RE: Amniocenteza? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


wivern -> RE: Amniocenteza? (18.2.2015 14:58:02)


IZVORNA PORUKA: crazymama

manje mi je cimanje da refundiram preko socijalnog. pisala sam gore. nego izgleda zene ni ne znaju da to moze, pa se muce moleci raznorazne... ne bi ni ja imala pojma, da nemam pametnu i snalazljivu drugaricu, koja je to uradila.

Ali ne mozes da refundiras, Traze valjan razlog za amnio tj ne moze zbog godina trudnice, ne moze zbog vantelesne.. refundiraju samo ako nesto ne daj boze ne valja. Probala sam ja prosle godine tu varijantu.
Super je sto si nasla vezu [sm=bravo.gif]




crazymama -> RE: Amniocenteza? (18.2.2015 15:14:15)

onda je moja drugarica imala srece... rodila zdravo i pravo dete, a nije isla ni na vantelesnu, niti je imala rizicne godine (32)... sama je trazila da odradi, radi sebe, i uspela da povrati novac.




ana77 -> RE: Amniocenteza? (19.2.2015 18:21:15)

Ja sam zvala u osmoj nedelji - odmah posle prvog UZ, cak je bio 31.12. :-D i zakazala bez problema i double test i AC na IMD. Idem sad 2.3. Izgleda da sam imala ludu srecu.
Srecno u svakom slucaju.




jekiki -> RE: Amniocenteza? (26.2.2015 9:16:29)

Eh ja zvala i Palmoticevu i Institut za majku i dete jutros, nema mesta, poludeh , a trebala bih u aprilu, strasno. Sad pokusavam da vidim kako stoje stvari u KBC Zvezdra. Ako ne uspem izbice mi iz dzepa 300e, dodje mi da ih sve podavim, a hoce natalitet da povecavaju [sm=smiley35.gif] inace sam u 8+4 nedelji kako su mi rekli




wivern -> RE: Amniocenteza? (26.2.2015 13:15:36)

Jekiki na zvezdari moras prvo kod njih da radis double, pa onda komisija odluciju da li ti je potrebna uopste ac. oni ne rade ac ukoliko double bas ne valja.
Tako je bilo prosle godine kad sam ja jurila ac.
Uzas jedan znam kako se osecas.




vonavoj -> RE: Amniocenteza? (26.2.2015 13:29:57)


IZVORNA PORUKA: crazymama

aktivirala sam vezu u frontu, rekli mi da dodjem sutra, naci ce mi neki termin. [sm=bravo.gif]

@mamakrava hvala ti puno na pomoci i trudu.

nista bez veze! bem ti zemlju![sm=lev.gif]
super crazymama![sm=bravo.gif]




jekiki -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:08:15)

Caos i ovde [sm=smiley1.gif]
Da li je neko skoro radio AC u frontu i da li znate sta treba od analiza ( ako treba uopste nesto ) Dr u domu zdravlja kaze samo uput i krvna grupa, a meni malo cudno da nista drugo ne treba, u ponedeljak idem po taj papiric u front ali bih volela da znam unapred. Pa ako ima neko dobre volje i zna neka mi pritrci u pomoc [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:09:57)

Samo to sto su ti rekli....




jekiki -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:11:47)

Hvala hvala [sm=smiley1.gif]
a sto dobih zeleni uput, nije valjda da cu morati 2-3 dana da budem tamo [sm=smiley13.gif], uh ne volim bolnice ni na dan da gledam a kamoli duze




superm -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:28:12)


IZVORNA PORUKA: jekiki

Caos i ovde [sm=smiley1.gif]
Da li je neko skoro radio AC u frontu i da li znate sta treba od analiza ( ako treba uopste nesto ) Dr u domu zdravlja kaze samo uput i krvna grupa, a meni malo cudno da nista drugo ne treba, u ponedeljak idem po taj papiric u front ali bih volela da znam unapred. Pa ako ima neko dobre volje i zna neka mi pritrci u pomoc [sm=smiley36.gif]


Gde radi s analizu plodove vode?




mama krava -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:33:58)


IZVORNA PORUKA: jekiki

Hvala hvala [sm=smiley1.gif]
a sto dobih zeleni uput, nije valjda da cu morati 2-3 dana da budem tamo [sm=smiley13.gif], uh ne volim bolnice ni na dan da gledam a kamoli duze


Ako radiš u NF neces da ležiš aliima da se šetaš I presvlačiš u pižamu....jer kao treba da se leži, alioni nemaju mesta pa odrade kao prijem, pa sutra dodješ po otpusnu listu....

