RE: Trudnoća i lekovi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vonavoj -> RE: Trudnoća i lekovi (18.9.2015 22:34:04)

Probaj prvo kafu,limun..pa malo odmori,ukoliko mozes..pa ako nista ne pomogne uzmi panadol..nikad nisam mogla da trpim glavobolju.




doktorkakristal -> RE: Trudnoća i lekovi (19.9.2015 11:16:47)

glavaobolju imas zbog skoka nivoa estrogena neke su zene osetljivije pa se javlja jaka glavobolja,smes da popijes bilo sta za bolove,za druge lekove ne znam jer nisi rekla koji su u pitanju i za sta ih pijes




Naciika -> RE: Trudnoća i lekovi (19.9.2015 13:54:33)

Hvala lepo na savetu...[sm=smiley1.gif].. A to se tice lekova, uopste neki lekari nisu za to da pijem bilo koje lekove za bolove, nekad sam pila Buskopan kada me zabole bubrezi (sto se cesto desi) ili Rapten Duo kada me boli kicma (sto se isto cesto desava jer imam problema sa istom) ... A sto se tice tabletica koje sadrze Folnu kiselinu, vitamine i minerale koji su neophodni za trudnocu, jos uvek mi nisu dali, ne znam iz kog razloga... I sada ne znam sta da radim... Pritom me i jako plase... [sm=smiley19.gif]




Icko87 -> RE: Trudnoća i lekovi (13.1.2016 16:24:30)

Mame, zanima me da li neka od vas ima iskustva sa pijenjem rivotrila u trudnoci? Trenutno sam 20 - ta nedelja, zbog toga sto sam pila rivotril u prvom trimestru, konstatovana mi je VRT i u 22 ned trebam da uradim anatomski uz koji ce ukazati na to da li postoje neke anomalije[sm=smiley19.gif] Je l' prolazila neka od vas kroz sl. situaciju? Psihijatar nije zeleo da mi prepise lekove, iako sam iz N. Fronta dobila odobrenje da ih uzimam, jer navodno ne stete posle prvog trimestra.. Moja anksioznost se utrostrucila, a da ne pominjem napade panike i pomisao na to da ne daj Boze nesto nije uredu.. Cini mi se da cu da poludim skroz od brige[sm=sad.gif]




choopa choops -> RE: Trudnoća i lekovi (13.1.2016 17:05:32)

Ne znam odgovor na tvoje pitanje, želim ti da sve ipak bude u redu [sm=smiley1.gif]

A evo ovdje se pisalo o anksioznosti, možda nađeš ponešto KLIK i ovdje KLIK

Srećno!




Icko87 -> RE: Trudnoća i lekovi (13.1.2016 17:09:35)

Hvala ti choopa, nadajmo se najboljem.. [sm=duda.gif]




plačljiva -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2016 12:51:02)

Joj drage moje,evo mene posle izvesnog vremena...Ovako imam cerkicu koju sam jedva dobila uz pomoc VTO posle sest godina cekanja(starije forumasce me se secaju),devojcica mi krenula u vrtic i pravi je zvrk.No...sta mi se sada desilo,imala sam problem sa zubom,snimala se ortopanom,pila gomilu lekova(Palitrex,Eritromicin,Orvagil,Diklofenak)primala i Gentamicin injekcije...Vadila zub pod anestezijom...I gle,kasni mi ciklus deset dana...Hocu da crknem...sta ako sam trudna...A i kako mi se prirodna trudnoca nikada u zivotu nije desila nisam ni razmisljala u tom pravcu pa sam resavala zub...[sm=zmeden.gif]




degu -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2016 13:06:59)

Plačljiva [sm=smiley31.gif] pa gde si ti?
Nemoj da paničiš, uradi prvo test ša ćeš videti šta dalje [sm=smiley31.gif]




plačljiva -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2016 13:16:12)

Degu[sm=smiley31.gif]evo me,radim,pa ne stizem da dodjem na RR,ali me muka natera.Veruj mi po prvi put u zivotu molim Boga da nisam trudna...plasim se testa...ali za vikend moram da uradim...Pazi kada mi nikada u zivotu ciklus nije kasnio,i sad bas 10 dana kada sam pila sve i svasta...Kako si mi ti?




degu -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2016 13:23:39)

Pa evo ja trudno [sm=smiley36.gif] drugi put skoro iz prve uboli tako da je sve moguće. Pila si dosta lekova ali pitanje je šta si taćno pila od mogućeg začeća. Možda ispadne da si trudna a da to ništa ne smeta, a možda ti kasni baš od silnih lekova i svega. Ajd javljaj obavezno!




jess021 -> RE: Trudnoća i lekovi (16.9.2016 13:34:07)

Placljiva, pa gde si ti? Nema te 100 godina. Verovatno sam zaboravila, ali se ne secam kad si pisala da imas devojcicu, divnooooo.
Sto se tice ovog sad, sto kaze Degu najpre uradi test, ako si trudna super, sve ce to biti u redu. Pa mnogo zena uradi i popije koje sta dok ne saznaju za trudnocu i sve bude u redu.
Javljaj rezultate!!




