RE: Ekspertni UZ (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Mariya -> RE: Ekspertni UZ (14.5.2014 16:45:53)

Simče, meni je u prvoj trudnoći beba bila manja za 2 nedelje po UZ nego po ciklusu, baš kao i tebi, pošto sam i ja tad imala cikluse na oko 38-39 dana. Sad, u drugoj trudnoći, po UZ beba je manja 4 nedelje nego po ciklusu, zato što su mi se ciklusi posle porodjaja produžili na 45-50 dana. To je mom dr. koji vodi trudnoću sasvim jasno i trudnoću mi vodi i računa po UZ. Ali svaki put kada odem kod nekog drugog dr.( na ekspertni UZ recimo) svi prave famu kao aaaa, pa beba je manja 4 nedelje, to nije u redu, a najčešće ne pitaju za cikluse nego odmah dižu paniku[sm=zmeden.gif]. Tako da ne bi trebalo mnogo da se nerviraš zbog toga, bitno je samo da imaš dobrog doktora koji zna za to.
E sad, što se tiče tog fokusa tu stvarno ne znam šta da ti kažem, možda se javi neko ko zna. U svakom slučaju, ne brigaj puno!![sm=smiley1.gif]




Simče -> RE: Ekspertni UZ (15.5.2014 8:41:23)

Mariya, hvala ti puno na odgovoru. [sm=smiley1.gif] Znači mi dosta da čujem da je neko imao sličnu situaciju. Inače, ja sam ovoj doktorki u Frontu i naglasila da su mi ciklusi u periodu kada sam zatrudnela bili na 35 i više dana, medjutim, ona taj dan kao da je bila gluva ili jednostavno ništa nije dopiralo do nje. Pitala sam je i nešto za posteljicu, medjutim, ni to izgleda nije konstatovala jer odgovor nisam dobila... To ti je valjda kad naidješ tako na nekoga kome nije dan... [sm=smiley5.gif] A to za hiperehogeni fokus, čula sam da je i to nešto sa čime čak 50% zdravih beba radja i da se to uglavnom u prvim danima, mesicma života izgubi... Ili čak i do porodjaja... E sad, ja bih ipak komentar o tome od nekoga ko je stvarno imao takav slučaj kod sebe... Pa, eto, ako ima neko da mi odagna brige bila bih jako zahvalna... [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Tebi Mariya hvala još jednom što si mi bar pola brige sklonila... [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




daca77 -> RE: Ekspertni UZ (22.5.2014 9:24:04)

A kako se radi ovaj UZ-vaginalno ili preko stomaka?




Simče -> RE: Ekspertni UZ (22.5.2014 10:49:34)

Daca77, koliko ja znam, s obzirom da se ovaj ultrazvuk radi izmedju 22-ge i 24-te nedelje svima se radi preko stomaka... Bar je tako radjen trudnjačama [sm=nosecka.gif] sa kojima sam ja pričala a i meni [sm=smiley1.gif] Meni je jedino prvi ultrazvuk radjen vaginalno, jer je trudnoća bila mala (šest nedelja), pa da bi doktorka lepše videla itd...




jole82 -> RE: Ekspertni UZ (22.5.2014 11:17:20)

Daco i meni je radjen EUZ preko stomaka...samo prva 2 pregleda vaginalno...al prvi sam otiša mnogo rano odmah posle testa pa se nije ništa videlo pa moradoh za nedelju dana opet..Sve ostalo je bilo preko stomaka..




bossanova -> RE: Ekspertni UZ (23.5.2014 23:14:27)

Daco, meni je taj prvi expUZ radjen i preko stomaka i vaginalno, jer se beba zavukla skroz pozadi negde, a mala je, pa nije mogao dobro da je vidi.
Ja sam oduševljena detaljnošću pregleda i šta se sve vidi, naročito na bebironu koji ima 4cm [sm=smiley1.gif]




anci kv -> RE: Ekspertni UZ (23.5.2014 23:19:11)

u 22 nedelji,preko stomaka. Vaginalno u početku dok je sve sićušno




Simče -> RE: Ekspertni UZ (27.5.2014 12:21:26)

Drage, molim vas za odgovor, mišljenje ili iskustvo... Šta je HIPEREHOGENI FOKUS i da li je opasan po plod? Meni već drugi put kažu da bebac ima taj hiperehogeni fokus u obe komore... PRESTRAVELJENA SAM jer NIKO ali ama baš NIKO od tih lekara kod kojih sam bila u Frontu "NEMA" vremena da objasni šta je to i da li je ozbiljno ili ne, nego jedva čekaju da završe preglede koje imaju za taj dan i neće ni da te saslušaju niti bilo šta, već te pored toga što ne konstatuju nijednu tvoju reč i pitanje, šljapkaju po ruci uz povike "Ajde, ajde, ustaj, ustaj!"... Revoltirana sam i besna do beskraja... [sm=smiley19.gif]




daca77 -> RE: Ekspertni UZ (28.5.2014 18:14:18)

