RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


daca77 -> RE: Folikuli (12.1.2011 10:34:29)

IZVORNA PORUKA: sandrina 85

[sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif] Tnx Ance [sm=smiley1.gif] U svakom slucaju idem, valjda ce nesto da vidi... Mada mi je odnos LH i FSH malo poremecen... Sve mi je u granicama normale ali mi LH 8.31 a FSH 8.26 [sm=zmeden.gif] 2dc. Mozda to pravi neke problemcice.

Sandrina, ja imala sl.vrednosti: FSH 3,4, a LH 3,7 i dr mi prepisao glukofaz 500, jer smatra da je inverzija i da ce se javiti PCOS.




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 10:38:28)


IZVORNA PORUKA: daca77

IZVORNA PORUKA: sandrina 85

[sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif] Tnx Ance [sm=smiley1.gif] U svakom slucaju idem, valjda ce nesto da vidi... Mada mi je odnos LH i FSH malo poremecen... Sve mi je u granicama normale ali mi LH 8.31 a FSH 8.26 [sm=zmeden.gif] 2dc. Mozda to pravi neke problemcice.

Sandrina, ja imala sl.vrednosti: FSH 3,4, a LH 3,7 i dr mi prepisao glukofaz 500, jer smatra da je inverzija i da ce se javiti PCOS.



Daco77, ne mogu da verujem da ti je Dr to rekao, da misli da ce ti se pojaviti PCOS???
Pa tako blagu inverziju uopste ne uzimaju u razmatranje za PCOS. Znaci odnos mora da bude npr, bar FSH-3, LH-10, tad se uzima u razmatranje, i opet to nije jedini indikator za PCOS, radi se test OGGT, i ima jos jedan hormon ne mogu da se setim sad koji, to sam bas procitala skoro ovde nisam ni ja znala.
Nemoj molim te da te kljuka lekovima, ako na UZ nije video nista.




daca77 -> RE: Folikuli (12.1.2011 10:48:29)

Nina, na ultrazvuku je sve ok, ali imam problema sa dominantnim folikulom koji ne puca u vreme ovulacije. Kada mi je ovo rekao uradila sam sama ogtt koji je pokazao da imam problema sa ogromnim insulinom. Popila sam celu kutiju leka, danas krecem sa 2., ali imam uzasne mucnine.




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 10:52:05)


IZVORNA PORUKA: daca77

Nina, na ultrazvuku je sve ok, ali imam problema sa dominantnim folikulom koji ne puca u vreme ovulacije. Kada mi je ovo rekao uradila sam sama ogtt koji je pokazao da imam problema sa ogromnim insulinom. Popila sam celu kutiju leka, danas krecem sa 2., ali imam uzasne mucnine.


A znaci OGGT ti je ukazao na PCOS? Sta ti je rekao za insulin?
Meni ovo sa folikulom vise lici da ti nije kvalitetan, pre nego da je PCOS. Ne znam bas si me sad bacila u rebus [sm=zmeden.gif]
Jel si radila LH I E2 pre O, da se vidi kvalitet folikula?




daca77 -> RE: Folikuli (12.1.2011 11:00:29)

Telefonom mi je dr rekao da ogtt njemu nije bio potreban za postavljanje dijagnoze. A LH nisam radila, a E2 jesam i bio je vece vrednosti. Danas uzimam kompletni hormonski status radjen 3.dc...videcemo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 11:47:24)


IZVORNA PORUKA: daca77

Telefonom mi je dr rekao da ogtt njemu nije bio potreban za postavljanje dijagnoze. A LH nisam radila, a E2 jesam i bio je vece vrednosti. Danas uzimam kompletni hormonski status radjen 3.dc...videcemo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


E2 pre O, i treba da bude povisen, znaci da sazreva folikul, ali bitan je i LH, uradi ta dva hormona pre sledece O pa ces imati bolji uvid u celu pricu.
Napisi nam rezultate u drugoj temi sa hormonskim pretragama [sm=smiley1.gif]
Ali, bice sve ok, nemoj da si tuzna[sm=bravo.gif]




