RE: Folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Maraj -> RE: Folna kiselina (19.6.2014 16:50:45)

Nato nisam uzela tu nišku nešto je ranije bilo priče da nije ok. Uzela sam neku jgl je proizvodi. Pojima nemam ko su ti pa ne znam da l sam pogrešila pri izboru. Ova galenikina folna 400 ne znam koliko ona ima folne u sebi. Dr rece fa uzmem folnu od 5mg




branki* -> RE: Folna kiselina (19.6.2014 21:40:12)

ja pijem folnak,nis proizvodi.to sam pila i sa bozom i sad.




nata11 -> RE: Folna kiselina (20.6.2014 8:50:55)

Epa neznam za tu Maraj. Ovu Nisku sam pila jeste bila neka greske ali je to sve povuceno. Pa dobro uzimaj sta je dr preporucila.




branki* -> RE: Folna kiselina (20.6.2014 8:55:53)

kakva greska,nato[sm=zmeden.gif]




plačljiva -> RE: Folna kiselina (20.6.2014 14:51:23)

JA SAM PILA I folnu OD 5 MG I folacin 5 mg i sad od pre desetak dana Ogestan,to su mi zadnje preporučili...Ma šta uzela mislim da nema greške...[sm=smiley1.gif]




amelia -> RE: Folna kiselina (20.6.2014 15:23:12)

Devojke ja ne znam dali treba da uzimam ove tablete sa folnom i vitaminima jer hranim se zdravo mleko voce povrce nije li to dovoljno? Bila sam u apoteku i pitala apotekarka rekla mije da je ipak najbolje dase hranim zdravo i da nema potrebe za ovim tableticama jer sam zdrastveno ok[sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]




nata11 -> RE: Folna kiselina (20.6.2014 15:54:35)

Branki bile su drugacije boje e sada da li je greska u proizvodnji ili se pojavio falsifikat nemogu da se setim. A i nije bilo tako skoro. Secam se da su povucene bile.




mali_mis -> RE: Folna kiselina (18.8.2014 10:18:01)


IZVORNA PORUKA: nata11

Branki bile su drugacije boje e sada da li je greska u proizvodnji ili se pojavio falsifikat nemogu da se setim. A i nije bilo tako skoro. Secam se da su povucene bile.


Koliko se secam bio je falsifikat u pitanju, i to je bilo pocetkom 2013. god. Znam da sam gledala serijski broj mog folnaka koji sam pila.




Veselaja -> RE: Folna kiselina (12.9.2014 16:00:54)

Ja sam pre prve trudnoce pila folnu kiselinu od 400mg koju proizvodi Galenika. Pored toga sam pila vitamine MAMAVIT. Isto sam pila i u trudnoci, samo sto su mi tada u Frontu davali folnak od 5mg. Folnak je tada stvarno imao problema sa nekim serijama, sada ne znam kako je. Posto planiramo drugu bebu, opet uzimam folnu od 400mg i Mamavit i nadam se drugoj bebi. Ne moze da skode, mogu samo da pomognu vitamini koji se uzimaju.

Veliki pozdrav i jos puno beba svima nama[sm=smiley1.gif]




Sanjalica1980 -> RE: Folna kiselina (12.9.2014 16:07:46)

Super sto si pocela sa vitamincicima. Ja sam od mamavita povracala pa sam presla na femibion.

Srecno i da sto pre dodjes u trudnicke teme.




anita -> RE: Folna kiselina (12.9.2014 17:01:42)

Ja sam pre vto pila folnu kiselinu.Nakon transfera femibion do 3 meseca a sada pijem Elevit.




Dani.kv -> RE: Folna kiselina (12.9.2014 17:12:54)

Meni je elevit ok




Maraj -> RE: Folna kiselina (26.12.2014 17:59:47)

Pijem folnu od 5mg vec 6 meseci. Dr mi nije rekla da prekinem. Tacnije pila sam pre i u toku VTO postupka i sad nakon negativne bete i dalje pijem. Jer pio neko ovako dugo folnu od 5 mg? Da li je to dug period za folnu?




big mum -> RE: Folna kiselina (26.12.2014 18:25:12)

Ako ubrzo planiraš 2.trudnoću pij i dalje.Ona se pije 2-3 mj prije trudnoće pa sve do 12 ned trudnoće.Pročitaj malo više na KLIK




Maraj -> RE: Folna kiselina (26.12.2014 19:02:23)

Hvala big mum ali svi pisu o tome da se pije 2-3 meseca pre zaceca. Kako ja znam kad cu zatrudneti. Ja je pijem vec 6 meseci a spominje se svuda tih 2-3 meseca. Zato i pitam da li ima nekih kontraidikscija ako se duze pije?




nata11 -> RE: Folna kiselina (30.12.2014 13:21:28)

Meni je skoro dr na kontroli rekla da slobodno mogu i dalje da je pijem iako se kljukam njome vec skoro 4 god, kaze nemoze da skodi pogotovo ako je neko pusac.




