Prvi otkucaji srca (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:41:08)

Drage moje, posto je ovo nesto sto me trenutno mnogo zanima, molim vas koje ste "naprednije" da napisete u kojoj ste nedelji prvi put culi otkucaje srca vase [sm=duda.gif]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:44:21)

Uf.... 6-7 nedelja chini mi se...  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Nena81 -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:51:42)

Ja sam u 10 nedelji isla na 4D UZ u Zemunu, u privatnu kliniku. Taj prvi UZ je besplatan, a na svaki sledeci koji odes imas popust. Ti prvi otkucaji, taj osecaj ....ni milion dolara to ne moze platiti. Dobila sam cd snimka, i svaki naredni koji sam isla imam cd. Nisam ni mislila da je dete vec tako malo formirano, komplet covek, u nekih par mm. Taj osecaj se ne moze opisati recima.
Ako te zanima adresa klinike i sl poslacu ti pp.




usamljena -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:55:30)

Sad ne znam tacno , mrzi me traziti te nalaze ali .. Znam da sam plakala, i plakala ... Dugo sam cekala na moju macku i onda mozete zamisliti kako je 




Anitaaa -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:55:34)

 u 5 nedelji čini mi se




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:58:20)

U prvoj trudnoći u VI+ nedelji, a u drugoj trudnoći u VII po UZ, odnosno VIII po poslednjoh menstruaciji.




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 21:58:45)

hvala, ali malo sam daleko od Zemuna (Solun) :) a temu sam postavila jer sam u ponedeljak kad sam bila tacno 8 nedelja od poslednje M bila na uz i nisu se culi otkucaji srca. Negde na netu sam medjutim nasla da je normalno izmedju 5 i 8 nedelja da se cuju, pa jos ne brinem...mnogo...[sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:01:12)

Neko je pisao da je čuo tek u IX-oj. 




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:01:22)

Sve to zavisi od uz aparata, i stvarne starosti bebe.... Ako ona ovako napreduje...chutje se i srce....chini mi se da sam negde prochitala da je do 10 ili 12 nedelje "rok" da se chuju otkucaji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:05:16)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:06:35)

btw, Petra i Sara su prelepa imena! [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:32:38)

Ovde možeš čitati više na ovu temu:

kakav vam je osjecaj bio kad ste prvi put culi bebine odkucaje srca... KLIKNI




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (4.3.2010 22:33:45)

IZVORNA PORUKA: ksena

btw, Petra i Sara su prelepa imena! [sm=smiley1.gif]


Hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (5.3.2010 19:56:48)

Hvala Tasha! Procitacu [sm=smiley1.gif]




Daca88 -> RE: Prvi otkucaji srca (5.3.2010 20:12:28)

Kod nas je srcana akcija registrovana sa 6 nedelja i 2 dana[sm=smiley1.gif].A da li je mozda i ranije zakucalo srculence to neznam.




Lilly* -> RE: Prvi otkucaji srca (17.6.2010 10:33:25)

IZVORNA PORUKA: magde

neznam dali sam pravilno otvorila ovu temu a i neznam dali ima.Interesuje me dali se secate kad je vasa beba zakucalo srce u koju nedelju>Ja se bojim zbog to sto imam jedan spontani pobacaj 8 nedelja nije bilo srcevu akciju>sad sam ponovo trudna 6 i po nedelji i opet nema nista......Recite m i vi..........

IZVORNA PORUKA: cipiripi

tiki tak tik tak... sa 5 nedelja i 4 dana 

IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sto se brines?

IZVORNA PORUKA: magde

CIPIRIPI draga kazu mi da sacekamo jos nedelju dana pa da vidimo zasto ovo mi se jedan put desilo cekala do 8 nedelju i prokravarila i izgubila plod.Pisala sam u toj temi ima sve niz sta sam ja prosla.Sad se boil nema opet srcevu akciju........

IZVORNA PORUKA: cipiripi

moja dr kaze da se ceka do 9 nedelja...
a ti si ?


IZVORNA PORUKA: Diabla

Da, ceka se 8 i po nedelja. Magde, samo miruj, nemoj da nosam Nikolinu. Odmaraj sada, nemoj se naprezati i brinuti, bice sve ok. 

IZVORNA PORUKA: magde

pa ja sam 6 i po nedelju sad.BRINEEEM SEE mnogooo al sta mogu.

IZVORNA PORUKA: 2002m

magde danima se pitam sta je sa tobom.



IZVORNA PORUKA: Nana*

Magde nasa Sanjica26 isto nije videla i cula srculence sa 6 nedelja a beba je bila oko 6 mm ali je sad na pregledu sve bilo ok, i srculence radi. Poslacu ti nju ovde na temu da ti napise...

IZVORNA PORUKA: Diabla

Nemoj da brines kada za to nemas razloga, nego misli pozitivno i da ce sve biti u redu sa plodom. Samo nemoj da se naprezes, odmaraj, citaj nesto zanimljivo, skreni misli. Eto, cipi kaze da je do 9. nedelje, zato ne brigaj. I ja se sjecam kada sam bila 7 nedelja trudna da bebi jos srce nije pocelo da kucka, pa sam sa 8 i po n. otisla i sve je bilo ok.