Mariya -> RE: Trudnoća i lekovi (5.10.2016 23:39:12)

Može li se piti fervex u trudnoći ili slični praškovi za prehladu?




degu -> RE: Trudnoća i lekovi (5.10.2016 23:59:19)

Koliko ja znam ne, ja sam se sad iščupala sa gomilom limuna,meda i luka. Još mi je zapušen nos al to je ništa kakva sam bila, ostala bez glasa plus temperatura. Popila sam samo jedan febricet zbog T.




Khaleesi -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 7:40:20)

Ne smes fervex u trudnoci.
Sto kaze Degu puno vitamina c limun cajevi... Med i propolis za grlo... Ne secam se ali mozda smes i pantenol za grlo... I kapi marisol za nos




IvanaSK RR -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 7:42:48)

Pantenol sme za grlo. Nikakvi praskovi za prehladu ne smeju. Samo Paracetamol, Febricet...




Khaleesi -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 7:45:04)

I to za temp mislim nesto bas ako mora minimalno da se uzima... Jel tako Ivana...




degu -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 8:22:44)

Da,da, sme pantenol. I to paracetamol bas ako mora. I o njemu se u zadnje vreme svasta pise. Ja sam rendala luk..procedila sok,mesala sa medom i po ceo dan u prolazu kasicicu,dve, nije ruzno,onda po ceo limun iscedim i pomesam s medom bez razredjivanja, kamilicu, za noc naseckam luka i stavim pored glave da procisti nos. Sve mi je to pomoglo.




Mariya -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 17:41:03)

Hvala na odgovoru žene!!
Juče sam popila panadol,pantenol za grlo, kako je krenulo, mislila sam da neću moći bez nekog ozbiljnijeg leka ali sad mi curi nos i grlo me užasno boli. Pa sam počela sa tantum verde pastilama i propolis kapnem na med, to mi provereno pomaže.




IvanaSK RR -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 17:54:49)

Mariya, meni su rekli da nebi trebalo da uzimam Tantum verde.




Mariya -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:09:57)

Meni je ginekolog rekao da smem. Tantum verde, kapi za nos, one deluju lokalno i ne stižu do bebe, znači ne može da škodi. A koristila sam ga u sve tri trudnoće i nije škodio ni meni ni bebama.




IvanaSK RR -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:21:02)

Aaaaa, sto mi to nisi rekla u januaru [sm=smiley36.gif]




Khaleesi -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:22:57)

Meni se u trudnoci tako zapusio nos pa sam jednom stavila one kapi za nos Nafazol mislim da su koje ne smeju. Ali nisam mogla da disem... Nista bebi nije bilo, i ja mislim da kapi i verde ne stizu do bebe....




Mariya -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:34:54)

Kaže meni dr da se ti lekovi koji deluju i koriste se lokalno, pošto deluju lokalno, ona minimalna količina leka koja dospe u krvotok se prvo filtrira u jetri, zatim u posteljici, pa ako nešto od toga stigne do bebe to je zanemarljiva količina. Zato mi je rekao da mogu slobdno da koristim kapi za nos, tantum i slične pastile za grlo, kreme za telo recimo bez bojazni, kreme poput fenistila, sinopena itd , vaginalete itd.
Ivana, pisala sam i u temi o dojenju i lekovima isto da može[sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:43:09)

Joj Marija isto kao meni, grlo me je jako bolelo, izgubila sam glas bila, al brzo me je pustilo, jedino nos sto mi je zapusen jos, tako da se nadam da ce i tebe brzo da pusti




IvanaSK RR -> RE: Trudnoća i lekovi (6.10.2016 18:59:31)

Mariya, ma, mislila sam u januaru, kad sam bila trudna. Imala sam visoku temperaturu, nos zapusen, oci suzile, grlo bolelo. Baš mi je bilo lose.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>