RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Anoniman -> RE: Folikuli (22.1.2013 15:15:06)

Bila sam na trecoj f-metriji
folikul ima 21mm,endometrijum preko 9 (ne znam tacno koliko) Imam bolove i dr kaze da ce veceras verovatno da pukne. Pa moram opet za dva dana da odem na UZ. Ona kaze da je sve ok po ovome sto vidi i da ne treba nista da pijem iako mi hormoni nisu idealni. Videcemo sta ce biti...




milenatea -> RE: Folikuli (22.1.2013 15:42:25)

bebi, ne mora da znaci, kad pukne pa 7 dana posle toga izvadi progesteron, on ce najbolje reci da li je O kvalitetna da bi doslo do oplodnje. na uz se vidi da ima ovulacije, ali ne i kakve




Anoniman -> RE: Folikuli (22.1.2013 16:02:06)

to cu,svakako,sama da odradim u privatnoj lab. Sve ja citam sta se ovde pise i hvatam beleske sta se i kad proverava [sm=smiley2.gif] Ne oslanjam se ja samo na jednog dr u potpunosti. Nikad se ne zna... Sve ja proverim za svaki slucaj [sm=smiley36.gif]




blum -> RE: Folikuli (22.1.2013 21:29:24)

drage moje drugarice i ja sam radila folikulometriju i ciljani odnos
posle toga sam dobila utrogestan vaginalno ako se sta zakaci da se bolje ucvrsti
eeeeeeeeeesad mene interesuje ako dali ima pozitivnih iskustava sa folikulometrijom
odnosmo dali je ona ikom pomogla da [sm=nosecka.gif]




blum -> RE: Folikuli (2.4.2013 8:50:55)

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Maco,
Tvoj doktor i jeste i nije u pravu. Recimo da ne moze da traje mnogo duze. Max 16. Ako nije prisutna lutealna cista ali to je jako retko. Prosto zuto telo ima ogranicen maksimalni vek trajanja i raspada se ako nema HCG a da to spreci. Lutealna faza je vrlo konstanta njacesce traje od 12-14. dana, a razlike u duzini ciklusa kod zena su mahom zbog duzine folikullarne faze, tj perioda pre ovulacije.

NAŠLA SAM OVO JE PISAMA MASLAČAK O LUTEARNOJ FAZI [sm=bravo.gif] ŠTO ZNAČI PO OVOME AKO I SUTRA NEDOBIJEM IMAM ŠANSE ZA [sm=modricrtici.gif] DANAS MI JE 16DPO




Verolina -> RE: Folikuli (2.4.2013 8:56:45)


IZVORNA PORUKA: blum

drage moje drugarice i ja sam radila folikulometriju i ciljani odnos
posle toga sam dobila utrogestan vaginalno ako se sta zakaci da se bolje ucvrsti
eeeeeeeeeesad mene interesuje ako dali ima pozitivnih iskustava sa folikulometrijom
odnosmo dali je ona ikom pomogla da [sm=nosecka.gif]

Blum, pa naravno. Folikulometrija i ciljani odnos ima veliki procenat uspesnosti, ako je sve ostalo ok.
Ja sam tako zatrudnela, evo Cece nam je tako zatrudnela...[sm=bravo.gif]




iva80 -> RE: Folikuli (2.4.2013 10:58:59)


IZVORNA PORUKA: milenatea

bebi, ne mora da znaci, kad pukne pa 7 dana posle toga izvadi progesteron, on ce najbolje reci da li je O kvalitetna da bi doslo do oplodnje. na uz se vidi da ima ovulacije, ali ne i kakve

A takođe možeš izvaditi i ESTROGEN kada ti bude bila Ovulacija da vidiš kako on radi tj kako se razvijaju stvari!




bubibubi -> RE: Folikuli (22.4.2013 15:44:42)

Cure, moze mala pomoc. Na UZ mi je utvrdjen folikul 17mm 4 dana pred dobijanje i da je materica zadebljana. Mene zbunjuje otkud toliki pred dobijanje? Sta to moze znaciti?




Verolina -> RE: Folikuli (22.4.2013 15:46:48)

Mozda imas ovulaciju jako kasno, a mozda ti se folikul redukuje.




bubibubi -> RE: Folikuli (22.4.2013 15:50:55)

Pomislila sam da moze biti da je ovulacija kasnije, al me bas zbunilo. Sta znaci to redukuje?




Verolina -> RE: Folikuli (22.4.2013 16:16:33)

Nekada folikul hoce da se sparusi. Mada, ja mislim da ce tebi O biti kasnije.




bubibubi -> RE: Folikuli (22.4.2013 16:22:03)

Hvala Verolina, imam zakazanu folikometriju za petak, pa ce valjda biti nesto jasnije.




Azra82 -> RE: Folikuli (14.9.2013 11:57:00)

Meni je juce, 10 dc, na jednom jajniku folikul bio 16 mm, a na drugom 9 mm, i zakazala mi je u ponedeljak opet u da to pratimo, i ako ne mogu trenutno da muckam, bar da vidimo kako napreduju folikuli za ubuduce. Dr. misli da je ovaj od 16 mm odlican.




