RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


buba m -> RE: Folikuli (7.3.2012 13:47:02)

Hanka nemoj da brines! Sve će biti u redu. Ja sam počela nešto da šmrcam i kijam svaki čas, sli ne dam da me pobedi prehlada. Samo vitaminčiće iz voća u VEEEEELIKIM količinama i biće sve ok. Koliko prehlada može da utiče na zatrudnjivanje?

Nadja ja sam iz istog razloga krenula na folikulometriju. Tumačila znake i probadanja, koristila maby baby i ostalo pa mi je sve različito govorilo. I na kraju odem kod doktora, jedino je to 100% sigurno.




kejtica -> RE: Folikuli (8.3.2012 14:42:56)

Žene srećan nam praznik!
Ja sam nova ovde, a i prvi put sam krenula na folikulimetriju danas!
Bio mi je 8 DC( klomifen od 5DC pijem) i stanje sledeće folikula ima na oba jajnika na desnom vodeći 8mm, na levom 7,8 mm endometrijum 4,7 mm
Sta mislite dal je ovo ok. Ja pitam doktora a on kaže nisam oduševljen i to mu je sve bilo što je rekao. Da ga nisam pitala ćutao bi sve vreme! Idem ponovo u ponedeljak!




Nadja -> RE: Folikuli (8.3.2012 16:26:06)

Meni izgleda super bar nemaš ciste kao ja[sm=smiley36.gif] možda je mislio da će biti veći folikuli od klomifena ali meni je kasno ovulacija tek oko 15,16 dc
ima još vremena javi se kako je poršlo[sm=smiley1.gif]




Maza82 -> RE: Folikuli (9.3.2012 16:46:47)

Pozdrav svima!
Imam pitanje, pa ako neko zna da mi odgovori... Ovako išla sam na praćenje folikula i nažalost ne pucaju, 15 dc su mi bili po 4 cm svaki otprilike, a inače sam na terapiji komifenom. Dr, je rekla kao ne pucaju, probaćemo još jedan mjesec klomifenom, kaže MOŽDA NEKI I PUKNE (užas), a poslije ako ništa inseminacija. Rekla mi da joj se javim kad mi dođe sledeća menstruacija. Juče dobijem, kaže da dođem jutros i pogleda me ultrazvučni znači 2 dc i moji folikuli su džinovdki od 12 cm, šokirala sam se. Kaže terapija yasmin tablete. Ništa mi nije jasno, za šta će mi kontracepcija i kako je moguće da su mi toliki folikuli, totalno sam zbunjena. ako neko zna bilo šta neka mi kaže.
Hvala unaprijed!




vukosava -> RE: Folikuli (9.3.2012 17:56:46)

Imam cistu oko 2 cm (folikularnu). Treba da cekam ovulaciju da pukne. I da pijem brufen i nesto za omeksavanje stolice. Nakon mendze da idem opet na UZ i ako nije pukla onda cemo da razgovaramo o drugim opcijama... Nadam se ne o operaciji... Pukni cisto!

Imaju li kakvi recepti da lakse pukne? Setanje, neka hrana posebna? Sta god?




vukosava -> RE: Folikuli (9.3.2012 17:59:38)


IZVORNA PORUKA: Nataša1

Crna ružo, ja koliko sam do sada nalazila po raznim tekstovima o ovoj temi, zdravi folikuli pucaju kada su veličine od 18 do najviše 23 milimetra. Sve preko toga je vrlo upitno.


A sta sa onima preko toga?




Nataša1 -> RE: Folikuli (9.3.2012 21:43:00)

Oni ne puknu nego se zadrže do menstruacije i onda nestanu, ili čak prežive i menstruaciju pa budu tu još neko vreme.

Vukosava, mnogo ti je mala ta cista da bi se brinula oko nje. Nrmalno je da se nekad pojavi cista, samo treba pratiti povremeno šta se dešava. Samo ako brzo raste i ako je veća od 5 cm, onda se punktira ili se operiše. A najčešće vrlo brzo nestane i nije znak nikakvog problema.




Nataša1 -> RE: Folikuli (9.3.2012 21:48:55)

Mazo, jesi li sigurna da si dobro napisala dimenzije, 4 cm (15. DC) i 12 cm juče? To je baš veliko [sm=zmeden.gif] Nadam se da će te kontraceptivne pilule brzo da ti reše stvar. Očigledno ne reaguješ dobro na klomifen čim su ti jajnici toliko podivljali.