IZVORNA PORUKA: magde

AH hvala ti 2002m bas mi znaci ovo,Znate sta mj muz je malo ne strpljiv bio.Ja sam trebala da radim kontrole za alergotestove pre nego sto ostanem ponovo trudna to sam morala da uradim i da vidim i sve krv ma bukvalno sve.Doktori su rekle da moras da se ispitas pred da se desi nesto ali............ovaj moj muz je hteo to brzo potezno proslo je godina i dva meseca od spontanog pobacaja i hajde stvarno sam ljuta mogu bar svama da razgovaram iskreno.

IZVORNA PORUKA: magde

i ovo da vam kazem .Bil sam kod tri lekara ginekologa od koji jedna me uplasila kaze da je nekako malo 2 mm i da je malo sumljivo i plus ovo i ja cu da eksplodiram

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

magde, nemoj da se sekiras. to je sve individualno. I ja sam se brinula sa 6 nedelja kako bebinu srce ne pulsira. Ali dr mi je rekla da je jos rano. Ja sam sad 10 nedelja. u ponedeljak sam videla kako bebino srce pulsira. naravno, to se desilo ranije, ali meni je tek dr zakazala. Tako da nista nije za brigu. Opusti se!! Znam kako ti je

IZVORNA PORUKA: magde

hvala ti SANJICA bas si me iznenadila u 10 nedelji cula???kako si samo i ticekala to??????/

IZVORNA PORUKA: Zoka81

Kod mene je bilo sa 7 nedelja i par dana, sa 6 nedelja ga nije bilo.

IZVORNA PORUKA: 2002m

Opusti se i sacekaj joj jednu nedelju,sigurno je u pitanju mala trudnocaNemoj misliti na  najgore.Znam dobro kako se osecas .



IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Pa, kazem ti..trebalo je da vidim ranije, ali dr mi je kasnije zakazala. nemoj da brines. I ja sam se opterecivala, ali eto bez potrebe. mada, ja sam po uz 9 nedelja, a po ciklusu 10. Nadam se da si me razumela.
magde da li znas kad ti je bila O?

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Magde...brigom i stresom nista dobro ne mozes da postignes...veruj mi...
Nadji neki ventil ovih nedelju dana..pa da se radujemo


IZVORNA PORUKA: Nana*

Magde, evo ne znam kako je kod Zoke bilo ali mene ovde u Nemackoj nisu hteli ni da pregledaju dok nisam bila 8. nedelja i to 1. put.... Uzasno sam bila nervozna i nisam mogla da verujem, ja sam htela odma sa 6 nedelja ali sam morala da cekam... I tek eto u 8. nedelji prvi put videla da sam uopste trudna do tad sam verovala testu na trudnocu...
Zelim ti da sve bude u redu...

IZVORNA PORUKA: magde

hvala vam punooo svima.Ja sam radila i one  testove alipkazali negativno to me zabrinjava plus.STA JE O???

IZVORNA PORUKA: Nana*

O je Ovulacija.. Joj Magde pa tebi je jos mala trudnoca, sigurno. Garant ti je kasnila O pa je beba zato mala i test nije pokazao 2 crtice. Ja sam radila na 15 dan posle O i to onaj najosetljiviji test i jedva je pokazao drugu crticu. A pogotovo da sam radila obican test ne bi nista pokazao...
Probaj da ne mislis...


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

magde O je ovulacija. Slusaj ovo.. pre ovog ultrazvuka sam otisla na uz..i pretpostavila sam da cu videti srcane radnje. A, dr me iznenadila. kaze da je pogresila, jer sam navodno kasno imala ovulaciju. Zbog toga je mali plod i jos je rano da se vide srcane radnje.. Ja sam se pogubila, kako moze takve stvari da pogresi. Juce kad sam legla na krevet, lezala sam na iglama. Bespotrebno je bilo. Molim te magde, bez sekiracije Ne prija tvojoj bebici.

IZVORNA PORUKA: 2002m

ne znam o kakvim se testovima radi.Sigurno ima zena koje ce ti pomoci.
Uz tebe sam svim srcem


IZVORNA PORUKA: Zoka81

IZVORNA PORUKA: Nana*

Magde, evo ne znam kako je kod Zoke bilo ali mene ovde u Nemackoj nisu hteli ni da pregledaju dok nisam bila 8. nedelja i to 1. put.... Uzasno sam bila nervozna i nisam mogla da verujem, ja sam htela odma sa 6 nedelja ali sam morala da cekam... I tek eto u 8. nedelji prvi put videla da sam uopste trudna do tad sam verovala testu na trudnocu...
Zelim ti da sve bude u redu...

Meni su rekli da odma dodjem kada sam rekla da mislim da sam trudna i tada sam bila 6 nedelja i nije se videlo srce i onda mi rekli da dodjem za nedelju dana i tada je bilo sve ok...

IZVORNA PORUKA: engimengi

Oba srca videla i cula u 8.ned!!U 6. mi nisu videli jednu bebu,a
o srcu da i ne pricamo!Zato Magde polako i mazi stomače!!

