RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


dejana007 -> RE: Folikuli (24.10.2010 12:55:43)

i ja sam imala takvu situaciju. (((pila klomifen 2*1 ujutru i uvece + sifor od 850 jedan dnevno (ako imas policisticne jajnike) + bromokriptin ( zbog blago povisenog prolaktina) + vitamini ( mama vit ili prenatal) i folnak 1 tableta dnevno ))), ako ne samo klomifen, ako su tebi samo problem folikuli i naravno da proveris i ostale hormone tj hormonski status, pa na osnovu toga odgovarajuca terapija. ja sam pre nego ostala trudna 4 puta izazivala ciklus upravo orgametrilom jer nikako da krene prirodno. nisam dobila po 2 do 3 meseca. imala takodje puuno malih folikula bez vodeceg, a kad su i poceli da rastu od klomifena nisu prelazili 17mm, na kraju kad mi endometrijum bio 12mm i folikul 17x17 primila ( al sutradan uz pretpostavku da folikul porastao jos 1 mm) pregnil 5000 i to je urodilo plodom. Danas evo ulazim u 4 mesec.




caja 2 -> RE: Folikuli (27.10.2010 17:15:29)

Cao svima,imam jedan mali problem pa ako mi moze netko moze objasni[sm=zmeden.gif],pijem klomifen ovo je pocetak prvi put sam startovala poslije spontanog sa klomifenom....proslo je dosta vremena i sad idemo dalje.Klomifen pijem zbog pracenja rasta folikula i pracenja ovulacije.Pocela sam piti 5 dana [sm=hudicek1.gif]od 50mg po jednu tabletu dnevno,10 dana [sm=hudicek1.gif]sam otisla na folikumetriju i na desnom ima folikul od 9mm i danas 11 dan je isto 9mm,neraste uopste i ima malih,sitnih folikula al nema neke vajde od njih bar mislim ovaj od 9mm je bio kao najveci...al eto i danas tj 12 dan[sm=hudicek1.gif] na folikumetriji je bio 9 mm.Doktorica mi je rekla do dodjem sad za 3 dana al sumnja da ce se ista promjeniti jer nije nista narastao ZANIMA ME ZASTO NIJE NARASTAO NIMALO,i rekla je da kad dodjem za 3 dana ako nebude nikakve promjene,da cu iduce[sm=hudicek1.gif] poceti piti po 2 tablete.......hvala vam




Ana RR -> RE: Folikuli (27.10.2010 17:46:52)

Caja, ne odreaguje svako na klomifen baš onako kako bi trebalo.. a možda ti ta doza nije bila dovoljna.
Ja sam uvek pila od 3. do 8. dana i taj 8. dan idem na UZ. Pila sam dve tabletice dnevno, jednu ujutru i jednu uveče. Sad su to malo promenili pa prepisuju da se pije po dve tabletice ujutru.
Hvala bogu, ja nisam imala loše iskustvo sa klomifenom, odlično sam ga podnosila, nikakve smetnje mi nije pravio.
Tek posle primanja pregnila sam imala bolove.





serendipity -> RE: Folikuli (31.10.2010 16:32:52)

Drage moje,
Bila sam u petak na pregledu, doktorica mi je rekla da mi je ovulacija bila pre 2-3 dana (sto je malo rano po mojim prpracunima, ali ajde) i da je folikul nepravilnog oblika. Da li neko moze da mi kaze: da li je folikul nepravilnog oblika jer je prosla ovulacija ili to znaci nesto drugo ili ne znaci ama bas nista? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Ana RR -> RE: Folikuli (31.10.2010 23:16:27)

Mislim da to znači da se nije dobro formirao, ali molim te nemoj mi verovati na reč. Nisam sigurna.




dejana007 -> RE: Folikuli (21.12.2010 13:53:52)

ovde sam ponovo dosla da bih vas zamolila za savet koji je potreban mojoj drugarici.

ona ovog meseca imala 2 folikula, posle 3 pregnil injekcije jedan pukao a drugi nastavio da raste Njen problem je ustvari sto joj folikul uvek preraste i do 30 i vise mm.

Da li ovaj folikul koji je pukao pre apr dana moze da dovede do trudnoce ili je ovde ipak problem sa progesteronom, pa s tim u vezi ovaj folikul koji je pukao je na neki nacin bezvredan? Doktor joj je prepisao utrogestan 3x2.




