RE: kada staviti bebu u dubak? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Kata90 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (8.6.2015 22:03:37)

Zene....imam pitanje dal neka od vas ima na prodaju nosiljku jumper za vrata????gledala sam na kupindu i limundu ali nema polovan nigde,a novo nebi da uzimamo.....




Sanjalicaaa -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 16:55:44)

G nije koristio dubak. Ika je aktivnija beba, sada ne staje, non stop je u pokretu i ustaje, cak i cini neke male korake. Na nagovor mojih stavila sam ga u dubak. Ne znam da li gresim. Da li stvarno moze da mu skodi?




Anck Su Nmaun -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 17:02:41)

Moje obe koristile nista im nije falilo. Mada se to kratko kostisti dva/tri meseca mozda , bar je tako bilo kod nas




bebilule -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 17:50:23)

Sanjalice, ja sam M stavila u hodalicu nedavno, sa devet. On je aktivan po cijeli dan, puze i ustaje uz svaki komad namjestaja. Ustvari, sve se i svelo na ustajanje. Ne smijem ga sekunde ostaviti samog. Hodalica mi je spas. Ne voli on nju nesto, niti ga ja forsiram. Ali zlata vrijedi kada mi treba 15 minuta za nesto.




choopa choops -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 20:02:24)

I moji su svo troje bili u hodalici po nekoliko minuta dnevno, i isto mi je bila spas, a naročito sada sa malom. Jer drugačije je kad imaš i jedno/dvoje starije djece koji traže pažnju i moraš da skuvaš i očistš i obrišeš i svašta nešto. Ne znam, ti odluči sama, ali eto da napišem da smo je mi koristili i da su svo troje OK.[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 20:14:08)

Ja nisam stavljala nijedno u dubak.




Khaleesi -> RE: kada staviti bebu u dubak? (1.8.2016 21:00:51)

MM me je ubedio za prvo dete, sa osam meseci, a drugo smo sa sest i po... [sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 9:32:44)

Kada imam nesto da obavim ja ga spustim u krevetac sa gomilom igracaka. Ne forsiram ni ja dubak, sto se mene tice ne bih ga ni koristila, ali on non stop trazi da ustane i da ga tako drzimo. Bas je nemirko.




Anck Su Nmaun -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 9:39:34)

Mislim da ne skodi ako se umereno koristi, po 10 min. mada je njima taman toliko i zanimljivo.[sm=smiley36.gif]




Khaleesi -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 10:54:27)

Moja sedi i u ljulji, oko 15 min se ljulja, 15 u dubku, 10 n a podu dovoljno za jedan rucak[sm=smiley36.gif]




BubaBubica -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 11:11:51)

Ja sam stavljala samo stariju u dubak, i to se nekoliko puta prevrnula koliko je letela, posle sam izbegavala, sa mlađom sam naišla na neki tekst o dubku i o tome kako su deca sposobna da prohodaju bez njega pa mlađu nisam stavila nijednom, nismo ni snosili dubak sa tavana. Prohodala sama sa 13 meseci i to puno stabilnije nego starija. Ali opet to ne znači izgleda ništa, jer je mlađa sad trapavija od starije [sm=smiley36.gif] na mene jelte [sm=smiley36.gif] a starija je pravi sportski tip, spretna i aktivna, na tatu.




IvanaSK RR -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 14:11:25)

Mi smo slabo koristili dubak, nije mu bilo zanimljivo, vise je voleo da puzi i da se pentra. Stavila sam ga u dubak negde oko osmog meseca.
Imali smo jumper za vrata i njega je obozavao. Prohodao je pre prvog rodjendana.




Anck Su Nmaun -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 14:14:28)

Draga jel za taj dzamper moraju da se buse vrata?




Khaleesi -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 20:19:26)

Joj videla sam slikice za taj dzumper fino izgleda




IvanaSK RR -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 20:26:30)

Ne znam, pitacu muza :)
Mi smo u prethodnom stanu imali ogromnu terasu, zatvorenu, i na jednom delu si bile neke grede, stan je bio u potkrovlju, pa smo dzampera stavili na te grede.




IvanaSK RR -> RE: kada staviti bebu u dubak? (2.8.2016 22:39:15)

Anck, za taj sto smo mi imali nije trebalo nista da se buši. To je neki fazon stege bio.




Sanjalicaaa -> RE: kada staviti bebu u dubak? (3.8.2016 8:52:27)

Super stvar je taj jumper, tek sada vidim to.




muzicarka -> RE: kada staviti bebu u dubak? (4.8.2016 17:04:03)

Fizijatri nikako ne preporucuju dubak, kazu da se tu beba navikava da ide na prstima i da je to tesko ispraviti.... Mi smo Viktora stavili par puta u dubak ali je bio veoma nestasan i brz da je , takoreci, leteo sa kraja na kraj sobe pa sam se plasila da se ne prevrne i ne povredi




IvanaSK RR -> RE: kada staviti bebu u dubak? (4.8.2016 18:03:35)

Muzicarka, ne mora da znači. Znam dosta dece koja su koristila dubak i nemaju taj problem.




muzicarka -> RE: kada staviti bebu u dubak? (4.8.2016 18:10:50)

Znam da ne mora da znači ali fizijatri su, definitivno, protiv




Sanjalicaaa -> RE: kada staviti bebu u dubak? (4.8.2016 19:23:06)

Ja ne znam za dete koje je uopste imalo problem. Ali da, ne preporucuju. Mada da je dubak nesto sto skodi deci oni bi ga zabranili. Valjda.




Khaleesi -> RE: kada staviti bebu u dubak? (5.8.2016 15:25:21)

Ono sto sam upoznala do sada, deca se uglavnom rode sa atrofiranim misicima ili im misici atrofiraju jer ih roditelji i lekari sputavaju. Mali se rodio u sedmom meseciu i kada je hteo da sedi nisu mu dali, kada je ustajao spustali su ga jer je on rodjen pre vremena... I tako je bio neaktivan skroz, doktori su bilo protiv svega, pa je dete samo lezalo, sada sa dve godibe jedva stoji... Tako su mu misici atrofirali i skratili se pa mali ne moze da hoda. Nisu ni doktori uvek u pravu.
Beba sama oseti kada moze da sedne, da se podigne da ustane i ne treba je sputavati...




Animsaj9 -> RE: kada staviti bebu u dubak? (3.11.2016 11:21:53)

mi smo negde oko 8 meseca




suzi kju -> RE: kada staviti bebu u dubak? (3.11.2016 11:45:28)

Mi smo negde od devetog meseca, tako...




Anck Su Nmaun -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (2.12.2016 14:42:32)

IZVORNA PORUKA: muzicarka

Fizijatri nikako ne preporucuju dubak, kazu da se tu beba navikava da ide na prstima i da je to tesko ispraviti....

Sve ovo cula zilion puta a opety ne znam ni jednu nejinu bebbu da je imala problem [sm=zmeden.gif]

Mi smo nas doneli od bake. V smo stavili jednom dva puta samo da ga isproba ali sacekacu jos malo . Mada on jedva da se krece bitno da sedi i njemu je zanimljivo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>