RE: Trudnoća i trombofilija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vocicana -> RE: Trudnoća i trombofilija (22.2.2017 9:17:11)

Ivanaaaa [sm=smiley31.gif] pa gde si? Vidim sta si pisala, jao stvarno drzim fige jakooo da sto pre te vidim u [sm=nosecka.gif] temi. Da zans da sam naemsto zagrljaja slucajno takla trudnicki smajli, mozda ti i slutim da nas iznenadis. LJubimo te!




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (22.2.2017 11:08:25)

Neka smo konstatovale da je ova nasa folna dobra. a zasto koristis prokseed i infolik




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (22.2.2017 13:52:12)

vocicana [sm=smiley31.gif] daj boze !
ja malo pauzirala od ginekologa,otisla na svoju ruku kod endokrinologa i svasta otkrila ,vecinu stvari sam sredila a za trombofilije sam dobila terapiju kad krenem u postupak,1.3.idem na kontrolu i trebalo bi da dobijem dozvolu za sledeci FET!
ljubi mi bebca puno!

srcejunacko-proxeed i inofolic mi je dala endokrinolog,imaju dobre sastojke a sve u svemu pomazu da jajna celija bude boljeg kvaliteta ,utice na razvoj i sazrevanje...da ih sad ne reklamiram ,vidi na netu ,ima bas detaljno o sastavu i na sta uticu,mada im je cena uzasna!




dzafi -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.2.2017 12:25:10)

[sm=rozica.gif] Pozdrav svim devojkama!

Moja situacija je sledeća - 29 god, pcos, ins. rez. Jedna "uspešna" vto, završena missed-om u 9oj nedelji. Uradila sam test na trombofiliju I rezultat je homozigot pai 1 4g/4g I mthfr homozigot.
Ginekolog me je uputio na hematologa, sa kojim se viđam sledeće srede.

Čitala sam ovih nekoliko stranica, vidim slične priče. Ima li nade? [sm=smiley1.gif]

Uskoro planiramo na FET pa želim što vise iskustava da razmenimo. [sm=zz_cloud9.png]

I da dodam, pijem 3x500mg glukofaz, folnu kiselinu 5mg, omega 3, magnezijum, holin & inositol. Pokretna apoteka :D




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.2.2017 13:43:16)

Nista se ne brini, samo ti fali nesto za razredjivanje krvi, ja pijem aspirin 100...i kod mene pcos, e sad inzulinska rezistencija je na vagi jer je meni sa1 preko granice. i mene ceka sl mjesec prvi ivf [sm=zmeden.gif] zasto pikes taj zadnji lijek i jel pijes ista vezano za pcos. Sto se tice trombofilije nista se ne brini rijesivo je i sad se nadaj da ce fet uspjeti




dzafi -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.2.2017 13:58:06)

Za pcos pijem glukofaz, 3x500mg. Posle svakog obroka. Verujem da sam I zbog njega ostala trudna. Naravno, ishranu sam totalno promenila, s tim sto se castim ponecim necastivim ponekad [sm=smiley13.gif]

Nista belo brasno, seceri nikakvi (skriveni), dakle ishrana sa niskim glikemijskim indeksom. Ako nisi probala, pokusaj I to.

A holin & inozitol je zapravo kao vitamin B, izguglaj, dobro je za pcos, zato to I pijem, ne moze da skodi.

Brine me prilicno ta trombofilija, bila sam uverena da je nemoguce I to da imam ali eto. Negde sam procitala da cesto IR I trombofilija idu zajedno, e koliko je to ispitano.... [sm=zmeden.gif]




Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.2.2017 16:53:47)

Ja pijem siofor 2*500 to je slican lijek, pijem femibion to su B vit +folna, i ne jedem ni ja brasno ni slatko a ni secere i za dva mj sam skinula 4 kg...a i te tablete mi smanjile apretit, trombofilija nema nikakvu vezu sa ir, kod nas je problem gustoca krvi. Nista se ti ne brini sve je to rijesivo sa tabletama ja sam heterozigot pai 4/5g i mthfr i za to pijem aspirin a kad ostanem trudna davacu sebi inekcije heparina.




