RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


Meisje -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 16:10:21)

Mi bi na put ali mi doktorka kaze da beba(3,5meseca)moze samo 1,5h u autosedistu. Mi bi preko Nemacke do Srbije,tad ce imati 4,5meseca ali ovaj deo od Nemacke ima 1250km i ako postujemo pravila i pravimo tolike pauze ima da se oduzi i to onda nema smisla.. :( A da ne postujem pravila ne mogu[sm=smiley13.gif]




viking -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 16:51:53)

Mei, a avion? Znam da bebe dok su baš male ne smeju ni u avion zbog ušiju, ali ne znam do koliko....




jovicaa -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 17:06:09)

meisje mi smo aleksa vodili sa osam meseci na more, putovali 12 sati.... sve vreme je bio u autosedistu, pravili smo ceste pauze.. i stavaljali ga na stomak tokom pauza, kazu da je to dobro.
ali sa 3 i po meseca je mozda stvarno rano, ne znam..




Meisje -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 19:56:18)

Ona ce imati 4,5m kad budemo putovali..
Evo za sad smo resili da napravimo kombinaciju,pola auto pola avion samo jos da vidim to za usi,od kad smeju u avion..?
Jovice da je ona starija ne bih ni razmisljala al ovako necu da rizikujem da je recimo drzim u voznji van sedista i tako to




jovicaa -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 22:20:13)

i mi smo tako mislili, ali maksim je toliko histerisao u par navrata ove godine kada smo putovali u grcku, da sam morala da ga izvadim iz sedista i drzim u krilu.
ali zavisi od bebe.. maksim je bio jako nervozan do skoro.




tijatija -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 22:26:52)

Ja sam prvi put sa naj starijom isla vozom kad joj je bilo 2.5 mes. ( put od 13h) Citavu noc je prespavala super je proslo, a svako naredno putovanje sa detetom od 6 mes. kolima relacija PG-SU oko 12 h i nisam imala problema...




tijatija -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 22:32:08)

A zaboravih napisati sto se tice avion-bebe...Komsinica se porodila u SR. dete je imalo mesec( mozda i manje) kad je dosla sa njim kuci za PG avionom...




ivaMark -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (14.10.2013 22:51:48)

Mei, a da prespavate negde na pola puta [sm=zmeden.gif]
mi smo na more isli kada je beba imala tri i po meseca, oko 400km smo putovali ali smo stajali na sat i po (max dva) da beba malo izadje iz sedista...Mogu reci samo da se put mnooogo oduzio bas zbog stajanja. Sa cetiri meseca ponovo put od 400km, putovali smo od sedam popodne, tako da je prespavala... ali mislim da se namucila. Sada bih uvek izabrala da putujem po danu sa bebom, bar moja lepo podnosi voznju preko dana. Nadam se da cete naci najbolje resenje.




Meisje -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (15.10.2013 13:05:50)

Pa mi i idemo na opciju da prespavamo ali nam je drugi deo puta dugacak(1250km). Evo sad smo saznali i za opciju de se sediste malo nakosi tako da joj je teziste vise na ledjima.. Videcu..znaci moze avion bez problema,samo ako je budna da joj dam cuclu..
Sto vise razmisljam sve mi deluje komplikovanije i dodje mi da odustanem od svega..




viking -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (15.10.2013 16:01:19)

Ja i dalje mislim da ne može, to što je neko vozio bebu avionom ne znači da je to ok. Naravno, radi prema svom nahođenju, ali ja bih na tvom mestu ipak pitala doktora (ni ja nisam stručno lice).
IZVORNA PORUKA: Meisje

Pa mi i idemo na opciju da prespavamo ali nam je drugi deo puta dugacak(1250km). Evo sad smo saznali i za opciju de se sediste malo nakosi tako da joj je teziste vise na ledjima.. Videcu..znaci moze avion bez problema,samo ako je budna da joj dam cuclu..
Sto vise razmisljam sve mi deluje komplikovanije i dodje mi da odustanem od svega..





