RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


vocicana -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 8:59:11)

Ja malog zbog one temp nisam izvodila, ali danas oko 10:30 napolje na bar 15 minuta. Deca koja zive na mestima sa ogromnim minusima, valjda im sa vremenom to i normalno dodje, tako da ...ali ne volim da ga "celicim" na -18 koliko je ovde bilo nedavno.
Danas setnja, svaki dan kada se moze, setnja. Muka mi je od 3-eg sprata i nosenja, 10 kg covek ima, kicmu ne osecam vise.




suzi kju -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 9:07:11)

[sm=smiley36.gif]a ja 2x10 kg [sm=jezicek.gif]i isto treći sprat.




Anck Su Nmaun -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:02:31)

Meni do -10 nije strasno, sve preko hm bas ne uzivam ni ja , ali decu pustim malo, pogotovo kad je sneg ovako ni oni ne zele duze od pola sata.
Juce sam setala sa V oko 45 min, prvih pola sata mi je bilo ok posle vec...previse!
Danas cemo ici malo napolje popodne kad dodju seke, pa taman one nek se malo igraju u snegu dok ja i V sedimo na klupici. Kolica su mislim svakako ne upotrebljiva po ovakvom vremenu.




Sanjica26 RR -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:09:13)

anck kako sedis na klupici kad je ovako hladno?
Kod nas nema snega. Valjda ce padati da se T jos malo poigra. Sofija ne voli da bude dugo napolju. Ne podnosi hladno.




Anck Su Nmaun -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:19:41)

Pa sto da ne, sedim na jakni [sm=smiley36.gif]
Danas sigurno necu [sm=jezicek.gif] jer ovde bas doobro pada sneg.
Pa sta cu, u kolica ga ne mogu po ovolikom snegu a da ga drzim toliko otpascu. Ma jooj kad ce vise prolece, tacno mi mrsko kad negde idemo, dok se nabundamo pola sata. Onda sidjem izvadim kolica iz gepeka pa dok ga smestim i ususkam... prodje me volja za setnjom.




Sanjica26 RR -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:21:43)

Nema kod nas snega. [sm=smiley13.gif]




Maraj -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:30:18)

Ja am sinoc oko 6 , kad je poceo sneg da pada izasla sa L i kolicima napolje. Sta cu. U kuci je vise poludei. Nismo setali 20-ak min on je odma zaspao u kolicima . A kuci ga jurim da zaspi.




emicaa -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (17.1.2017 10:54:43)

Nama vise smeta vjetar nego minus.Mada ovde je mozda tri puta islo do -12.




IvanaSK RR -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 8:24:51)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Nama vise smeta vjetar nego minus.Mada ovde je mozda tri puta islo do -12.

Emice, tako i nama. Ovih dana je bas duvalo i nismo izlazili u setnju. A po minusu jesmo. Naravno, i kad pada kise ne vodim je u setnju [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 8:33:58)

Najzdravije i najlepse. Sa D sam u decembru nma Zlatiboru, po onom minusu gde mislim da pingvini padaju u nesvest setala i jutro i vece. Dobra stvar iako ni sama ne volim da mi ruke trnu od zime, ali prijalo mu je. Naravno bez preterivanja [sm=smiley1.gif], bas je bilo hladno i dugo je potrajalo.




emicaa -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 9:37:34)

Ivana minekad idemo i po kisi,da Dora moze po baricama [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 10:19:53)

Da, Emice, i ja sina vodim da sljapka po baricama [sm=smiley36.gif] A mislila sam na macu u gornjem postu :)




veselicaa -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 12:41:36)

I mi ne izlazimo kada je vetar,hladnoca ne smeta,obucemo se dobro.




Anck Su Nmaun -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (8.4.2017 15:15:58)

Poludesmo vec zreci dan od ove vetrine , samo na kratko iz auta u kucu smo izasli [sm=smiley13.gif]




Duškić -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (9.4.2017 11:16:28)

Ja isto malog ne izvodim po vetru i kisi, samo kad moramo do auta ili neyto na krace. A cerka ni jednu baru ne zaobidje...hehe




Anck Su Nmaun -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (9.4.2017 12:03:29)

Zato gumene cizmice i uzivancija za stariju decu 😆




degu -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (9.4.2017 21:18:52)

I nama je skakanje po barama obavezno kad je mama vodi, tata dobija nervni slom. Ja sam ove godine zaobisla minus, provela sam zimu u kratkim rukavima u kuci [sm=smiley36.gif] ali ona je isla svaki dan. Jedino vetar izbegavamo, ni ona ga ne voli, sve pokriva usi kao neka baba. [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (20.4.2017 15:26:08)

Nije minus al je 5 stepeni pripafa kisica i duva al je V toliko vristao da ga je baka malo izvela napolje. Tri dana u kuci jadan pozeleneo!




krin 40 -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (18.8.2017 16:54:22)

Apsolutno DA.Ja sam za to da decu treba redovno voditi napolje u svim vremenskim prilikama onoliko koliko to dozvoljavaju.Moja deca su "letnja" pa na zimu imaju već 6-7 meseci.Ali i da nihe tako šetali bi




MamaNecaVo -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (30.9.2017 10:32:17)

Ja sam beba izvodila svaki dan i po minusu.Prijao mu je svez vazduh i lepo bi spavao posle izaska napolje.
Naravno-adekvatno oblacenje i ne preterano dugo napolju.




Dragica Draga -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (12.10.2017 16:24:04)

Nama je pedijatar savetovao da izlazimo napolje stalno (izuzev magle, i jako vlaznog vremena, kada je dete jako malo, beba od mesec dana recimo)... samo da se obucemo naspram vremena... ako je minjs natruntamo je, naravno 😊




Mala Elena -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (12.10.2017 17:09:10)

Izlazili smo i mi, bitno je da ne duva jak vetar...




Dragica Draga -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (12.10.2017 17:45:53)

Da bas to, vetar, magla, jaka vlaga...
A sve ostalo je ok... ususkamo se i milina 😊




medamisko -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (12.10.2017 23:29:31)

Bas tako kao sto kazete. A uostalom vidite po detetu , kako njemu prija oni to uvek na neki nacin pokazu.
Setnje svakako preporucuju svi.




Dragica Draga -> RE: Setnje sa malom decom i kad je minus (14.10.2017 15:07:23)

Tako je, i nama velikima prija.... a znate i same po deci, cim su napolju odmah lepse spavaju, ruckaju...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>