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (24.2.2017 9:36:04)

dzafi dobrodosla! -meni je endokrinolog rekla na moje pitanje kako sam uspela bez problema da zatrudnim sa prvim detetom ako imam te urodjene trombofilije ceo zivot i kako to da mi tek sad prave problem-rekla je da vremenom IR utice na trombofilije i da jedna drugu podsticu,to sam nasla i na nekim stranim sajtovima

ne brini, terapija za trombofilije odlicno resava stvar,pod pretpostavkom da je ona jedini problem,najvaznije je da si nasla uzrok
za pcos ti je takodje inofolic odlican

ja pijem glukofaz XR 750 2x dnevno,folnu,bevipleks,proxeed i inofolic,a jednom u 3 meseca dobijem i bocu OHB12,uz to sam ubacila i omegu i Q10





Srcejunacko -> RE: Trudnoća i trombofilija (24.2.2017 11:27:28)

Meni dr rekla za ir i trombofiliju da su statisticka istraz i da to bas nije sigurno. najbolje se nemoj opterecivati, ir moze da se stabilizuje toliko da ti ne treba terapija trebba biti uporan.

A jesi ti na svoju ruku omegu i q10 uvela..cula sa bas da su dobri i kojeg proizvodjaca koristis.
Zasto inekcije bvit cemu one pomazu, meni to nikad niko nije spomenio kao ni infolik a imam pcos takodje




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (2.3.2017 10:21:11)

srcejunacko-muz i ja smo i ranije pili omegu i Q10 nevezano za pravljenje bebe,jako su zdravi i treba da se piju,kupujem ih u liliju ili dm,sve zavisi gde je akcija,tako da i proizvodjac nije toliko bitan

sto se boce TICE,to ne znam zasto to treba da primam svaka 3 meseca,mozda Maraj moze da ti objasni jer je i ona to 1 primila

inofolic mi je dala endokrinolog,sve zavisi od pristupa lekara i kod koga si bila

juce sam bila na kontroli dr mi je rekla da su mi sad rezultati odlicni i bas sam bila srecna,nastavljam sa istom terapijom jos 2 meseca i u maju idem po moje smrzlice [sm=bravo.gif]




dzafi -> RE: Trudnoća i trombofilija (2.3.2017 13:38:15)

Evo me devojke [sm=sloncek.gif]

Hvala na novim odgovorima! Bila sam kod tog cuvenog hematologa Elezovica, nista posebno mi nije rekao. Uglavnom potvrdio da sam homozigot za pai1 I mthfr.
Terapija pre embriotransfera 1 dnevno folnak, od et dva puta dnevno a od 6 meseca 3 puta dnevno.

D dimer proveravati od zaceca I ako bude skakao tek onda uvesti 0.3 fraxiparin, kaze da nema potrebe ako bude u normali. Takodje moram da se testiram na jos nekih 9 parametara, pa ako sve bude ok terapija ostaje ista.

Nadam se da cemo mi u aprilu po nasu smrznutu srecu [sm=duda.gif]




dzafi -> RE: Trudnoća i trombofilija (2.3.2017 13:45:57)

Hmm, evo guglala sam sad za INOFOLIC, ja zapravo I pijem nesto slicno - holin & inositol.




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (9.3.2017 13:47:42)

nasla sam na netu da vitamin K dovodi do stvaranja tromba,pretpostavljam ako se jede u vecim kolicinama

vitamin K imaju sledece namirnice : grasak,paradajz,krastavac,kupus, karfiol, prokelj, spanać, kopriva, soja, šargarepa, krompir, džigerica, mleko,brokoli,zelena salata,žumance...






Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (9.3.2017 16:52:20)

Dzafi ne znam sta da ti kazem a a te ne "poremetim". Kod Elezovica sam bila i ja. Gadno se pokajala. Dr ne daje terapiju ni za sta. Pa sta za sve te "mutacije" on ti dao samo folnu da pijes. Strasno . Pa svakako kad zatrudnis tvoj ginekolog ce ti dati femibion , elevit il nesto od tih vitamina za trudnice koji u sebi sadrze folnu. Meni je on negde na pola trudnoce ukinuo sve lekove. Ja poludela i vratim se kod dr Miljica. Kreten. A Miljic me vodio od pocetka trudnoce i zato sto je otisao da radi u drugu kliniku ja pristanem da odem na pregled kod Elzovica.....
Ne zelim da te obeshrabrim. Al ja sam imala pai1 4g/4g i primala fragmin od 2500 2 ×dnevno. Sad ne znaci da to moras i ti. Nisam ispratila jesi li do sad imala vto pokusaje , sa kakvim ishodom.
Al meni je recimo dr Miljic u trudnoci trazio i ultrazvuk uteroplacentarne i fetoplacentarne cirkulacije. Tu se vidi kako ti je prokrvljena materica. To recimo ginekolozi ne rade a nama sa tim "dijagnozama" bi pod obavezno trebalo da rade.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (9.3.2017 17:56:22)

I meni je sve to dr Jelena tražila, kao i Miljić kod Maraj. Samo što je Jelena mnoooogo detaljnija od Miljića (išla sam kod oboje, pa zato poredim).




