RE: Trudnoća i trombofilija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.1.2017 16:00:03)

hvala Maraj! [sm=smiley31.gif]
ocekivala sam da ces mi ti odgovoriti ,namerno sam pitala ovde a ne pp da i drugi dobiju informaciju [sm=smiley36.gif]

i ja sam na N.Beogradu




zumbulcic -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.1.2017 16:24:51)

Blago vama u rs-u kad mozete dobiti besplatno boce. Mi u BiH sve moramo placat jos ako ne mozemo otici do rs-a da kupimo nema nas nigdje [sm=smiley13.gif]
Samo neka nama trudnoca napreduje a naci ce se novac za boce.
Ja se evo bodem vec 6-i mjesec i mogu vam reci da mi je vec preko glave clexana...




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.1.2017 16:26:40)

Drage, veliki pozdrav. Ja u feb idem na prvi ivf, a heterozigot sam na pai i mthfr cekam nalaz na faktor II i V. Dr mi je propisla aspirin 100 i femibion to su vitamini B i folna...pa tek kad ostanem trudna ide heparin. E sad da li taj aspirin djeluje na ovo moje bar preventivno. Jer sam citala da mnogr zene to navode kao razlog neuspjeha zaceca. Nama je sve ok nista nije nadjeno [sm=smiley19.gif] pozdrav




zumbulcic -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.1.2017 16:33:32)

Srcejunacko ja imam takoder te prve dvije mutacije.
Moje iskustvo je da sam 5 godina bila na aspirinu i folnoj i nista se nije desilo a moram napomenut da nam nikad nista nisu ustanovili zasto ne dolazi do zaceca.
Vec u 7-oj godini braka odlucila sam se za ivf i tada sam po prvi put bila na clexanu od transfera do spontanog, kroz 2-3 mjeseca sam isla na fet i nije uspjelo, pa opet drugi fet kroz 5 mjeseci i evo me u 6-om mjesecu.

Ja takoder poznajem dosta zena sa ovim mutacijama i samo su na aspirinu i trudnoca ide skolski. Ja sam ubjedena po mom slucaju da mi je heparin pomogao.

Srecno u postupku i ako te sta zanima slobodno pitaj




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.1.2017 17:32:31)

Bas mi je drago da ti je uspjelo...pa sta znam nadam se da ce uspjeti ivf jer nema konkretnog problema...hematolog mi je rekao da je ovo bezazleno i da ne utice na zacece, ajd sam boze znaj eto u tvom slucaju ipak je uticalo. Zanima me da li znate koliki tsh mora biti jer citajuci forun ispada da je moj povisen 3.12 i dr mi je rekla ako bude sada toliki nakon mikroginona dace mi tablete. E sad ja ne kontam kako ona misli da ja to pijem jer sad krecem sa stimulacijom pa zar nije to ranije trebalo spustiti i moze li se to izregulisati do transfera msm to je kroz 20 dana bas sam uplasena. Hvala ti puno na odg




zumbulcic -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.1.2017 10:54:39)

Srcejunacko mozes mi pisat i u pp da ne odudaramo od teme.
Sto se tice tsh on bi trebao da bude u postupku od 1,5 do 2,5. Trazi od endokrinologa ili od ginekologa da da odmah a ne da cekas da ispijes mikroginon. Nije to kod tebe strasno, moze se spustiti. Ja sam imala i veci pa sam spustila.
Ja sam recimo sa pola tbl letroxa sa 3,85 za nekih mjesec spustila na 2,2 i ta je vrijednost bila pred transfer a poslije bete tj. nakon 15-tak dana ponovo sam kontrolisala i bio je 1,6. Sad mi u trudnoci malo varira a tako mi i terapiju doziraju, Sad sam na cijeloj tbl. Nemoj da se plasis, bit ce sve ok. Samo pozitivno [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.1.2017 18:09:49)

