RE: Migrena (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Brisani korisnik -> RE: Migrena (4.3.2012 21:05:58)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (4.3.2012 21:10:15)

Pre će biti da je od toga što si dobila, grčeve od magnezijuma ćeš osetiti u listovima.




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (4.3.2012 21:29:53)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (4.3.2012 22:24:54)

Ne znam. Mogu samo da ti kažem da ja nisam imala problema iako i ja imam gastritis. Ali, svašta može da bude. [sm=zmeden.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (5.3.2012 20:57:10)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (5.3.2012 21:07:01)

Držim fige da se migrene ratosiljaš, sa stomačnim virusom ćeš lako. [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (23.3.2012 20:51:53)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: Migrena (23.3.2012 21:08:20)

Jeeeeeej!!!! Drago mi je da je pomoglo! [sm=smiley31.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (23.3.2012 22:32:39)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Modessty -> RE: Migrena (29.12.2013 19:11:20)

mislim da sam imala napad migrene. Počela je jutros da me boli glava. Popih brufen od 200, iako dojim jer znam da ako krene jači bol neću moći da se brinem o deci. Ali nakon ručka je počelo jače da boli. mm mi izmasirao vrat i ramena i to mi je kao malo olakšalo. A onda je krenula mučnina i bilo mi je užasno hladno. Osećala sam se nekako slabo, nisam mogla da stojim na nogama. Odspavah malo i sad mi je bolje.
Paracetamol, eferalgan i slično nesmem da pijem jer sam alergična na njih. Šta raditi kad dojiš a imaš napad migrene?




majared -> RE: Migrena (29.12.2013 19:15:55)

Ja se redovno mucim dok postane neizdrzljivo pa popijem brufen i to onaj od 400 mg. Ovih sam dana skroz ukocena u ledjima i ramenima i pocinje da me glava boli od tog a jos nisam nista popila




Modessty -> RE: Migrena (29.12.2013 19:21:19)

Mislim da je i meni od ukočenosti, tj od dojenja. Kako god da se namestim, bilo da ležim ili sedim, ja se ukočim. I kad krene onda je strašno!
Mnogo mi pomaže kad me mm izmasira, ali kad je sam početak glavobolje.




majared -> RE: Migrena (29.12.2013 19:25:27)

Uh sta bi dala za jednu doooobruuu profesionalnu masazu. Nema nista bolje, potpisujem




Modessty -> RE: Migrena (29.12.2013 19:28:22)


IZVORNA PORUKA: majared

Uh sta bi dala za jednu doooobruuu profesionalnu masazu. Nema nista bolje, potpisujem


[sm=smiley36.gif] i ja isto! Sad ću da teram muža da mi uplati jednu masažu,jer on stalno kuka kako je umoran[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Migrena (29.12.2013 19:30:48)

Ja ako ne popijem odmah nešto protiv bolova, mogu da se oprostim od života jer mi posle ne pomaže ni tabla lekova. Primetila sam da migrenske glavobolje najčešće imam zimi, jako mi je loša cirkulacija i uvek mi je hladan vrat, pritom sam naravno stalno za kompjuterom u tom lošem položaju tako da konstantno imam bol u vratu, godinama već.

Mod, jedan lekar mi je savetovao da nikad ne čekam da me glavobolja prođe sama, jer se to neće desiti sa migrenskom glavoboljom, već da popijem lek pri prvim znacima i da obavezno popijem sa nekim slatkim gaziranim sokom, fanta npr, zbog šećera i zbog bržeg dejstva leka. Ne znam da li je to tačno ali meni je par puta pomoglo.




Modessty -> RE: Migrena (29.12.2013 19:36:28)

baš sam čitala na prvim stranama teme da si pisala o tome. Moraću da probam to sa fantom. Sad ću da kažem mm da mi kupi. Još uvek me bolucka i plašim se da se ne vrati.
Toliko me tresla neka groznica da sam merila temperaturu misleći da me možda uhvatio neki virus. Ali nisam imala povećanu temperaturu, čak mi je bila manja nego inače.




jole82 -> RE: Migrena (29.12.2013 20:19:41)

Meni radi to bolje sa koka kolom[sm=smiley36.gif]...a kafu tad ne mogu ni da omirišem...čim mi se pripije kafa znam da je agoniji blizu kraj...

A ima još jedan prirodan lek...za koji je teško pomisliti da će pomoći u tim trenucima...ali radi posao(barem meni)...ja ga (kad mogu naravno) praktikujem čim prođu oni najgori bolovi, a nekad i odmah kad krene migrena...
Hoćete da vam kažem??

