RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Lu -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (13.12.2010 19:27:32)

IZVORNA PORUKA: cucibu

meni je moja sveki kada sam kretala na more pozelela srecan put uz komentar- samo vi idite ali cim udjes u hladnu vodu ima da pobacis, pa ti vidi... Sada mi je smesno, ali tada mi je para isla na usi..[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley3.gif[/image] 




Crvenkapa85 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (14.12.2010 9:24:14)

mene nervira kad mi kazu......
Jao Mima pa ti si se vec ugojila!!!!!Nisam ljudi,ja i dalje imam isto kila sam su mi se kukovi,bokovi rasirili
Jao mima pa ti vec imas stomak.....To nije stomak od trudnoce to je moj stomacic koji teglim godinama....i ne gledaj mi u stomak ujescu te vise ako prokomentarises bilo sta....





zvoncica14 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (14.12.2010 10:44:39)

Mene nerviraju i komentari o polu,kada kazem da nosim devojcicu,kazu:"Pa dobro...Neka je ziva i zdrava..."GRRRR.....
A jedna zena,inace nije mogla da ima decu,mi je rekla:"Nemoj da se sekiras sto nije musko!" Ne znam , valjda je mislila da treba da si nesrecan ako nemas musko dete?!




Anoniman -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (22.12.2010 11:30:06)

ne treba im reci: nemoj da se sekiras i ako ti nesto od rezultata ne bude u redu, doktori mogu da pogrese. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]

niti: eeee svaka mi cast kako sam vam isprognozirao! ako bude musko, ima da castite! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]




jabudic -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (22.12.2010 16:59:42)

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

mene nervira kad mi kazu......
Jao Mima pa ti si se vec ugojila!!!!!Nisam ljudi,ja i dalje imam isto kila sam su mi se kukovi,bokovi rasirili
Jao mima pa ti vec imas stomak.....To nije stomak od trudnoce to je moj stomacic koji teglim godinama....i ne gledaj mi u stomak ujescu te vise ako prokomentarises bilo sta....



[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




nencydrew -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:04:18)


IZVORNA PORUKA: zvoncica14

Mene nerviraju i komentari o polu,kada kazem da nosim devojcicu,kazu:"Pa dobro...Neka je ziva i zdrava..."GRRRR.....
A jedna zena,inace nije mogla da ima decu,mi je rekla:"Nemoj da se sekiras sto nije musko!" Ne znam , valjda je mislila da treba da si nesrecan ako nemas musko dete?!



Ovo i mene živcira,.Ne vredi.I dalje smo na Balkanu




Brana -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:15:43)

Mene nerviraju komentari o kilazi,o drzanju govora o ishrani, o polu i podrazumevanju da mora biti musko jer to neko oseca ili vec zna unapred[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] ....,o raznim sujevernim stavkama tipa ne smes nikome reci da si trudna ne valja se,ili ne sme niko da ti vidi stomak da te ne urekne....itd...




jelenadunja -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:19:13)

Meni su stalno govorili kako sam ugojila,to mrzim,o tome sta me ceka kad se porodim,kako ce mi se grudi upaliti da necu moci da izdrzim,to su stavri koje ja mislim da ne treba opterecivati ni jednu trudnicu




Brana -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:20:37)

slazem se..ljudi nemaju granice..




nencydrew -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:24:01)

Lakše im da žive tuđ život.

A šta im odgovarate?

Ja se nekad toliko iznerviram da bukvalno ostanem bez komentara.mada, sve sam bolja i bolja[sm=hudicek1.gif]




Brana -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:30:40)

IZVORNA PORUKA: nencydrew

Lakše im da žive tuđ život.

A šta im odgovarate?

Ja se nekad toliko iznerviram da bukvalno ostanem bez komentara.mada, sve sam bolja i bolja[sm=hudicek1.gif]

Ja sam tako u pocetku ostajala bez komentara ali kasnije ako me neko bas iznervira odgovorim posebno kada krenu sa sujevernim bualastinama i o polu..
Kada pocnu o polu ja samo kazem jer to vase dete ili moje ako meni ne smeta sto bih Vama smetalo koji je pol...




JMPM -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:34:04)

Hehe,samo kad se set_im sta je sve bilo,sad mi je smesno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] !A u trudnoci sam bila toliko smotana da nisam znala uvek da odgovorim nego se rastuzim pa posle placem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]
Mnogo me je nerviralo kada sam usla u deveti mesec sto ljudi nisu prestajali da pitaju-kada ces i sta vise cekas...a jos sam i termin bila presla pa se to pitanje jos vise oduzilo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




eni26 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 17:41:37)

mene je nerviralo kad mi kazu "pa nisi se nimalo ugojila" , sto znaci "bice ti mala beba kad se rodi" [sm=zmeden.gif] bas sam bila tuzna posle tih komentara..Jednom mi neka zena rece " pa ti ko francuskinje one prave, bas si se stopila s njima" ..Kakve su to one, mrsave ,anoreksicne,misle na sebe i na svoju liniju a ne na bebu,pa nece da se goje?Tako je meni prolazilo kroz glavu tad![sm=zmeden.gif]




