RE: Migrena (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


minavb -> RE: Migrena (13.2.2012 8:30:59)

Migrena nastaje zbog širenja i skupljanja arterija u mozgu. Znam da je tokom napada poremećan nivo neurotransmitera, kalcijuma i magnezijuma, ali zašto , stvarno ne znam.
Migrenu izazivaju jedan ili više faktora, a među njih spadaju i neke namirnice. Takođe utiču i oscilacije u nivou šećera u krvi, biulo da je u pitanju hipoglikemija zbog gladovanja ili preskakanja obroka, ili nagli skok šećera zbog uzimanja velikih količina rafinisanih šećera.
Da bi se napadi migrene sprečili, neophodna  je dobro izbalansirana ishrana koja sprečava gubitak hranljivih materija ili oscilacije u nivou šećera u krvi. To znači da ishrana treba da vam bude bogata integralnim žitaricama, mlekom i mlečnim proizvodima, nemasnim mesom, jajima, mahunarkama, određenim voćem i povrćem, i te namirnice morate rasporediti u 5 manjih obroka.
Namirnice koje sadrže tiramin (najčešći uzrok migrenoznih napada) su: čokolada, dir, govedina, džigerica, belancima, pivu, crnom vinu, fermentisanoj hrani, bananama, pomorandžama, šljivama, paradajz.
Kao što  Gae već napisa, i ja predlažem suplementaciju magnezijumom i kompleksom vitamina B.




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (13.2.2012 8:36:00)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (13.2.2012 8:43:24)


IZVORNA PORUKA: gagi

Ja sam povracala ,uzas[sm=smiley13.gif]


Svaki put. Nije bilo šanse da se smirim ako se ne ispovraćam.




minavb -> RE: Migrena (13.2.2012 9:04:46)

Ja sam u durgom i trećem osnovne imala dečiju migrenu, i to onu klasičnu sa sve audio-vizuelnim halucinacijama i povraćanjem. Luis Kerol je inspiraciju za Alisu u zemlji čuda, dobio zahvaljujući ćerki svojih rođaka ili prijatelja, ne sećam se tačno, koja je imala tu dečiju migrenu i opisivala mu svoje halucinacije. Takođe se misli da je i sam imao migrenu. Vodali su me kod lekara, ali je sve prestalo kad sam imala 12 godina. Ne znam šta bih da je imam i danas, to su gadni bolovi.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anoniman -> RE: Migrena (13.2.2012 9:09:04)

Svašta me u životu bolelo, prošla sam i porođaj, imala hronične upale jajnika, pucale mi ciste da mi se voda niz noge slivala, ali ko nije imao migrenu ne zna šta je bol. A i napad gastritisa je tu negde u rangu... [sm=smiley13.gif]




minavb -> RE: Migrena (13.2.2012 9:24:54)

Kažu da su najjači bolovi poznati medicini , oni koji nastaju tokom bubrežnih kolika i pankreatitisa. Imala sam bubrežnu koliku, i to stvarno užasno. Moja sestra ima migrenu, pije neke lekove za cirkulaciju, ne sećam se šta, ali kad joj krenu bolovi,  valja se po podu i kuka. Ona je u suštini pekmeza i slabo podnosi bolove, ali mi je jasno da su to baš gadne muke, a najgore od svega je to što se vraća i prati te čitav život. Eto razloga više da vodite računa o ishrani [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Migrena (13.2.2012 9:27:03)

Ja sam 5 godina slobodna!!! Nadam se da će tako i ostati dok mi je magnezijuma i omega 3 masnih kiselina![sm=bravo.gif]




Ana RR -> RE: Migrena (13.2.2012 9:38:05)

Par puta godišnje imam migrenu koja me dovede do stanja da bih samoj sebi otkinula glavu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] užasan bol. I najmanji pokret tela je dovoljan da se bol pojača, ako malo dublje uzdahnem, kao da mi se noževi zabijaju u mozak. Potpuni mrak, tišina, ležanje bez i najmanjeg pokreta i tako satima dok ne prođe.
Jedan dr mi je rekao da kada osetim da počinje glavobolja (ja sam uvek mogla da prepoznam na početku da li je obična glavobolja ili migrena) da popijem lek sa nekim gaziranim slatkim sokom, najbolje od narandže, i to mi je zaista pomagalo. Uvek sam u kući imala jednu malu flašu fante (inače ne pijem takve sokove) za svaki slučaj.




Lu -> RE: Migrena (13.2.2012 9:42:35)

Neki dan sam gledala emisiju o migreni, pričali su ljudi kojima je pomogla akupunktura, nisu potpuno izliječili migrenu (jer je neizlječiva) ali su napadi znatno prorijedili i intezitet je puno manji.




*Alexx* -> RE: Migrena (13.2.2012 9:48:51)

Eh, žene... ja sam imala migrenu 4-5 puta mesečno. Godinama sam išla po lekarima u DZ, koji su mi samo davali lek za migrenu (Imigran ,fenomenalan lek, migrena prestaje kao rukom odnešena), ali o uzrocima mi niko nije pričao (a pitala sam). Na kraju sam otišla kod dr Srđana Sretenovića (hvala, Jeco [sm=smiley1.gif]), koji mi je dao da pijem 6 meseci Cinedil, valjda da se malo stabilizuje cirkulacija, više se ni ne sećam, i magnezijum, bar 150 mg dnevno. On insistira na tome da se Imigran mora uvek imati u tašni i, čim krene migrena, treba ga popiti. Elem, nakon Cinedila se migrena proredila na 2-3 napada mesečno, a nekad i samo jedan, mnooogoooo blaža nego što su bila. Obavezno je imam prvi dan menstruacije. Kod mene je to nasledno, i moja mama ima migrene.
To za Omega 3 nisam znala, idem posle posla da kupim [sm=smiley36.gif]




*Alexx* -> RE: Migrena (13.2.2012 9:50:06)

Zavisi kako kome. Moja mama je išla na terapiju akupunkturom, njoj nije pomoglo. Ja nisam probala.

