RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


*Maki* -> RE: Folikuli (3.4.2012 16:45:55)

Viktori jesi li sa stimulacijom imala po jedan folikul ili bez? I koji dan ciklusa su izmerene te vrednosti? [sm=smiley1.gif]




viktori -> RE: Folikuli (3.4.2012 22:20:03)

Bez stimulacije oba puta. Prvi put 12 dan, a drugi put meren 10 dan. ovo mi je prvi put pa nisam uopste pametna




*Maki* -> RE: Folikuli (4.4.2012 8:59:13)

Pitala sam te to jer si u prethodnoj poruci napisala -samo jedan- [sm=smiley1.gif] Tako i treba da bude kada nema stimulacije,jednog meseca jedan folikul na levom jajniku, drugi mesec jedan folikul na desnom jajniku,i tako naizmenicno. Folikuli ti porastu odlicno,endometrijum je super,on treba da bude iznad 0,8 mm a kazu da je idealan kad je 1 cm [sm=smiley1.gif] Samo mi reci da li ti je doktorka ispratila ovulaciju do kraja,jesi li isla 13-14 dana ciklusa da vidi da li je folikul pukao?




tina37 -> RE: Folikuli (4.4.2012 9:08:15)

Maki,treba mi tvoje strucno misljene.Ja sam u novembru prekinula stimulaciju za VTO jer nisam imala ni jednu j.c.Kasnije mi je ustanovljena rana menopauza.Sada 3 dc sam imala 5 folikula,a 5 dc samo 3 na levom jajniku.Pijem Femaru dva puta dnevno i od 5 dana Menopur.Dr kaze da nisu bas bili veliki za 5 dc,dal ima sanse da porastu do zeljene velicine za aspiraciju?




*Maki* -> RE: Folikuli (4.4.2012 12:25:52)

Uh srecko,nisam ja strucna,nisam doktor ali skoro 2 godine svakog meseca idem na foliklumoetriju pa sam pokupila puno informacija od doktora. Napisi vrednosti hormona ako te ne mrzi (LH,FSH,Estradiola-E2,progesterona,testosteron,prolaktina i ako si radila AMH-antimilerian hormon i inhibin B),i reci mi da li su to bili atralni folikuli ili vodeci folikuli? Atralni folikuli se obicno gledaju bas na pocetku ciklusa II ili III dan ciklusa i na osnovu njih se zakljucuje isto kakva je rezerva jajnih celija.Ako ih ima manje od 4 smatra se menopauzom,ako ih ima vise od 4 (oko 16 je idealno,preko 25 je PCOS) onda se itekako moze dobiti makar jedna kvalitetna jajna celija. Verovatno su ti to bili vodeci folikuli. Koje su velicine bili? Oni u proseku rastu 1,5 do 2mm tako da mozemo da izracunamo ako znas koliki su bili 5 dana ciklusa da li ce do ovulacije dostici potrebnu velicinu (od 17-24mm). Daj podatke pa da probamo da zakljucimo[sm=smiley1.gif] I samo hrabro! Ako nemas u pojedinim ciklusima dobre folikule ne znaci da se nece kad tad pojaviti [sm=smiley1.gif]




viktori -> RE: Folikuli (4.4.2012 14:06:37)

Sutra mi je 13 dan i idem da vidim dal je pukao itd :-) hvala ti p-uno na odgovoru [sm=rozica.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (4.4.2012 14:57:34)

Maki,nije mi rekao koje su velicine a sto se tice vrednosti FSH 7,6 LH 2,4 E2 43,6 to je 3 dc a AMH 0,21 ng/ml(ref.vred. 0.5-5.3) inhibin B 7.8 pg/ml(ref.vred. 10. -220)




*Maki* -> RE: Folikuli (4.4.2012 16:53:58)

Tina tebi je FSH dobar kada se posmatra sam, a sa druge strane je veci 2 puta od LH sto ukazuje na oslabljene jajne rezerve i slabiji odgovor na stimulaciju. Opet tu je i nizi AMH sto opet ukazuje na oslabljenu rezervu a za vrednost inhibina B znam da se smanjuje sa godinama. Tebi je doktorka na ultrazvuku verovatno merila one vodece folikule,a i da je merila atralne,bili su pet.Sada su se izvdojila 3 folikula i ja verujem da ce makar jednu jajnu celiju,kazem makar a mozda i sve tri,doktorka izvuci.Moras samo da budes hrabra i da verujes da ce to ovog puta uspeti.Hajde da sacekamo sledece merenje,ti pitaj koliki su folikuli pa cemo pratiti kako rastu.Videces bice sve ok![sm=smiley1.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (4.4.2012 18:49:50)

Hvala Maki puno,nadam se pozitivnom ishodu ali sam i realna.Videcemo u petak




*Maki* -> RE: Folikuli (4.4.2012 19:53:18)

Mislicu na tebe i drzim fige [sm=smiley1.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (6.4.2012 13:08:30)

Evo mene,3 folikula 8 dc,nisu neke velicine al nadam se da ce uz ovu povecanu stimulaciju bar 1 doci do dobre velicine za oplodnju.Znaci najveci je 8 mm,i dva po 5 mm,endometrijum 6.Dr kaze da je moguce bar jedan ako ne i dva dobra folikula.Maki javi se,a i Nina ako moze




*Maki* -> RE: Folikuli (6.4.2012 20:18:30)

Sad da racunamo,ovaj od 8 mm ce sigurno da dostigne 17mm makar! A i ova dva od po 5 mm imaju sansu.Ako ti je ovulacija 14 dana ciklusa (kada ti je obicno ovulacija kog dana ciklusa?) i ako rastu po 2 mm dnevno to je po 12 mm jos za svaki od njih. Za najveci folikul mislim da ce sigurno dostici potrebnu velicinu a za ova dva navijam iz sve snage!! Jedi puno voca,jedi ananas i brazilski orah zbog endometrijuma (dobar je,odlican bice jos deblji),opusti se sto vise mozes i budi sa nama ovde da te hrabrimo do narednog merenja [sm=smiley1.gif] Kada opet ides na merenje folikula?