Ivana [sm=smiley31.gif]
srcejunacko i ja imam pai1 4g/4g ali i antinuklearna antitela. E sad navodno za pai doktori ne daju heparinsku terapiju , ali ja nisam ostala trudna godinama rj nikada prirodno jos uz to imam i ogromna antitela....mij dr hematolog je odlucio da mi odma da heparinski lek (fragmin) i pronison za antitela. Ja sam uz tu terapiju prvi put zatrudnela i iznela celu trudnocu. Sto i vama zelim. U toku trudnoće moj dr hematolog je smatrao da bi ja mozda i iznela trudnocu bez fragmina i da meni taj pai nine zoloko ni uticao na trudnocu koliko su antitela uticala , ali nije mi prekidao terapiju.
Ima zena koje i zatrudne prirodno uz aspirin
Ja ti zelim da ti ne treba bockanje [sm=bravo.gif]




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.1.2017 21:08:15)

Ja idem u februaru na ivf, imam pai 4g/5g i mthfr i hematolog mi je napisao da kad dobijem pozitivnu betu odmah dodjem po nalog za heparin. Sada pijem aspirin. Radila sam i leiden i faktor II al nemam rezultate al msm da to nista ne mijenja. Ali neka mi je bog na pomoci. Niko mi nije rekao da to utice na zacece, da povisen tsh utice. Kod nas u Banja luci je teski bezobrazluk. Ako sad ne uspije icicu ili u new life ili neku drugu. Meni je za par dana 27 a izgubljena sam i toliko razocarana u zivot. Hvala ti puno znaci mi puno svacija podrska jer nemam nikog.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.1.2017 23:12:17)

Srcejunacko , ja sam zatrudnela sa 32 . Nisi ti matora ako na to mislis. Najvaznije da si ti nasla uzrok. Neke zene zatrudne prirodno i iznesu trudnocu do kraja , a da ni ne znaju da imaju neki oblik trombofilije. Neke saznaju kad pokusaju drugi put da zatrudne , neke imaju ceste spontane pa tako saznaju.... ja eto nikad nisam zatrudnela , zato mi je dr dao terapiju heparinom pre vto. Ok je i tvoja terapija aspirinom. Smo cim ugledas [sm=rozacrtici.gif] pravac po heparin [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.1.2017 23:25:41)

Zaboravih da kazem a sad mi pade na pamet.... da li vi zene imate losiju cirkulaciju ekstremiteta? Ja sam imala dok nisam otkrila da imam pai. I nekako ja taj pai povezujem sa mojim hladnim stopalima i sakama. Mozda i lupetam....otkud znam , al zelim da vam kazem da set_ate. Jako je bitno to set_anje za cirkulaciju krvi kroz matericu. Ja sam nakon embriotransvera dosta šetala , inace nisam neki strastveni šetač....




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 9:21:37)

srcejunacko-kada ti stizu rezultati za faktor V? mislim da ako ga imas to ce ipak promeniti dosta toga ( citala sam da je lejdan najozbiljniji pogotovo ako je homozigot)-u smislu da ces i pre vto dobiti terapiju bockanja,tako je kod mene slucaj,samo ima neka caka kad se sta daje i kad se prestaje sa aspirinom,ako stignem napisacu ti veceras

dr mi je rekao da je na osnovu iskustva zakljucio da te boce pomazu zenama koje ne mogu da zatrudne a imaju trombof isto kao sto pomazu zenama koje ih imaju a imaju i pobacaje

i ne brini,i ja sam zatrudnela sa 32 tako da si bar 5 god u prednosti
kod mene je bio slucaj da sam trombofilije imala ceo zivot ali mi nisu napravile problem za prvo dete vec evo sad za drugo,s tim sto dr nije trazila dodatne analize iako mi vto nije uspela nego sam na svoju ruku isla kod endokrinologa a zahvaljujuci maraj i kod dobrog hematologa.bitno je da si otkrila uzrok!





Henrijeta -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 11:28:25)

Zdravo, ja sam na fraxiparinu od 7. meseca, inace imam PAI1 heterogizot mutaicju i do skoro sma bila na aspirinu, cim mi je skocio ddimer uveden mi je fraxi.