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Neki dan sam gledala emisiju o migreni, pričali su ljudi kojima je pomogla akupunktura, nisu potpuno izliječili migrenu (jer je neizlječiva) ali su napadi znatno prorijedili i intezitet je puno manji.





Ana RR -> RE: Migrena (13.2.2012 9:54:08)

Mojoj mami je akupunktura pomogla, ali bilo bi mnogo uspešnije da je nastavila da ide. Bila je na 10 tretmana i znatno su se smanjile. 




Anoniman -> RE: Migrena (13.2.2012 9:54:32)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Eh, žene... ja sam imala migrenu 4-5 puta mesečno. Godinama sam išla po lekarima u DZ, koji su mi samo davali lek za migrenu (Imigran ,fenomenalan lek, migrena prestaje kao rukom odnešena), ali o uzrocima mi niko nije pričao (a pitala sam). Na kraju sam otišla kod dr Srđana Sretenovića (hvala, Jeco [sm=smiley1.gif]), koji mi je dao da pijem 6 meseci Cinedil, valjda da se malo stabilizuje cirkulacija, više se ni ne sećam, i magnezijum, bar 150 mg dnevno. On insistira na tome da se Imigran mora uvek imati u tašni i, čim krene migrena, treba ga popiti. Elem, nakon Cinedila se migrena proredila na 2-3 napada mesečno, a nekad i samo jedan, mnooogoooo blaža nego što su bila. Obavezno je imam prvi dan menstruacije. Kod mene je to nasledno, i moja mama ima migrene.
To za Omega 3 nisam znala, idem posle posla da kupim [sm=smiley36.gif]


Pila i Imigran i Amigren i ko da ništa pila nisam, ma ni da mi ublaži.




Jeca* -> RE: Migrena (13.2.2012 9:59:18)

Srdjan je genijalac. Drago mi je da sam mogla da pomognem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
ja sam imala stravicne migrene pre 10ak godina. Srdjan mi je radio i dopler krvnih sudova glave. Ispostavilo se da je dobar procenat uzroka tih migrena bio na nervnoj bazi i zbog dubokog psihickog nezadovoljstva (bila mi je takva faza zivota, znala sam i zasto je tako, ali nisam mogla da promenim nista u tom trenutku). Imala sam jake mučnine, smetalo mi je svetlo, buka...ma katastrofa
Srdjan mi je dao neke sugestije i vremenom su migrene maltene nestale
imala sam ih jos na pocetku trudnoce (nasledno)...sad se dese ponekad, jednom u nekoliko meseci
mozda sam ih ishranom i sredila? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




*Alexx* -> RE: Migrena (13.2.2012 10:01:53)

Amigren je shit. Imigran, ako ne pomogne, posle 2 sata se može uzeti drugi (znaš da idu dva u pakovanju). Ono što je kod nas problem, to je što se prodaje samo od 50mg, a napolju ima i od 100, imaju i ona neka pakovanja pa se Imigran direktno ušmrca, kao kapi za nos, i deluje odmah, i injekcije, kao za insulin.
Kaže mi apotekarka da se pojavio i neki novi nemački lek za migrenu, ali nisam zapamtila naziv, navodno bolji i od Imigrana.
Meni je problem što nekad imam samo glavobolju, a nekad migrenu. I dok ne pustim par sati da bol "deluje", ne znam šta da popijem.




*Alexx* -> RE: Migrena (13.2.2012 10:04:29)

Gae, koje Omega 3 kupuješ, da ne kupim nešto bzvz?
Inače, meni crno vino obavezno izaziva migrenu, posledično se plašim bilo kog alkohola [sm=smiley36.gif] Jednom sam popila ledenu vodu i dobila u roku od minut užasnu migrenu. Ako ne pijem dovoljno vode, dobijem migrenu. To sad za sad ustanovila [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Migrena (13.2.2012 10:25:12)

Ove kupujem:

[img]http://www4.slikomat.com/11/0213/9s5-images.jpg[/img]




*Alexx* -> RE: Migrena (13.2.2012 10:28:56)

OK, ja kupujem njihov Mg [sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Migrena (13.2.2012 10:42:34)

IZVORNA PORUKA: Jeca*
mozda sam ih ishranom i sredila? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Može biti.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (1.3.2012 20:02:50)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (1.3.2012 21:33:53)


IZVORNA PORUKA: gagi

Minavb kupila sam danas magnezium 250 tablete.

Jel dovoljno da pijem samo njega?[sm=smiley31.gif]


Ne znam ja sam pila i pijem i jedno i drugo.




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (1.3.2012 22:05:46)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (1.3.2012 22:19:28)

IZVORNA PORUKA: gagi

A da uzmem jos i kalijum uporedo?


Za početak ne moraš, ali ako krenu grčevi možeš da uzimaš kalijum sa magnezijumom šumeće tablete koje imaju oba. Ljubičaste su Biofarove. Držim ti fige!




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (2.3.2012 10:12:50)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Shishica -> RE: Migrena (2.3.2012 10:58:32)

I ja mislim da cu poludetiiii.. idem da smuckam jedan magnezijum.. tablete ne pomazu..nista ne pomaze.. [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>