DacaMare -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 18:21:45)

Jedna drugarica me je pitala imam li mucnine,a kada sam joj rekla da sam imala na pocetku i to kada rano ustanem,rekla mi je da je dete pametnije onima koji imaju stalne mucnine..i kao steta sto ja nemam. Mesecima sam se borila sa muzem i njegovima oko ishrane,kao malo jedem,pa ce beba biti mala,morala sam se stalno prepirati sa njima. Zbog toga mi se sva kuvana hrana smucila,jela sam je po malo,na silu,a nije mi se svidjala tako spremljena. Pa sam se snasla,sama uzimam sta cu da jedem i jedem u sobi :) a beba je krupna. Nervira me kada mi broje zalogaje. A tek kada je baba pocela da mi prica kako ne smem da cucim da se ne bih otvorila i kako moram da negujem grudi..odmah sam pobegla u drugu sobu. Svekrva se vec mesa u to da 40 dana necu nigde smeti da iznosim bebu,a to je nesto sto najvise mrzim. To je moje dete,mm i ja cemo ga vaspitavati i odlucivati o svemu. Ne volim kada mi se neko mesa. Poludela bih 40 dana da ne izadjem iz stana,ima da idem kod mojih i da setam. Ima onih koji imaju dobre namere,ne smeta mi kada me ispituju ponesto. Istina jeste da dosta zavisi i ko je rekao. Mada,smeta mi kada kazu da je super sto je decak,kao da to ima neke veze... I uzivaj jos malo,dok mozes..a ja planiram bas posle sa bebom da uzivam. Sve u svemu,sad kad se porodim tek ce mi zivci trebati kada mi se "neko" umesa u vaspitanje deteta..




Brana -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 18:28:21)

jaoj Daco uzas ljudi stvarno mnogo sebi daju za pravo,ali to obicno rade oni koji nemaju svoj zivot pa moraju da vode tudje zivote i da drugima sole pamet,oni koji imaju dobre namere su tu kada treba pomoc i koji daju savete kada im se zatraze... takodje dobronamerni savet daju ljudi koji gledaju da tim savetm ne povrede trudnicu ili uplase nego ohrabre i upute na jedan diskretan nacin.




DacaMare -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 18:41:48)

Brano,pa u pravu si. Inace sam po prirodi mnogo osetljiva,a sa mojom majkom sam se dosta zblizila tek kada sam se udala. Stvarno mi je dosta pomogla,jedino sto me je u pocetku terala da makar ponekad pijem mleko,ali to je stvarno za moje dobro,da bih mogla brze da ustanem posle porodjaja,inace mi je losa krvna slika. Ali dobro,to je zbog nekih drugih okolnosti.. Inace,skoro svi vicu kad nesto malo teze podignem,2-3kg,i to me strasno nervira,pa nisam nesposobna. I sama znam koliko i sta mogu,ne shvataju da pre svega mi najvise brinemo da sacuvamo bebice.




Brana -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 18:52:52)

Tako je,naravno da mi osetimo ko nam nesto kaze stvarno u iskrenoj i dobroj nameri a vidimo i onog ko to isto kaze ali na drugi nacin,ali najbitnije je ne sekrati se i ne obracati paznju na takve ljude jer toga nisu vredni samo na jedno uvo cujes a na drugo ti izadje, jer u suprotnom samo cemo naskoditi svojoj deci time sto se mi nerviramo,uvek ce biti neko ko ce morati nekome soliti pamet ali mi treba da naucimo da to mudro ignoirisemo sto jeste tesko i to se mora nauciti..[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




DacaMare -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 19:07:57)

Nadam se da cu nauciti,jer sada mi i nije problem,setam,a vecinom sam kod mojih,ali ce biti teze kada mi se budu mesali u vaspitanju,sve dok ne uspemo da se stambeno obezbedimo da budemo sami. Svekar je hteo da uzme bolovanje kada se porodim,prica kako najbolje zna da povija bebu..sta reci.. Kao da to necu ja znati i raditi. Niko ne zna bolje od roditelja sta je najbolje za njihovo dete :) A ako treba neki savet,normalno da cu sama pitati. Ipak je malo drugacije kad neko ima iskustva.




jance -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 22:34:56)

ok, znam da je to zezancija kod muskih, al polako pocinje da mi ide na zivce ta varijanta : ako bude zensko, icices sama autobusom na porodjaj! (drug rekao nedavno svojoj zeni, u sali naravno, al to je vec valjda 100ta sala na racun-mora da bude musko inace tesko tebi)...
aman bre, sta biste pre, da dobijete decaka ali da bude nedaj Boze mentalno zaostao ili potpuno zdravu i pravu devojcicu?
tako bi im nekad kolektivno samar opalila da bi se zajedno crveneli! grrrr
mm to predamnom nesme ni da spomene jer zna da cu ga udaviti sa genetikom i X i Y genima... i time da su oni ti koji odredjuju sta ce biti, pa molem lepo, sta ste napravili, to cemo da rodimo!




