RE: Amniocenteza? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Coka011 -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:09:11)

Ma kad su ljudi ok okruženje  nije tako bitno.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Aali kako je u drugim bolnicama tamo i nije tako loše




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:14:34)

Meni ništa od lekova nisu davali, ama baš ništa, baš čudno kako imaju različite standarde.




*iva* -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:23:35)

I meni je to cudno, mi smo dobijale antibiotike i gyniprale!




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:43:16)

Svašta, još sam ih pitala jel treba nešto da pijem, jok samo su me pogledale one babice i rekle hajde lezite... Sva sreća pa posle nisam imala komplikacije, samo bolove taj dan i mirovala sam, mmm me vezao za krevet...




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:47:56)

Kod nas je isto bilo različitih kriterijuma. Tri ženice koje smo zatekli tamo su odmah prvi dan, dan pre amnio dobile lekove, mi posle amnio i u drugoj sobi je bilo onih koje nisu dobile uopšte ali onih koje su dobile posle intervencije.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 22:51:31)

Što znači da je svaka trudnoća i trudnica priča za sebe, samo je bezveze što nam ne objasne zašto nešto ne dobijamo ili dobijamo. A najbitnije je da znaju šta rade i da sve na kraju bude u redu![sm=smiley1.gif]




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 23:01:25)

Ja sam ih verovatno dobila zbog posteljice jer koliko sam ja razumela morali su proći kroz nju da bi došli do amnionske tečnosti. Ili sam lupila?![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (4.9.2009 23:03:07)

IZVORNA PORUKA: Baby boom

Što znači da je svaka trudnoća i trudnica priča za sebe, samo je bezveze što nam ne objasne zašto nešto ne dobijamo ili dobijamo. A najbitnije je da znaju šta rade i da sve na kraju bude u redu![sm=smiley1.gif]

To je najbitnije! Od 15 trudnica ni jedna nije imala nikakav problem!




misha -> RE: Amniocenteza? (6.9.2009 11:24:01)

Joj Coka, to nije tačno, ja sam imala 39 godina, i glat su me odbili, a imala sam i uput i sve, i to baš na institutu, dok u Palmotićevoj nisu ni hteli da pričaju, rekli mi,jer ste vi normalni, pa to se zakazuje dok planiraš trudnoću, kao da ja znam kad ću da zatrudnim. To je živa istina, a sve drugo su veze. Jer sam ja nakon toga čak i našla vezu za Institut za majku i dete, ali i moju vezu su odbili, kao puno je za naredna 4 meseca. Ja sam probala da zakažem u 13 nedelji. Pa nisam valjda luda da dajem 300 eur privatno iz ćefa. To je drage moje na žalost tako bilo u mom slučaju, a nakon toga još par žena koje poznajem prošle su na isti način. Ja inače nisam iz Beograda, pa moja dr. nije ni znala da treba toliko ranije da me uputi. Uputila je ona mene u genetsko savetovalište odmah u 1. mesecu trudnoće, ali tamo me je samo neka doktroka primila, pogledala moj uput i rekla, trebalo bi da uradite amniocintezu u 22 nedelji, obzirom na godine, i to je sve.




mihi -> RE: Amniocenteza? (6.9.2009 14:44:54)

Misha je u pravu, ako se ne zakažeš dok planiraš trudnoću izvisila si. A i meni je bilo smaranje da 3 do 4 dana ležim u IMD u kome je higijena  užas, hrana manje više.  AC sam radila u specijalnoj bolnici Jevromova, radio mi je dr Saša Ljubić, ma ništa nisam osetila i nalaz je stigao za 3 dana jer ja ne bih mogla da cekam tri nedelje. Pila sam samo Eritromicin i stavljala Utrageston vag.