Lota -> RE: Folna kiselina (30.12.2014 19:25:24)

Maraj, ja isto mislim da folna ne moze da ti skodi i da slobodno smes da je pijes. Ja sam pila po tabletu od 5mg, pre nego sto sam ostala trudna, a posle po 2 tablete i u prethodnoj trudnoci i sad.




Animsaj9 -> RE: Folna kiselina (22.10.2015 13:32:53)

Ne moze da skodi Folna kiselina, ona sadrzi viamin b12 koji povoljno utice na krvnu sliku




Elena011 -> RE: Folna kiselina (23.10.2015 8:29:55)

Nije baš tako, apsolutno sve može da škodi ako se pretera pa i folna kiselina. Isto sam počela sa uzimam tri meseca pre nego što smo počeli da radimo na bebi, bebe nije bilo, a ja sam nastavila da pijem folnu nekih 10 meseci. Kada sam uradila krvnu sliku gvožđe mi je bilo užasno visoko, a to uništava jetru.




Tvitica -> RE: Folna kiselina (6.11.2015 11:21:07)

Zdravo... pocela sam prije par dana da pijem elevit....s obzirom da sadrzi vise vitamina da li je potrebno praviti pauzu (planiramo bebu al ne ocekujem da cu zatrudnjeti u roku od 3 mjeseca)? Mozda da pijem mj dana elevit,pa mj dana samo folnu?




branki* -> RE: Folna kiselina (6.11.2015 12:04:35)

Tvitice,ja elevit nisam pila uopste pre trudnoce,a pre prve trudnoce sam pila folnu nekih 2 meseca.




Animsaj9 -> RE: Folna kiselina (6.11.2015 12:18:09)

Tvitca ja nisam pila folnu pre trudnoće tek od neke 12 nedelje, a ni Elevit, niti bilo sta u toku trudnoće




Drama_Queen -> RE: Folna kiselina (15.1.2016 10:34:49)

Imam policisticne jajnike. Pila sam Siofor od 500 mg zbog insulinske rezistencije, ali sam imala uzasne mucnine i nelagodnosti i lekar mi ga je izbacio iz upotrebe i rekao da probam ishranom da regulisem poviseni nivo insulina. Pila sam i Femisan kapi, takodje na preporuku lekara, radi stimulacije ovulacije, ali ni one nisu dale neke rezultate. Pre 8 dana sam pocela da pijem Inofolic, neki prirodni lek iz Italije na bazi vitamina mio inozitola i folne kiseline, na nagovor prijateljice koja zivi tamo. Ona kaze da Inofolic lekari u Italiji preporucuju svim zenama koje imaju problem sa policisticnim jajnicima ili sa sindromom policisticnih jajnika, jer regulise povisen nivo insulina i dovodi do spontanih ovulacija, a prilikom primene nema nikakve nezelje efekte. U Srbiji ga trenutno nema, tako da sam obezbedila zalihe za 3 meseca…
Ne znam da li je neka od vas cula za Inofolic ili imala iskustva sa njim? Na inostranim forumima sam mogla da pronadjem jako pozitivne komentare, tako da sam i ja trenutno jako optimisticna. Moja drugarica ga je pila 6 meseci, nakon 2 meseca je krenula da ima normalne i spontane ovulacije, a u 6 mesecu primene je i zatrudnela. I nije pila nista sem inofolica… Inace, trenutno nemam nikakve tegobe, a ono sto sam primetila i jako me raduje, je da mi se izgubila zelja za slatkim i to narocito u vecernjim casovima :)
Ako imate neka iskustva s ovim lekom, jako bi mi znacilo da ih podelite sa mnom. Hvala!




nata11 -> RE: Folna kiselina (15.1.2016 11:16:14)

Koliko dugo si pila Femisan?
Nisam za taj lek stvarno cula. Srecno sa njim pa javi rezultate [sm=bravo.gif]




Drama_Queen -> RE: Folna kiselina (15.1.2016 11:24:55)

3 meseca, nakon toga sam prestala, jer nisam primetila nikakve promene, takodje, ni na ultrazvucnim kontralama lekar nije mogao da potvrdi da je doslo do ovulacije :( Zbog toga mi je preporucio da ih izbacim i savetovao mi je da izbacim belo brasno, secer, i da ubacim neku fizicku aktivnost, barem setnju od pola sata brzim hodom… Trudim se da to ispostujem...
Hvala! Nadam se da cu se uskoro javiti sa pozitivnim vestima :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>