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 12:56:22)

Ej devojke, hvala vam na odgovorima [sm=smiley31.gif]
Ja sam mislila da ta inverzija nije strashna[sm=smiley13.gif] Nista, videcu sta cu dalje, verovatno je i meni O poremecena, znacu kad odradim folikulometriju. Daco77 javi sta se desava... Jel su te mucnine konraindikacije leka?
Nadam se d ce biti sve OK.




daca77 -> RE: Folikuli (12.1.2011 12:58:39)

Da, draga...i endokrinolog mi je napomenula da se lek tesko podnosi...moj dragi mi je upravo javio da ce rezultati hormona biti gotovi, danas u 14h




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 13:03:38)

[sm=smiley13.gif] Jao... izdrzi, valjda ce da pomogne da zabebis i onda te bas briga za sve [sm=bravo.gif]
Meni su ono samo prvi rezultati hormona, verovatno da kada mi odradi folikulometriju salje me ponovo, mozda u sredini ciklusa.
Jao, bas nisam znala da tako male stvari prave velike probleme.
A za to jos nisam cula, to lucenje insulina, jel ti secer u normali, da li uopste to ima veze i sa tim???[sm=zmeden.gif] Ja sam malo duduk za te stvari pa se izvinjaam na toliko postavljenih pitanja.




daca77 -> RE: Folikuli (12.1.2011 13:05:18)

Secer mi je ok, ujutru, kao i insulin...ali, kada sam uradila ogtt sa insulinemijama, vrednosti i secera, a narocito insulina su ogromne...




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 13:09:48)

Jao, valjda ce sad rezultati da budu dobri!? Ko zna sta mene ceka, ali bih volela da nadjem problem, pa da ga onda i resavam, sve do sad mi je bilo OK, osim te inverzije.




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 13:30:28)


IZVORNA PORUKA: sandrina 85

Ej devojke, hvala vam na odgovorima [sm=smiley31.gif]
Ja sam mislila da ta inverzija nije strashna[sm=smiley13.gif] Nista, videcu sta cu dalje, verovatno je i meni O poremecena, znacu kad odradim folikulometriju. Daco77 javi sta se desava... Jel su te mucnine konraindikacije leka?
Nadam se d ce biti sve OK.


U tvom slucaju inverzija i nije strasna, tj zanemarljiva je tako su bar meni tri Dr rekli jer nikad ne uzimam jedno misljenje zdravo za gotovo [sm=smiley36.gif] Ali vidis Daci je dao odmah lekove, ali je ona radila OGGT test pa zbog toga.
MOgla bi i ti da uradis to pa da znas na cemu si.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 13:35:10)

I meni je dr rekao a to nije nista, tj. da verovatno nije strashno, ali a cemo odraditi folikulometriju pa cemo znati sta dalje. Jel i tebi ta inverzija postoji? Jel imas O? Jao ja sam sva [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif] ne znam sta me ceka...




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 14:18:39)


IZVORNA PORUKA: sandrina 85

I meni je dr rekao a to nije nista, tj. da verovatno nije strashno, ali a cemo odraditi folikulometriju pa cemo znati sta dalje. Jel i tebi ta inverzija postoji? Jel imas O? Jao ja sam sva [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif] ne znam sta me ceka...



Ma da i ja imam tu inverziju jos vecu od tvoje, pa opet imam redovne O, bez PCOS, sve uredno [sm=smiley1.gif]
Zato ti kazem da ne brines, najbolje pratiti O na UZ, i tu se sve lepo vidi, i obavezno posle O da ides na UZ da vide da li je puko folikul.