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (6.9.2009 20:53:45)

E misha to je stvarno strašno i prosto ne mogu da verujem da nam tako zdravstvo funkcioniše, ja sam mislila da AC može da radi ko hoće i naravno da država pokriva, a posebno trudnice iznad 35, mislim stvarno nemam reči. Ja sam zakazivala u NS u 14 nedelji zbog lošeg double testa i odmah su me primili, ali ja sam mislila da to može i na lični zahtev trudnice da ide istim putem[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 1:35:37)

IZVORNA PORUKA: mihi

Misha je u pravu, ako se ne zakažeš dok planiraš trudnoću izvisila si. A i meni je bilo smaranje da 3 do 4 dana ležim u IMD u kome je higijena  užas, hrana manje više.  AC sam radila u specijalnoj bolnici Jevromova, radio mi je dr Saša Ljubić, ma ništa nisam osetila i nalaz je stigao za 3 dana jer ja ne bih mogla da cekam tri nedelje. Pila sam samo Eritromicin i stavljala Utrageston vag.
IZVORNA PORUKA: misha

Joj Coka, to nije tačno, ja sam imala 39 godina, i glat su me odbili, a imala sam i uput i sve, i to baš na institutu, dok u Palmotićevoj nisu ni hteli da pričaju, rekli mi,jer ste vi normalni, pa to se zakazuje dok planiraš trudnoću, kao da ja znam kad ću da zatrudnim. To je živa istina, a sve drugo su veze. Jer sam ja nakon toga čak i našla vezu za Institut za majku i dete, ali i moju vezu su odbili, kao puno je za naredna 4 meseca. Ja sam probala da zakažem u 13 nedelji. Pa nisam valjda luda da dajem 300 eur privatno iz ćefa. To je drage moje na žalost tako bilo u mom slučaju, a nakon toga još par žena koje poznajem prošle su na isti način. Ja inače nisam iz Beograda, pa moja dr. nije ni znala da treba toliko ranije da me uputi. Uputila je ona mene u genetsko savetovalište odmah u 1. mesecu trudnoće, ali tamo me je samo neka doktroka primila, pogledala moj uput i rekla, trebalo bi da uradite amniocintezu u 22 nedelji, obzirom na godine, i to je sve.



Prosto neverovatno! Ja sam bez ikakvih veza oko 25.7 zakazala kod genetičara, odmah mi žena telefonom izračunala da treba da se javim 20.8 radi konsultacije sa komisijom koja odlučuje ima li potrebe ili ne raditi amnio, tada sam tamo i bila kada su videli dabl odmah bez ikakvih daljih pitanja i nećkanja predložili mi amnio. Imam 26god.Takođe je žena koju sam upoznala preko neta na isti način bez problema dobila da radi amnio sa tim što je ona radila vto a i dabl joj nije bio dobar, a javila se dve nedelje posle mene a takođe nije iz bgd-a i ima 25god. Nemam pojma šta se tad desilo. Smeštaj na institutu nije loš, daleko i od toga da je dobar, sve je staro ali svakako čisto i uredno, kupatilo i wc takođe. Ja sam imala vezu za front i palmotićevu (ZA IMD NISAM) ali sam se ipak odlučila da budem pod njihovim nadzorom kritična 48h. Ipak je meni bilo bolje tako jer sam paničar po prirodi. Od 6 žena koje su 1.9 trebale da rade amnio pojavile smo se samo nas tri, a to je baš loše jer je mogao upasti na njihovo mesto neko drugi kome bi to značilo, ali se nisu uostojile da se jave da su odustale. Dr koji rade amnio na institutu, malo je dr tamo koji rade amnio, a oni koji rade bave se time preko 15god. Prva amnio kod nas urađena je na IMD. Oni vodu ispituju u sopstvenoj lab. tj ne šalju je dalje. Retko gde sam naletela na takvu ljubaznost i takvo razumevanje, kao i spremnost da se odgovori na svako pitanje. Znam da je palmotićevu jako teško zakazati ako se to ne uradi do 7.nedelje ali cimanje nošenje plodove vode sat-dva posle bockanja mi je bilo bezveze.