Dusica81 -> RE: Folikuli (14.9.2013 12:25:10)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Voljela bih da znam koji dr je dobar u Podgorici, jel ides privatno ili u Dom Zdravlja
jer ovo sve planiram i ja da pratim...

Ako je zabranjeno ovdje, a vjerovatno jeste, Azra molim te napisi mi u PP

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Azra82 -> RE: Folikuli (14.9.2013 13:03:54)

Dusice imas pp [sm=smiley1.gif]




Dusica81 -> RE: Folikuli (14.9.2013 13:06:22)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Sad cu vidjeti, hvalaaa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




madre -> RE: Folikuli (24.10.2013 9:16:51)

i ja sam juce bila na prvoj folikulometriji[sm=smiley1.gif] poslednja menstruacija mi je bila 14. oktobra, a prethodna 17. avgusta (tada sam popila poslednju pilulu za kontracepciju, koje sam uzimala po savetu endokrinologa). menstruacije su mi od prve jaaako neredovne, preskoce i po 2 meseca.
dakle, juce, 10 dc:
endometrijum 7,8mm
i jedan folikul na desnom jajniku od 9,5mm.
rekao mi je da ga sekira moj levi jajnik, ali kada sam ga pitala zasto, nesto je izbegavao direktan odgovor. ja sam mislila da je to zato sto na njemu nije video ni jedan folikul, ali sada ovde citam da to i jeste normalno kada nema stimulacije. posto se stvarno ne razumem ni malo u ove stvari, zanima me da li je ovo ok nalaz?
sutra idem ponovo.




nata11 -> RE: Folikuli (24.10.2013 9:59:03)

Madre po mom iskustvu u oblizanjenju doktora (koje je nazalost pozamasno) poiedini dr. cesto lupe da bi ispali pametniji. To sto ne vidi folikul nemora da znaci da je lose, mozda ce sledeceg ciklusa biti na njemu, e sada ako je video nesto drugo sto mu se nije dopalo onda insistiraj da ti objasni danas na pregledu.




madre -> RE: Folikuli (24.10.2013 10:18:38)

nato, on nije ni rekao da je to razlog... to sam samo ja razmisljala[sm=smiley1.gif] rekao je da ce nam sve biti jasnije u petak.
a kazi mi, kako ti se cine ove moje cifre[sm=smiley36.gif]
ja se stvarno ne razumem, pa me zanima da li ustvari znaci da ce se, kada nije stimulisan ciklus, izdvojiti samo jedan folikul sa jednog jajnika ili ne?[sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 15:39:59)

bila sam i 12. dc
stoji i dalje folikul na desnom jajniku od 13,1mm.
e sada mene zanima, posto su moje ovulacije, ako ih imam uopste dooosta kasnije, da li je moguce da se stvaraju novi folikuli u nekim narednim danima ciklusa ili ovi koji su sada postojani treba da rastu?
pitam zato sto je bogi napravljen 56og dana ciklusa, je l to znaci da je nastao iz folikula koji se stvarao od prvog dc ili od nekog mnogo kasnije i kako to uopste funkcionise kod zena kojima izostaju menstruacije?
nadam se da razumete ovo moje pisanije[sm=jezicek.gif]




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 16:45:20)

auu, majku mu, pa samo ja ovde pisem[sm=jezicek.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (27.10.2013 22:09:05)

Madre spremaj se ti za akciju,biće O za nekih 3,4 dana,navijamo za taj folikul,dovoljan je jedan al vredan [sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif]




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 22:41:57)

auuu, jole, pa to bi mi bila prva tako rana ovulacija u poslednjih 16 godina[sm=jezicek.gif] daj Boze[sm=bravo.gif]
nego, sad mi nesto pade na pamet... ovo je prvi ciklus da sam ukljucila macinu travu, da li je moguce da je od toga[sm=smiley24.gif]
sutra idem ponovo pa cemo videti kako stoje stvari...




Jole84 -> RE: Folikuli (27.10.2013 22:44:23)

Verovatno su ti se ciklusi sredili posle kontraceptiva [sm=bravo.gif] Macinu travu piješ samo do ovulacije,znaš to? Posle toga prestaješ.
Srećno draga [sm=bravo.gif]




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 22:53:23)

hvala[sm=smiley1.gif]
ma gde sredili, poslednju pilulu sam popila 17. avgusta i tada dobila, a sledecu tek 14. oktobra!
sad je ovaj moj dr resio da pijem CP, jer ce to kao da resi sve moje probleme[sm=smiley7.gif]
znam za macinu travu, ali tek treba da vidimo da li ima ovulacije...
jesi li videla ono moje strucno pitanje gore?[sm=jezicek.gif] imas li pojma nesto o tome?
izvini, ja se sad navrzla[sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>