Tačan odgovor je sex [sm=jezicek.gif] tačnije sama završnica...čuda se tu oslobađaju od hormona i koje čega..i posle 5-10 min kad se stabilizujem...ko da sam odspavala i bolje mi je..bol podnošljiv i polako i on jenjava...
Sad ću ko babe...ništa ne košta da probate[sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Migrena (29.12.2013 20:34:34)

tacno je da kod migrene NIKAD ne cekati da se bol razvije tj dostigne maksimum,na prvi znak popiti analgetik,ja to radim cim imam auru posto imam tu vrstu migrene ja pijem kafetin + kafa+ coca cola + cigareta od ove kolicine otrova bude mi bolje ako ovo ne pomogne onda pravac hitna i ampulirana terapija
JOLE sto se sexa tice verujem da pomaze ali ja imam tako gadne bolove sa povracanjem i vrtoglavicom da prosto nisam sposobna a i u tim momentima tako uzasno izgledam da verujem da mom muzu isto to ne pada na pamet [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Migrena (29.12.2013 20:52:10)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

JOLE sto se sexa tice verujem da pomaze ali ja imam tako gadne bolove sa povracanjem i vrtoglavicom da prosto nisam sposobna a i u tim momentima tako uzasno izgledam da verujem da mom muzu isto to ne pada na pamet [sm=smiley36.gif]


Prepisujem [sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Migrena (29.12.2013 20:59:30)

Sprema se neka promena vremena jer su danas sve osobe oko mene imale migrenu.

Ja sam mislim pisala vec. Ja patim od 14.godine. I moja je sa aurom. Inace je netipicna, nije polovina glave klasicno, vec je bazilarna, tj. potiljacna. Pracena uvek mucninom i povracanjem. Pila sam lekove na bazi triptofana jer mi obicni analgetici, pa bio to brufen 600, ne pomazu. Jedino u trudnocama ih nisam okusila, cak ni na porodjaju (mnostvo zena upravo tada ima najjaci napad zbog naglog pada hormona).
Reagujem na vreme, kad je kosava, na neke vrste sireva, cipsa, salama, kad treba da dobijem itd.

Super savet je leci u zamracenoj sobi sa dva obloga - toplim na vratu i hladnim na celu.




jole82 -> RE: Migrena (29.12.2013 21:10:51)

Ja imam migrenu bar 2 puta nedeljno...pa su meni bolovi "razređeni"... pa mogu i da se keksam[sm=jezicek.gif]
Hvala Bogu od kad sam se porodila nisam imala "onu" migrenu...pošto sam razaznala 12 tipova do sada(za 19 godina staža)...a 2 su bez aure..verovali ili ne i ti su blaži oblici koji prolaze od kofan instanta(kafetin mi nije pomagao iako su isti sastojci, ali kofan instant ima više propifenazona i više mi odgovara) Inače sad su u kafetin ubacili i 10mg kodeina pa bolje "radi"...inače pijem ili amigren ili kod težih oblika moj lek "Brukobrom"-BRUfen, KOfan, BROMazepam...a kad je "ona" migrena onda idem na hitnu na manitol sa ranisanom i neki analgetik i.m.
Bila sam godinama na eftilu, pa na amizolu i napadi su mi se proredili sa 5 na 2-3 puta nedeljno,a bolovi jesu postali manji/blaži...onda sam ostavila jer smo radili na bebi...i u trudnoći me je 3 puta bolela i sva tri puta završavala u hitnoj...
A Brukobrom brže deluje ako se izmrvi kofan i popije sa brufen sirupom...

Mislim da mi je najgore kad se probudim sa migrenom...tad je kasno za lek i baš duuugo trajuuuu bolovi[sm=smiley13.gif]


A vidiš NM..meni prija obrnuto da grejem čelo tj onaj deo gde su šiške (odalkle rastu-al ga obasnih)a da hladim vrat...
Da i danas me bolela tikva, al je keks odradio posao..




New Mom -> RE: Migrena (29.12.2013 21:19:12)


IZVORNA PORUKA: jole82 RR
A vidiš NM..meni prija obrnuto da grejem čelo tj onaj deo gde su šiške (odalkle rastu-al ga obasnih)a da hladim vrat...


Moja je potiljačna, rekoh već, pa su smetnje na cirkulaciji u tom slivu nazad. Zato meni onako pali.




jole82 -> RE: Migrena (29.12.2013 21:24:26)

Meni od vratne kičme(lomila C5 + hernia)..kako god..bitno je naći ono što odgovara[sm=bravo.gif] meni baš hladno prija, pa još kad sklonim i kad krene reaktivna hiperemija..milina
Meni su godine trebale za sve cake...svaki put kažem..eee da sam ovo otkrila ranije..

E a reci mi NM da li kojim slučajem imaš Hašimoto?..jednom smo nešto raspredali u Razgovorima mama...pa ko god ima migrenu prijavio je i Haš. tireodotis...




New Mom -> RE: Migrena (29.12.2013 22:54:45)

Nemam. Moja migrena je ona skolska, sa pubertetom. Mada postoji manji problem sa pravovremenom dilatacijom kr.sudova u potiljacnom slivu mozga. Dal urodjeno il zbog rodjenja pomocu vakuuma, nisu se opredelili.




superm -> RE: Migrena (9.2.2014 17:47:35)

Citam sve ovo... ne znam da li da placem ili sta ...imam migrene sa aurom i to me jako plasi. ako neko ima isto...'bacite' misljenje...[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>