Mihi  Saša Ljubić mogao da ti izvadi vodu u Višegradskoj pa da je ti odneseš u priv.lab. i da platiš 10-15hiljada max

misha kada si od prilike zvala, tj kada je to bilo, pošto ti ne vidim ticker?




mihi -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 7:56:14)

Jeste Coka, ali u Višegradskoj ga čeka 1000 žena a pošto sam već išla kod njega privatno bilo mi je komfornije da mi tamo i uradi.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




misha -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 8:04:00)

Moj bezuspešni pokušaj desio se u junu prošle godine. Kao što sam već napisala, bila sam u 13 nedelji, zvala sam prvo  Gak u Višegradskoj, oni mi rekli da zakažem prijem vode u Palmotićevoj, gde me je neka sestra napljuvala i rekla mi, šta ste čekali do sad. Onda sam izvala IMD, rekla koliko godina imam, i dobila isti odgovor. Inače, i meni je uzeo dr. u državnom bolnici i radila mi privatna laboratorija, tako da i to može, ali ipak se čeka mesec dana. Moguće je Coko da si naletela na nekog normalnog, posle mi je moja dr. rekla da je neka druga njena pacijentkinja zakazala bez problema, od prilike kad i ja. Eto, valjda sam ja baksuz pa ništa ne uspem iz prvog puta. Meni je to ležanje posle toga bezveze, kad to radiš privatno ne ležiš ni minut, odmah možeš da ideš, a inače se i osećaš kao da ništa nisi ni radila, bar je meni tako bilo.




cicko -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 12:05:29)

Ja sam otprilike negde u 9.- 10.nedelji zakazala razgovor kod geneticara. Zakazali su mi za 3 nedelje. Kad sam otisla na razgovor bila sam punih 13 nedelja i dotorka mi je zakazala AC za 3 nedelje i to kod dr kod kojeg sam zelela. Stvarno nisam imala problema sa zakazivanjem, mada je taj dan kod geneticara stvarno bila guzva. E sad, imam ja i godina...




misha -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 12:19:13)

Nisam razumela, da li ti je genetičarka odmah na razgovoru zakazala AC ili ne? Ja sam išla u Gak u Višegradskoj negde u 9 nedelji trudnoće, ali  mi genetičarka ništa nije zakazala, niti me je upozorila da to moram još tad da uradim, već mi je samo rekla, da obzirom na godine treba da uradim AC. Ja sam nakon toga uradila dabl, koji je bio dobar, ali iz straha krenem da zakažem AC i prodjem kako prodjem. Iskustva su ipak očigledno različita.




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 12:19:25)

Jeste, genetičar u NS ima pune ruke posla jer rade za teritoriju cele Vojvodine, ali kažem i mene su bez problema i bez veze zakazali, i to sam došla u 14 nedelji...Ja stvarno imam samo pozitivna iskustva, jedino su malo neljubazni i šturi u bilo kakvom objašnjavanju što im jako zamerim, jer da nisam čačkala po netu osećala bih se kao da sam pala sa Marsa[sm=zmeden.gif]




mihi -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 12:34:59)

Amniocenteza radi utvrđivanja genetskog statusa ploda radi se između 14 i 19 nedelje trudnoće. Može da se radi i kasnije ali iz nekih drugih razloga.




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 13:17:31)

Ja sam oko 25.7 (12+1) dobila uput pa (zbog lošeg dabl testa) tek onda zvala, žena koja zakazuje me je ispitala telefonski kako ne ispituju ni osuđenike za teška ubistva, izračunala po pm da otprllike treba da dođem20.8 tad sam i otišla. Genetičari (njih troje) bez problema predložili amnio, sišla u prizemnje zakazali mi za 1.9
Devojka koja je bila samnom zvala je dve nedelje kasnije, znači bila tada 14+1 (isti dan nam je termin) isto bez problema. Prošle god je moja drugarica baš negde u julu dobila bez problema jer kod nje u porodici postoje slučajevi teške anemije. A šta se desilo misha kad si ti zvala pojma nemam. Baš mi je krivo kad čujem da se tako nešto desilo!




misha -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 14:09:41)

Nemam pojma, kad sam nakon toga pričala sa nekim poznanicama, one su mi rekle, pa ti si luda, kako nisi znala da se to unapred zakazuje. Eto, ja sam tako prošla, nisu hteli ni da me saslušaju. Ja inače nisam iz Beograda, pa sam se živa nacimala, a pri svakom telefonskom razgovoru doživljavala sam stresove zbog neljubaznosti suprotne strane.A što je najgore, ta moja veza, jedan dr. iz Beograda je probao preko doktorke koja radi u IMD i koju odlično poznaje, i ona ga je odbila, pa je i on popizdeo jer i sam kaže da uvek neko odustane, i da on zna da oni posle verovatno ta prazna mesta znaš već šta. Zaradjuju na tome. Ne svi, naravno, ali verovatno da ima i toga, jer ja drugačije ne mogu da objasnim moj slučaj. Bar da mi je ta kretenka na Gak-u rekla da se to toliko ranije zakazuje, pa da to odmah uradim, nego niko ti ništa ne kaže i onda se nadješ u problemu.