IZVORNA PORUKA: Maza82

Pozdrav svima!
Imam pitanje, pa ako neko zna da mi odgovori... Ovako išla sam na praćenje folikula i nažalost ne pucaju, 15 dc su mi bili po 4 cm svaki otprilike, a inače sam na terapiji komifenom. Dr, je rekla kao ne pucaju, probaćemo još jedan mjesec klomifenom, kaže MOŽDA NEKI I PUKNE (užas), a poslije ako ništa inseminacija. Rekla mi da joj se javim kad mi dođe sledeća menstruacija. Juče dobijem, kaže da dođem jutros i pogleda me ultrazvučni znači 2 dc i moji folikuli su džinovdki od 12 cm, šokirala sam se. Kaže terapija yasmin tablete. Ništa mi nije jasno, za šta će mi kontracepcija i kako je moguće da su mi toliki folikuli, totalno sam zbunjena. ako neko zna bilo šta neka mi kaže.
Hvala unaprijed!





vukosava -> RE: Folikuli (10.3.2012 4:09:02)

IZVORNA PORUKA: Nataša1

Vukosava, mnogo ti je mala ta cista da bi se brinula oko nje. Nrmalno je da se nekad pojavi cista, samo treba pratiti povremeno šta se dešava. Samo ako brzo raste i ako je veća od 5 cm, onda se punktira ili se operiše. A najčešće vrlo brzo nestane i nije znak nikakvog problema.


Hvala na informacijama. Jako me boli i jedva vrsim nuzdu tako da gubim polako zivce. Ovako vec 10 dana... I rekli su mi da mi je desni jajnik na drugom mestu posle CR, zalepljen iza materice




Nataša1 -> RE: Folikuli (10.3.2012 15:54:52)

Hoće jajnik da se dislocira i zbog upale, odnosno prehlade, bar je meni tako dr objasnio. Jedno vreme mi je isto bio desni jajnik skroz uz matericu, a onda se vratio na mesto. To izgleda nisu klasične upale jajnika koje žene primete nego prehlade koje preležimo na nogama.

Kada sam imala sličnu cistu, isto sam je osećala kada se na primer savijam (malo je boluckala) ili u nekim specifičnim pozama. Cista mi je stajala mesecima i onda se samo smanjila i povukla, nije pukla.





BUBICCA -> RE: Folikuli (10.3.2012 19:29:28)

Zdravo, Mazo! Ja sam u ovom ciklusu imala prvo pracenje folikula. meni je 14dc folikul bio 23mm (2.3cm) i moja dr je rekla da folikul tih dimenzja ili pukne ili nastavi da raste i postane cista. Odmah mi je dala inekciju Pregnila, sto nije nista novo, opasno, stetno i sl. Postoji sansa da bi on i sam pukao, ali zasto prepustiti slucaju. 16dc na uz mi je rekla da je pukao i da je endometrijum kako treba i sad cekamo... :) To je bilo juce... Jako mi je cudno sto tebi nisu ukljucili pregnil, mada za folikul od 4cm on bi mozda samo sprecio nastanak ciste, ne bi doveo do ovulacije. Ne znam da li se uopste za toliki folikul daje pregnil... Raspitaj se kod dr. Citala sam na prethodnim stranama da je Crna ruza primila pregnil kada je folikul bio 24 ili 25mm i urodio je plodom! Nadam se da ce ti se srediti situacija. Mozda tebi stvarno klomifen pravi cuda... A, bez njega - kakvi su ti folikuli?




nena dj -> RE: Folikuli (12.3.2012 14:25:01)

Sve vas pozdravljam.
Ja sam uz pomoć Femare reagovala.Folikul mi je najveći dostigao 14mm i nije mi više rastao.Da li postoji mogućnost da ću sledeći mesec reagovati bolje?Baš sam zabrinuta.
hvala unapred




Maza82 -> RE: Folikuli (12.3.2012 16:27:12)

Prije klomifena sam bila kod drugog doktora i bez klomifena sam imala ovulaciju i folikuli su mi bili po nekih 17mm i poslije toga sam bila da vidim jesu pukli i pukli su, bilo je sve ok, ali nije dolazilo do trudnoće. On mi uključuje klomifen na 6 mjeseci i kaže ako ne dođe do trudnoće 6 mjeseci inseminacija, ali bez ikakvog praćenja, ništa i ja nisam htjela da idem kod njega više. E sad ova dr mi prepiše klomifen i prvi mjesec sam imala više folikula koji su bili po nekih 2,3 2,4 cm otprilike i dala mi pregnil od 5000j i nije došlo do trudnoće, s tim da su taj mjesec pukli. E idući mjesec tj. ovaj mi uklkučuje takođe klomifen, bez pregnila i onda se desi ovo, meni su znači 15 dc bili po skoro 4 cm i kaže ništa nije puklo, nastavićemo još jedan mjesec klomifen. E znači odem 2 dan menstruacije na ultrazvuk i ona mi vidi jedan od 11,92 cm drugi od 6,96 cm, kaže ne smijemo klomifen, uključi mi yasmin. Neću da pijem yasmin, ne želim da se kljukam hormonima, otići ći kod nekog drugog, pogotovo, što sam prije pila yasmin i bilo mi je loše od njega. A kad sam je pitala zašto nećemo pregnil ovaj mjesec, a kaže ne treba [sm=zmeden.gif]. Ma užas, baš sam se nasikirala.




degu -> RE: Folikuli (12.3.2012 23:17:29)

Mazo koliko sam shvatila tebi su se folikuli pretvorili u cistice i zato ti je DR-ka dala yasmin, da se jajnici očiste, da bi ti opet dala neku stimulaciju.
Ne znam, potraži još neko mišljenje, važno je da imaš poverenja u svoje DR-e.




