RE: Kada staviti bebu u dubak? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


wivern -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 11:11:57)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Stavljala sam ih naravno svo troje (kakva nemajka [sm=zz_tongue.png] ) ali sam sada zaboravila sa koliko mjesci. Možda sam negdje i pisala ne znam.


Kraljice [sm=bravo.gif]




emicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 11:18:12)

choopo evo jos jedne nemajke [sm=smiley36.gif] meni se cini da sam ih stavljala sa 7-8 mjeseci.Pojma nemam tacno




Maslacak15 -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 11:32:12)

opusteno zene. Ne radi se tu ni o kakvom majka ne majka barem ne sa moje strane. Ja sam se samo ukljucila u diskusiju u kontekstu sto mislim da ima zena koje misle da dubak ima neke koristi za dete u smislu olaksavanja prohodavanja sto definitivno nema. isto kao sto podizanje kolica na 30 ili 45 stepeni sa 3 meseca nema efekta na ubrzavanje momenta kad ce beba da savlada sedeci polozaj.
A ako zenama olaksava zivot da stave dete u dubak ili ga tako zabavljaju nemam nista protiv[sm=smiley1.gif]. To je sasvim druga prica i nema veze sa majkama i nemajkama. Meni su sve majke, da li su se porodile carskim rezom ili prirodno, da li doje dete ili su se odlucile da mu daju flasicu od dana jedan, da li su ostale da cuvaju dete kuci do druge godine ili su ga stavile u vrtic sa 6 meseci, u mojim ocima jednake i za postovanje. Svako bira svoj put i nacin. Roditeljstvo je mnogo dragocenije i slozenije da bih ja sudila o bilo kome na osnovu slicnih bedastoca......

Puno pozdrava za sve[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 11:56:44)

Opušteno Maslacak, ja inace volim Choopin smisao za humor.
A i ja cesto sebe nazivam nemajkom jer se ne uklapam u stereotip "srpske majke" pa me cesto zene gledaju cudno
[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 12:00:37)

Maslacak bez brige,nisam ni pomislila da si nesto lose mislila [sm=smiley1.gif] meni je dubak bio sigurniji ako moram otici do podruma nego da ga ostavim na podu.I uglavnom sam ga samo tad i stavljala.Ako moram nesto uraditi gdje mi on nece biti „na oku“




MamaNecaVo -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 14:59:39)

Meni je pod najsigurniji od svega.
Dubak je kod brata isprobao i izasao iz njega,kako?Nijo ne zna.Od tada su se razuverili od cinjenica da im je bezbedan za ostavljanje bebe.[sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:01:10)

Ja L nikada nisam stavljala u dubak. Niti bi drugo.
Emice kud ti je dubak bio siguran da ostavis dete samo [sm=zmeden.gif] meni je dubak skroz nesiguran. Pogotovo zbog prevrtanja. Ja bi L kad je bio bas mali ostavljala na podu ili u ogradici. Pod mi je najsigurniji.




choopa choops -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:02:33)


IZVORNA PORUKA: wivern

Opušteno Maslacak, ja inace volim Choopin smisao za humor.
A i ja cesto sebe nazivam nemajkom jer se ne uklapam u stereotip "srpske majke" pa me cesto zene gledaju cudno
[sm=smiley36.gif]


Aj lav ju [sm=smiley31.gif]

Ma ni ja se nikome ne pravdam, niti govorim kako treba ili ne treba. Samo iznosim svoje isustvo na temu. Mene zaista ne brine šta će neko da kaže na to što su mi djeca bila u dupku, zdravi su i pravi i to je ono što je bitno [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:04:45)

maraj dubak je bio siroki,nijednom se nijedno nije prveunilo u njemu a bas zato sto je toliko sirok nije mogao ni prici nicemu od stvari.Nije lagana kao klasicni da se lako prevrce




choopa choops -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:07:22)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

maraj dubak je bio siroki,nijednom se nijedno nije prveunilo u njemu a bas zato sto je toliko sirok nije mogao ni prici nicemu od stvari.Nije lagana kao klasicni da se lako prevrce

Brate naš dubak je k'o tenk, jedva ga ja prenesem a ne da ga oni malecni obale.





