RE: Tragovi krvi u stolici (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (28.8.2012 15:09:26)

Normalno je da beba kaki posle svakog podoja. Dakle, ako siki 8 puta dnevno (ovde računam i noćne podoje) onda može biti i više od 5 stolica.




crazymama -> RE: Tragovi krvi u stolici (28.8.2012 15:34:04)


IZVORNA PORUKA: Yula

Ja sam mislila da je sasvim normalno da beba kaki 5x dnevno, bar sam tako cula sa svih strana. Proliv je kada kaki cesce od toga i tecno.


i meni su rekli da je i do 8 puta ok da kaki dnevno, ali ocigledno nisam prepoznala da je u pitanju proliv, jer nije imala nikakve pratece tegobe... sad je sve ok, hvala Bogu.




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (15.9.2012 16:09:11)

CM, volela bih da se javiš da kažeš jel sad sve u redu sa bebom!
Devojčica moje kume od mesec i po dana je juče imala končiće krvi u stolici, a inače u poslednje vreme prolivaste stolice. Kuma je odlično upoznata sa situacijom u kojoj je bilo moje dete, tako da je odmah posumnjala na alergiju i pozvala me. Nisam pametna šta da joj kažem, jer i meni je prva misao u glavi da je alergija, ali bojim se da nisam objektivna i da grešim. Šta još može biti razlog krvarenja i šta bi mogla da odradi od analiza a da bude validno s obzirom da je beba jako mala?




Anoniman -> RE: Tragovi krvi u stolici (15.9.2012 21:19:58)

stolicu na bakterije, gljivice i parazite, KKS da vidi EO.




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (16.9.2012 16:25:19)

Tasho, znala sam da ćeš mi ti odgovoriti [sm=smiley31.gif]
Jutros je mala opet imala končiće krvi u stolici, pa sam ja kumi rekla da ipak krene sa dijetom.




Anoniman -> RE: Tragovi krvi u stolici (16.9.2012 16:51:13)

EO su poviseni ili od prisustva parazita u org ili od alergije, a ja bih onda uradila i ostale analize stolice, sem na parazite.




Yula -> RE: Tragovi krvi u stolici (17.9.2012 22:10:33)

Od dijete joj nece biti gore svakako. Ja sam znala odmah sta je u pitanju, jer cim sam prestala sa dijetom pojavila se prava krv. Neka odradi sve te analize kake, neka bude neko vreme i na dijeti, pa neka prekine i videce sta ce se desavti.




crazymama -> RE: Tragovi krvi u stolici (18.9.2012 20:10:44)

ja se izvinjavam sto tek sad odgovaram, ne dolazim tako cesto na forum... snelle, hvala Bogu, moja beba od onda nema nikakvih problema, kaki jednom u dva dana, obilno, kasasto, zuto, bez ikakvih tragova sukrvice... jede i dalje aptamil, a odnedavno sam pocela da joj dajem i pahuljice, jabuku, sargarepu, i sve je u najboljem redu.

kod nas je definitivno bilo u pitanju nesto drugo, dr je rekao moguce neka bakterija koja je protrcala kroz creva, izazvala dijareju koju ja nisam prepoznala, a dijareja izazvala nadrazaj sluzokoze creva i otuda sukrvica.

ona allernova mi i dalje stoji, zao mi da je bacim, sada bih verovatno i trebala da je bacim, jer je otvorena vec mesec dana...




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (19.9.2012 7:44:47)

CM, kaži mi, molim te, šta ste radili od analiza? Verovatno si pisala, ali nemam vremena da tražim.




crazymama -> RE: Tragovi krvi u stolici (20.9.2012 0:41:08)

probacu da se snadjem u nalazu, pise ovako:
CRP, HEPATOGRAM SA GAMA GT, Ca, P, alkalna fosfataza, glikemija, ukupni proteini, albumini, urea, kreatinin, KKS, koprokultura i kozne probe na proteine kravljeg mleka.

to je sve navedeno i zakljucak da je u granicama normale, koprokultura negativna, nalaz uredan.

stvarno se ne razumem dovoljno, izvini... meni vazno da je sve ok i da mi je dete dobro.

a dijagnoza je bila:

diarrhoea et gastroenteritis, causa infectionis suspecta A09 (st.post)




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (20.9.2012 9:11:11)

Hvala ti CM! Manje više smo i mi radili te analize, sem kožne probe, i kod nas su bili uredni, ali je alergija ipak postojala, tako da ne mogu baš da joj preporučim to [sm=smiley13.gif]
Anyway, već par dana drži dijetu i za sada nije bilo stolice sa končićima krvi. Planirala je da popije jogurt jedan dan da vidi da li će se nešto promeniti.




crazymama -> RE: Tragovi krvi u stolici (21.9.2012 0:01:23)

nama je i kozna proba pokazala da nema alergije, mozda bi vama pokazala da ima da ste je radili.




