RE: Trudnoća i lekovi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


madamme -> RE: Trudnoća i lekovi (11.3.2013 10:10:35)

primila sam 8 penicilina u guzu (jedan eksencilin) a u prethodonj trudnoci pila sinacilin.




Figaro88 -> RE: Trudnoća i lekovi (11.3.2013 18:30:48)

Ja sam svasta koristila u trudnoci:utrogestan,ginipral,verapamil,metildopu,bensedin,berodual[sm=zmeden.gif] valjda,neki koktel antibiotika(injekcije),penicilin,i jos jednu injekciju sam dobijala u bolnici kada su mi ustanovili preeklamsiju ali nema sanse da se setim kako se zove.I u drugoj trudnoci cu morati da koristim neke od tih lekova,ali Andrea je dobro,pa se nadam da ce i drtuga bebica isto tako[sm=smiley1.gif]




Slavic -> RE: Trudnoća i lekovi (22.4.2013 16:52:10)

Imate li neki savet za strasan neprekidan
bol u krstima? Dr mi rece da je zbog tezine (imala sam samo 46kg pre trudnoce, a do sad se ugojih 10kg) i rece mi da pijem 2x paracetamol, ali ne pomaze mi nimalo :-(. Jedva se krecem po kuci od bolova,a trebalo bi da setam jer sam usla u 8.mesec :'(.




zmajče -> RE: Trudnoća i lekovi (16.10.2013 13:37:52)

U drugoj nedelji nakon začeća pila sam terapiju za heliko bakteri i to sinacilin,orvažil,omeprol 7 dana doktor mi rekao da prva dva nisu strašna ali da nije siguran za omeprol da mora da proveri pa da mi javi. Miljić hematolog mi rekao da nema nikakvog uticaja jer da je imalo ne bi se embrion ni zakačio. Brinem se,znali neko nešto o ovome?Miljić kaze da sve nije strašno dok ne znaš da si trudna od 5,6 nedelje do 13 bilo bi već opasno da sam tada pila




jana*30 -> RE: Trudnoća i lekovi (20.1.2014 0:56:11)

Da li je neka od vas u trudnoći koristila crvenu konjsku mast što greje za bolove u krstima. Ja sam u osmom mesecu i leđa me baš mnogo bole nikako ne mogu da se namestim u krevetu. Meni ona što hladi ne pomaže a pomaže mi Domisana pojas od vune on mi greje krsta i ublažava bolove ali ne mogu da spavam sa njim smeta mi, pomera se, a tada me najviše boli?




mila83 -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 10:50:45)

Da li neko ima iskustva sa Sinacilinom u poslednjim nedeljama trudnoce ? Imam strasnu upalu desni, izgleda i neki upalni proces iznad gornje dvojke koja je pre desetak godina operisana i mrtav je zub, ali to tkivo danas reaguje i na najmanju promaju. Redovno odrzavam higijenu usta, ispiranje sa kamilicom i zalfijom plus gingival gel. Boli uglavnom uvece, posle se smiri. Imate li saveta?




Mala Elena -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 11:56:47)

Konkretno sinacilin ti je iz grupe penicilina, bebi to ne smeta ! Pogotovu sto je kraj trudnoce ..mozda ce se jos neko javiti da potvrdi.




vonavoj -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 12:02:04)

SMes sinacilin da pijes,kao i cefaleksin..




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 12:03:38)

sinacilin moze u trudnoci,jesi li isla do stomatologa da to pogleda ?




Mala Elena -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 12:39:34)

Mila , ja sam isla u devetom mesecu , krvario mi neki zub kad perem zube ili katkad zapadala hrana izmedju , uzasno mi smetalo [sm=hudicek1.gif]
Rekao mi je dr samo da imam cepic i da to ispiram 3%-nim hidrogenom . E sada, ne znam da li bi te to iziritiralo ...[sm=smiley13.gif]




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 13:56:29)

MALA ELENA to sto se tebi desavalo je normalno u trudnoci,zato tokom trudnoce treba cesce ici na skidanje kamenca i koristiti sensodine ili paradontax pastu,desni su osetljiviji zbog estrogena i krvare i na najmanji dodir




mila83 -> RE: Trudnoća i lekovi (14.9.2014 17:20:17)

Poslednj put bila u junu kod stomatologa na kontroli. Videcu jos veceras kako bude, preko dana ne smeta, ako se pazim promaje i redovno ispiram kamilicom. Nemam temperaturu,niti me boli kada jedem. Ne krvare desni, smirile su se, osim te ranice iznad dvojke.Nema jos nikakvih spoljnih znakova gnojne infekcije, valjda zato sto ispiram. Ne pocinje mi se antibiotik, ne znam koliko cu moci redovno da ga pijem ukoliko beba bude htela ranije napolje , termin je za 7 dana. Znam da Sinacilin moze i kada se doji. Hvala vam na savetima, videcu sa lekarom.

Inace, u prve dve trudnoce nisam imala problema ni sa zubima ni sa antibioticima, nikad nista osim vitamina nisam uzimala...




