RE: cvece u saksiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: cvece u saksiji (8.9.2014 17:07:40)

Nasla sam jednu lepu puzavicu (purpurni ladolez) pelcer, svi mi rekli uvenuce al nije se dao. Preziveo je i par puta vec cvetao. Ali mali je , pa me interesuje sta ce se s njim desiti ako ga ostavim napolju preko zime, jer bi da se veze za terasu.




Ivanka 75 -> RE: cvece u saksiji (8.9.2014 17:17:06)

Mi imamo ladolez pored ograde, cveta uveliko. Anck, sacuvaj seme, mislim da ostaje od cveta, nama padne na zemlju pa proklija naredne godine, nikad ga nismo nesto posebno cuvali. Jedino sveki prebaci pored ograde one koji odlutaju malo dalje, da bi bili jedan pored drugog.




Anck Su Nmaun -> RE: cvece u saksiji (8.9.2014 17:20:24)

Da cula sam da se semenom bas lako razmnozi, odleti pa nikne tamo negde, al ovaj bih da sacuvam jer ne bih opet da ga trazim, a semenke jos nisam videla, ako ih bude sacuvacu ih sigurno!




Ivanka 75 -> RE: cvece u saksiji (8.9.2014 17:26:19)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Da cula sam da se semenom bas lako razmnozi, odleti pa nikne tamo negde, al ovaj bih da sacuvam jer ne bih opet da ga trazim, a semenke jos nisam videla, ako ih bude sacuvacu ih sigurno!

[sm=bravo.gif]




Mala Elena -> RE: cvece u saksiji (8.9.2014 18:01:07)

Mame, podsetile ste me da zalijem cvece , bravo za vas [sm=bravo.gif] Skoro sam od svekrve ljubicicu , nije bila procvala , tek kod mene skoro... prelepa boja lila i bogato je cvetala. Valjda ima dovoljno svetlosti i vlage. [sm=smiley1.gif]




Žapkić -> RE: cvece u saksiji (9.9.2014 1:18:43)

Ja sam sa mora donela pelcere nekog divnog drvceta. Još mi nisu pustili zilice...[sm=zmeden.gif], a stoje u vodi već više od mesec dana...




Anck Su Nmaun -> RE: cvece u saksiji (9.9.2014 8:14:43)

Mozda das probas da zasadis ali ne na direktno sunce, mozda se pre primi




Žapkić -> RE: cvece u saksiji (9.9.2014 9:33:19)

Anck, nemam pojma... Liske su mu i dalje lepe i zelene... Već sam probala jednom da promenim vodu i da malo skratim one stabljike... Ne vredi...[sm=zmeden.gif]




Štetica -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 0:02:10)

Zabkic pokusaj sa psenicom da ozilis ili pod teglu. Raseces malo dno staljike,koliko da stane zrno psenice,ubacis zrnce malo zavezes koncem,pa onda u vodu 3-4 dana i posadis. znam da se tako pelcuje oleander jer inace jako tesko pusta zile. A sa teglom je fota da posadis u vecu saksiju biljku,i poklopis je teglom,koju potopis isto u zemlju koliko je onaj navoj za poklopac. Tako im napravis sopstveni staklenik,i tek kad pusti novi list znaci da se primilo i da mozes da skines teglu.
Da se pohvalim da sam uspela da razmnozim hibiskus.[sm=smiley9.gif]




Žapkić -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 0:24:16)

Hvala ti puno. Probacu-već sam razmišljala da ih bacim...[sm=smiley13.gif]




Bibilib -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 0:34:03)

Moje su petunije na izmaku...ali zato sada ide zimsko cvece koje vec ima pupuljke...




Didy -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 9:49:41)

Ja sam dobila orhideju u saksiji, prelepa mi je. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Nadam se da nije komplikovana za održavanje, deluje tako krhko. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




nata11 -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 9:51:19)

Didy meni jeste, obozavam ih ali do sada su mi uginule 3 [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:10:00)

sta mislite da li banane i juku mogu da ostavim u zemlji da prezime [sm=zmeden.gif]
ogromni su , nema tolikih saksija da se kupe a zauzmu mi trecinu sobe, prozor se ne vidi od njih




Štetica -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:14:47)

Olga banana moze sigurno da prezimi napolju,samo nebi bilo lose da je zastitis nekim najlonom kad pocne slana,da je nebi unistila,a za juku nemam pojma.