cicko -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 14:20:14)

Misha,
Ja sam ko geneticara bila prosle nedelje sa nalazom ekspertnog UZ, markerima i krvnom grupom. To su mi rekli da ponesem kad sam zakazivala. Malo su mi markeri bili povecani (neki PPappa- nemam ojma sta je to), ali je sve ostalo bilo u redu. AC mi je predlozila zbog mojih godina. Ocekivala sam da cu dobiti termin u tamo nekoj 18.nedelji, medjutim idem 22. sept. Tada cu biti punih 16 nedelja.




cicko -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 14:24:27)

Jeste Baby boom, sva sreca da je takvo vreme pa postoji internet. Puno sam saznala na taj nacin. Mene je malko strah AC ali eto kad se mora... Ko je tebi radio? ja sam trazila da me zakazu ko dr Kolarskog u Decijoj bolnici, cula sam da je on odlican.




Baby boom -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 15:07:44)

Me su odmah poslali u Betaniju jer sam ja RH negativna a u Dečijoj nemaju Rhogam koji sam morala da primim posle i tamo mi je onda radio dr. Bjelopavlović pa je onda mm morao da nosi plodovu vodu u dečiju dok sam ja čekala inekciju, tek sam se tu iscimala, da li će dobro da odnese, da mu ne ispadne, da ne prospe, da ne zapne, e mi žene baš smo blesave sve bi same da obavimo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. A imam drugaricu koja je radila u Dečijoj, mislim baš kod tog Kolarskog i bila je prezadovoljna, i ljubazan i stručan. U stručnost stavrno ne sumnjam jer to samo određeni doktori rade tako da tu nemaš brige. A što se tiče same procedure probaj da se opustiš i da misliš na nešto lepo (znam da je teško), ja sam se sama od sebe prepala pa sam mislila da će srce da mi iskoči i onda sam morala da se koncentrišem na smirivanje i na to da se ne mrdnem tako isprepadana, a kad je sve prošlo shvatila sam da sam ja najveći strah imala u svojoj glavi i to bespotreban. Da je malo neprijatno jeste ali ništa više od običnog vađenja krvi i bude gotovo dok si rekla keks! Meni je čak neka trudnica rekla da obavezno pre toga popijem bensedin kao da se smirim i ja a i beba da se umiri, ali ja nisam htela na svoju ruku a kad sam pitala tamo sestre u Betaniji rekle su mi da je najbolje ako mogu da dođem smirena a ako ne da ga onda popijem, ja onda nisam htela. Ništa ne brini, biće to sve u redu i javi kako si prošla. A rezultati su mi bili gotovi tačno za 3 nedelje, kako su i rekli!




misha -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 16:08:10)

Koliko ja kapiram, vi ste iz Novog Sada, ja sve što radim mogu da radim samo u Beogradu ili eventualno u Nišu, jer u mom gradu ništa od toga ne postoji, a upute najčešće tražim za Beograd, jer nekako tamo odprilike znam gde treba da idem.  Možda su kod vas temeljniji u svemu tome. Ono što sam htela da pitam je kakvi to markeri, prvi put čujem?




Coka011 -> RE: Amniocenteza? (7.9.2009 16:39:30)

Kada se radi dabl test, na uz se uzmu parametri za bebu, tj NT, CRL...a iz majčine krvi se uzimaju markeri PAPP-ai free beta HCG, pa onda kompjuter kroz neki program upoređuje god majke, mere bebe i markere (to bi trebalo biti hormoni u krvi majke koje proizvodi plod PAPP-ai free beta HCG), težina majke, ima li dijabetis i dali je pušač ili ne, pa ti komp izračunava kolike su šanse da sa bebom nije nešto uredu. Totalna dubioza i nešto što je smišljeno da izvrši selekciju da se nebi sve trudnice slale na ac jer to puno košta državu!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>