se stacionirao na mom jajniku ne ode sa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] da dodjem da mi da nešto za pucanje. Kao i sve ostalo i ovo ti se svede na to da se vrtiš u krug.




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 12:58:49)

Ma da...neki su mi predlagali pregnil od 10.000, ali moj dr je protiv...kaze da je to ogromna doza za mene...kaze da se gleda i telesna tezina, a ja imam 55 kg





misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 13:03:47)

Daco, ako u medjuvremenu dobiješ neku novu informaciju o ovome, molim te obavesti me. Možda ipak nadjemo neko rešenje. A do tad...... Pa ništa, moraćemo da upražnjavamo taj žešći sex.




lence -> RE: Folikuli (9.9.2009 13:10:37)

Izgleda da se radi o ustrajnosti: 'ko ce duze da bude tvrdoglav, perzistentni folikul ili perzistentna trudilica (sa "zescim" partnerom)?




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 13:19:27)

Ok. Javi i ti novine...




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 13:25:53)

Daco, ja ti poslala pp ali nemam pojma dal si dobila, nešto kao da se poremetilo, jer nakon toga sam opet imala signal da imam novu pp u prijemnom sandučetu, ali  ne mogu da otvorim. Ako si još tu proveri dal si dobila.




daca77 -> RE: Folikuli (9.9.2009 13:33:26)

Jesam, misho...procitala sam...




Nikitta -> RE: Folikuli (9.9.2009 15:16:04)

Ja sam sigurna da pucanje izaziva iskljucivo hemijski proces i da nacin i stil seksualnog odnosa nema apsolutno nikakve veze sa pucanjem. Opna folikula je verovatno vrlo elasticna, cim on moze da naraste na 50mm i da cak i tada ne pukne. Kako bi onda na velicinu od 20-25mm pritisak na njega izazvao pucanje.

Nisam protiv "zesceg" seksa i sigurno nece da vam skodi, ali ne volim kad cujem da strucna lica daju takve izjave.




misha -> RE: Folikuli (9.9.2009 20:31:04)

Ma naravno, i ja mislim da je to glupost, malo smo se zezali.




magnetic -> RE: Folikuli (18.9.2009 12:39:17)

Dali je neka od vas ikada osetila pucanje folikula?Ja kao da sam ovog meseca osetila.




daca77 -> RE: Folikuli (18.9.2009 12:42:03)

Ja sam par ciklusa unazad osetila sredinom ciklusa bol i pulsiranje u predelu jednog jajnika...posle par dana na UZ mi dr potvrdi da na tom jajniku postoji folikul, ali koji, na zalost, nije puko.
Tako da, za sada, bez ultrazvuka znam na kom jajniku mi je vodeci folikul...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lence -> RE: Folikuli (5.10.2009 14:02:48)

Pronadjoh ovo jutros, meni je fascinantno. Izgleda kao kapsulica nocurka. http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/7447942.stm




sirena -> RE: Folikuli (13.10.2009 16:38:05)

Drage, meni je u nedelju pre dva dana bio vodeci folikul 22mm i doca me posla kuci da mutim, mi mutimo i evo cekami sutra u podne pregled, a ja ne mogu da docekam, pa vam zato sada pisem! Inace nisam pila nista od lekova, kaze doca ako sad ne uspe onda lekovi, a ja bih tako da uspe!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>