RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Ana RR -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (4.5.2012 17:03:25)

PE, probaj da odsečeš tako zamrznuto jer ne valja odmrzavati pa ponovo zamrzavati hranu.




PoisonEve -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (4.5.2012 17:06:40)

Anci,hvala[sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (8.8.2012 0:43:32)

Da li neko može da mi napiše kako pripremiti i zamrznuti cveklu za bebu?




red3lilu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (8.8.2012 8:43:19)

Mariya na koji period bi zamrzavala? Privremeno zbog putovanja ili? Cvekle ima i preko zime da se kupi, lakše se i čuva sirova..




Anoniman -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (8.8.2012 8:48:28)

Kuvaš cveklu u kori dugo, sigurno 2 sata, oljuštiš, iseckaš, ostaviš da se ohladi i zamrzneš. 




Mariya -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (9.8.2012 0:02:54)

Red, ja bih da spremim i zamrznem nekoliko cvekli, samo da uvek imam gotovu, a ne da je svaki put kuvam 2 sata.
Tash, a kad spremam ručak, onda je onako zamrznutu ubacim među ostalo povrće dok se kuva, samo da baci ključ, jel'da?




red3lilu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (9.8.2012 0:09:35)

Jasno, ja to gledam iz nekog drugog ugla.. Sveže ostavljene zadržavaju neke hranljive sastojke u sebi...Mada od cvekle jedino što znam da napravim je salata sa sirćetom i kimom[sm=smiley36.gif]




pandina -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (23.11.2012 22:00:41)

Drage, hitno mi treba odgovor, ap i ovde da pitam. Pravim domace kasice bebi. Nekad cak napravim vecu kolicinu, kad je skuvano, ispasiram i stavim u zamrzivac u onim posudicama iz apoteke u kojima sam cuvala i mleko. Ne praktikujem to cesto.
Sinoc nisam imala u kuci te posudice i zamrzla sam u staklenim teglicama od kupovnih kasica. Sad razmisljam da li sam pogresila? Da li smem da zamrzavam u staklenim posudama?




Lu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (24.11.2012 8:26:42)

Uh pandina,
Ja znam da kad se pivo zaledi (slučajno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), pukne!
Izvadi jednu i nek se lagano odleđavava na sobnoj temperaturi...




pandina -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (24.11.2012 16:07:01)

Ivadila sam sinoc, stavila u frizider, jutros izvadila, zagrejala u toploj vodi. Kad sam probala, nisam primetila da je promenilo ukus. Valjda je ok.




jovicaa -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 15:54:50)

mislim da je bolje zamrzavati u staklu nego u plastici. zato sto plastika moze da ispusta ne znam sta, ali mislim da je to slucaj samo na visokim temperaturama.
ali u staklu sigurno moze... mislim nece nista faliti. ja koristim one obicne kese za zamrzivac za sve. a kasice ne zamrzavam.
ne znam do kada ima bundeve u zimu, da se kupi, da li da zamrzavam? i sta sada zamrzavate u ovo doba godine?
ja sam mislila blitvu, paradajz, papriku, valjda nije vec kasno za paradajz?




dunja RR -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 15:56:50)

Jovice, a papriku pečenu ili svežu zamrzavaš?

SvEŽ PARAdajz?




dunja RR -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 16:00:00)

Ček, zar staklo ne pukne kada se zamrzava?




jovicaa -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 16:02:27)

meni nije puklo, a u par navrata sam zamrzavala u staklenim bocicama. mada u sustini je neprakticno u staklu... ja sam samo htela da kazem da moze, a ispalo je kao da sve zamrzavam u staklu[sm=smiley36.gif]
svez paradajz i paprika?




dunja RR -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 16:06:32)

Mislim paradajz samo opereš i zamrzneš, ili ga melješ ili mu nešto drugo radiš? :)

Pepriku pečeš ili samo zamrzneš?