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 12:43:51)

Nisam ni ja nikako ostajala trudna evo vec dvije god pokusavamo. Msm meni niko nije rekao da to moze biti uzrok sto ne dolazi, niko mi nije rekao da i tsh od 3 moze da pravi problem iako oni kazu da je to normalno. Kako god. Ja imam bas hladne noge i ruke uzas i otkad pijem aspirin primjetila sam da mi je bas bolje. Bitno je da sam krenula na vrijeme i kad vidim da se zene sa 40 bore onda nemam pravo da kukam jer sam 13 god u prednosti. I prije mi je menstruacija bila tamna i oskudna sad je malo svjetlija znaci pomaze mi aspirin dobro. Hvala ti puno na info




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 13:04:42)

Nalaz dobijam za sedam dana pa ako budem imala idem hem opet. Ma samo da bude sve u redu sa trudnocom danas sutra a ovo ce se sve izgurati. Kazem ti da otkad pijem aspirin osjecam se bolje. Ako ne uspije ivf znam sta mi je raditi jer nisam ni prohodnost jajovoda radila jednostavno me niko nije imao posavjetovati.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 16:58:59)

Srcejunacko , prohodnost jajovoda je iato bitnaa pre vto-a , zbog hidrosalptingsa tj trcnosti koja se moze nalaziti u jajovodu i koja moze "spirati" embrion. Ne kazem da je to slucaj kod tebe , al ima zena koje zbog hidrosalptingsa nisu ostajale trudne , a to se otkriva putem hsg-a
vidi , sto vise analiza odradi pre vto-a , da mirne glave udjes u postupak.




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.1.2017 21:42:15)

Ma sad znam za to ali sad sta je tu je. Ja za 10dana pocinjem sa terapijom i neka mi je bog na pomoci. Strah me je ali sta bi sada samo moliti se da uspije.




Henrijeta -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.1.2017 10:33:21)

Meni je cirkulacija isto losija uvek bila. da li je do Pai1 mutacije ili ne , ne bih znala. Sada u trudnoci mi je bas fino, uospte se ne oblacim kao pre. Od kad primam fraxi primetila sam da se modrice brze povuku a uvek sam imala problem sa tim. Modrice mi trajale dosta dugo.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.1.2017 12:13:59)

Henrijeta isto i kod mene. Samo malo se pipnem , meni odma modruca skace. Gledala sam u trudnoci da se mnogo ne udaram. Al ovako , van trudnoce, samo me nesto dotakbe , meni odma masnica iskoci
a i da , i meni je bilo poprilicno toplo u trudnoci. Valjda su lekovi (fragmin) konacno ucinili da imam malo bolju cirkulaciju [sm=smiley36.gif]




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.1.2017 12:39:07)

Nalaz dobijen nema mutacije na faktore V i II. Da li vi zene koje imate mthfr pijete folnu kiselinu ili ciste folate. Ja sam to procitala negdje ali sam i ucila o tome na fakultetu msm o folnoj kiselini. I sinoc sam se sjetila bas o tome reko isplatilo se ucenje o vitaminima. Naime mi koji imamo trebamo piti folate a ne folnu kiselinu jer nas org ne moze to apsorbovati pa dolazi do nagomilavanja. Hm ja cu sebi kupiti folate msm ne mogu da stete a inace sad pijem femibion i on po sastavu ima 400mcg pola sintetickih a pola cistih i vitamine B grupe. Sta vi mislite




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.1.2017 16:00:05)

srcejunacko-ja imam mthfr,pai i faktor v lejdan i sve je heterozigot
hematolog mi je dao da pijem svaki dan folnu i bevipleks a jednom u 3 meseca treba da primim bocu OHB12 -mislim da nisam pogresila ,maraj ispravi me ako jesam,mislim da je to koktel vitamina B

a kako cu raditi fet napravio mi je plan i program kad krecem sa fragminom




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.1.2017 16:34:45)

Da da ivana. I ja sam primila tu injekciju. To je vitamin B. S tim sto sam je ja samo jednom primila. Ne na 3 meseca kao ti. Sto se folne tice. Ja sam pila folnu od 5mg. To je ustvari Folnak. Nis je proizvodi. Ove ostale folne imaju mnogo manje folne u sebi. Moj hematolog je insistirao da pijem folnu od 5mg. Tako da sam ja pila Folnak 5mg koju proizvodi Nis.
Evo ova prva slika. Tako izgleda kutija klik




