RE: Trudnoća i trombofilija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.3.2017 9:51:15)

da li moze neko da sumira i napise sta se koristi od terapije za homozigot/heterozigot za pai,mthfr,faktor lejdan...
da imamo na jednom mestu sve to




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (11.4.2017 21:57:46)

Ivanna, ja ne znam kakve su terapije za te mutacije. Ali mislim da se fraxiparin dozira različito kod svake žene. Kod nekih manje opasnih mutacija, tako da kažem, dovoljan je samo aspirin i folna kiselina, negde je fraxi neizbežan.

Ja sam danas dobila uput za vma, nadam se da ću uspeti da odradim tamo te urođene trombofilije. Stečene moram privatno.




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (12.4.2017 23:09:55)

ja imam

MTHFR- heterozigot
FAKTOR V- heterozigot
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

od terapije dobila sam-
OHB 12 ampula od 2500 , jedna u 3 meseca
folna 5mg 1x1
bevipleks 1x1
u toku postupka FRAGMIN amp 2500 1x1




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (13.4.2017 13:51:52)

Bila sam danas na vma. Oni zapravo rade i stečene i urođene trombofilije ali od celog spiska koji je hemtolog napisala, u lab će uraditi samo četiri - ANA, APA, dsDNA i ACA. Termini su popunjeni za F II, V, MTHFR i PAI-1 sve do juna, a tek u drugoj polovini juna se zakazuje za dalje. Kažu da su gužve ogromne. Mogu da urade za novac, košta 21 000 din. Jeftinije je u privatnim laboratorijama. A za ostale analize nemaju reagense. Tako da... ništa posebno nisam uradila.




ivannna -> RE: Trudnoća i trombofilija (18.4.2017 9:18:38)

treba mi vase misljenje-

Dr mi je dala da pijem mikroginon kao pripremu za fet i uz njega aspirin 100
posle 10 dana radila sam D dimer i vrednost je 282,6 a referentna vrednost kaze da treba da je manje od 250

Dr koja treba da mi radi fet me nije nazvala u vezi toga...

da li je neko bio u slicnoj situaciji?




nata11 -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.4.2017 13:12:53)

Nisam nasla drugu temu vezano za trombofilije. Da li negde imamo spisak analiza koje se rade pre vto?




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (23.4.2017 13:28:03)

Nato, rade se urođene i stečene trombofilije. Hematolog zna koje su to. Urođene su Faktor II, Faktor V, MTHFR i Pai-1. Stečene su ANA, ANCA, anti DsDNA, ACA, AFA, LA, RF. Protein C i S. Neka neko dopuni ako sam nešto zaboravila.




nata11 -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.4.2017 12:18:35)

Uf to je bas puno. Mislila sam da ima par (4-5 max) koje su osnovne pa ako nije dobro radis dalje ai izgleda da nije tako. Ma kakav hematolog ne idem kod dr, ne daju uput. To cu sve sama da radim na svoju ruku.
Gledala kod mm njemu radili kada bio na ispitivanju:
Protein C
Protein S
PAI
Faktor V
Faktor II
MTHFR





Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (25.4.2017 12:29:56)

Pa uradi i ti prvo te koje je radio tm, to su urođene, a posle vidi da li treba i ostale. Imaš ovde temu Pitajte doktora na ringeraji, možeš da se posavetuješ sa doktorkom Jelenom oko svega.




Resava -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.5.2017 23:18:52)


IZVORNA PORUKA: ivannna

ja imam

MTHFR- heterozigot
FAKTOR V- heterozigot
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

od terapije dobila sam-
OHB 12 ampula od 2500 , jedna u 3 meseca
folna 5mg 1x1
bevipleks 1x1
u toku postupka FRAGMIN amp 2500 1x1