Zvala me je dr Novakov i potvrdila sve ono sto je Maslacak pisala...[sm=smiley1.gif]
Uglavnom, ona nije za to da bilo sta dalje ispitujem, jer smatra da je rezultat dobar.




bossanova -> RE: Ekspertni UZ (1.6.2014 22:54:28)

daco [sm=bravo.gif]




lelaigor -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:12:52)

Imam pitanje. U prvoj trudnoći sam radila drugi ekspertni UZ u 24. nedelji, privatno, jer moja dr to ne radi. Sad sam radila amniocentezu, i sledeći pregled kod dr imam 05.09. kad sam kraj 24. nedelje i ona mi ništa nije spominjala taj drugi ekspertni UZ da treba da ga uradim. Da li je neka bila u sličnoj situaciji? Je li moguće da me ne šalje zato što sam radila amnio pa će tu da vidi šta treba?




lesica -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:18:03)

Lelo, koliko je meni poznato, na drugom EU se gledaju organi detaljno, mislim na fizički izgled i eventualne nedostatke, a to već na amnio ne može da se vidi.
Ja bih pozvala dr, da vidim šta da radim.




lelaigor -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:22:50)

PA, moraću je pozvati. [sm=zmeden.gif] Mada, ona je na godišnjem do našeg viđenja. Snaći ću se nekako. A jel' neko zna u kom periodu može da se radi taj drugi EUZ?




lesica -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:24:52)

Meni je nešto u glavi od 20. do 24. nedelje, mada možda može i kasnije... Ne drži me za reč, moraću da obnovim gradivo. Ali kao i inače, to sve zavisi od prakse doktora.




daca77 -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:25:14)

Juce sam radila i receno mi je da je najbolje raditi u 24.nedelji. Nasi organi su svi super, jedino smo malo lose volje bili i drzali rucice preko lica[sm=smiley1.gif]




lelaigor -> RE: Ekspertni UZ (15.8.2014 13:27:57)

Eto ti, sad ću se živa pojesti, a džaba mi sve kad je ona na godišnjem. Možda su oni počeli da rade EUZ kod njih. Prvi EUZ mi uvek ona radi, pa možda će i drugi. [sm=zmeden.gif]




lesica -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 20:21:32)

Dakle prvi EUZ, tj. pred dabl test:

Amenoreja 13+0
Placentana zadnjem zidu.
Normalna količina plodove vode.
Plodmorfološki uredne građe.
CRL -75,60 mm
NT- 0,91 mm
Vidljiva nosna kost.
BPD - 25,15 mm
HC - 85,65 mm
AC - 66,27 mm
FL - 10,99 mm
TT - 74 gr

Akcija srca ritmična, pokreti uredni.


Btw, dr. je toliko detaljna da je videla i pol, ali ostavila je da zajedno sa L potvrdi na sledećem pregledu kada će ponovo raditi EUZ tj. soft markere u 16. nedelji trudnoće.




17 joka -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 20:24:11)

Les,super [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
A sta rece za pol?




lesica -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 20:25:29)

Joko, a neeee, tu čast će nakon mene imati ipak L, i taman da dr definitivno potvrdi [sm=smiley36.gif]




big mum -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 20:31:48)

Lesica drago mi je zbog tebe i da ostane sve u najboljem redu[sm=smiley1.gif]

Meni je dok.u 13 ned rekao da je dječak a ni pitala je nisam.
Ma to je ionako najmnje bitno ,nek bude sve u redu.
PS možda je vidjela da su [sm=zz_twins.gif] e to bi tek bilo iznenađenje[sm=smiley1.gif]




17 joka -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 20:36:58)

Les,ma naravno,nek bude sve dobro pol nije ni bitan [sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 21:46:52)

Imam neki filing da je bata [sm=smiley36.gif]

Bitno je da je sve ok, a jedno od dva pola mora da bude [sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 22:18:06)

i ja tipujem na decka [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Ekspertni UZ (8.10.2014 23:17:32)

da li neko moze da mi linkuje temu sa slikama sa uz-a?




mali_mis -> RE: Ekspertni UZ (9.10.2014 6:33:59)


IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li neko moze da mi linkuje temu sa slikama sa uz-a?



Ako si mislila na ovu temu izvoli [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>