BUBICCA -> RE: Folikuli (12.3.2012 23:35:45)

Mazo, potpuno te razumem sto si poludela... Svaki lekar ima razlicit pristup i razlicito misljenje... Sto Degu kaze, jako je bitno da imas poverenje u svog dr i da se drzis preporuka jednog dr inace ces se pogubiti. Naravno, nije lako nekome prepustiti ovakvu stvar u ruke. A, opet mi sami da znamo - ne bi nam ni trebali lekari. Ne znam iz kog si mesta, ali konsultuj se sa nekim sa slicnim iskustvom.
Ja mislim da ne treba suditi na osnovu jedne folikulometrije. Prethodni ciklus je bio super. Nije doslo do oplodnje, ali vredi pokusati opet. Svi smo mi ovde jer se borimo za nese bebe. Nedaj se! Ja sam, na primer, godinama koristila yasmin kao kontracpciju i bas mi je odgovarao.
oja dr mi je rekla da, ako u ovom cikusu ne zatrudnim, da cemo ukljuciti metformin kao terapiju. Ja imam policisticne jajnike, a ovaj lek za dijabetecare se ispostavilo da leci i policisticne jajnike. Eto, ako ga je neko koristio, mogao bi da mi nesto o tome napise...




hanka -> RE: Folikuli (12.3.2012 23:41:37)

bubice immo temicu o metforminu tj sioforu,glukofzu ili gluforminu klikni




BUBICCA -> RE: Folikuli (12.3.2012 23:47:58)

Sve mi je to novo... Je l' to sve isto? Prebacicu se na tu temu...




kejtica -> RE: Folikuli (13.3.2012 11:30:58)

Jel se nekom desilo da mu se endometrijum smanjuje? Ima li neko iskustva sa tim.
Meni 8dc bio 4,7 mm , a juče 12 dc 3,4 mm ili moj doktor slabo vidi. Folikuli rastu najveći 15 mm i imaju dva po 13 mm, ali endometrijum je problem!




Maza82 -> RE: Folikuli (13.3.2012 13:12:13)

Hvala vam svima na odgovoru, divne ste.

Kejtice što se tiče endometrijuma, to stvarno ne znam šta bi moglo da bude. Pa šta ti doktor kaže, jesi ga pitala?

Degu znam ja da treba imati pvjerenja u dr. ali ja stvarno ovoj dr ne mogu da se prepustim. Ne znam zašto mi nije dala pregnil i ovaj put, kad su mi lijepo prvi put od pregnila pukli folikuli. I odjednom drugi mjesec ne treba.

Bubice ja sam inače iz Sarajeva, hvala ti na odgovorima. Ja sam čula da de policistični jajnici liječe kontracepcijom, a nisam čula za metformin. A koliko dugo ti ideš na praćenje folikula?




kejtica -> RE: Folikuli (13.3.2012 13:29:38)

Doktor kaže videćemo. Pa posle toga ma tek ti je prva folikulimetrija. Izgleda da ću ga promeniti ubrzo




Maza82 -> RE: Folikuli (13.3.2012 13:39:26)

A jel ti pucaju folikuli, jesi to pratila?




kejtica -> RE: Folikuli (13.3.2012 20:00:39)

Videću za koji dan.Sutra idem ponovo, pa ću videti kakvo je stanje.Ovo mi je prvi ciklus praćenja folikula.




BUBICCA -> RE: Folikuli (13.3.2012 22:41:04)

Ovo je bio prvi ciklus da pratimo folikule. Razlog je - ciljani odnosi. Posto sam 31.01. isla na HSG i rezultati su super, koristimo sve metode da prirodnim putem dobijemo bebu. Zasad su sve analize pokazale da ni suprug ni ja nemamo neki odredjeni problem, sem mojih policisticnih jajnika. Mada je dokazano u par navrata da imam ovulacije, 'ajde i njih da sredimo... Inace, pokusavamo 1.5 godinu da zatrudnimo...




Maza82 -> RE: Folikuli (14.3.2012 11:20:17)

Držim vam fige da sve bude ok.
Javite šta je bilo, kakvo je stanje. Ja idem prekosutra da vidim jesu pukli kod ove iste dr. a onda definitivno mjenjam doktora, čula sam za jednog da je jako dobar, privatno radi, pa ću kod njega. Inače i meni je problem sa pucanjem folikula, ostali nalazi svi ok, radila sam i HSG oba jajovoda mi prohodna.




kejtica -> RE: Folikuli (14.3.2012 19:38:46)

Danas stanje 14dc sledeće dva vodeća folikula 18,4mm i 17,8mm endometrijum 5,2mm. Ponovo u subotu na uz.Šta mislite?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>