A na IMD se leži 3 dana...




wivern -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:36:29)

Koliko ja znam u frontu se ne lezi. Samo uzmu uzorak i salju ga u institut za mentalno zdravlje. Tako je i u visegradskoj a lezi se samo na IMD




jekiki -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:37:03)

Superm uspela sam da se ubacim u front za AC
Mama Krava hvala puno, sad mi je lakse [sm=smiley36.gif]
Wivern ne znam da li salju negde ili su me ubacili u grupu cije se analize rade u frontu, to cu saznati ovih dana valjda




superm -> RE: Amniocenteza? (1.4.2015 12:43:13)

Onda samo uput i dokaz o krvnoj grupi. Zovi Front pa proveri. Meni su sve lepo objasnili.




dizajner -> RE: Amniocenteza (23.6.2015 10:39:11)

Ja se apsolutno slazem sa tobom.
Lekari imaju obavezu da kazu i informisu. Na roditeljima je odluka. I to je u redu.
Moj suprug i ja nismo hteli da rizikujemo ni malo u vezi ovog pitanja.
Da li cemo doci kod drzavnog lekara koji je strucan, da li ce biti dobro raspolozen tog dana, gomilu drugih "da li".
Odlucili smo se se za privatno genetsko savetovaliste u Novom Sadu (mislim da je u gradu inace jedino) kod Dr. Feodore.
Dobili smo ono sto nam je trebalo, maksimalno strucan, a opet ljudski i prijatan pristup, mogucnost da biramo sta i kako, predloge, savete...
Odradili smo po uputstvu sve, proslo je na svu srecu sve u najboljem redu: sama intervencija, oporavak, brzina dobijanja nalaza i sto je najvaznije dobar je bio nalaz. Bolje je ici na siguricu, kad je ova stva u pitanju - to je bio nas definitivan stav.




borica -> RE: Amniocenteza (29.9.2015 13:14:35)

Treba da donesem odluku da li da radim amniocintezu.Imam 37 godina. Da li moram pre toga da radim dabl i tripl ili ne?
Ne bojim se postupka zbog sebe, ali sam zabrinuta za bebu, mada mi svi kazu da je to sad rutinska procedura.
Ako mozete da mi kazete i kad se radi ekspertni UZ, u kojoj nedelji .




mama krava -> RE: Amniocenteza (29.9.2015 13:31:33)

Ne moraš da radiš ni dabl ni tripl, mada će da ti traže, ali ne moraš...Ja nisam, malo su kenjali, ali baš te briga. Radila sam samo AC. Expertni UZ se radi oko 20.nedelje, ali nisam sigurna.

Ako imaš bilo kakvih sumnji, radi AC.




choopa choops -> RE: Amniocenteza (29.9.2015 13:46:20)

Ako ćeš ići na Amnio, nije ti potreban dabl i tripl. Što se tiče AC kod nas šalju sve preko 35godina. Lično nisam išla, jer sam ionako bila na granici (34g) a i imala sam rizičnu trudnoću, ali puno mojih prijateljica je išlo i sa svima je sve bilo OK. Ja ne znam ni za jedan loš ishod [sm=smiley1.gif]

Evo teme za ekspertni uz---->KLIK




wivern -> RE: Amniocenteza (29.9.2015 13:52:20)

Ja nisam radila nista osim AC, doktorka mi je rekla da ne moram.
Ja sam je radila prosle godine u 39-oj godini zivota i nije nista strasno. Sad im je to rutinski posao.




borica -> RE: Amniocenteza (29.9.2015 20:40:59)

Hvala puno na odgovorima, i meni je doktorka rekla da ako idem na AC ne moram dabl i tripl.Ipak cu se odluciti za AC zbog godina najvise.




muzicarka -> RE: Amniocenteza (7.10.2015 21:44:48)

Danas sam radila AC, zbog godina. Nisam radila ni dabl ni tripl, rekao mi je doktor da nema potrebe. Za sada je sve OK




wivern -> RE: Amniocenteza (7.10.2015 22:06:05)

I bice to sve ok..videla si i sama da je to postalo rutinski.
Samo odmaraj sada.




muzicarka -> RE: Amniocenteza (8.10.2015 0:14:14)

Rekli su mi da je rizicno prvih 12 sati ali da odmaram 3 dana... Ispostovacu to....




Ivanka 75 -> RE: Amniocenteza (8.10.2015 0:56:51)

IZVORNA PORUKA: muzicarka

Rekli su mi da je rizicno prvih 12 sati ali da odmaram 3 dana... Ispostovacu to....


Opaaaa [sm=bravo.gif]
Maja je imala dce AC, samo miruj naredna 3 dana, posle nmoj da se baprezes i podizes tesko, bice sve ok [sm=smiley1.gif]
Grlim teeeeee [sm=smiley31.gif]




muzicarka -> RE: Amniocenteza (8.10.2015 11:55:37)

Hvala [sm=smiley1.gif]
Koliko je cekala rezultat?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>