IZVORNA PORUKA: magde

poslednja menstruacija je bila 25 april.........
ali HVALA VAM IZ SRCE ovo veceras mi je puno znacilo.Nisam imala vremena da sednem svama i popricam i opustim se svama HVALa VAM

IZVORNA PORUKA: Nana*

Moju zaovu i mene, a inace je ona i rodjena ovde i zivi nisu hteli pre 8. nedelje
Ja mislim da je jos rano... Moja beba je u 8. nedelji bila 7 mm. A koliko sam citala vrlo je moguce da je beba u 6. 2mm mala jer svake nedelje naraste i duplo ... Zao mi je samo sto je doktori plase, umesto da je smiruju...

IZVORNA PORUKA: magde

DEVOJKE drage ja moram da legnem umorna sam danas.a ko zeli nek mi napise jos nesto sutra u jutro cu vidjeti.POZDRAVLJAM VAS I GRLIM

IZVORNA PORUKA: 2002m

zagrli svoju princezu i opusti se

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Magde samo odmaraj i uzivaj

IZVORNA PORUKA: strelitzia

meni je dr vidjela srčanu radnju sa 6 nedelja kad sam išla da potvrdim trudnoću, ali se sjećam njenog komentara i reakcije. žena se iznenadila što je vidila srčanu radnju i rekla je da je rijetko da se primijeti u to doba. bebac je bio 6 mm.
tako da, opusti se...sačekaj još malo. probaj da zaposliš mozak sa nečim drugim.
sve je u redu!

IZVORNA PORUKA: Nena81

Ja sam obe trudnoce potvrdila na 4D UZ, u 10 nedelji, kada se i videla srcana radnja.
nemoj toliko brinuti samo dizes tenziju, opusti se i misli pozitivno sve ce na kraju biti dobro

IZVORNA PORUKA: Daca88

Magde,ja sam prvi put cula srce sa 6 ned+2 dana.
Ne sekiraj se,bice sve u redu.Čestitam na
Oni gestacijske nedelje racunaju od poslednje menstruacije,ali ako ti je kasnije bila ovulacija onda ti je i embrion manji nego ocekivano i to je normalno.

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Magde draga,ja drzim fige!Ja sam u 10. nedelji bila na pregledu i cula srce  !





New Mom -> RE: Prvi otkucaji srca (18.6.2010 7:46:27)

Sa 6 nedelja i 4 dana.




traveler81 -> RE: Prvi otkucaji srca (29.10.2011 9:50:21)

Evo da malo osvezim ovu temu.
Ja sam bila na prvom UZ u 5,5 nedelji trudnoce i moj plodic je bio velicine svega 2,1mm i doktorka mi je rekla da je suvise rano za srcanu radnju. Prvo sam se malo zabrinula jer to nije ono o cemu sam citala po netu ali na ovom forumu vidim da postoje velike razlike i u velicini ploda i u pocetku otkucaja srculenca kod trudnica u istoj starosti , pa mi je sad malo lakse i necu da se nerviram.




bea83 -> RE: Prvi otkucaji srca (29.10.2011 9:55:36)

traveler,nema razloga za nervozu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]smatra se da je normalno do punih osam nedelja da se čuju otkucaji, ukoliko evetualno ni tad ne mogu da ih registruju na običnom ultrazvuku onda šalju u kliniku na kolor dopler, to je moje iskustvo




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (29.10.2011 11:22:08)

rano je to, traveler. mislim da se nikome nije tako rano culo, ponekad jos ne moze ni plod lepo da se vidi. na sledecoj kontroli ces sigurno cuti.




traveler81 -> RE: Prvi otkucaji srca (29.10.2011 13:57:32)

Hvala vam na podrsci :-)




nink -> RE: Prvi otkucaji srca (30.10.2011 20:48:24)

i ja sam bila na uz trudna 6,6 nedelja a plod je odgovarao 5 gestacionih nedelja pravilnog oblika i culo se srce,uplasila sam se jer je plod vel 2,3mm i doktorka je rekla da dojem za 10 dana da vidimo vitalnost trudnoce tj da li se beba razvija .Ti dani su mi kao vecnost ,mada je meni menstruacija na 33 dana pa pretpostavljam da je kasnije bila ovulacija.Bas sam uplasena i jedva cekam sledeci uz....Da li neko ima slicno iskustvo???[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Brana -> RE: Prvi otkucaji srca (30.10.2011 23:53:02)

Sa 5,5 nedelja.. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Prvi otkucaji srca (31.10.2011 11:13:58)

ne secam se tacno da li je bio kraj 6. ili cak 7. nedelje kad sam u ovoj trudnoci prvi put otisla kod dr  (i jako se plasila zbog prethodnog iskustva) i nije se culo srce, samo se video mesak. za 10ak dana sam otisla ponovo i sve je bilo super!




Leki 77 -> RE: Prvi otkucaji srca (31.10.2011 11:36:53)

Oba puta na prvoj kontroli. Prvi put 5 nedelja i 3 dana, drugi put 6 nedelja i 5 dana.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>