RE: Anksioznost, panični poremećaj (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Iwana87 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (23.3.2012 23:13:26)

Bravo bebac,znam kako je super biti ona stara.To najvise prizeljkujem sebi.
Lekovi,khm,ne znam ti sta reci.Ja sam jako dugo pila za pritisak,smirenje i td,onda ih sve ostavila i pijem samo beta blokator.Njega moram i dalje jer nisam bila kod interniste jos da mi ukine.E sad ove od psihijatra ne smatram za neko zlo.Prvo sto sam procitala za anskioznost Ne bojte se nije vam nista. A kako nam je u stvari samo mi sto to prozivljavamo znamo.Kad napad krene,kao da nesto protutnji kroz mene,drhtim,srce da iskoci,usta se suse i krene hiljadu misli a onda se narednog dana plasim da se ne ponovi i naucim da zivim u strahu.Bukvalno postajem hipohonder(vrsta ljudi koje sam se uzasavala)I tako resim da ne mogu vise ovako.Procitam sve moguce literature u nadi da shvatim sta mi je i ostavim prvi post ovde zakazem kod dr i kazem sebi da ja upravljam svojim mozgom ne neka tamo panika.
Najbitnija je podrska,koju uglavnom nemas kad ti treba jer te okolina koja to isto ne prezivljava ne razume.Zato i postoje forumi i dr. I [sm=bravo.gif] svima koji su skupili hrabrost da se bore,svakako ce uspeti u tome,neko kasnije neko pre.
Bebac nisam citala ranije postove,uglavnom ja sam pocela sa meditacijom,u kucnoj varijatni,a ima i tehnike disanja tako da ako prestanes sa lekovima tu je druga vrsta pomoci[sm=smiley31.gif]




bebać -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 10:53:12)

Možda moje iskustvo pomogne nekome, pa da počnem.....

preko vikenda, ustvari danas je 4ti dan sam doživjela ''kliničku smrt''(dobro, malo pretjerujem, ali stvarno tu je)....ovako...

pila sam deprozel jednu tableticu ujutro posle doručka, već 2 mjeseca...i osjetila pomak, poboljšanje....kontrolu sam imala zakazanu za sutra(11ti) kod psihijatrice....deprozela mi je nestalo 2og aprila.....i kontam ja sad ću na kontrolu pa ćemo vidjeti hoćel mi propisat istu dozu, upolovit štali....prije 4 dana(u subotu ujutro) sam jedva hodala od malaksalosti, slabosti i vrtoglavice, prije toga dan u petak počela sam se preznojavat, iz čista mira nekakva vrućina me opali u stomaku i toliko se preznojim da sam se išla presvlačit...u nedelju sam već ležala na krevetu, ustanem na 5min i opet me skljoka u krevet, nemam snage jednostavno za hodanje a kamoli šta drugo....ja kontam neki me virus uhvatio....juče je stanje toliko bilo alarmantno da posle 5min na nogama počne mi se onesvješćivat...

ja i dalje ne kontam šta mi je, samo znam da nisam dobro nikako...m me pita šta me boli rekoh ne znam, ništa, ali ne mogu stajat na nogama....on mi kaže da sam razmažena i da se prenemažem kako bi on titro oko mene, meni pukne film i naravno svadja...krenem da idem doktoru da vidim šta mi je...a ja ne kontam i dalje....pritisak mi 110 sa 90, sve ok, nikakvih drugih simptoma, doktoru ništa nije jasno, pita me jesam li kakve tablete pila prije toga....KAD ONO TO JE....[sm=smiley13.gif]

nuspojave posle naglog prestanka uzimanja lijeka .... i odmah trčim u apoteku, uzmem deprozel, jutros još jednu normalnu dozu i dolazim polako sebi[sm=smiley1.gif] Odmah mi je dao uputnicu da idem psihijatrici, da ne čekam sutra...kad i ona potvrdi isto....ali ja i dalje ne kontam. Ko je ovdje lud???? Zašto mi nije propisala dovoljno lijeka do sledeće terapije, ili me upozorila da se to može desiti ako mi nestane lijeka??? Niko mi ništa nije rekao, a novi lijek nisam mogla dobiti na stari recept a bez njene kontrole nisam ništa na svoju ruku ni htjela da radim.....

