RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


nina26 -> RE: Folikuli (28.12.2010 15:47:37)


IZVORNA PORUKA: vision

nikad mi niko nije spominjao da bi mogao biti problem sa prolaktinom ili necim drugim tako da na sva tvoja pitanja odgovor je - NE ZNAM, a ne znam ni koga da pitam. definitivno cu da promenim doktorku, jer ova i ako je nacelnik na odeljenju, mislim da nema pojma! inace imala sam juna 2009 spontani i od tad nista! a uvek sve u redu, sve u redu, samo nemoj da se opterecujes, sve je u redu, sve je u redu.... ma, nije u redu!

o, ali me moj Dr smirio i rekao mi da cemo to brzo vratiti u normalu. Tako je i bilo, za samo mesec dana smo ga spustili na normalu. Znaci ni ja nisam imala ovulacije zbog visokog prolaktina. U pocetku nisam znala kako sve to funkcionise, niti sam imala pojma da je zensko telo tako slozeno i da sve treba skladno da funkcionise da bi doslo do trudnoce. Mislila sam, bicu trudna kad ja hocu! Puno sam citala, i na forumima i pitala lekare, nikada me nije bilo sramota da im postavim i po 100 pitanja... Ako Dr nema strpljenja da ti sve fino objasni, i na nacin kako treba, po meni to nije dobar lekar. Nije nista tesko objasniti u par reci kako to


Visionm procitala sam tvoju poruku i morala sam da ti odgovorim, ako se radi o istoj Dr.
Jel joj je ordinacija kod hrama Sv.Save?




*Maki* -> RE: Folikuli (28.12.2010 16:30:20)

DRaga moja Vision, promeni ti lepo doktora, jer ocigledno da joj nije stalo ili nije dobar lekar. Ne bih da budem gruba, ali stvarno mi nisu jasni njeni komentari. Ja sam promenila jednu Dr zbog raznoraznih stvari. Prvo, slala me bez razloga cak u drugi grad da radim test na bakterije, kao nema u nasem gradu nikog ko to radi...posle saznam da ima..i tako, prepisivala mi je neke lekove od kojih je imala procenta...strasno sta sam sve saznala, ali da ne idem dalje posto to nije tema. Ako mozes, promeni lekara, prvo se dobro raspitaj kod koga da odes. Jer najbitnije je da imas dobrog doktora i da ne gubis mnogo vremena.
Nista ne brini, kad promenis Dr on ce te uputiti sta sve da odradis... Moguce da imas malo povisen prolaktin-to je hormon stresa pa ne dolazi do ovulacije ili ti je ovulacija nesto kasnije...i to se desava! Trebala je da isprati lepo folikulometriju, bar da te pogleda jos jednom u medjuvremenu...
Javi sta si uradila, ljubac i mi smo tu ako ti treba neka informacija. Slobodno me kontaktiraj i na p.p.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




plačljiva -> RE: Folikuli (28.12.2010 22:23:51)

DRAGE MOJE,EVO I MENE,ja sam ovde nova.Pošto dve ipo godine nemogu da ostanem trudna,krenula sam da ispitujem sterilitet,i potvrđena mi je insulinska rezistencija,što je i razlog što nemam ovulacije.Dali su mi da pijem siofor tablete.Ima li neko iskustva sa ovim lekom,da li utiče na folikule, ovulacije?Može li zaista doći do trudnoće,prirodnim putem?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]Od februara mi dodaju i klomifen...Da li je neko pio tu kombinaciju???[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




marija andrijana -> RE: Folikuli (29.12.2010 8:38:22)

Caja2, Maki

Apsolutno ste u pravu, znam da nisam jedina (na zalost, ima nas mnogo ovde na rr), a drugo, dr-a sa folikula cu, verovatno, naredni mesec promeniti. Nervira me. Moze on da bude stucnjak, ali ja ne vidim to ukoliko ne razgovara samnom i ne objasni mi sve sto me interesuje. Ukoliko njemu nije vazno ono sto je meni najvaznije i pritom sve izgleda kao na traci (ja se skidam, dok devojka jos lezi ili obrnuto) ... mogu mu reci samo pa-pa!

Naravno da stres utice na sve, pa tako i na o. Ja sam pod stresom vec skoro 3 god. Cak mi je i moja gin rekla da nadjem neki mir i da ce tako mozda biti bolji rezultati vec sami od sebe, ali svakako je podrzala gore pomenutog da pijem klomifen i da verovatno nije bilo o.

Cekamo naredni mesec pa da pratimo novo stanje!