tina37 -> RE: Folikuli (6.4.2012 21:45:46)

Maki opet hvala i na podrsci i sto si odvojila vreme za moj problem.Ananas jedem,znam da treba biti opusten,rasterecen




tina37 -> RE: Folikuli (6.4.2012 21:48:29)

A da,sledeci uz je u nedelju i nalaz danasnjeg estradiola




*Maki* -> RE: Folikuli (6.4.2012 21:50:44)

Videces,bice sve ok,nema potrebe da mi se zahvaljujes,sve zenskice ovde jedna drugu savrseno razumeju jer prolazimo kroz iste probleme i navijam da u nedelju folikuli budu jos veci.Javi obavezno [sm=smiley1.gif] Odmaraj sto vise,ljub




tina37 -> RE: Folikuli (8.4.2012 14:38:19)

Opet ja,porasli folikuli 11 i 8 mm i nesto sitnih,a iznenadjenje je na desnom jajniku 12mm(negde se krio do sad).Ono sto me brine je endometrijum 6,5 mm,i pored ananasa i brazil.oraha.Verujem da ce se i to srediti za dan-dva,sutra opet uz.Maki sta ti mislis o svemu ovome?




*Maki* -> RE: Folikuli (8.4.2012 15:39:59)

Jupiiii za novi folikul [sm=bravo.gif] Reci mi kog dana ciklusa ti obicno bude ovulacija? Sta je rekla doktorka,hoces li primiti Pregnyl kada folikuli budu dostigli potrebnu velicinu? Ja mislim da ce bar ta dva folikula biti dobra a sto se tice endometrijuma dovoljno je da dostigne 0,8mm da bude dobar a ima vremena za to.[sm=smiley1.gif]Navijam i javi cim bude opet merenje [sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Folikuli (8.4.2012 17:05:49)

Tina [sm=bravo.gif] navijam jako, biće tu lepih folikulića. Ne moraš računati da će 14.dc biti ovulacija, možda će biti i 16.dc a endometrijum još ima vremena da se zadeblja, on raste do ovulacije i posle nje kad se sprema za prihvatanje male mrvice. [sm=bravo.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (8.4.2012 20:33:19)

Maki nista nije dr rekao za Pregnil,idem ujutro ponovo,a sto se tice ovulacije bude 13 il 14 dc.Degu hvala draga sto si uvek tu gde treba da napises reci podrske




nina26 -> RE: Folikuli (8.4.2012 21:07:30)

Tinice draga sad sam videla da si me trazila[sm=smiley31.gif] Valjda si na mene mislila[sm=smiley36.gif]

Cek, cek, pa jel si ti to krenula sa stimulacijom za VTO ?? Ne mogu da pohvatam sve, znam za prosli put sta je bilo nego nisam sad videla da si krenula.

Ne brini kad ti je O, kad se radi VTO ne poredi sa prirodnim ciklusom, meni su vratili 22dc embrione, tako da ti je to najmanji problem.

Nego sta pijes za endometrijum?? Narasce i on, sigurno, nego pitam, jer imaju super tabletice za endo, meni je 8dc bio 4mm, i uz pomoc tih tableta sam dogurala do 9mm.

Ajde samo ukratko mi opisi sta radis.




nina26 -> RE: Folikuli (8.4.2012 21:10:30)

Ne moras da mi pises, procitala sam gore[sm=smiley1.gif]




monini -> RE: Folikuli (9.4.2012 0:23:39)

tina za endo ne brini, nama je prof Stojkovic rekao da oni imaju terapiju za endometrijum,tako da predlozice ti oni vec..i ja imam problem tankog endometrijuma..bitno je da se ipak nesto desava i da ce tu biti nekoliko lepih jc [sm=bravo.gif] rekli smo pozitivno i sa verom napred,dovoljna je jedna ali vredna:)




zmajče -> RE: Folikuli (9.4.2012 10:12:39)

Kojom metodom mogu da potvrdim da je ovulacija sigurno bila i da folikul nije bio prazan?
Radila sam folikulometriju i uvek se izdvoji po jedan folikul ali ne znam kako se utvrđuje da li on nosi jajnu stanicu,da nije prazan. Progesteron nisam radila 21 dan ginek. smatra da je nepotrebno, pošto je po njemu očigledno da folikuli pucaju. Da li ste vi radile progesteron?
LH trakice uvek pokazu ovulaciju,hormoni 3 dan svi ok.
pozz




viktori -> RE: Folikuli (9.4.2012 11:57:08)

evo i mene
10 dana bio pomenut folikul, a vec 13 dana zuto telo...e izmedju valjda smo uboli ovulaciju
nista moram da krenem sa muckanjem od 10 dana pa svaki dan ... nemam pojma vise...sad cu da vidim dal je nesto bilo ili je opet corak [sm=jezicek.gif]




viktori -> RE: Folikuli (9.4.2012 12:00:22)

e da jos nesto progesteron koji sam stavljala prosli ciklus mi je doveo do toliko bolnih grudi prosli put, a ovaj ciklus iako ga ne stavljam me ubijaju grudi, ali bukvalno moram da spavam sa brusom...ginekolog misli da je moguce da su mi malo ciste koje imam u grudima poludele hmmmm[sm=zmeden.gif] veselo
jel neko od vas imao takva iskustva ne znam da li je uopste za ovu temu ili da pitam na nekoj drugoj temi????




Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>