RE: Folikuli (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


degu -> RE: Folikuli (27.10.2013 23:28:46)

Madre znaš da ja imam teoriju da imaš pco [sm=smiley36.gif] al nema veze, žene mogu imati ovulaciju i 50. dc i sve se to vodi kao folikularna faza e sad da li je to isti folikul s početka ili se neki drugi aktivirao više nije ni važno, važno je da ovulacija može biti tako kasno u cilusu a lutealna faza posle ovulacije je konstantna kod svih žena od 12-14 dana uglavnom.
E sad kakav je endometrijum, ako on raste znači da će i ovaj folikul verovatno da naraste i da pukne za koji dan.
I probaj s virkom, on je za mene čudo od biljke. Prošli ciklus mi je bio 60 i nešto dana, a sad sam imala ovulaciju 14. dc sa mojim dragim virkom, stvarno pomaže.




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 23:47:25)

deguuu[sm=smiley31.gif] znam za tvoju teoriju, borila sam se za tu dijagnozu, ali mi ne dajuuu[sm=jezicek.gif]
ovaj moj dr mi nesto nije bas pricljiv, moram da mu izvlacim reci, a i tada nesto posebno ne kaze.
sto se endo tice 10dc je bio 7, 8, a 12dc 6,7... on kaze da je to isto[sm=zmeden.gif] e sada da li ga nije merio kako treba ili sta je vec u pitanju nemam pojma[sm=zmeden.gif] znam samo da na moja konkretna pitanja dobijam neke glupave odgovore!
svakako planiram da zavrsim ovo sto sam pocela sa njim, pa se vise necu vracati...
virak sam pila do pre neki dan, pa sam presla na macinu travu, imam u planu da je pijem jos koji dan, pa se vracam na virak.




madre -> RE: Folikuli (27.10.2013 23:51:55)

a pitala sam za to da li je to folikul koji se stvara od 1dc ili kasnije, da bih znala sta se moze desiti sa ovim mojim jadnickom od 13mm s obzirom da ja nikada nisam imala ovulaciju pre 40og dana.
pa evo bas u poslednjem ciklusu, ako je bila, bila je 43. dana!
izvinite, ako su pitanja bez ikakve logike, ali ko pita-ne skita[sm=jezicek.gif]




degu -> RE: Folikuli (27.10.2013 23:58:37)

pa gledaj taj tvoj jadničak [sm=smiley36.gif] može i da nestane, da se redukuje jer je bio npr prazan a da se pojavi neki drugi, a mi svakako imamo puno malih folikula koji samo čekaju signal da počnu da rastu. Kod nas sa poremećenim ciklusima je malo komplikovano pa se može desiti da nema ništa i onda tamo negde 40. dc da se pojavi neki, zato treba stalno da budemo vredni. Pij slobodno i virak i macinu travu, jedan ujutru npr, jedan uveče i meri bazalnu t, kad skoči izbaci macinu travu a virak nastavi slobodno.
I da, obavezno nastavi na folikulometriju da ideš, Meyo je tako uhvatila folikul mislim 30. dc i sad ma malog Vikija [sm=bravo.gif]




madre -> RE: Folikuli (28.10.2013 0:10:40)

sta bih ja bez tebe[sm=smiley1.gif] imala sam u planu da pocnem sa bazalnom, ali sam bas zakasnila ovaj mesec.
bas si mi razresila neke dileme, hvala ti[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (29.10.2013 12:43:05)

Madre kakvo je stanje,jesi li bila na folikulimetriji? [sm=smiley31.gif]




madre -> RE: Folikuli (29.10.2013 19:41:29)

jesam bila, ali iskreno da ti kazem od neke sramote nisam smela da pisem! desilo se nesto skroz bezveze! ispala sam glupa i nepismena.
kada sam dosla kod njega 15dc, pre nego sto sam se skinula sam mu dala slikice sa prethodnog uz i one meni kaze: hajde da ispratimo taj folikul od 30 i nesto mm. pomislim ja da on misli na 13 i nesto i precutim... medjutim kaze mi zatim: taj od 30 i nesto je pukao, za vikend je bila ovulacija!!! ja u soku, nikada mi ovulacija nije bila tako rano, a ne znam ni kojih 30mm ga je spopalo, ja nikada nisam cula za toliki folikul. naravno u petak mi ga nije ni pomenuo! ali sam ja za vikend osetila blage bolove u krstima i zatezanje u desnom jajniku i naravno u nedelju uvece spopala muza.
sve sto mi je u petak rekao jeste da cemo pratiti ovaj folikul na desnom, da na levom nema skoro nista, samo par bas malih i da je endo 6,7mm. da pocnem da pijem CP da regulisem cikluse[sm=zmeden.gif] ne pominje da je O blizu.
medjutim, juce mi je dopunio izvestaj na kojem pise da je 12dc postojao folikul od 36mm na desnom jajniku (sto je nemoguce da bude toliki) i na levom jedan od 13.
a 15 dc kao vise taj folikul ne postoji i endo je 11.7mm. svakakva pitanja sam mu postavila i dobijala nevidjeno glupe odgovore. necu se tamo vise vracati, ali sam juce bila van pameti od besa! ja sam, naravno, sve te slicice detaljno proucila posle svakog uz pregleda i nigde ne postoje te brojke, jedino ako on to nesto sam racuna na osnovu ne znam ti ni ja cega!
hvala ti, jole, sto mislis na mene[sm=smiley31.gif]