*Maki* -> RE: Folikuli (21.12.2010 17:09:11)

Dejana, a koje velicine je bio taj folikul koji je pukao? Meni je Dr rekao da je jako bitno da budu od 17-23mm da bi bio -kvalitetan- a sve ispod toga i preko toga ne valja. 




dejana007 -> RE: Folikuli (22.12.2010 9:28:40)

bio je oko 23 a ovaj drugi 24. s tim sto doktor sumnja da je taj koji je pukao bio dobar, jer da je bio dobar i da je bilo kvalitetno zuto telo, onda bi pod uticajem progesteroba drugi folikul poceo da se smanjuje a ne da se i dalje povecava. meni to jako cudno, tj taj stav lekara pa zato rekoh da pitam dal neko ima ovde takvu slicnu situaciju.




daca77 -> RE: Folikuli (22.12.2010 11:38:40)

Dejana, a tvoja drugarica jos uvek nije resila problem s'' folikulima? Ni ja nisam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Sinoc mi dr kaze da je dostigao 52x45mm. uh uh




dejana007 -> RE: Folikuli (22.12.2010 11:54:03)

Nije daco jos uvek i bas je zabrinuta. [sm=zmeden.gif] A ja stvarno ne znam sta da joj kazem. s tim sto je jos uvek kod istog doktora.




caja 2 -> RE: Folikuli (23.12.2010 14:36:56)

evo opet mene,da vam se javim pijem klomifen od 2 tablete ujutro tj pila sam sad idem na folikumetriju i juce sam bila treci put na folikumetriju i folikul je 23mm i doktorica mi je rekla da dodjem i sutra da vidimo dal je pukao,jer ona smatra da bi trebao danas puci...e sad ceo vidjeti sta je.................




*Maki* -> RE: Folikuli (23.12.2010 14:44:22)

Caja, daj boze, puci ce :) A ako ne pukne verovatno ces primiti Pregnyl. Pitaj za pregnyl ako ona nista ne spomene. Meni su dali 2x5000j (posto ne postoji inekcija od 10000jedinica) i prvi folikul je pukao posle 6-7 sati a drugi sutradan. Javi sta se desava [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




caja 2 -> RE: Folikuli (23.12.2010 18:26:52)

hocu sutra idem pa cu javiti......ja se iskreno nadam da e puci..




marija andrijana -> RE: Folikuli (24.12.2010 11:04:21)

danas sam bila prvi put na folikulometriji i aj sad vi meni prevedite...

11 dc - imam 3 folikula sa desne (od 13,10 i od 11mm) i 1 sa leve strane (od 12 mm)
rece mi samo da se vidimo u ponedeljak i covek uzadje!

jel to ok za 11dc? (pritom, nisam stimulisala jajnike - idemo cisto prirodno)

ljubac!




*Maki* -> RE: Folikuli (24.12.2010 11:41:35)

A znas li kada ti otprilike bude ovulacija?
Da bi folikul bio kvalitetan treba da bude od 17-23mm, i da u tom rasponu pukne. Obzirom da je 11dc, imaju jos vremena da narastu. Dnevno rastu od 1,5 do 2mm. Posto ti je u ponedeljak 14dc, tada bi trebala da bude ovulacije, mozda i dan ranije...videcete koje su velicine ti koji nisu pukli. Ja bez stimulacije imam jedan folikul, a sa stimulacijom 2-3...tako da si ti super :)
Nista nemoj da brines, ovo je super...sad samo da doecekamo ponedeljak jos jedan ultrazvuk...
Kako je mogao tako brzo da ode...ja mog Dr ispitujem po pola sata :) Salim se, svi Dr su drugaciji :)
Ljub




marija andrijana -> RE: Folikuli (24.12.2010 11:55:47)

Meni je ovulacija 14 ili 15 dan ciklusa (sad cemo utvrditi)
Ma jedan ce, idealan, da se nadje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ja sam na svoju ruku isla bez klomifena (dr mi ga je prepisao, a pritom nikad nije pratio ovulaciju - pisala sam vec)
Pretpostavka, hteo je da iskoristi tadsnji rezultat mm (bio najbolji do sad - na donjoj granici, ali za inseminaciju ok).
Rekla sam mu danas da nisam pila klomifen. Zanemeo je!

