RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


*Maki* -> RE: Folikuli (9.4.2012 13:54:23)

Zmajče,
Ovulacija se moze videti na ultrazvuku i proverom hormona a da li je u folikulu bila jajna celija,to jedino mogu da utvrde embriolozi,znaci ne moze klasicnim proverama hormona i slicno.Kada se radi vantelesna,prilikom izdvajanja-aspiracije jajnih celija i njihovom oplodnjom se moze utvrditi da li je ista dobra,kvalitetna. AMH moze da pokaze jedino kolike su rezerve jajnnih celija.To je sve i mene interesovalo pa sam ispitivavala doktora. I da,to je i normalno da svakog ciklusa ako nije stimulisan imas po jedan folikul,jednog ciklusa na levom jajniku,drugog ciklusa na desnom jajniku i tako naizmenicno.Ljub




nina26 -> RE: Folikuli (9.4.2012 22:15:22)

Vitkori, sasvim je normalno da ti od progesterona oteknu grudi, pogotovu zenama koje imaju cisticne grudi(kao na ja npr)
Nije to nista za brigu, opusti se slobodno[sm=smiley1.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (10.4.2012 14:36:12)

Evo jutrosnjih vesti sa uz,endometrijum 9mm,folikuli 14,5 i 13,5,povecana doza menopura i ubacen orgalutran.U cetvrtak opet i tad se nadam da cujem kad je stop injekcija.Nina,Maki




Buwica -> RE: Folikuli (10.4.2012 14:37:50)

drage moje dame, ja sam nova ovde i potpuno sam neiskusna i ne znam da li cu formulisati pitancje dobro, ali bih zamolila nekoga da mi pomogne :) 14 dana ciklusa (koji traje 28 dana) folikul na desnom jajniku je 15mm a endometrijum 7 mm ....
Suprug i ja pokusavamo da napravimo naseg prvog bebca i interesuje me da li su ovo dobre vrednosti za 14dc i treba li njima da se vodim nekako ... hvala puno [sm=smiley27.gif]




*Maki* -> RE: Folikuli (10.4.2012 14:43:33)

IZVORNA PORUKA: tina37

Evo jutrosnjih vesti sa uz,endometrijum 9mm,folikuli 14,5 i 13,5,povecana doza menopura i ubacen orgalutran.U cetvrtak opet i tad se nadam da cujem kad je stop injekcija.Nina,Maki


Jupiii [sm=bravo.gif] Taman ce u cetvrtak da porastu makar jedan do 18 a drugi do 17mm i mislim da ce ti sutradan dati stop inekciju (daje se obicno kada folikul dostigne oko 20-21 mm ali tebi je mogu dati i ranije,sve zavisi) od koje folikuli pucaju za 36 sati,imace vremena od nje da jos malo narastu i da pregnyl pomogne jajnim celijama da bolje sazre. Endometrijum ti je vec sada spreman,ali sto deblji to bolje [sm=bravo.gif] Nemoj da se sekiras draga moja Tina,ja za tebe imam dobar predosecaj i navijam svom snagom da folikuli porastu sto vise do cetvrtka,a vidim da ako je ovaj od 14,5 prekjuce bio 11mm,onda super rastu,pljuc pljuc pljuc [sm=smiley1.gif] Samo se opusti,videces,bice sve ok!![sm=bravo.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (10.4.2012 16:05:47)

Maki ja sam zadovoljna sa tim stanjem,s obzirom na moju dijagnozu rane menopauze.Pisacemo i u prvom nadam se zajedno




tina37 -> RE: Folikuli (10.4.2012 16:06:59)

Jejo zao mi je,nema odustajanja




*Maki* -> RE: Folikuli (10.4.2012 16:26:10)

IZVORNA PORUKA: Buwica

drage moje dame, ja sam nova ovde i potpuno sam neiskusna i ne znam da li cu formulisati pitancje dobro, ali bih zamolila nekoga da mi pomogne :) 14 dana ciklusa (koji traje 28 dana) folikul na desnom jajniku je 15mm a endometrijum 7 mm ....
Suprug i ja pokusavamo da napravimo naseg prvog bebca i interesuje me da li su ovo dobre vrednosti za 14dc i treba li njima da se vodim nekako ... hvala puno [sm=smiley27.gif]


Prvo da te pitam draga Buwice da li si do sada proveravala polne hormone od II do IV dana ciklusa? Postacu dosadne sa ovim pitanjem ali odatle se polazi uvek i jedino hormoni mogu da daju pravu sliku stanja za pocetak. Meni je doktor prvo pratio ovulaciju,isla sam 10 dana ciklusa,pa tu 13,14,dana sve dok nije pukao folikul.A pukao je bas kad je bio 13-14mm 14 dana ciklusa a endometrijum je bio oko 0,6 mm.Znaci slicna situacija kao tvoja,ako ti je doktor ispratio skroz ovulaciju.Jesi isla jos jednom da doktor vidi da li je folikul pukao (15 dana ciklusa na primer?).Moguce je da je kod tebe ili kasnija ovulacija ali ce hormoni da pokazu da li uopste dolazi do ovulacije tj.da li folikul dovoljno poraste da bi jajna celija u njemu lepo sazrela.Kod mene se desavala ovulacija,pucaju folikuli ali jako malo narastu a tome je glavni krivac bio prolaktin-hormon stresa,kada smo njega sredili sve je bilo ok,super folikuli,super endometrijum.Nemoj da brines samo,sve se da resiti[sm=smiley1.gif]