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 8:56:16)

Dunja RR -a o kojoj Jeleni je rec? da nije dr koja odgovara na nasa pitanja?




Bunnyca -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 10:14:38)

Zene imam jedno pitanje, za iskusnije,mozda neko zna...
Naime, u prvoj trudnoci imala sam IUGR, zastoj u rastu ploda uzrokovan losom posteljicom,, previse zrelom, posle sam imala jedan spontani, i sada sam u 25 nedelji trudnoce.Doktor mi kontrolise D-dimer svakog meseca, u 16 nedelji je bio 0,55, a sada u 24 nedelji je 0,87.Da li je to ok, da ima opasnosti po posteljicu i zgrusavanje krvi usled porasta D-dimera, ili je ovo ocekivani rezultat za kraj drugog trimesta?




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 11:38:08)


IZVORNA PORUKA: ivannna

Dunja RR -a o kojoj Jeleni je rec? da nije dr koja odgovara na nasa pitanja?


Da, da, dr Jelena Todorović, koja je ranija radila kod Ivanovića, pripremala žene za VTO a sada ima svoju ordinaciju.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 11:51:10)

Bunnyca, kopirala sam tvoje pitanje i u temu u kojoj dr Jelena odgovara
KLIK OVDE

IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Zene imam jedno pitanje, za iskusnije,mozda neko zna...
Naime, u prvoj trudnoci imala sam IUGR, zastoj u rastu ploda uzrokovan losom posteljicom,, previse zrelom, posle sam imala jedan spontani, i sada sam u 25 nedelji trudnoce.Doktor mi kontrolise D-dimer svakog meseca, u 16 nedelji je bio 0,55, a sada u 24 nedelji je 0,87.Da li je to ok, da ima opasnosti po posteljicu i zgrusavanje krvi usled porasta D-dimera, ili je ovo ocekivani rezultat za kraj drugog trimesta?





Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 13:05:06)

Mene čekaju ova ispitivanja. Da li se to radi negde državno, sa uputom, ili u privatnim laboratorijama?




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 13:16:26)

Anči, državno može nešto, ja mislim na VMA, ali nemaju uvek sve reagense, bar je tako ranije bilo. Pisale su žene, nekad, pa se ne sećam tačno, tipa, jedan deo je mogao besplatno jedan deo se plaćao, npr pola-pola. Mada mislim da većina radi privatno, baš zbog toga što na Banjici nisu mogli sve da odrade, treba proveriti kakvo je stanje sada. A čini mi se da i nisu svima davali upute za Banjicu.

Ja sam radila privatno, u Biomedici, oko 300 eura je koštalo sve ako se doboro sećam.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 13:18:55)

Predlažem da pitaš Dr Jelenu u temi, da ti da spisak šta sve treba (poveći je spisak), pa onda nazoveš VMA i pitaš šta od toga može da se odradi kod njih.




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 13:29:27)

300 evra je definitivno previše. Pitaću dr Jelenu, mada su mi moje dr već napomenule šta treba da se radi, samo ne znam detalje trenutno.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 13:43:20)

Jeste, ja čak mislim da je bio 350 eura, kada sam radila. Ali ni preko države nije bilo nešto puno jeftnije, pisale su žene negde ranije, treba iščačkati. Ali kažem, to je tako bilo pre 4 godine, ne znam kakvo je stanje sada.

Baš zato što su ove analize skupe, tako malo ljudi i zna da ima problem, ne samo vezano za trudnoću, nego generalno, i zato smo između ostalog nacija koja umire (posebno mladi ljudi) najčešće od srca i srčanih oboljenja.




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (14.3.2017 15:04:58)

Da, tužno je to. A novac ne bi smeo da bude prepreka za zdravlje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>