New Mom -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (10.9.2014 21:12:23)

Sa Kacom smo isli na Zlatibor kad je imala 4 i po meseca, kolima 5 sati. Na more (9 sati kolima) smo s njom isli kad je imala 13 meseci.
Sa Koljom smo isli isto na Zlatibor kolima kad je imao 5 meseci. Na more kolima 3 dana ([sm=smiley36.gif]) do Rodosa kad ne imao 15 meseci.
I trece opet prvo na Zlatibor.[sm=smiley36.gif] Anastasija je imala 2 i po meseca.




Anck Su Nmaun -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (10.9.2014 21:28:22)

Tara prvi put Tara pa HN sa 2,5 meseca
Hana sa 11 meseci Grcka
Svake godine negde putujemo na duze, i nemamo problema. Moja deca su kao rodjena u autu. Mislim zamalo se nisam i porodila u njemu [sm=smiley36.gif] nakon termina 13 dana ja sam i dalje vozila van grada.
Bas su naviknute na auto i putovanja. Mali avanturisti na roditelje [sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (10.9.2014 21:35:59)

Za Svicu u avgustu,D je imala 10 meseci putovali 20 sati,ona je bila dobra ja izludela [sm=smiley29.gif]




Torbica -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (10.9.2014 21:40:19)

Anastasija busom NS-Budva, sa 4 meseca, 14 sati puta.
Djole sa 5 meseci, kolima, Grcka/Sarti, 10-11 sati.
David, 2 meseca, Grcka/Tasos, sa trajektom, dobrih 14 sati.




snezap -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (22.11.2014 15:43:30)

mislim da je Ok prvi put sa 6 meseci




Klarita -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (22.11.2014 15:53:28)

Svaka majka zna da proceni da li joj je dete spremno za put ili ne. Ove godine smo isli u Grcku kada je N imao 4 me, a vec par puta za Bg ...pominjem Bg jer je udaljen 3h od nas...a, Gr 6h. K je isla prvi put sa 7m do Gr. Odlazak od sat vremena ne racunam, toliko nam je udaljen Nis[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (22.11.2014 15:56:31)

Teodora imala pola godine kad smo prvi put išli za bosnu autom,19 sati putovali ali smo svako sat vremena pravili pauze i putovali smo noću pa je veći dio puta prespavala.




dunja RR -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (4.5.2015 2:53:33)

Garant sam promašila temu, ali ne moguuu da nađem adekvatnu...kasni sati..šta da ponesem bebi od 10.5 meseci od lekova za ne daj bože, ako budemo odsutni 7 dana. imam sirup eferalgan, šta još?




Ana RR -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (4.5.2015 3:05:48)

Suzi, evo imaš ovde klik

Ja sam uvek nosila sirup za temperaturu, aerius (u slučaju neke alergije ali nikad nam nije trebao), probiotik (probiokid imuno), kremice za ujede (fenistil i slično), sprej protiv komaraca, fiziološki za nos, flastere, jekoderm, pantenol krem, toplomer, i ostale stvari koje nosim i za nas.




dunja RR -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (4.5.2015 3:19:57)

Hvala Ančiiii [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (4.5.2015 6:08:47)

[sm=smiley27.gif]




mila83 -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (6.5.2015 14:47:38)

Na duzi put sa prvo dvoje smo isli kad su imali godinu dana,na Zlatibor,oko 6h nam treba do tamo.(nama je to duze [sm=smiley36.gif]U medjuvremenu par puta do Ns,oko 1,5h. Sad sa Teodorom planiramo malo ranije na Zl,imace desetak meseci.
Ja ne bih sa bebom putovala avionom,osim ako nije u interesu deteta i njegovog zdravlja da stigne negde u sto kracem roku.
Ali to je stvar izbora.)




World -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (6.5.2015 14:55:57)

mi smo na 'duze' isli prvi put kad je a. imala 3 mjeseca. a sa al. kad je imao mjesec i po.. put od nekih 3-4 sata, a sa njima nekih 5, oko 200 km




jovicaa -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (8.5.2015 12:46:42)

oba deteta 8 meseci na more. a u vrsac, 2 sata udaljenosti, kada su bili veoma malo, maksim je isao sa 7 nedelja.




Animsaj9 -> RE: Kada prvi put na duži put sa detetom? (10.3.2016 15:36:16)

Mi planiramo more u avgustu tada ce D imati 8 meseci, nadam se da ce izdrzati put




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>