Odmah potom je pobegao, kaze sestrica, mora u salu. Inace je malo friki, ali kazu da je odlican.
Ta sestrica mi je posle rekla da ce mi u ponedeljak sve natenane objasniti. 




*Maki* -> RE: Folikuli (24.12.2010 12:36:31)

Ko zna sta je imao sve da uradi taj dan. Moj Dr je npr. za vikend imao 4 porodjaja i 2 operacije...to nije nimalo lak posao, naprotiv.

Dr mi je rekao da klomifen, osim sto pomaze stimulaciju-stvaranje vise folikula, pomaze u jos necemu...i onda je zbrzao pa ga nisam bas najbolje razumela..ali mislim da se uspostavi neka ravnoteza tu u materici...da bolje sazri folikul...nemam pojma sta tacno.

Javi nam kako je bilo u ponedeljak i sta ti je rekao. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




marija andrijana -> RE: Folikuli (24.12.2010 12:41:38)

obavezno!

ljubac





caja 2 -> RE: Folikuli (24.12.2010 12:53:03)

E cao svima,evo mene da vam javim da sam bila na folikumetriji bila sam u srijedu isto tad je bilo 5, 6 folikula na desnom al od tih 5,6 bilo je dva manja kojih danas nema a ima 2 veca jedan tj najveci je 26mm..........na lijevom ima isto jedan al kako kaze nedgje dolje je ispod jajnika pa ga nemoze bas uhvatit dobro,,,e sad kako kaze ona meni sluznica materice je odlicna spremna..[sm=smiley36.gif] ovaj folikul od 26mm mi je rekla da nebi trebalo da raste vise nego da pukne i naravno ostali.....e sad opet nista neznam do ponedeljka rekla mi je da dodjem opet da vidimo kakva je situacija ja sam menstruaciju imala 8.12.2010 i 5 da n pocela piti klomifen 2 tablete dnevno.....e pa jos mi samo treba da nepuknu nego da na silu pucaju a to je inekcijom..ufff nebojim se ja inekcije nego mi je krivo sto[sm=smiley6.gif] ako sve ide kako treba i imam folikula sto nepucaju sto mi moraju nabiti nervozu uzasno se osjecam zbog tog.....malo se bojim...al sva sreca sto imam vas...




nina26 -> RE: Folikuli (24.12.2010 13:11:39)


IZVORNA PORUKA: marija andrijana

danas sam bila prvi put na folikulometriji i aj sad vi meni prevedite...

11 dc - imam 3 folikula sa desne (od 13,10 i od 11mm) i 1 sa leve strane (od 12 mm)
rece mi samo da se vidimo u ponedeljak i covek uzadje!

jel to ok za 11dc? (pritom, nisam stimulisala jajnike - idemo cisto prirodno)

ljubac!



Ok su ti skroz folikuli za 11dc pogotovu bez stimulacije. Folikuli kad na rastu 17mm tada pocinju da rastu 1,5-2mm dnevno, to mnogi grese.

Koliki ti je bio endometrijum, takodje jako bitna informacija??




nina26 -> RE: Folikuli (24.12.2010 13:13:59)


IZVORNA PORUKA: caja 2

E cao svima,evo mene da vam javim da sam bila na folikumetriji bila sam u srijedu isto tad je bilo 5, 6 folikula na desnom al od tih 5,6 bilo je dva manja kojih danas nema a ima 2 veca jedan tj najveci je 26mm..........na lijevom ima isto jedan al kako kaze nedgje dolje je ispod jajnika pa ga nemoze bas uhvatit dobro,,,e sad kako kaze ona meni sluznica materice je odlicna spremna..[sm=smiley36.gif] ovaj folikul od 26mm mi je rekla da nebi trebalo da raste vise nego da pukne i naravno ostali.....e sad opet nista neznam do ponedeljka rekla mi je da dodjem opet da vidimo kakva je situacija ja sam menstruaciju imala 8.12.2010 i 5 da n pocela piti klomifen 2 tablete dnevno.....e pa jos mi samo treba da nepuknu nego da na silu pucaju a to je inekcijom..ufff nebojim se ja inekcije nego mi je krivo sto[sm=smiley6.gif] ako sve ide kako treba i imam folikula sto nepucaju sto mi moraju nabiti nervozu uzasno se osjecam zbog tog.....malo se bojim...al sva sreca sto imam vas...


