RE: Hoće/neće da deli igračke (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


Viksica -> RE: Hoće/neće da deli igračke (28.6.2017 12:29:16)

Zavisi od deteta do deteta, ali mahom oko 2-3 godine su sebicni i smo da su u centru paznje i da su sve igracke njihove :D




Mariya -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 0:18:08)

Baš tako, zavisi od deteta.




choopa choops -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 1:23:06)

Ova mala zlo pečeno, ništa ne da [sm=jezicek.gif] Šta god da se napravi, kupi, odmah prva govori: Ja ću, to moje!! Strašno. [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 1:27:05)

Boka nije bas darezljiva i nervirA me to.nadam se da je do uzrasta,samo vice moje,moje i cim neko nesto uzme,a njoj to cak nije ni zanimljivo,odmah trazi to isto i ona.




Sanjalicaaa -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 9:20:21)

Branki, to je do uzrasta. Još je mala.
Moj G je sa 3 god počeo da deli igračke, onda kad je počeo i da se igra sa decom. Pa je počela razmena igračaka.




branki* -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 9:35:03)

Moguce,sanjalice,bas su oko nje bili neki trogodisnjaci i malo veci,sve su joj davali,a ona samo kmeci[sm=smiley36.gif]




Zemunka85 -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 9:51:12)

Najteze je naci sredinu :D.

Moja L ne poznaje osecaj da nesto ne zeli da da, jednostavno ona sve ZELI da da.
Takva je. Mene to bas nervira. Ja joj stalno pricam da ako se njoj u tom trenutku igra sa tom lutkom, ne mora da da ...
Ali ona da - i skroz joj je to ok, nista na silu.

Problem je sto sam i ja iiiiista takva bila.
Sve babe su me obozavale jer sam "jedina nesebicna jedinica" [sm=jezicek.gif], ali ja sam stalno sve sto jedem, pijem i sl na igralistu donosila na sve sa igralista i besomucno davala.
I uzivala u tome. Bas se secam i osecaja ....

Sada i nije bas tako [sm=smiley36.gif]. Nisam cicija, ali naravno ne bih bas svakom, sve iako se u parkicu naravno svi igramo sa svacijim igrackama.

E, ali kod L mi smeta. Ona sve daje, sve moze, trenutno su u vrticu 3 devojcice u grupici samo, ona je jutros ponela 3 igrackice, da svaka ima, stalno me pita kada cemo ovoj, pa onoj da kupimo - spiner, loptu, sladoled i sl ... [sm=smiley29.gif].

I oduvek je takva. Nikada nije bila cicija. Sto opet kazem je sasvim druga krajnost, koja nikako nije dobra.
I ne samo za to. Ja sa njom generalno imam veliki problem sto je mnogo dobra (osetljiva). Ne kazem to kao pohvalu, vec kao pravi problem...





Divnica -> RE: Hoće/neće da deli igračke (30.6.2017 9:51:58)

Moja Ije dobrica i deli igracke a kada joj polome ona je tuzna a meni jos vise zao, a N ne deli sve je njeno i prica to je moje ali jos je malena [sm=duda.gif]




dddaca -> RE: Hoće/neće da deli igračke (9.7.2017 23:05:28)

Mi smo jos u fazi kada ne zelimo da delimo igracke i meni je to sasvim ok. Necu da je silim. Vremenom ce shvatiti da je normalno da ih deli




MimaKos -> RE: Hoće/neće da deli igračke (21.7.2019 13:54:50)

Hoce da deli i cak voli da ih nudi i pokazuje kad joj neko dodje kuci, a sa bratom se samo.otima oko svega, mada mislim da je strah da ce da joj.pokvari nesto :)





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]