Sad cekam vas dve i vase rezultate. Tj cekam vase [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]

Ljubac




caja 2 -> RE: Folikuli (29.12.2010 9:20:49)

obavezno promjeni doktora,ja sam napisala da sam promjenila 9 komada [sm=smiley36.gif] doktora dok se nisam odlucila i kome je bilo u cilju da me saslusa a u tih 9 je bila i poznata dr,SANJA SIBINCIC ona mi je daleko al sto se tice strucnosti jako ja dobra...al ja sam jako zadovoljna sa mojom sadsnjom doktoricom....samo ti sebi nadji dokora i sve ce ici samo po sebi........




caja 2 -> RE: Folikuli (29.12.2010 9:22:13)

placljiva neznam stvarno o toj kombinaciji,aj pijem samo klomifen za izazivanje ovulacije.....javit ce se neko tebi ja vjerujem....[sm=smiley1.gif]




dejana007 -> RE: Folikuli (29.12.2010 10:57:01)

IZVORNA PORUKA: plačljiva

DRAGE MOJE,EVO I MENE,ja sam ovde nova.Pošto dve ipo godine nemogu da ostanem trudna,krenula sam da ispitujem sterilitet,i potvrđena mi je insulinska rezistencija,što je i razlog što nemam ovulacije.Dali su mi da pijem siofor tablete.Ima li neko iskustva sa ovim lekom,da li utiče na folikule, ovulacije?Može li zaista doći do trudnoće,prirodnim putem?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]Od februara mi dodaju i klomifen...Da li je neko pio tu kombinaciju???[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


ja pila tu kombinaciju plus vitamine i folnak (pre trudnoce) i prirodno ostala trudna. prethodno se lecila godinu i mesec dana :)

i da, pila plus orgametril za izazivanje ciklusa, i bromokriptin za prolaktin 1 uvece i 1 ujutru. sta sve nisam pila :)




daca77 -> RE: Folikuli (29.12.2010 11:02:27)

Draga, uspesna kombinacija...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




dejana007 -> RE: Folikuli (29.12.2010 11:07:04)

Da, Daco, mada je jako tesko napraviti raspored kad sta piti u toku dana [sm=smiley36.gif]

Daj Boze da i kod tebe urodi plodom.[sm=rozica.gif]

Ona moja drugarica nista nije uradila ovog ciklusa, sad joj dr rekao manjak progesterona i da zato ne puca folikul i da nema kvalitetno zuto telo... Mogao da joj uradi hormone pa da vidi dal je sve o.k, a ne da je isto leci godinu i vise bezuspesno i sad kao uvideo nema dovoljno progesterona.. A hormone joj nije ni radio...




daca77 -> RE: Folikuli (29.12.2010 11:19:21)

Hvala, draga...1x u zivotu mislim da sam konacno otkrila problem...videcemo...




iki011 -> RE: Folikuli (30.12.2010 12:08:04)

Zdravo svima! Pratim vas vec neko vreme. Ovaj mesec sam isla prvi put na folikulometriju. 12 dc folikul 14mm, endometrijum 11,1, 13 dc folikul 16,9mm, endom. 11,3mm. Sinoc 14 dc folikul 11mm, endomet. 10mm. Doktorka kaze da je poceo da puca i da je sve ok, ali mene brine sto je ostao istog oblika i sto mi nije rekla da dodjem ponovo da vidi ima li zutog tela. imam 38 god i vec imam jedno dete –ostala trudna iz prve, a sad vec skoro godinu dana cekam.
Koliko dugo folikul puca?




nina26 -> RE: Folikuli (30.12.2010 13:36:48)


IZVORNA PORUKA: iki011

Zdravo svima! Pratim vas vec neko vreme. Ovaj mesec sam isla prvi put na folikulometriju. 12 dc folikul 14mm, endometrijum 11,1, 13 dc folikul 16,9mm, endom. 11,3mm. Sinoc 14 dc folikul 11mm, endomet. 10mm. Doktorka kaze da je poceo da puca i da je sve ok, ali mene brine sto je ostao istog oblika i sto mi nije rekla da dodjem ponovo da vidi ima li zutog tela. imam 38 god i vec imam jedno dete –ostala trudna iz prve, a sad vec skoro godinu dana cekam.
Koliko dugo folikul puca?


Dobrodosla Iki011[sm=bravo.gif]

Nesto mi nije jasno kod ovih tvojih dimenzija folikula... 13dc folikul ti je bio 16,9mm, da bi ti 14dc bio taj isti folikul 11mm ??
To nesto nije kako treba. Ja znam kad dodje do O, folikul pukne odmah, nisam sigurna da se on tako postepeno s,anjuje ili ti susi? Neka me ispravi neko ako gresim mozda sam i ja u zabludi.
Drugo, trebala je naravno da ti pogleda posle O da li je folikul pukao ili se samo sasusio, sto meni vise lici da se kod tebe to desilo. I opet mi nije dovoljno narastao da bi doslo do O. Treba da bude bar 22,23mm da bi se smatrao "spremnim" za O.
Endometrijum ti je bio super, sve dok tog 14dc nije i on poceo da se smanjuje, kao i folikul, a trebao bi da raste.