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (21.9.2012 8:19:10)

Kažu da testovi kod dece do 2. godine nisu validni, tako da....




crazymama -> RE: Tragovi krvi u stolici (21.9.2012 23:07:37)

kako god, moje dete posle terapije nema vise sukrvicu u stolici, a i dalje pije aptamil.




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (22.9.2012 8:44:09)

Ma, hvala Bogu, ali da sam se ja oslanjala na te testove ko zna šta bi bilo sa mojim detetom.




Trcosava -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 10:17:00)

Žene treba mi pomoć

Kuma mi se juče porodila, bebica zdrava, 3200 sve prošlo ok - danac bebica ima sukrvicu u stolici. Ne doji je - mala je odbijala da sisa. Imate li predstavu od čega može to da se desi?




vikiveki -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 10:28:37)

Koliko ja znam to krvarenje može da bude zbog nekih majčinih hormona u telu bebe,kažem nisam sigurna ali čitala sam o tome po knjigama...a to se najčešće javlja kod devojčica prvih dana posle porodjaja kada imaju krvi kao da dobijaju menzis....valjda sam uspela da objasnim[sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 10:31:32)

Sad kad si rekla, setila sam se i ja toga ali to je krv iz ribice i rekla mi je sestra da može i mleko da curi is sisica i da je to normalno da ne paničim.

Ali ovde je u pitanju sukrvica u stolici....

Nije me ona pitala, već njeni kući paniče, ne smeju da je zovu, a ja googlam i pitam ne bi li im pomogla...




vikiveki -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 10:38:59)

Pa šta su joj rekli doktori i pedijatri u bolnici?




Trcosava -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 10:43:23)

[sm=smiley36.gif] ne znaš ti moju kumu, njeni ne smeju da je zovu i zapitkuju, a javili su im da bebica ima sukrvicu. Sad kući opšta panika, a nju ne smeju da pitaju.
Imaju dva odgovora, muž od kume je zvao doktora koji je porađao rekao da je možda u pitanju ''neonatalni enterokolitis'' ali je to rekao napamet i bez ikakvog pregleda. U bolnici su valjda rekli da će da prate situaciju. Drugi neki pedijatar kaže da je beba tokom porođaja aspirirala krv i da sad izbacuje kroz stolicu. Pri tom mu je ta kuma koja se porodila mrtva bolesna....




Zemunka85 -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 11:17:56)

Mi smo na otpustu iz porodilista imali predavanje neonatologa, gde nam je opusteno rekla da to moze da se desi. I krvarenje iz ribice i mleko iz sika bebe, bas zbog ovoga sto kaze Torbica.




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 12:14:41)

slusaj,trcosava-ako je u pitanju neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje,boza je to imao,izmedju ostalog.moli kumu da bebicu odvedu kod lekara,odmah.




Trcosava -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 12:17:24)


IZVORNA PORUKA: branki

slusaj,trcosava-ako je u pitanju neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje,boza je to imao,izmedju ostalog.moli kumu da bebicu odvedu kod lekara,odmah.


ona se JUČE rodila, nema da je vodi kod lekara, oni su još u bolnici. Ta ''dijagnoza'' je postavljena na slepo. Bebi su uzeli bris i krv na kontrolu. Čekam rezultate pa ću ispisati ovde.




Snelle -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 12:23:21)


IZVORNA PORUKA: branki

neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje


Jel ovo krvarenje creva? I šta se preduzima u tom slučaju? Usled čega se javlja?




branki* -> RE: Tragovi krvi u stolici (10.1.2013 12:24:07)

dobro je sto je u bolnici,pratice je.moze da bude sijaset nekih bezazlenijih stvari,ali NEC(neonatalni enterokolitis)zahteva intervenciju dr.je li kuma imala nekih komplikacija na porodjaju ili u trudnoci?za bebicu jedan veliki[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>