Ovo je najpozitivnija tema od svih na koje sam naisla na netu o trombofilijama.
Imam kao ti mutacije i
manjak proteina s.
Sama proverila i otkrila,
dobila dijagnozu od hematologa
pre dva meseca i terapiju
Aspirin 80 mg i
Metilfolat 400 mcg
I da se javim hematologu
cim (ako) zatrudnim.
Plus imam hasimoto,
terapija eutirox 75 od pre dve godine
Imala sam manjak vitamina b
i d. Primala sam ohb injekcije,
sada samo visoke doze vit b
5 dana pre nego sto trebam sa dobijem
Imam 44 i nikada nisam ostajala u drugom stanju
Bio je problem kod mm i
sada smo to popravili suplementima
I ja uzimam dosta suplemenata i
bolje se osecam nego mnogo godina ranije
Odustali smo od vto pre dve godine
jer sam krenula u istrazivanje i
dobro je da je tako.
Jos uvek ne odustajemo od prirodnog
zaceca





Miraalim -> RE: Trudnoća i trombofilija (16.6.2017 14:39:03)

Dobar dan svima na forumu. Nova sam ovde i nisam bas sigurnada li pisem gde treba :-) Inace, imam 30 godina i prvi put sam trudna, drugi mesec trudnoce. Na prvom pregledu mi je doktor rekaodaimam polip, moguce da jedecidualni ali ne moze sa sigurnoscu to da mi potvrdi
Danas mi je radjena kolposkopija i PA. Cekamo rezultate PA testa ali se brinem jer su mi rekli da moze doci do spontanog... Molim Vas da mi rastumacite nalaz koji sam dobila danas od doktora.
Graviditas ml.I 1/2-II
Colpitis granularis
Ectopio PVU
Na prednjoj usni periferno od ektopije AW epitel
Iz kanala gtlica prominira rrznjevita tvorevina koja kontaktno krvari,tipa zlezdanog epitela, podseca na polip velicine 2*1,5cm.
SCJ vidljiva u celini
Vulva i vagina bo.
SCH +/-
Malo je duzi post, izvinjavam se ali jako sam zabtinuta pa sam morala sve daVam ispisem. Hvala unapred!




Dragce86 -> RE: Trudnoća i trombofilija (20.6.2017 13:36:10)

Hrabre mame, sta sve moraju da prodju u borbi za potomstvo...Samo neka im bog pomogne!




Eleanica -> RE: Trudnoća i trombofilija (6.7.2017 15:05:54)

Pozdrav svi forumasicama,
nova sam na forumu i molim vas ako mozete da mi pomognete pri tumacenju analiza,
naime iza sebe imam 2 spontana, IR i terapiju, radila sam stecene trombofilije i ovo su rezultati, cekam APCR za par dana

Lupus antikoagulans # 44.0 - 31-44 sec
Lupus antikoagulans-Potvrdni # 37.3 - 30-38 sec
Lupus Antikoagulans-Index # 1.18
Negativan 0,80-1,20 Index
Slabo pozitivan 1,21-1,50 Index
Pozitivan 1,51-2,00 Index
Jako pozitivan >2,00 Index

Protein S - Aktivnost # 97 - 55-140 %

Protein C- Aktivnost # 120 - 70-130 %

Antitrombin (aktivnost) # 103 - 80-120 %

Ne znam da li sme na svoju ruku da krenem sa aspirinom, dr mi je na odmoru i moram da cekam 10tak dana.
Inace folnu sam vec pocela da pijem.

Hvala vam unapred i izvinjavam se na duzem postu.




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 18:47:28)

Zdravo devojke, treba mi vas pomoc, jer od lekara izgleda ne dobijam prave inforacije.
Aprila ove godine imala sam missed ad u 11.nedelji. Nakon odradjenih analiza utvrdjena mi je trombofilija (Pai 1 i MTFH). Hematolog i ginekog mi preporucili foldu 2×5 mg i kada ostanem trudna aspirin 100 i u 6.nedelji da uradim d-dimer i ako treba da mi ukljuci fraksiparin.
Pazili smo se 3 ciklusa da ne ostanem trudna.
Pre 3 dana saznajem da je beta pozitivna, javljam se lekaru i odmah krecem aspirin.Nakon 48h beta se duplira. Medjutim istog dana preko noci, prokrvarim i izgubim svog bebca, po drugi put, odradje kiretaza.
Molim vas pomozite mi, gde sam pogresila? Jesam li zakasnila sa fraksiparinom?
Ocajna sam.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 19:18:47)

Marina, žao mi je što si prošla kroz to iskustvo [sm=smiley13.gif]

Ja isto imam PAI i MTHFR, i u prvoj trudnoći sam celu trudnoću (od starta), i neko vreme posle porođaja sebi davala fraksiparin.