Uh, grozno ama grozno šta preživih za ova 4 dana....uglavom, još mjesec pijem istu terapiju pa kontrola 3eg maja, sada naravno imam dovoljno lijeka, ali sada....kako su tako nemarni ili šta?Ne razumijem....

p.s. Da, vidjoh da mi je dijagnoza F 41, anksioznost drugog reda.




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 11:40:06)

Eh bebać baš mi je žao[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Lijekove uvijek piti kako je propisano, ne ukidati na svoju ruku!
Razumijem te potpuno da se nisi snašla oko recepta, nisam ni ja u početku. Ja sam mislila da svaki put po recept trebam ići doktorici psihijatrici tj. specijalisti ali ne, idem svojoj doktorici opće prakse i ona mi izdaje lijek  jer u mom kartonu piše sve.
Tako je kod nas u ambulanti pa sad ti vidi kako je kod vas.
Ja inače pijem xanax po potrebi i nemam nikakve nuspojave i kad ne pijem po 5 dana, možda je to takav lijek koji ne stvara ovisnost, ne znam stvarno ne bi se petljala u to samo ponavljam, svi različito prihvatamo lijekove i samo doktor koji nas prati može odrediti pravu dozu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 11:46:33)

Bebac , ne daj se [sm=smiley31.gif]




Iwana87 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 12:10:49)

Bebac ja proucim uputstvo obavezno da znam koje su nus pojave.
I ja pijem xanax i asentru.Od asentre me je uzasno bolela glava.Prva tri dana sam pila dva puta po pola posle po celu kad su pocele glavobolje.Uzasne,ali sam znala od cega je.
Inace mogu ponosno da kazem da sam ok.Od pocetka uzimanja lekova sam osetila neverovatnu promenu.Prvo sto sam znala sta je,drugo sto mi je nekako sve super.Napade nisam imala,cak pre 10 dana mm je imao udes i bio u bolnici.Normalno da sam se uzasno potresla ali nije bilo nikakvih napada niti onih uobicajnih simptoma.Pritisaka sam par puta cisto proverila za ovo vreme i ok je.Znaci nisu mi potrebni razni drugi lekovi samo da sredim psihu.E sad za vikend sam bila nesto bas nervozna bez razloga ali nista posebno.Drugo sto inace nisam povezivala sa anksioznoscu jeste to da nisam davala mm da me "pipne"Ne znam kako da objasnim to.Smetalao mi je kad me dodiruje tokom odnosa.Ili uopste.Ne bas skroz,npr po kosi i licu ne,ali zato po stomaku i dr odmah bi mu sklanjala ruke i pomerala se.Pre neki dan gledam da mi ne smeta uopste bas mi prija cak.
Sve u svemu polako ali sigurno napredujemo[sm=bravo.gif]




bebać -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 12:11:27)

LU ovaj lijek ne stvara ovisnost, niti je štetan po želudac....sad mi je to objašnjavala. Ja nisam lijek ukinula ''po svom ćeifu'' nego mi je lijeka nestalo(popila on o što mi je propisala, i što sam dobila u apoteci) a ona mi zakazala tada kontrolu kao za sutra. A u medjuprostoru ja nemam lijeka već 8 dana......e o tom mi ništa nije tada rekla, šta bi se moglo desiti, ni da će se desiti, ni da dodjem po lijek ponovo ako mi nestane prije kontrole....ne znam jel me kontaš[sm=smiley1.gif]

liječnik opšte prakse mi je juče propisao jer je skontao da je od toga, ne može on meni doći i propisati ''još lijeka'' jer mu ja tako kažem....kod nas je to odvojeno[sm=zmeden.gif]

tek sada su svi papire sa mentalnog zdravlja(moj karton) otišli na evidenciju kod mog doktora opšte prakse, jer je on zahtijevao....kako god i šta god, ja sam izvukla deblji kraj...