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (26.1.2017 9:19:11)

evo sad sam procitala-pise mi folnak i beviplek svaki dan a OHB12 1 mesecno i to ponavljati svaka 3 meseca do trudnoce,maraj ti si odmah zatrudnela pa nije ni bilo potrebe vise da je primas

a zna li neko zasto su za nas ti B vitamini toliko vazni,sta oni rade?

ono sto je meni bilo zanimljivo pa sam odlucila i vama da napisem-dr mi je napisao da ukoliko se u toku vto planira koriscenje hormonskih kontraceptiva onda se pije i aspirin 100mg 1 dnevno koji se obustavlja 5 dana pred fet a fragmin se pocinje primati sutradan po obustavljanju aspirina
koliko tu ima caka ,svaka cast doktorima!

a citala sam negde da koriscenje kontracepcij.tabletica moze da utice na pojacavanje mogucnosti da se javi tromb,a ja sam ih svaki put pre intervencije mesec dana koristila da se jajnici odmore a imala sam 2 iui,vto i fet
bas me zanima sta ce mi dr reci kad joj kazem sta sam sve otkrila da imam




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (26.1.2017 13:45:21)

Javi sta ti je rekla.
Jooj ja se uvjek sjetim one nase glumice glumila je Salvetu u Kursadzijama i ona mi ulijeva nadu jer kad je ona sa 50 godina uspjela onda cemo i mi mladje uspjeti. I jedna moja poznanica je 14 god pokusavala ne znam ni koliko ivf...uglavnom imala jr teski oblik zacepljenih jajovoda i sad u januaru trebala ici u Maribor i kasni joj....ona sve mislila bolesna i ode dr i on njoj pa draga gospodjo vi ste trudni. A ni 1% nije imala sanse po doktorima. Tako drage moje ono sto je sudjeno, bice i nada umire zadnja. Nadam se da me ovaj optimizam s godinama nece napustiti [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.1.2017 9:19:15)

Ivana ja sam nesto , na leto primila ohb injekciju. Prva vto u novembru je bila neuspesna pa nam je fet u januaru uspeo.
Sto se tice hormonskih lekova i tromba...to sam i ja citala. Ne znam koliko je tacno. Al dr uredno daju kontraceptive da se jajnici "odmore" . Moguce da je tacno al da su sanse minimalne. Vecina zena ih ima u toku vto-a (mislim i na terapiju a i na trombofilije)
Sto se aspirina tice , znam par zenica koje su pile samo aspirin i zatrudnele. Al je ok i ta terapija aspirin pa heparinski lek. Ja nisam pila aspirin. Samo fragmin sam koristila.
Srcejunacko , i ja se divim ''Salveti". To je dokaz , sto je moja prijateljica jednom rekla , da svaka zena koja ima matericu moze da rodi. Samo treba imati zivce i strpljenja. Eto iz nekog razloga mi smo"odabrane" da se malo pomucimo oko nasih bebica. Mozda da bi kasnije vise cenili ti sto smo dobili. [sm=smiley1.gif] Mene usto nerviraju ljudi koji tu istu Salvetu kude zbog goduna i majcinstva. Ej , pa ko smo mi nekog da osudjujemo. Ima neko ko je predodredio kada cemo postati majke. Neko u 17 , neko u 35 a eto neko i u 50. Pa to je najlepsa stvar koja se moze desiti zeni. Zar zbog godina da osudjujemo zenu! Ona ce nozda biti bolja majka nego tamo neka sa 23.




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.1.2017 20:45:52)

Nikog ne treba osudjivati pa taman cinio i lose stvari a kamonli dobre. Mi smo ljudi a ne Bog. A sto se tice teta salvete ona je ucinila nesto veliko i toliko se osevapila da ne treba ic u i crkvu dok je ziva. Sta mislite da li mogu uzeti neke vaginalete jer me pecka malo nahladila sam se. Sada pijem mikroginon i za 7 dana cu dobiti i onda idem po terapiju. Al de mi recite sta se daje od terapija ja msm da meni ide simulirani a ne polusimulirane. Msm da li dobijam inekcije ili tablete i koliko se to pije




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>