RE: Amniocenteza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


wivern -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 20:06:42)

Meni je receno da se miruje samo taj dan, tako sam i radila. A ac mi nije radio diletant, tako da imam puno poverenje u ono sto mi je receno kao i vi svi ostali kojima je receno da mirujete.




lelaigor -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 20:21:55)

Hvala, videću još šta mi kažu moja dr i dr koji mi bude radio. Nadam se da će sve biti ok.




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 21:45:41)

treba da se miruje 72 sata i da se unosi dosta tecnosti. bitnije je mirovanje nego oni lekovi koji se prepisuju. Pogledajte na netu cini mi da jedan od tih lekova uzrokuje smrt trudnice i da je zabranjen u francuskoj. Ja nisam uzimala lekove jer sam bila prisutna kad je dosao muz jedne trudnice sav izbezumljen kako njegovoj zeni nije dobro. U*rali se i mm i ja. Odbila sam lekove. Dobro sam se osecala i leskarila sam vise nego obicno ali sam kuvala i sta ja znam. Nisam usisavala i isla u bastu i tako neke stvari




New Mom -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 21:49:52)

Lelo moze i u Betaniji i u Decjoj. Poslednje neke 2-3 god forsiraju Decju i dr Kozareva. Ali ja bih uvek radila u Betaniji pod nadzorom ginekologa. Kao sto i jesam radila sve tri kod prof. Belopavlovica. Moja preporuka da trazis njega.
On ce ti reci prvi dan mirovanje i od th sad daje magnezinum. Pred prvu ac mi je rekao ujutru 2mg bensedina da misici budu opusteni. Posle ponasanje najnormalnije. Moj dr je istog stava. A recimo dr u dz mi rekla da striktno mirujem bar 14 dana.




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 22:05:35)

heheh kolko razlicitih informacija[sm=smiley36.gif]. Zbunjujuce. Ja sam radila u decijoj bolnici, tako mi je preporucio moj ginekolog (koji inace radi u Betaniji) [sm=smiley36.gif]

Ja verujem da su strucni i tamo i vamo.Ne brini nista. Nego meni rekla dr da su imali slucajeve pobacaja posle amniocenteze samo zato sto se zene nisu pridrzavale onog sto su im rekli dr. A jako je mali precenat pobacaja iako je rizicna amnio.




lelaigor -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 22:47:44)

Meni su reli danas samo da u utorak odem u 9h u betaniju, nisu spominjali lekove ni za pre ni za posle, a ni kod kog dr radim...videću, eto. U svakom slučaju ću ih pitati da li je izvodljivo da idem na kampovanje, ili se to podrazumeva pod nepridržavanje onog što su mi rekli. Malko sam se smirila, mada mi je i dalje frka.




Misha i Ljisha -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 22:58:31)

Ne brini. Lekove ti oni daju, bensedin pre amnio da se smiris jer moras biti mirna tamo, a i posle da mozes da mirujes. Vitamine daju i cini mi se prepisu ginipral i utrogestan ako se odbro secam




lelaigor -> RE: Amniocenteza (23.7.2014 23:03:35)

[sm=smiley20.gif] Sve manje i manje brinem. [sm=smiley31.gif] Samo da bude dobro. A ako mi i zabrane kampovanje, šta sad, dogodine, ili one tamo.




World -> RE: Amniocenteza (24.7.2014 0:07:41)

meni su preporucili strogo mirovanje 3 dana, znaci samo do wc-a sam ustajala, a 7 dana odmaranja.. mada sam ja odlezala i vise, za svaki slucaj, a i nije mi bilo bas do hodanja.. mislim da ti to kampovanje i nije bas dobra ideja, ali kako hoces..




lelaigor -> RE: Amniocenteza (24.7.2014 10:03:51)

Videću, razmisliću, čuću šta mi kažu, a možda i pomerimo to za od 06.08. pa će proći već 7 dana.




kmarija -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 14:35:57)