i ko pije te lijekove, hoću da mu kažem da o tome misli na vrijeme. Ja bih rekla da se ovdje pokazala nestručnost ili nemarnost moje psihijatrice da mi ovo gore sve navedeno kaže na vrijeme i poduzme nešto, ili mi je trebala dati zeleno svjetlo ''ako bi došlo'' do ovoga do čega je došlo, da mogu podići lijekove. Recept stari vrijedi jedan mjesec samo, tako je kod nas

Ivana draga drago mi je da si bolje, i nastavi tako. Bori se i gledaj da to ako ne skroz eliminišeš, onda bar upoloviš. Meni je isto išlo ok, sve do ovog incidenta[sm=smiley13.gif] grrrrrrrrrrrrr, baš sam ljuta. Pa valjda je trebala znati koliko ima tabletica u kutiji i šta se može desiti ako mi nestane do kontrole. Ja nisam mogla znati da će mi se ovo desiti. Strašno.....sad sam dobila samo takvu želju da upišem psihologiju....ali to je već druga tema[sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (10.4.2012 21:57:16)

IZVORNA PORUKA: bebać



liječnik opšte prakse mi je juče propisao jer je skontao da je od toga, ne može on meni doći i propisati ''još lijeka'' jer mu ja tako kažem....kod nas je to odvojeno[sm=zmeden.gif]


A šta ti onda može propisati liječnik opće prakse?
Ne kažem mu ni ja hej ja došla po tablete trebalo bi mi ...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Kod nas recepte ne pišu specijalisti, oni napišu dijagnozu i terapiju, to se zavede u karton kod tvog liječnika i on ti propisuje kako je specijalista odredio, vidi koliko ti treba recimo za mjesec dana, ako ti trebaju dvije kutije dobiješ dvije kutije.
Ako ti na kontroli psihijatar nešto promijeni onda napiše novi nalaz i s njim ideš svom liječniku.
Svaki put naravno dobijem novi recept i njega mi uzmu u apoteci.
Eto pojasnila sam ti kako je kod nas a sad vidim da ćeš i ti tako, uveli su ti dijagnozu u karton.
Mada se slažem, mogla ti je pojasniti ali oni svi predpostavljaju da mi to znamo.
U mene je do ove anksioznosti karton bio prazan, nisam se znala snaći u ambulanti, i sad mi stoji samo anksioznost, osim poroda[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Iwana, drago mi je da ti je bolje, divan je to osjećaj nakon prvobitne nemoći, samo hrabro i polako [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





bebać -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (11.4.2012 7:07:01)

LU ženo tvrdoglava si[sm=smiley36.gif] meni ona(psihijatrica) propisuje lijekove, uvijek....znaš da sam i prije 2god pila amyzol i ksalol, i tada mi je ona propisala...uopšte tada nisam išla kod dr opšte prakse...

sada kod njega sam išla po uputnice....i zahtijevao je moj karton sa mentalnog zdravlja, kako bi unio u komp šta pijem od lijekova, i koja mi je dijagnza radi nekakvih budućih...kao što se ovo desilo

i kako sam skontala, njoj i ne bi pravo što mi je on propisao....nešto mi je smuljala, ne skonta šta[sm=zmeden.gif]

kod nas je mentalno zdravlje odvojeno i kao ustanova i posebno tu imam svoj karton, šta znam[sm=zmeden.gif]

ali kao što rekoh, nebitno....bitno je da sam ja izvukla deblji kraj i da ubuduće znam




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (11.4.2012 7:37:33)

Ajd dobro[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bebać -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (11.4.2012 8:12:19)

[sm=smiley2.gif]




Iwana87 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (12.4.2012 23:08:40)

Evo novosti.Bila juce kod dr.Jako je zadovoljan a i ja sam iskreno.Asentru i dalje pijem ujutru i uvece a xanax od sad svako drugo vece po polovinu.To me je nekako uplasilo.Mislim kako sad od jednom bez leka[sm=zmeden.gif].Juce stignem kuci i skontam da mi je lek ispao iz tasne[sm=hudicek1.gif]Bas sam se iznervirala.Ali sam uspela i da se smirim.Meni lek prepisuje dr opste prakse,moj maticni dr.I sad je ona prva smena a ja to sinoc videla , i da ne pricam kako lek ne moze bez recepta.Sve u svemu juce ga nisam popila.I ok sam,ja sam se vise uplasila sto ga uopste nemam nekako bih se sigurnije osecala da imam lek pa mogu kad treba da popijem ali bilo je ok i valjda ce i dalje biti.Idemo dalje.E da,i mm je konacno rekao da sam jako bolje[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (13.4.2012 7:12:03)