Sada sam krenula na novu VTO, i moja dr. (internista i endokrinolog) koja mi je u prvoj trudnoći prepisala fraksiparin, sada kaže da se MTHR prema studijama više ne smatra trombofilijom, i da mi neće davati fraksiparin od starta, osim ako ne krene da previše skače D dimer. U tom slučaju će ga uključiti. Aspirin nije pominjala.

Ne znam šta bi ti rekla. Pitala sam i moju dr ginekologa, ona se slaže da mi da fraksiparin nije potreban, tako kažu nove studije.

Pila sam već godinu ili dve folnak od 5mg, posle doručka, a od pre neki dan pijem 5mg folnak i ujutru i uveče.


Kod kog hematologa si bila?

Da li si radila OGTT, da li piješ terapiju ako ti šećer nije ok?
Šećer je ja mislim češći uzročnik misseda u ranoj trudnoći, trombofilije ne. Kada sam ja imala spontani, pre 4 godine, hematolog u KCS mi je rekao da nema dokaza da su trombofilije uzrok misseda u ranoj trudnoći.




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 19:47:59)

Ja takodje uzimam glukofaz (2x500mg) zbog utvrdjene insulinske rezistencije, koji mi prepisao endo, hormone sam takodje sve odradila i ok.
Idem u Nisu kod hematologa, dr Edita. Da li imas preporuku kome bih mogla jos za misljenje da se obratim? Jedina mi je uteha sto lako ostajem u drugom stanju (za 6 meseci dve trudnoce - nazalost neuspesne). Ne znam sta ce mi sad reci koliko pauzu da napravim do sledeceg pokusaja, prosli put smo cekali da prodju 3 menstruacije




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:07:43)

Ja uzimam siofor, 500 ujutru i 1000 uveče.


Koliko vidim, sve si uradila od analiza... jedino što bih predložila da dr Jeleni (ona priprema žene za trudnoću), koja odgovara na pitanja ovde na Ringeraji, napišeš vrednosti poslednjih analiza - hormona, ogtt, trombofilije, i naravno ispiši i terapiju koju primaš, pa da vidimo ša će ona reći.

Link na temu KLIK




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:20:21)

Kako mogu da stupim u kontakt sa dr Jelenom?




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:33:12)

Imaš u mom postu iznad link na temu, pa tu možeš da napišešpitanje. A imaš i njen broj telefona u toj temi (na početku teme), ja kod nje idem godinama već, na kontrole. Uz njenu pomoć sam dobila jedno dete, a sada sam u pokušaju da dobijem drugo. Ona je jako detaljna, odličan doktor.




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:36:11)

Pokusala sam da otvorim link, ali nece.




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:38:41)

Kod mene radi, evo i ovako, pa možeš copy-paste http://www.ringeraja.rs/forum/pitajte-doktora-na-ringeraji/m_1382163/mpage_50/tm.htm#1828474




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:41:02)

Pokusla, ali nece. Pise da je poruka obrisana ili premestena




Marina1990 -> RE: Trudnoća i trombofilija (8.9.2017 21:43:11)

Uspela... 😀 hvala




ljubi5 -> RE: Trudnoća i trombofilija (29.9.2017 23:54:13)

Postovane, otkrivena mi je stecena trombofilija na pocetku petog mjeseca trudnoce. Dobicu za par dana terapiju. Ginekoloski je do sada bilo sve ok. Da li smatrate da bi u nastavku trudnoce moglo nesto da se iskomplikuje? Strahujem od mogucih problema jer nisam znala da imam trombofiliju. Hvala vam unapred na odgovorima.. Bas sam zabrinuta




Ana RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (30.9.2017 10:25:30)

Draga ljubi5, prebacila sam tvoje pitanje u temu Pitajte doktora na Ringeraji, na koje će ti odgovoriti doktorka Jelena Todorović, specijalista interne medicine.

KLIK




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>