Meni je zakazano u betaniji za cetvrtak 31.7,rh negativna sam,ne znam ko ce mi raditi,postupka se ne plasim,rezultata jako,mada smo pozitivni,los mi je dabl i tripl test ostalo je sve u redu,ultrazvuk odlican,u stvari meni je povecana ona free beta...




lelaigor -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 15:37:49)

I meni je povećan freebhCG. MAlo mi je lakše zadnjih dana. Biće valjda sve ok. Idem prekosutra u 9h.




kmarija -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 16:40:50)

Napisi utiske,molim te,da li zaista doci u 9 kaao sto su rekli,ko ti je radio,kako ti se cini ceo postupak,nisam stigla iscitati celu temu,cula sve najbolje o doktoru u decijoj,a ne znam kako funkcionise u betaniji...




lelaigor -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 17:02:32)

Važi. Eto pišem u utorak ili sredu čim stignem.




kmarija -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 19:10:54)

Mozes u sredu,srecno :-)




plačljiva -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 21:16:11)

Kmarija,i meni je bio povećan bHCG,radila sam AC,čekam rezultat...Nisam više uplašena rezultata jer sam čitala po raznim forumima da devojčice daju povećan bHCG...Još da mi AC potvrdi i da odahnem.Mnogo je važnije da je UZ dobar [sm=smiley1.gif]




kmarija -> RE: Amniocenteza (27.7.2014 21:25:42)

Meni su rekli da je decak i da su sigurni u to,videcemo,i ja verujem da taj hormon zavisi od mnogo toga,ali brinem se...




kmarija -> RE: Amniocenteza (30.7.2014 12:44:16)

Lelaigor kako je bilo




kmarija -> RE: Amniocenteza (30.7.2014 12:45:03)

Lelaigor kako je proslo




kmarija -> RE: Amniocenteza (31.7.2014 17:02:37)

Amniocineza je prosla odlicno,sad mirujem,nisam dobila nista od terapije,rekli da mirujem jedan dan,ali ja cu malo vise,malo da odmorim :-)




lelaigor -> RE: Amniocenteza (31.7.2014 17:16:56)

Kmarija, izvini što se nisam javila ranije. Amniocenteza je prošla super, međutim kako sam stigla kući tako sam se ušinula, pa nisam mogla za komp ranije. Prošlo je ok. Ja sam ležala 2 dana, a ostatak ću sve polako. Sex ne smemo 7-10 dana, nisam dobila nikakvu terapiju.




Sanchy -> RE: Amniocenteza (31.7.2014 20:07:06)

Uopste mi nije jasno da toliko doktora toliko razlicitih instrukcija nakon amniocenteze..Ja sam radila kod profesora u Visegradskoj,nakon amnio konjsku dozu antibiotika,utrogestan,strogo mirovanje dve nedelje nakon procedure isto toliko uzdrzavanje od odnosa i bilo kakav bol i najmanji da mu se odmah javim...a kad procitam da su vam rekli opusteno posle dan dva zapitam se [sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: Amniocenteza (31.7.2014 20:09:45)


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Kmarija, izvini što se nisam javila ranije. Amniocenteza je prošla super, međutim kako sam stigla kući tako sam se ušinula, pa nisam mogla za komp ranije. Prošlo je ok. Ja sam ležala 2 dana, a ostatak ću sve polako. Sex ne smemo 7-10 dana, nisam dobila nikakvu terapiju.


heeej Lelo, super da je proslo ok, pitali smo se gde si...




lelaigor -> RE: Amniocenteza (31.7.2014 21:26:34)

Pa Sanchy, eto, ne znam šta bih ti rekla... i ja se zapitam. [sm=zmeden.gif]
Bubi, eto me! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




kmarija -> RE: Amniocenteza (1.8.2014 9:25:01)

Lelaigor,nek je proslo,jos samo docekati rezultate,nama rekli da zovemo za mesec :-(




Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>