Caja32, a koji ti je dc? Malo mi je ovaj tvoj folikul od 26mm bas veliki. Ako ti se blizi O, tj. danas,sutra ja bih na tvom mestu primila vec inekciju jer nije bas dobro da raste toliko, naravno ako ti je endometrijum isto dobar.




marija andrijana -> RE: Folikuli (24.12.2010 13:26:12)

IZVORNA PORUKA: nina26

Ok su ti skroz folikuli za 11dc pogotovu bez stimulacije. Folikuli kad na rastu 17mm tada pocinju da rastu 1,5-2mm dnevno, to mnogi grese.

Koliki ti je bio endometrijum, takodje jako bitna informacija??



endometrijum mi je 8mm

za sta je to vazno? totalni sam laik....

hvala!






dejana007 -> RE: Folikuli (24.12.2010 14:37:54)

koliko se ja razumem bitno je da bude deblji da bi se plod zakacio. kad je tanji to moze biti problem. kad ja ostala trudna endometrijum mi je bio 12mm i znam da je komentar lekara koji mi je radio folikulometriju bio "sjajno".




*Maki* -> RE: Folikuli (24.12.2010 15:54:05)

Caja2, mislim da je trebala da ti da inekciju pregnyl... ne valja da prerastu... Mislim da je normalno do 25mm, mada moj Dr tvrdi da je dobar do 23mm. Idi jos jednom na pregled da proveris da li su svi folikuli pukli, jer moraju da puknu kako se ne bi stvroile ciste. Mada, i da se stvori cista, obicno i ona nestane sama od sebe. Ali za svaki slucaj, da ne komlikujes. Pitaj Dr za pregnyl, zovi jos danas.

Marija andrijana, debljina endometrijuma varira tokom jednog ciklusa. Npr. na pocetku ciklusa je jako tanak, cini mi se oko 2 mm, kasnije se zadebljava. Odlicna je debljina od 8 mm na 11dc. Kazu da treba da budu od 9-1 cm da bi se jajna celija --zakacila-- da tako kazem. Ona se dakle smesta u endomentrijum i tu bebce nastavlja svoj rast. Po zadebljalom endometrijumu se moze dijagnostikovati ir ana trudnoca. Meni je 18dc bio blizu 12mm i Dr je odusevljen i nije hteo nista vise da mi kaze. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Negde sam procitala da je endometrijum od 11mm vec dobar znak ...ali ne mora nista da govori... Tek kada ti bude oko 20mm moze da se nagadja :) Koliko sam ja to sve skapirala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Dejana, secas li se draga kog dana ciklusa ti je endometrijum bio 12mm pa ti je potvrdjena trudnoca?? Hvala

Ljubac svima




dejana007 -> RE: Folikuli (24.12.2010 17:11:02)


IZVORNA PORUKA: *Maki*

Dejana, secas li se draga kog dana ciklusa ti je endometrijum bio 12mm pa ti je potvrdjena trudnoca?? Hvala




Ovako, meni je ovulacija bila tek 17 dana ciklusa (jer imam neredovan ciklus i folikul mi je jedva rastao i jako sporo rastao ). Tacno znam kog dana je bila jer radila folikulometriju na dva/tri dana . 15 dana ciklusa folikul je bio 17mm a endometrijum 12mm. sa takvom situacijom endometrijuma i folikula primila jednu injekciju pregnyla od 5000 i tad sam ostala trudna.

Kad prvi put prokrvarila, dan pre nego da regularno dobijem (sto je pravo cudo jer nikad nisam dobila redovno) tad vec iza sebe imala dva testa pozitivna na trudnocu. zato i otisla u bolnicu, uradili mi ultrazvuk i rekli da je jos rano da utvrde trudnocu, ali da mi je endometrijum 15mm sto je dobro i sto moze ukazati na trudnocu. od tog krvarenja koristim utrogestan i tako spasila plod.

A imala brdo problema, policisticne jajnike, anovulatorne sikluse, folikul jedva naraste do 15mm, endometrijum od 4mm isl, cak i mesecima izazivala ciklus ogrametrilom jer prirodno nisam mogla da dobijem po 2 - 3 meseca, los prolaktin i progesteron.

Ali kad sudbina uperi prstom na tebe tad je tvoj red i ne moze se drugacije. Vazno je da ce sigurno biti i da je psiha rasterecena [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>