*Maki* -> RE: Folikuli (10.4.2012 16:28:01)


IZVORNA PORUKA: tina37

Maki ja sam zadovoljna sa tim stanjem,s obzirom na moju dijagnozu rane menopauze.Pisacemo i u prvom nadam se zajedno


Pisacemo draga moja,naravno da cemo pisati,samo napred po meni to ide jako dobro bas kao sto kasez obzirom da su rekli da je menopauza,ja navijam i jedva cekam nove rezultate[sm=bravo.gif]




Buwica -> RE: Folikuli (10.4.2012 17:04:22)

Hvala Maki na ovako opširno odgovoru :) [sm=smiley31.gif]
Nisam ništa radila još uvek, jer pokušavamo da napraivmo bebu tek od ovog ciklusa, pokušavali smo jednom ranije ali nismo se trudili niti ubadali plodne dane [sm=smiley13.gif] a sada se svojski trudimo i nadamo [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




*Maki* -> RE: Folikuli (10.4.2012 17:40:51)

Buwice proveri draga moja hormone jer i da jeste tu neki problemcic sve se to brzo sredi nekom terapijom,daj Boze da ti je ovulacija kasnije.I mi smo se tako bas bas trudili i kad sam saznala da ustvari nemam ovulaciju shvatila sam da sam mozda trebala odmah da krenem sa tim proverama nego da gubim vreme,nemoj samo da se bojis,vi ste tek na pocetku i ne mora da znaci da uopste postoji problem,samo ti kazem proveri cisto da budes mirna.Ljubac veliki




nina26 -> RE: Folikuli (10.4.2012 17:52:32)

Tinice, bravo za endo[sm=bravo.gif]

Bice tu lepih j.celijica nemoj da brines nista [sm=bravo.gif]

Jel ti proveravaju E2?




Buwica -> RE: Folikuli (10.4.2012 18:21:15)

hvala Maki mnogo .. nadam se da nema problema i da ćemo ih ukoliko ih ima brzo rešiti ....




tina37 -> RE: Folikuli (10.4.2012 22:13:08)

Ninocka,da proveravaju stigo je do 138,a u prosloj stimulaciji jedva 50.Prasi i mene bar ovde




nina26 -> RE: Folikuli (10.4.2012 22:17:15)

Pa prasim i tebe naravno, zar ne vidis kako se digla prasina na forumu[sm=smiley31.gif]

Fino ti raste i E2, narasce on jos, nece ti biti jos ET po nekim mojim proracunima, samo polako[sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Folikuli (10.4.2012 22:27:42)

i ja sam nova ovde.

tina [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




hanka -> RE: Folikuli (11.4.2012 7:41:58)

Tina draga vidim ovde lepih folikula imas i endom je super
Ljubim te [sm=smiley31.gif]
i navijam jako [sm=bravo.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (11.4.2012 13:45:32)

Joko,vidim ja da si nova,dobrodosla,pisemo se na crticama.Hankic,eto davljenik se hvata za slamku pa i ja za ove moje folikule.Kakvo je stanje kod tebe nakon femare?




*Maki* -> RE: Folikuli (12.4.2012 16:01:27)

Gde si Tinaaa,cekam te nestrpljivo [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (12.4.2012 16:22:39)

Evo me Maki,sta da ti kazem sve si pogodila,folikuli 18,5 i 17 mm,veceras stop,u subotu punkcija.Jos ako pogodis i betu,castim:-)




*Maki* -> RE: Folikuli (12.4.2012 16:26:24)

Meni se javlja jos od kad sam ti prvi put pisala komentar [sm=smiley36.gif] Mnogo mi je drago,kakve divne vestiii [sm=sloncek.gif]

Navijam dok ruke ne otpadnu,videces bice sve ok [sm=duda.gif][sm=bravo.gif] A onda idemo na pivo,kazu da je vitamin b dobar u trudnoci [sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]




tina37 -> RE: Folikuli (12.4.2012 16:30:35)

Hvala draga,nisam ni sumnjala u tvoje iskustvo sa folikulima




*Maki* -> RE: Folikuli (12.4.2012 16:33:41)

[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (12.4.2012 19:39:31)

Maki treba mi tvoje stručno mišljenje [sm=smiley31.gif]
Danas sam imala UZ,imam samo jedan folikul vodeći,9,5mm i to posle klomifena,a 10dc mi je.Baš sam se rastužila.Postoji li šansa da poraste do O,imam kontrolu u utorak 15dc,mada mi je reko da mućkam i 14dc,za svaki slučaj...




viktori -> RE: Folikuli (17.4.2012 23:53:08)


IZVORNA PORUKA: tina37

Evo jutrosnjih vesti sa uz,endometrijum 9mm,folikuli 14,5 i 13,5,povecana doza menopura i ubacen orgalutran.U cetvrtak opet i tad se nadam da cujem kad je stop injekcija.Nina,Maki

Ja tek sad sa vama. Hvala puno na odgovoru. Sve za [sm=duda.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>