RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za trudnoću) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


*Maki* -> RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za trudnoću) (2.4.2013 19:23:57)

Ja sam uporedjivala Nato,Prenatal je bolji po sastavu i plus ti izadje jeftinije [sm=smiley1.gif] Ti uporedi,razmisli,oba se preporucuju,neces pogresiti[sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za trudnoću) (2.4.2013 19:27:35)

[sm=smiley1.gif] Vec sam pregledala Maki Prenetal sadrzi vise vitamina. Imam folnak i baby a. za jos 2-3 dana pa cu nabaviti ovih dana.




dunja RR -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (22.12.2013 17:47:11)

Ranije sam već pisala da sam pred ovu trudnoću (neka 2-3 meseca ranije) počela da koristim vigantol kapi kako bih povećala količinu vitamina D u organizumu. Posle kiretaže nakon prethodne trudnoće, nalazi su pokazali da mi je falilo vitamina D. Vigantol kapi su obavile svoju ulogu i pre poslednjje VTO vitamina D je bilo taman koliko treba, a tu je verovatno pomoglo i more, sunčanje ..

Vitamin D
Sunčani vitamin poboljšava plodnost.
Studija otkriva da što je veći nivo vitamina D, veće su šanse za trudnoću nakon veštačke oplodnje.
Optimalno snadbevanje vitaminom D je jedan od uspešhih faktora u takozvanoj in – vitro oplodnji, veštačkoj oplodnji u epruveti. Rezultati istraživanja studije od strane medicinskog fakulteta u Kocaeli u Turskoj otkrivaju da što je veća koncentracija vitamina D u folikularnoj tečnosti, koja okružuje jajašce, veća je šansa za trudnoćom. Studije su uključile 84 neplodne žene, koje su bile podvrgnute in-vitro oplodnji. Prema studiji, žene sa najvišim nivoom vitamina D u svojoj folikularnoj tečnosti, imale su bolju šansu za uspešnu trudnoću, nakon veštačke oplodnje. Statistički podaci pokazuju da za svako povećanje nivoa vitamina D za jedan ng/ml, verovatnoća trudnoće povećava se za 6%.
Prosečan nivo vitamina D od 40-60 ng/ml krvi, je naučno, prag iznad kojeg vitamin D može najbolje vršiti svoje pozitivne efekte. 90% vitamina D se formira u koži, njegova sinteza se aktivira izlaganjem UV zracima.
Reference: Ozkan S, Jindal S, Greenseid K, Shu J, Zeitlian G, Hickmon C, Pal L: Replete vitamin D stores predict reproductive success following in vitro fertilization; in: Fertility & Sterility, 2010 Sep; 94(4): 1314 – 9




Enalen -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (17.1.2014 9:14:22)

Ja sam pocela 2 meseca pre vto da pijem Femibion. Ima li neko iskistva?




IVA 11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 13:49:51)

Da podignem malo temu. Koji lijek preporučujete za brže zatrudnjivanje? Hvala. [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 13:55:36)

pre prve trudnoce mi je kuma (farmaceut) preporucila da jedino pijem folnu kiselinu. i pila sam je avgust i septembar u oktobru poceli da pravimo bebu i napravili je. ne znam da li ima neke veze ali eto, tako se desilo. sada sam opet pocela da pije, ali tek pre 3 dana...
cula sam da treba koristiti i djumbir, da je jako dobar...




anci kv -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 13:58:03)

folnu kiselinu sam ja pila,nekih 2-3meseca pre trudnoće




IVA 11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 14:05:51)

Kupiću je onda danas, i piću 2-3 mjeseca. Hvala žene [sm=smiley1.gif]




cockic -> RE: Folna kiselitona i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 14:23:31)

mogu i vatimini za trudnice tu ima i folne i svega sto treba.ja sam sa cerom pila nekih 2 meseca folnu i vit c pre planiranja bebe i onda mesec dana mozda i manje mamu vit.dobro sam je pila pre trudnoce jer u trudnoci je nisam mogla svariti.bas mi je bilo muka od nje.u trudnoci sam samo nastavila folnu i c vitamin,onda i magnezijum sumeci povremeno.pa sam kasnije pocela neke omega tablete isto za trudnice oko 20te nedelje.