Nisam Dr naravno i nemoj da uzimas moje misljenje zdravo za gotovo, ali mislim da kod tebe nije ni doslo do O.
Nadam se da ce se javiti i druge devojke da ti razjasne situaciju. U medjuvremenu proveri hormone.

Pozdrav




iki011 -> RE: Folikuli (30.12.2010 14:29:05)

Hvala ti! I ja mislim isto sto i ti, ali sam se ponadala da je mozda to ok. Mozda danas odem da proverim da li je bilo O, mada cisto sumnjam. Htela je da mi da pregnil juce, ali posto je kao poceo da puca nije.
Hvala jos jednom!




nina26 -> RE: Folikuli (30.12.2010 14:37:42)


IZVORNA PORUKA: iki011

Hvala ti! I ja mislim isto sto i ti, ali sam se ponadala da je mozda to ok. Mozda danas odem da proverim da li je bilo O, mada cisto sumnjam. Htela je da mi da pregnil juce, ali posto je kao poceo da puca nije.
Hvala jos jednom!


Nema na cemu[sm=smiley1.gif]

Proveri to jos jednom, i od sledeceg mesec malo to preciznije i bolje neka ti pogleda. Javi sta se desava.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (11.1.2011 19:44:25)

Pozdrav...
Evo da se pridruzim i ovoj temi jer sam do sada obavila hormonske analize, i jos po neke kao sto su brisevi na razne bakterije. Inace visim na "crticama" i nikako da ih docekam...
Dobila sam M sad osmog januara, kada bi bilo najbolje da odem na folikulometriju???




Ana RR -> RE: Folikuli (11.1.2011 19:45:40)

Obično se kreće od 8. dana ciklusa, ako su ti redovne menstruacije.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (11.1.2011 19:54:56)

Redovne su... Al sam baksuz, pa to ce onda biti vikend [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Folikuli (11.1.2011 19:59:46)

Ako ideš privatno oni rade i subotom. Nije problem i ako odeš kasnije, videće se stanje, samo se nadam da ti ovulacija nije ranije.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (11.1.2011 20:04:50)

Ne idem privatno. Kod nas u DZ ima odlican UZ, radio mi je vec jednom moj dr. pre par meseci, bio mi je 11 dc i rekao je da uopste necu imati O. [sm=smiley13.gif] Ali da se opustim, da nekada bude tako, jednostavno zena jedan ciklus nije plodna i to je to. Ja sam se uplasila i posle toga nikako da odem. E sad, mozda mi je O bila rano? Ali on bi to svakako video???[sm=zmeden.gif] Ne znam, samo znam da mi je rekao da nece biti O, a na osovu cega je to zakljucio ne znam.




Ana RR -> RE: Folikuli (11.1.2011 20:07:37)

Možeš onda da odeš dan ranije, u petak. On će videti na uz šta se događa, pa od ponedeljka nastavite.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (11.1.2011 21:10:50)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Tnx Ance [sm=smiley1.gif] U svakom slucaju idem, valjda ce nesto da vidi... Mada mi je odnos LH i FSH malo poremecen... Sve mi je u granicama normale ali mi LH 8.31 a FSH 8.26 [sm=zmeden.gif] 2dc. Mozda to pravi neke problemcice.




Ana RR -> RE: Folikuli (11.1.2011 21:14:10)

Eh, ja baš i nisam upoznata sa tim vrednostima.. ne znam kako to ide. Ali držim ti fige da bude dobra ovulacija pa da umućkate jednog bebca [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




sandrina 85 -> RE: Folikuli (11.1.2011 21:30:29)

Hvala [sm=smiley1.gif] I ja tebi zelim [sm=duda.gif]




Ana RR -> RE: Folikuli (11.1.2011 21:32:05)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 10:28:34)

IZVORNA PORUKA: sandrina 85

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Tnx Ance [sm=smiley1.gif] U svakom slucaju idem, valjda ce nesto da vidi... Mada mi je odnos LH i FSH malo poremecen... Sve mi je u granicama normale ali mi LH 8.31 a FSH 8.26 [sm=zmeden.gif] 2dc. Mozda to pravi neke problemcice.


Sandrina, nije ti velika inverzija LH I FSH, tako da nemoj da brines sto se toga tice.
Kao sto ti je Dr rekao, mozda taj mesec nisi imala 0, sto je opet normalno.
U svakom slucaju ako ti je ciklus kratak 27-28dana onda slobodno kreni od 8-og kao sto je Ana rekla [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>