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 14:19:26)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Hvala!! Tako cu i uraditi [sm=smiley1.gif]




nina26 -> RE: Folikuli (12.1.2011 14:21:15)


IZVORNA PORUKA: sandrina 85

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Hvala!! Tako cu i uraditi [sm=smiley1.gif]


Nema na cemu, javi rezultate[sm=bravo.gif]




sandrina 85 -> RE: Folikuli (12.1.2011 14:37:00)

Vazi se [sm=smiley1.gif]




jekiki -> RE: Folikuli (18.1.2011 10:42:57)

Cao devojke evo da vam se i ja pridruzim sa istim problemima.Bila sam juce na folikulometriji i rezultat glasi ovako:11dc,E-12mm,vodeci folikul 15.6 i vise manjih.Sutran ponovo i prekosutra na insemenaciju. Sta mislite da li su ovo bar za sada zadovoljavajuce mere? Ja sam ko magare u magli sve ovo radim prvi put.




nina26 -> RE: Folikuli (18.1.2011 10:48:44)


IZVORNA PORUKA: jekiki

Cao devojke evo da vam se i ja pridruzim sa istim problemima.Bila sam juce na folikulometriji i rezultat glasi ovako:11dc,E-12mm,vodeci folikul 15.6 i vise manjih.Sutran ponovo i prekosutra na insemenaciju. Sta mislite da li su ovo bar za sada zadovoljavajuce mere? Ja sam ko magare u magli sve ovo radim prvi put.


Jekiki, super ti je endometrijum rekla bih i idealan[sm=bravo.gif]
Folikuli jos ti nisu spremni moraju da budu bar 21,22,23mm da radila inseminaciju!
Obavezno pred insem, tj pred O, uradi LH i E2 da bi znali tacno kad treba i da li treba da primis inekciju da ne bi u suprotnom doslo do blokade O.
Mislim da do prekosutra ti neve dostici pravu velicinu, kad naraste do 17mm, folikul raste dnevno u proseku oko 2.5mm pa izracunaj otprilike kad ce to biti.
Zelim ti od srca uspeh[sm=bravo.gif]




jekiki -> RE: Folikuli (18.1.2011 10:54:35)

Hvala na brzom odgovoru i zeljama za uspehu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




plačljiva -> RE: Folikuli (18.1.2011 18:56:22)

JEKIKI SREĆNO!!!SUPER TI JE ENDOMETRIJUM!I FOLIKUL ODGOVARA PO VELIČINI ZA TAJ DAN CIKLUSA!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




jekiki -> RE: Folikuli (18.1.2011 20:19:13)

Joj sreca mi je bas potrebna[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image].Znace mi i vasa misljenja kada cujem,bude mi lakse pa cemo videti sta ce biti od svega. Hvala na podrsci[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




caja 2 -> RE: Folikuli (31.1.2011 13:24:15)

E CURE DA VAM SE JAVIM,sad sam dosla sa folikumetrije i ima zutog tijela sto znaci da je taj vodeci folikul od 23 mm pukao juce,e odmah sam pocela plakati cim mi je rekla jer odnos sam imala prekljuce ujutro jjooooooooooj boze pa toliko mi je sad tesko sto nismo muckali juce nemate pojma.....bas mi je tesko........[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




plačljiva -> RE: Folikuli (31.1.2011 15:49:53)

DRAGA CAJA 2 NE BRINI!!!!Pa spermatozoidi žive 3 dana!!!Ima nade!!!




nina26 -> RE: Folikuli (2.2.2011 12:30:37)

IZVORNA PORUKA: caja 2

E CURE DA VAM SE JAVIM,sad sam dosla sa folikumetrije i ima zutog tijela sto znaci da je taj vodeci folikul od 23 mm pukao juce,e odmah sam pocela plakati cim mi je rekla jer odnos sam imala prekljuce ujutro jjooooooooooj boze pa toliko mi je sad tesko sto nismo muckali juce nemate pojma.....bas mi je tesko........[sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]


Caja, ne panici, dobices po guzi[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Nista jos nije izgubljeno, budi smirena i opustena ovih dana i muckaj kad ti se mucka.
Bice sve uredu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>