Sanjalica1980 -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 17:58:20)

Drage moje,

dobila sam danas da pijem 7 dana eritromicin jer su mi CRP i Fibrinogen blago poviseni (za 0,2).
Inace mi desni krvare sto znam da je normalno ali u zadnja dva dana kao da su se desni malo povukle.

Da li zna neko da li zbog toga mogu ovi pokazatelji biti pozitivni?

Da li je neka od vas primala eritromicin u trudnoci?

Hvala [sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:30:08)

SANJALICE to ide u prilog nekoj infekciji,samo ne znam sto ti nije dala neki penicilinski preparat ili si alergicna na njih?imas li nesto od simptoma,zasto si radila te analize




Sanjalica1980 -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:39:00)

Dr nisam alergicna na penicilin. Treba da radim serklaz pa sam radila gomilu nalaza.
Kks,suk,ukupne proteine,d dimer,krvna grupa,rh faktor,hiv,hcv,hbsag,tsh,ft4,t4 i zbog povisenog d dimera jos ast,alt,albumine

Valjda nisam nesto preskocila [sm=smiley36.gif]

Inace se super osecam. Zalila sam se samo na otecene ruke i stopala i pitala da li je ok sto od 6nd imam temperaturu od 37 -37.3
Inace sam na utrogestanu pa sam pomislila da on drzi temperaturu.

Pritisak odlican i puls ok.

E da i crp je 5,4 a granica do 5,2 a fibrinogen 4,8 granica do 4,5




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:46:27)

SANJALICE tvoj dr verovatno ima razloga sto je dao eritromicin i naravno da smes da ga pijes nego te vrednosti nisu tako strasne i po meni ako je sve ostalo ok,mislim da nije nista,nisam sigurna ali su mozda i u trudnoci povecane kao sto je recimo sedimentacija u trudnoci veca od referentnih vrednosti opet kazem za CRP i FIBRINOGEN nisam sigurna,a sto se temperature tice i ona u trudnoce je nesto visa sto je sasvim ok
set_ih se da ovde praktikuju pre serklaza da daju antibiotik da bi se sprecila eventualna infekcija ipak je to intervencija mozda je zato i dao




Sanjalica1980 -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:48:22)

Hvala Dr [sm=smiley31.gif]




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:49:21)

[sm=smiley31.gif]




Mala Elena -> RE: Trudnoća i lekovi (22.9.2014 21:56:07)

Ja sam alergicna na eritromicin. Primila sam u trudnoci 10 penicilina, sva mi guza bila u modricama...bas sam bila bolesna.[sm=zz_unsure.gif] Sve sam se plasila zbog [sm=duda.gif], ali penicilin ne skodi. Pila sam i amoksicilin, cak sam trebala i spalmotil, ali nisam jer on ubrzava rad srca, znojenje i nije preporucljiv u trudnoci, osim kada je neizbezno.




Anoniman -> RE: Trudnoća i lekovi (15.9.2015 21:37:43)

Uhvatila me prehlada, virus ne znam ni ja sta, curi mi nos, boli me glava, i desno uvo, dr mi rekao da pijem panadol, smem li, ima li neko iskustvo, u 8 mesecu sam trudnoce[sm=zmeden.gif]




jess021 -> RE: Trudnoća i lekovi (15.9.2015 22:19:11)

UM, mozes slobodno Panadol, ali onaj u plavoj kutiji, ne u crvenoj. To ti je Paracetamol. Slobodno popij, bice ti lakse.




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2015 15:48:54)

UM smes slobodno nesto za bolove,treba pogledati to uho ako ima upale treba da se leci,upale uha nisu bezazlene,jer mogu da se iskomplikuju pa da nastane haos u smislu upale srednjeg uha




Naciika -> RE: Trudnoća i lekovi (18.9.2015 21:50:51)

[sm=smiley19.gif] Caooos drustvo... Ovde sam nova... I jaaako uplasena... Imam jedan problem. Naime, u 15-oj sam nedelji trudnoce, ginekolog koji mi vodi trudnocu kaze da nema ptrebe za bilo kakvim lekovima, dok svi drugi doktori, nase bolnice, tvrde da moram da pijem odredjene lekove. Uz to imam i ceste glavobolje za koje neki kazu da ne smem da uzimam lekove a neki pak da bi trebalo da uzimam Panadol. I ja sad ne znam sta da radim... Zna li neko? Help Please [sm=zmeden.gif]




vonavoj -> RE: Trudnoća i lekovi (18.9.2015 21:58:57)

Ne razumem za sta bi trebalo da pijes lekove tokom trudnoce,pa dr imaju razlicito misljenne? Panadol smes piti,ali ne preterivati. Od cega su ti glavobolje,koliko ceste/ da nije visok pritisak?




Naciika -> RE: Trudnoća i lekovi (18.9.2015 22:07:46)

[sm=smiley19.gif] Nije visok pritisak, ja oduvek imam nizak... 60/ 80 (90)... NE znam zasto su glavobolje... Tako je od pocetka trudnoce... Verovatno zbog okoline i povremenih manjih strsova...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>