Olga75 -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:19:04)

hvala Stetice [sm=smiley31.gif]
a sta mislis pa je odsecem pa onda zastitim jer je dva metra sigurno visoka ? Ove male cu da povadim i unesem a veliku cu onda da ostavim napolju
a i juka ( drvo zivota staljije ) nesto mi se vrti kao da sam cula da je neko ostavljao napolju [sm=zmeden.gif]
unecu je pa cu je na prolece iseci




Štetica -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:29:06)

Olga ako ti nije zao da je odseces,mozes,mada imas one molerske najlone koji su 5x5m i samo prebacis lepo i vezes ga pri korenu biljke. Trosak celih 100din za deblji najlon[sm=jezicek.gif].
Ma znam sta je juka,nego nikad je nisam imala(i necu),pa neznam kako se odrzava. A bananu ima moja kuma isto je ogromna skoro 3m i tako joj prezimi,jos ona zivi ispod Kosmaja,gde je sigurno jaca zima nego u Su.




Mala Elena -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:36:56)


IZVORNA PORUKA: Didy

Ja sam dobila orhideju u saksiji, prelepa mi je. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Nadam se da nije komplikovana za održavanje, deluje tako krhko. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


One su cini mi se jednogodisnje...brzo uginu , nazalost .
Imam od prosle godine kalu, mm mi poklonio. ..e sad, prosle godine je cvetala pa se skroz sasusila , mi izvadimo koren i promenimo zemlju, i na prolece je iznikla ...samo sto je nebu pod oblake a nema cvet ove gidine .[sm=smiley13.gif] da li joj nesto fali?




Olga75 -> RE: cvece u saksiji (14.9.2014 10:37:27)

ma nije trosak taj najlon [sm=smiley36.gif] , imam i slame da stavim dole
a zima je ovde , ono , bude groznog vetra i mraza , zavisi od zime do zime ali zna da bude i -25 ( pretprosle zime i to dobrih dve nedelje u kontinuitetu )
najgore je kad je -20 , nema snega a duva vetar , kosti smrzne
nista , ostavicu je i zastiti
hvala [sm=smiley31.gif]




soni -> RE: cvece u saksiji (30.11.2014 11:03:32)

kod nas uspeva samo dracena ili takvo cvece...sve to lepo sa cveticima u boji brzo propadne..koliko god da se rudim oko njega...verovatno je pretoplo kod nas...na na terasi ga vetar oduva




vikiveki -> RE: cvece u saksiji (10.7.2015 23:01:03)

Evo malo mojih muškatli

[img]http://www.dodaj.rs/f/1/Qo/fVx1lhu/img3263.jpg[/img]
[img]http://www.dodaj.rs/f/1e/iB/29XnSMOO/1/img3262.jpg[/img]
[img]http://www.dodaj.rs/f/37/7u/4RJSnku2/1/img3264.jpg[/img]




Sanjica26 RR -> RE: cvece u saksiji (10.7.2015 23:09:49)

Viki divno ti je cvece. Mnogo patim sto nemamo dvoriste. Imam neko skromno cvrce na terasi sto smo sadile T i ja.




vikiveki -> RE: cvece u saksiji (10.7.2015 23:14:47)

Hvala,to je samo deo moj muž slikao onako,a imam još puno cveća mada sam prošle godine imala više,nekako ove godine nisam imala vremena ,a da budem iskrena, ni toliko para,da kupim sve što sam planirala od cveća,iduće godine neću propustiti ništa




amdn -> RE: cvece u saksiji (10.7.2015 23:16:13)

Viki mnogo te je lepo cvece, ja nemam muskatle al imam svasta nesto na terasici, al se sve nesto osugavilo, pojele ga bube, nesto pozutelo, bas me nervira a volim cvece




veselicaa -> RE: cvece u saksiji (10.7.2015 23:39:32)

Viki super su muskatle,moja sveki ih ima dosta,pre neki dan moja S uzela dve tri saksije i stavila ispred nase kuci [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sledeća stranica >   >>