jovicaa -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 16:10:59)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mislim paradajz samo opereš i zamrzneš, ili ga melješ ili mu nešto drugo radiš? :)

Pepriku pečeš ili samo zamrzneš?

hahaha, ja sam mislila kao svez paradajz, pa znak pitanja da li stavljate sad u zamrzivac.. a ne kao da pitam sta znaci svez [sm=smiley36.gif]
totalno sam pogubljena...
da mislila sam samo da zamrznem svez opran paradajz u komadu, da imam za kuvanje na zimu.... i da iseckam paprike i tako sveze zamrznem




jovicaa -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 16:12:23)

vec sam zamrzla malo cerija.




nata11 -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 17:20:56)

Ja papriku stavljam pecenu onu lepu mesnatu, kod nas je zovu ajvarka za pohovanje 80-100 komada kako kad, naseckanu za przineije i muckalice najvise 10-tak kesica od po 1 kg i obavezno baburu busenu za punjenje. To sam prosle jeseni stavila bas malo bas mi je falila pa sam morala da kupujem.




Lu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 21:52:39)

Isjeckala sam bundavu, blanširala mahune, ispekla patlidžane i paprike za sataraš i svjež isjeckan paradaiz.




Lu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 21:55:11)

E trebam i ja ovu za punjenje, moje u bašti su već prošle, zrele pa ću ih ukiseliti.




dunja RR -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 22:16:40)


IZVORNA PORUKA: Lu

Isjeckala sam bundavu, blanširala mahune, ispekla patlidžane i paprike za sataraš i svjež isjeckan paradaiz.


Znači može da se zamrzava? Nisam imala pojma stvarno, probaću, taman sada u novom frižideru [sm=smiley1.gif]




Lu -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 22:27:26)

Može Dunja i čitav ako je lijep, samo ne valja za jesti onako svjež samo za kuhanje ali tu nema razlike.




Leax -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (5.9.2013 22:40:02)

Ja obicno zamrzavam ceo paradajz koji kasnije koristim za kuvanje djuveca i sl . Super mu se tako smrznutom skine ljuska kada se stavi pod mlaz tople , naravno ako imate dete poput moje princeze kojoj to smeta[sm=smiley36.gif]




viking -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (6.9.2013 0:51:16)

Naravno da može, pa u polovini onih smrznutih mešavina koje se prodaju u radnjama ima paradajza.
Ja slabo šta zamrzavam, nemam ni zamrzivač, tj imam onu komoru sa dve police, taman za led, sladoled, gomboce, vodku :) Jedino oko čega se potrudim je peršun, jer mi je sušeni peršun bezveze, pa sveži operem, iseckam na sitno i stavim u plastičnu kutiju, lepo se zamrzne i posle odmrzne, zadrži boju i teksturu, i uvek ga imam.

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Lu

Isjeckala sam bundavu, blanširala mahune, ispekla patlidžane i paprike za sataraš i svjež isjeckan paradaiz.


Znači može da se zamrzava? Nisam imala pojma stvarno, probaću, taman sada u novom frižideru [sm=smiley1.gif]





Peace* -> RE: Šta ostavljate u zamrzivaču? (6.9.2013 9:02:53)

1. šljive
2. breskve
3. kajsije sam ove godine propustila [sm=smiley13.gif]
4. blitva
5. malo tikvica, mada njih ima skoro cele godine
6. paradajz
7. pečena paprika

Kupujem Frikomovo:
1. prokelj
2. brokoli
3. grašak
4. boranija
5. mislim da i karfiol postoji, ali se može naći tokom cele godine pa se ne opterećujem

Sem toga u zimnicu se sklanja:
1. džem od kajsija
2. džem od šljiva
3. sok od paradajza (mada i to kupujem onaj Tomatello ili već kako se zove)
4. ajvar, pindžur
5. kisele krastavce sveki sklanja, ali mi ne, ne jedemo puno, pa kupujem
6. sveki sklanja kiseli kupus




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>