Iwana drago mi je da ti je bolje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Vidjećeš, ,malo po malo i biće to super a najvjeći je uspjeh to što se sami izborimo za sebe a onda nam niko ništa ne može[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Znači i kod vas recepte izdaje liječnik opće prakse, jeste vi trebali izabrati svoj liječnika po svom izboru i da se vodite kod njega a ne da idete kod bio koga?
Kod nas je to bilo prije...lupiću, desetak godina, trebali smo se opredjeliti za nekog u ambulanti, to se zove "obiteljska medicina" ali da kod njega ide cijela obitelj-porodica. Ja sam izabrala neku najmlađu doktoricu kod koje je bila najmanja gužva[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




cici78 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.4.2012 12:17:42)

Drage moje, radujem se kad cujem da vam je bolje. Tako dobijem neku nadu i za sebe. Naime ja sam neko vreme (mesec-dva) pila samo Ksalol 2x dnevno i odmah sam pocela da se osecam bolje. Posle izvesnog vremena trebala sam da odem kod dr na kontrolu i nameravala da joj kazem da mi ksalol nije potreban 2x, da slobodno mozemo da ga smanjimo na 1 dnevno (jer sve mi se bilo smirilo, nisam imala nikakvih napada panike). Medjutim pre nego sto sam otisla kod nje imala sam veliki stres kuci, sa muzem, i sve mi se vratilo, srozala sam se na dno, simptomi gori nego ikada. Dr mi je sada uvela i AD. Pocela sam da pijem Eliceu juce. Eto, toliko je bitno da nas bracni drugovi razumeju ali ja na zalost nisam naisla na njegovu podrsku. Malo treba da nam bude bolje, a jos manje da nam se sve vrati. I sada se sve vratilo i strahovi i lupanja srca, svasta nesto. Nadam se da ce mi ova Elicea pomoci. Veliki pozz




cici78 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 12:49:33)

Da li je moguce da od Elicee nakon samo 2 dana usimanja umam grozne nus pojave, jos gore napade panike nego ranije koji samo malo prestanu dok traje ksalol. Sta da radim, please pomozite, da li da prestanem sa uzimanjem leka? A opet razmisljam doza je najminimalnija moguca, samo 5mg...pa da li sam ja to sama sebi podsvesno navukla? A i na samom pocetku uzimanja leka bila sam skepticna o tim AD, znaci oduvek imala grozno misljenje o njima. Nemam koga da zovem, sa kim da se konsultujem.




Sanchy -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 13:33:40)

Zasto niko ne pokusava sa jednim drugacijem pristupom anksioznosti....ja sam recimo isla kod homeopate i samo tako uspela da se izborim i to vrlo brzo...evo vec dve godine sam skroz ok,mnooogo smirenija nego sto sam bila...nista od lekova klasicne medicine nisam pila...




Olga75 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 14:09:18)

Iwana [sm=smiley31.gif]
vazno je da ide na bolje da ne tripujes infarkte i ostale stvari
ako te to sto nemas lekove cini nesigurnom , trudi se da ih uvek imas kod sebe
i jos kojekakvi hobiji , strikanje, goblen , basta , rasterecuju
bice sve ok [sm=bravo.gif]




cici78 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 20:49:37)

Molim vas za preporuku...treba mi dobar psihijatar u Bg-u, ali privatno. Ja sa ovom doktorkom nisam bas zadovoljna. Treba mi neko ko se bavi resavanjem anksioznosti kognitivno bihejvioralnom terpaijom. Bilo ko, samo neka je dobar i neka je privatno.




mihi -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 21:16:58)

Dr Katarina Kukolj, železnički zdravstveni centar, radi i privatno ali ne znam gde.




cici78 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (28.4.2012 22:07:50)

Hvala Mihi punooo [sm=smiley31.gif] Probacu da nadjem gde radi privatno. Ako nesto saznas javi, please.




