RE: Autizam zbog vakcina (?!) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (21.7.2017 10:23:32)

Prvo dvoje sam vakcinisala ni ne razmisljajuci o ovome. V takodje planiram od Septembra, ali moram reci da me vec glava boli od ove teme.
Po preporuci naseg pedijatra ceka se da dete prohoda i izgovara bar 5 reci.




emicaa -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (21.7.2017 10:40:17)

Dora je primila a i David ce cim za to dodje vrijeme.Ja i ne mislim o tome.




MasnaMasnica -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (21.7.2017 10:49:28)

Una je primila sa 17 meseci. I tada se prvi put razbolela za tih 17 meseci.
Nora jos uvek nije,vodila sam je u maju ali leukociti su bili povecani- upala grla, i ostalo je za Septembar. Mada nas nasa dr pritiska ali ona je meni previse nezna i dacu joj kada ja odlucim,ali do druge godine ce primiti. Ona prica ali ne koliko je Una u ovim uzrastu, zato i cekam. I u porodici imamo slucaj da je dete hodalo i pricalo,zive u Kanadi, (sestra od rodjene tetke mm), i posle mmr strasno obolelo,i uvek se toga set__im. U pitanju su blizanci, decaku nista nije bilo,a devojcici da.😣




veselicaa -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (21.7.2017 11:17:19)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Dora je primila a i David ce cim za to dodje vrijeme.Ja i ne mislim o tome.

Isto s tim sto ja ponekad krenem da razmisljam ali nema sanse da ne primi.nisam nikako za to.




IvanaSK RR -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (21.7.2017 11:37:37)

Mi primamo u septembru. Trudim se da ne citam i ne razmišljam o svakakvim stvarima.




choopa choops -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 0:05:49)

Moji su svo troje vakcinisani po kalendaru, nemaju autizam. Naravno svo troje su prije vakcine (svake, ne samo MMR) imali detaljan pregled kod pedijatra.




krin 40 -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 11:07:19)

Kada sam prvo dvoje vakcinisala bila sam u totalnom neznanju pa nisam ni mislila.Sad stvarno mislim o tome jer mi se nameće da pročitam i nije mi svejedno.




Anck Su Nmaun -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 12:25:05)

Isto tako, a ne mogu da ne razmisljam o tome normalno jer ipak me brine zdravlje mog deteta.




choopa choops -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 16:26:32)

Iskreno i ja sam o tome tazmisljala sada treći put. Moje isljenje je da bi trebali biti oprezniji stariji roditelji i roditelji djece iz VTO, kao i blizanacke trudnoce. Ne zato jer je nesto naucno dokazano na tu temu, nego jer su u moj okolini djeca sa autizmom, mahom iz jedne od ove tri kategorije [sm=zmeden.gif]




Duškić -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 16:36:15)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi primamo u septembru. Trudim se da ne citam i ne razmišljam o svakakvim stvarima.


Isto.




dddaca -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (22.7.2017 23:11:43)

Cekala sam da progovori i prohoda, mada mislim da to nema veze. Ako te hoce da krene po losem, krenuce. Inace, dr me je pritiskala mesecima.




Dora89 -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (7.3.2018 11:30:38)

Ne verujem u to! Autizam je tako kompleksna bolest da prosto mi ne ide u glavu da neko može nešto da ubrizga detetu, i dete zbog toga postane autistično.
Mislim da se i pedijatri tim savetom da dete zna bar pet reči pre vakcinacije prosto ograđuju, jer kakve veze ima broj reči koje dete zna sa vakcinisanjem? Nego, da ih roditelji ne bi uznemiravali u slučaju da dete dobije vakcinu, a sporije se razvija.




mama Jo -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (7.3.2018 11:32:06)

Jako me uznemirava ova tema...




Dora89 -> RE: Autizam zbog vakcina (?!) (7.3.2018 11:35:57)

Hoću da pohvalim baš na ovom mestu članice ovog foruma što imaju mozga, dobro su informisane, daju konstruktivne savete, a ne osuđuju jedna drugu. To važi za sve teme, a najbolje se vidi na ovoj temi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]