Maraj -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:10:41)

E pa ti dubci verovatno i vise kostaju. Ovi jeftiniji plasticni se koliko sam ja videla lakse prevrcu pa sam ja uvek bila za to da dete ostavim na podu




mali_mis -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 16:13:54)

A. je bio plasticni, cetvrtasti, sa puno tockova, kostao do 4k din. nikad se nije prevrnuo.




veselicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 17:11:05)

Ja sam A.i S. stavljala u dubak,nikada se nije prevrnuo jer smo kupili cetvrtast i skuplji.za dubak treba izdvojiti vise para.Ninu sad nismo stavljali uopste u dubak,nismo ga ni kupili.




wivern -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 17:28:41)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Aj lav ju [sm=smiley31.gif]

Ma ni ja se nikome ne pravdam, niti govorim kako treba ili ne treba. Samo iznosim svoje isustvo na temu. Mene zaista ne brine šta će neko da kaže na to što su mi djeca bila u dupku, zdravi su i pravi i to je ono što je bitno [sm=smiley1.gif]


Ljubav je obostrana [sm=zz_inlove.gif]




emicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 17:31:58)

Choopo i nas je kao tenk 😂
A nemam pojma koliko je kostao,to je sveki kupila Dori pa je onda i david koristio.




veselicaa -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.12.2017 20:15:45)

Emice fino je kostao,videla sam ga [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.1.2018 23:40:32)

Svaka od nas je nemajka u neki ruku jer radi kako ona hoce a ne kako okolina ocekuje.
Da li ce neko ubaciti bebu u dubak je stvar majke a ne ocekivanja drugih.
Nas dubak je iskoristio jedan beba,nisu bacene pare u svakom slucaju.




Dora89 -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (6.3.2018 12:38:07)

To pedijatri ne preporučuju, ali ko hoće, smatram da je ok kad beba počne da hoda uz pridržavanje.




mama Jo -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (6.3.2018 12:42:00)

Mi nismo J.stavljali, necemo ni U...




Tatjana.87 -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.3.2018 10:50:45)

Mi smo pre nedelju dana počeli koristiti šetalicu, trenutno mi pomaže kada moram da ga ostavim na par minuta. Sad imam pitanje da li je ok što mu obučem duple čarapice i one kao čarapice-patofnice ,ili bi trebalo da nosi neku konkretnu obuću. Mama me ubi u pojam kaže trebalo bi neke duboke cipelice koje će mu držati zglob a ne znam koje bi kupila pošto dete realno samo stoji u mestu kada je u šetalici i lepo stoji celim stopalom a kada ga stavim u negodajućim krivi nogice. E sada biti ili ne biti ko je upravu mama ili ja. A uzmimo u obzir da je u vreme kada smo mi bili mali šetalica bila rešenje svima da dete bude mirno...




IvanaSK RR -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.3.2018 11:53:36)

Tatjana, najbolje za dete je da sto duze i vise bude boso. Mi smo dugooo bili u carapicama, obucu smo nosili tek kad je pocela da hoda i kad smo izlazili napolje.
Evo teme o obuci Klik




Tatjana.87 -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.3.2018 12:09:08)

Hvala puno Ivana to sam i ja mislila a mama juče priča o iskakanju zglobova.
Verovatno nebi ni imao šetalicu, dobili smo je od mm strica na poklon al ajde ne preterujem stavljam ga po malo!! Hvala za odgovor Ivana puno i meni je logičnije da je u čarapicama [sm=rozica.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.3.2018 12:13:33)

Mnogi su protivnici dubka. Ja nisam ukoliko je to u granicama. Sin nije hteo dubak, a maca je bila po malo. Nista mnogo, ali znacilo mi je ukoliko trebam nesto da zavrsim.
Ona je prohodala pred leto, a celo leto je bila u carapicama po kuci.




Sanjica26 RR -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (26.3.2018 12:30:57)

Ja nisam ni za dubak, a ni za cipelice dok dete ne prohoda. Sto vise u carapicama treba da bude dete.




Dragce86 -> RE: Kada staviti bebu u dubak? (29.3.2018 13:25:03)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja nisam ni za dubak, a ni za cipelice dok dete ne prohoda. Sto vise u carapicama treba da bude dete.


Slazem se [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>