madre -> RE: Folikuli (29.10.2013 21:15:30)

znam da ovo sve zvuci kao nevidjena nebuloza, zato i nisam htela da pisem. sto se dr tice do srede je bio skroz ok cika, izgleda da je nesto rastrojen, jer sve sto je video i rekao nema nikakvog smisla. jos u sredu sam ja primetila da nesto nije u redu, ali sta je tu je.
inace, nije pominjao tecnost u duglasovom spagu, niti da se formiralo zuto telo, sto vidim u ovoj temi, da dr skrecu paznju.
takodje, u petak mi je pokazao da vidim taj moj vodeci folikul, a juce mi je pokazao da ga vise nema.




17 joka -> RE: Folikuli (30.10.2013 16:23:33)

Madre,zaista raznih čudaka od DR.ima kao onaj sto me istraumirao za Endo.nije covek merio celu duzinu nego onu strelicu kojom oznacava stavio negde na sredinu ,strasno.




madre -> RE: Folikuli (30.10.2013 19:21:31)

ne znam sta bih rekla, ali definitivno s njim nesto nije u redu, mozda je iznenada dobio neki hormonski poremecaj[sm=jezicek.gif]
posto iz iskustva znam da od toga moze malo da se posasavi[sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (30.10.2013 20:01:39)

Ne mogu da verujem kakav ludak,ništa mi nije jasno [sm=smiley36.gif]
Bitno da si ti bila vredna,a njega menjaj a da ne trepneš [sm=smiley31.gif]




hanka -> RE: Folikuli (30.10.2013 20:02:41)

Madre nisi valjda bila kod Mihajla [sm=zmeden.gif]




madre -> RE: Folikuli (30.10.2013 20:19:28)

bila sam vredna,jole, ali valjda nisam zakasnila[sm=zmeden.gif]
hanka, znaci ima jos ovakvih ludaka[sm=smiley36.gif] nije mihajlo.
stvarno mi je zao sto je ovako ispalo, jer, kazem vam, bio je stvarno kul cika[sm=jezicek.gif] do srede!




hanka -> RE: Folikuli (30.10.2013 20:24:57)

Uhu ima ih kolko hoces [sm=smiley29.gif]
[sm=bravo.gif]da ste pogodili pa da se radujemo [sm=rozacrtici.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (30.10.2013 20:27:51)

Hanka i ja imamo fobiju od Mihajla [sm=jezicek.gif] a i od mnogih drugih [sm=smiley36.gif]
Sada samo ostaje da navijamo [sm=bravo.gif]




daca77 -> RE: Folikuli (31.10.2013 8:47:50)

Sta se desava sa mojim dr Mikom?[sm=zmeden.gif]
Nismo se videli ni culi od aprila meseca [sm=smiley1.gif]




hanka -> RE: Folikuli (31.10.2013 9:40:16)

Uuuu Daco ja ga nisam videla ni cula..........pa od 2011

I ne zelim [sm=smiley36.gif]




daca77 -> RE: Folikuli (31.10.2013 11:13:29)

Meni je nekako drag doca...koliko puta mi je radio UZ i nije hteo ni din.da uzme, a cinjenica je da je neotesanog ponasanja[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Folikuli (31.10.2013 11:15:25)

Meni je smešan [sm=smiley36.gif]
pitaće se brka gde si toliko dugo [sm=smiley31.gif]




daca77 -> RE: Folikuli (31.10.2013 11:44:24)

Skoro prolazila s mm pored dr. kuce i kaze mi on da svratimo...rekoh, ajd' zvacemo ga na slavu[sm=smiley1.gif]




IVA 11 -> RE: Folikuli (28.3.2014 14:49:14)

Da podignem temu. Idem na folikulometriju u ponedjeljak, da dr vidi kako napreduju folikuli. Baš sam ubuđena, nadam se daće biti neki vodeći i ako mu bude trebala podrška u vidu injekcije ili šta već, samo da se nešto napokon odvije... Ja već danas, 8 dc osjećam da će ovulacija brzo, vjerovatno za 3-4 dana.




Jole84 -> RE: Folikuli (29.3.2014 11:24:35)

Iva dušo samo cepaj pivo,ananas i brazilski orah (2,3 dnevno) malo da potpomogneš [sm=smiley1.gif] [sm=bravo.gif]




IVA 11 -> RE: Folikuli (29.3.2014 17:17:32)

Uh Jole valjda bude neki vodeći prekosjutra. A ako ne počinjem sa ovim. :):*




IVA 11 -> RE: Folikuli (31.3.2014 21:37:42)

Moja prva folikulometrija danas. 10 dc. Nekoliko sitnih folikula i jedan vodeći na lijevom jajniku 11, 5 mm, endometrijum troslojan 8 mm. Rekla mi je da dođem u srijedu opet.




bubulence -> RE: Folikuli (31.3.2014 22:11:26)

Ivo to je super [sm=bravo.gif] . sta jos kaze dr?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>