Diabla -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 18:37:48)

Prenatal od Natural Wealth. skupe jesu, ali su odlicne i za zene koje pokusavaju da zatrudne, trudnice i dojilje.




nata11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 18:56:37)

Folna 400 je dovoljan i mozda evntualno vitamin C.




IVA 11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 22:54:07)

Kupila sam folnu kisjelinu, pa ću i neki čaj uključiti, valjda može oboje...




madre -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 23:34:55)

moze, sto ne bi moglo[sm=smiley1.gif] za koji caj si se opredelila?




IVA 11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 23:44:50)

Pitah danas u temi o čajevima, ali nema odgovora... Virak, ili očajnicu, iščitavam teme pa ću vidjeti. Malo ranije će mi se mm vratiti, pa se pripremam, taman 3 mjeseca da imam neku pripremu za zatrudnjivanje [sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.5.2014 23:51:57)

idem da vidim sta si priupitala[sm=smiley1.gif]




pipi_coco -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (15.5.2014 10:15:41)

Ja sam isto pila Prenatal od natural weltha (skup jest ali u kutiji ima dovoljno za 2 mjeseca cini mi se) prije nego sam ostala trudna, jer tu ima i folne i drugih vitamina, pa da se malo pojacam, obzirom da nisam fan vecine povrca.

Ovaj put sam odlucila tri mjeseca prije poceti opet sa prenatalom i macinom travom pa u nove pobjede [sm=smiley1.gif]




IVA 11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (15.5.2014 10:21:16)

Ja pijem folnu od juče, a od jutros počeh i virak, pa što bude. Pa kad potrošim folnu uzeću i ja taj Prenatal.




suncica91 -> RE: Folna kiselina (1.6.2014 14:47:48)

Sta mislite o folacin tabletama, ginekolog mi ih je preporucio?[sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: Folna kiselina (1.6.2014 15:16:28)

suncica91 folacin i ja pijem,doduse meni je dr rekao uzmi folnu kiselinu,nebitno ko pakuje,jer on nema svog favorita sto se proizvodjaca tice,ja tako i trazila u apoteci i dali mi taj folacin.Mada neces pogresiti koju god da uzmes,sve je to idti sastav leka,samo ga drugacije krste proizvodjaci.




suncica91 -> RE: Folna kiselina (13.6.2014 21:44:07)

stetica, hvala na odgovoru, i ja mislim da je sve to isto, ali eto ginekolog mi je preporucio te pre trudnoce, i rekao da planiram drugu trudnocu, jer sam nazalost prvi put imala spontani[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Sanjchezze -> RE: Folna kiselina (13.6.2014 22:05:55)

Ja pijem Ogestan, doduse pocela sam tek sad u trudnoci ali kazu da je izuzetno dobar i pre trudnoce, ima folnu, omega 3, jod i vitamine D i E. Preporucen mi je upravo zato sto sadrzi omega 3 masne kiseline. Kosta oko 1100din, kutija je za mesec dana.




Ipokrisia -> RE: Folna kiselina (18.6.2014 19:54:30)

Ja pijem folnu kiselinu jos od februara...znaci oko 4 meseca pre nego sto sam zabebila, i eto ko zna mozda je i to doprinelo [sm=smiley1.gif] Inace nekad uzmem galenikin od 400mg a nekada onaj folnak od 500...i dnevno pojedem bananu i ranije sam dosta soka od pomorandze jer te vockice imaju dosta fol.kiseline u sebi..




Maraj -> RE: Folna kiselina (19.6.2014 12:50:50)

Dr mi je rekla da pijem folan od 5mg. Ja sam pila do sada galenikinu folnu 400. U čemu je razlika zna li ko?




nata11 -> RE: Folna kiselina (19.6.2014 12:52:36)

Maraj ta od 5 to su one male tabletice jel tako? Manja kutijica, niska proizvodnja? Ja sam njih ranije pila u kombinaciji sa vit C su mi super sredile krvnu sliku a onda me dr prebacila na folnu 400.




IVA 11 -> RE: Folna kiselina (19.6.2014 15:17:00)

Ja pijem ovaj folacin, tražila folnu, dali mi to, pri kraju sam. Mada mi je jedna drugarica preporučila taj Ogestan, jer ima svašta nešto i da dosta traje, pa ću sjutra uzeti to das probam, pa kad se mm vrati da urodi plodom [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>