Iwana87 -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (7.5.2012 14:53:33)

Lu i kod nas je opsta praksa ta koja prepisuje lekove.Evo dugo nisam pisala pa da se javim.situacija je daleko bolja pre terapije.Raznorazne bolesti mi padaju na pamet u proseku jednom u dve nedelje ali i toi je jako kratkog intervala.Odmah okrenem misli na drugu stranu.situacija sa mm je predobra,opet sam se zaljubila[sm=smiley27.gif][sm=smiley9.gif].Napada nije bilo,pa sad samoinicijativno polako ostavljam i asentru.smanjujem je na jednom dnevno dok ne vidim sta ce dr da mi kaze.sve u svemu napredujemo[sm=bravo.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (7.5.2012 16:47:43)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Zell -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (21.5.2012 12:01:50)

Bas je bio zadovoljam moj psihijatar zadnji put na pregledu kad sam rekla da sam samoinicijativno prekinula terapiju ksalol/amyzol i da kako tako izdrzavam a radi cilja [sm=nosecka.gif]. Takodje napomenuh da sam sama sebi uvela "radnu terapiju" tj. non stop perem, spremam, citam, kuvam ili spavam jer sam uglavnom sama pa preventivno necu da dozvolim sebi da me pocne hvatati bilo kakva panika i/ili neuroza (tj. nema me kad uhvatiti jer nemam minute slobodne). Potapsa on mene po ledjima kaze nemojte se brinuti, videcete, doci ce to, otidite malo na godisnji, opustite se itd.... a meni se vec nagomilalo od tada (pre dva, dva ipo meseca) izdrzavam ja, nekako, sta ce biti kad prekipi?!?!??




Meisje -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.5.2012 12:01:02)

Odlicna tema! U poslednje vreme mnogi ljudi imaju ovakve probleme ali nisu svesni toga,u stvari negiraju... Sta je najbolje uraditi da on shvati da je u problemu i da potrazi strucnu pomoc..?




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.5.2012 18:18:35)

IZVORNA PORUKA: Zell

Bas je bio zadovoljam moj psihijatar zadnji put na pregledu kad sam rekla da sam samoinicijativno prekinula terapiju ksalol/amyzol i da kako tako izdrzavam a radi cilja [sm=nosecka.gif] . Takodje napomenuh da sam sama sebi uvela "radnu terapiju" tj. non stop perem, spremam, citam, kuvam ili spavam jer sam uglavnom sama pa preventivno necu da dozvolim sebi da me pocne hvatati bilo kakva panika i/ili neuroza (tj. nema me kad uhvatiti jer nemam minute slobodne). Potapsa on mene po ledjima kaze nemojte se brinuti, videcete, doci ce to, otidite malo na godisnji, opustite se itd.... a meni se vec nagomilalo od tada (pre dva, dva ipo meseca) izdrzavam ja, nekako, sta ce biti kad prekipi?!?!??


Radna terapija je ok, ali ako ne radiš na sebi to je samo bježanje od problema[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Teško je biti sam s sobom, ali to je jedini način da se izvuče iz ovoga jer sve počinje od nas, od JA od onoga što jesam JA.
Kad sebe u potpunosti prihvatimo i zavolimo tek tada možemo da živimo normalno, to je meni uvijek moja psihijatrica govorila i zaista sam to naučila, naučila sam da živim sa sobom a sve ostalo je lakše, vjerujte mi!
Biti iskren prema sebi...uh koliko mi je vremena trebalo i zaista je bilo teško prihvatiti sebe kao takvu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Lu -> RE: Anksioznost, panični poremećaj (27.5.2012 18:20:32)

IZVORNA PORUKA: Meisje

Odlicna tema! U poslednje vreme mnogi ljudi imaju ovakve probleme ali nisu svesni toga,u stvari negiraju... Sta je najbolje uraditi da on shvati da je u problemu i da potrazi strucnu pomoc..?

Svako ko ovo osjeti ZNA da je u problemu, ali da li će i kada potražiti pomoć to samo on zna.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>