maslachak -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (11.4.2011 22:39:27)

jako me nerviralo to sto sam od starta imala osecaj da cu roditi devojcicu tj Visnju,i bebu sam od starta zvala beba Visnja,a svi oko mene na poslu su mi pricali ma rodices musko,videces...kasnije su pridodavali kako majke koje nose zensko dete poruzne,a ja sam lepsa nego sto sam bila i da je musko sigurno..cak ni kad su na uz potvrdili da je devojcica terali su istu pricu..mene je to izludjivalo..
i ono pred kraj..juuuuuuuuuuuu koliki ti je stomak..bas si poraslaaaa...
mislim se..ma neeeeeeeee smanjila sam se..




nencydrew -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (12.4.2011 8:38:36)

To su i meni govorili, a blage veze nema.Dvaput sam nosila devojčicu, prvi put sam bila otekla, a drugi normalno-čak mi je i mama nagovestila da je možda dečak.A mama mi je inače osoba koja je potpuno urbana, nema predrasude, ali naše društvo i neka uvrežena mišljenja su čudo!




nencydrew -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (24.4.2011 15:31:07)

"Znaćeš kad krenu trudovi"!

E, pa ja mislila da su bili lažni, i da ne bi mm porodila bi se kod kuće!




Anoniman -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (24.4.2011 21:09:20)

Ovo ti je dobro.
IZVORNA PORUKA: nencydrew

"Znaćeš kad krenu trudovi"!
.
Ja iako jos uvek nisam trudna bila, izludjuju me razni ljudi sa svojim komentarima tipa: a ti si se "malo" ugojila da nisi trudna? A ja smrsala 2kg! Pa sta li ce da bude kad se to stvarno desi?
Ili kad krenu: a one se poradjale ovako, pa onako, pa jednu rezale, pa druga imala uzasne bolove...alo bre zene NE ZANIMAME. To sam im zabranila da pricaju u mom prisustvu.
I jos kad pocnu da pricaju kako su se zarobile, pa da ne treba da radjam da mi ne treba ta "beda", a ja se sa mm godinama trudim da ostanem
[sm=nosecka.gif]. Pozdrav za sve.




Pretty78 -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (24.4.2011 21:25:46)


IZVORNA PORUKA: maslachak

jako me nerviralo to sto sam od starta imala osecaj da cu roditi devojcicu tj Visnju,i bebu sam od starta zvala beba Visnja,a svi oko mene na poslu su mi pricali ma rodices musko,videces...kasnije su pridodavali kako majke koje nose zensko dete poruzne,a ja sam lepsa nego sto sam bila i da je musko sigurno..cak ni kad su na uz potvrdili da je devojcica terali su istu pricu..mene je to izludjivalo..
i ono pred kraj..juuuuuuuuuuuu koliki ti je stomak..bas si poraslaaaa...
mislim se...ma neeeeeeeee smanjila sam se.




daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....kad mi u 9 mesecu kazu jaoooooo kolika si ko bure [sm=smiley7.gif][sm=smiley29.gif]
[sm=smiley7.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley35.gif][sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif] mrrrrrrrrrrš bre mama ti ko bure...aaaaaalooooooo beba od 4 kile je u meni aaaaaaaaloooooo AAAAAAALOOOOOOOOOOOO ....grrrrrrrrrrrrr




jance -> RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama ! (24.4.2011 22:41:47)

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Ja iako jos uvek nisam trudna bila, izludjuju me razni ljudi sa svojim komentarima tipa: a ti si se "malo" ugojila da nisi trudna? A ja smrsala 2kg! Pa sta li ce da bude kad se to stvarno desi?
Ili kad krenu: a one se poradjale ovako, pa onako, pa jednu rezale, pa druga imala uzasne bolove...alo bre zene NE ZANIMAME. To sam im zabranila da pricaju u mom prisustvu.
I jos kad pocnu da pricaju kako su se zarobile, pa da ne treba da radjam da mi ne treba ta "beda", a ja se sa mm godinama trudim da ostanem
[sm=nosecka.gif] . Pozdrav za sve.


potpisujem ceo post, sve to isto se meni desavalo ili trenutno desava
obozavam onu situaciju da sada kad se pojavim i naravno, konacno sam trudna, e ondak one opale: pa kako se koja poradjala, pa kako je prosla u porodilistu, pa kako se tesko oporavljala posle CR, i tako to na tu temu.. u pocetku sam sve upijala ko sundjer, sad sam se ogradila i rekla da mi to sada apsolutno ne treba, jadna trudnica u prvom tromesecju ima dovoljno strepnji i bez svih tih prica....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>