|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta spakovati za more?
22.6.2008 11:28:13   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Danka86

e cao ja sam nova, uskoro krecem na more pa me interesuje da li nesto posebno treba da ponesem za bebu, ona ima devet meseci.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta spakovati za more?
22.6.2008 11:32:55   
guppy RR
I ja polako pišem spisak, moje bebice imaju 10 meseci. Za sad sam prikupila ovo:

- pelene ili kupaći za more/bazen ili ništa (gola guza user posted image )
- obruč za plivanje (mi ćemo u bazenu koristiti Fredov obruč)
- nešto za pravljenje hladovine, suncobran, ako tamo nema
- krema za sunčanje (ako ćeš mazati bebu)
- krema protiv insekata (ja se ovo malo plašim koristiti, više je za nas)
- šeširić
- paracetamol, nešto za desni kako rastu zubići, AD3 kapi (koristimo), termometar, fiziološka tečnost, nešto za čišćenje zuba...
- osiguranje (ako se ide u inostranstvo)
- neke igračke za vodu

To je više onako... od oka,
dodaće mamike još gomilu stvari.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta spakovati za more?
22.6.2008 11:58:30   
Danka86
da pitam jos nesto,dali si cula koja je krema dobra?
mislis da mogu slobodno da je kupam u moru?


< Poruku je uredio Danka86 -- 22.6.2008 12:02:07 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta spakovati za more?
22.6.2008 12:53:03   
guppy RR
Ma... mozda bolje da neka iskusna mama kaže koju reč na tu temu. I ja sam "nova" na tom području. Vidim da drugarice kupuju neku prirodnu kozmetiku sa što manje nekih čudnih tvari... a ja sam dobila neku Vichy kremu, faktor 50, koja je kao namenjena deci... pa to koristim kad odemo u šetnju a sunce baš prži.

Moje lično mišljenje je, da su ti faktori 50 i slično jedna velika izmišljotina industrije i da je dovoljan neki faktor 20 za zaštitu dečje kože. Opet, moje mišljenje, ali možda se neko ko ovo čita bavi tim područjem, pa će bolje znati.

Sve u svemu, važno je da naša dečica ne budu izložena direktnom suncu. To nije dobro ni za okice, ni za kožu.

(odgovor članu Danka86)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta spakovati za more?
22.6.2008 15:54:42   
Anoniman
Mislim ad amožeš slobodno da upaš bebu u moru...

Ja sam mog malog kupala sa godinu dana i u moru i u Dunavu. Ništa mu nije bilo.

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta spakovati za more?
22.6.2008 16:30:12   
Danka86
hvala vam na korisnim savetima. neynam kako vase bebe ali moja  uopste nece da pije vodu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta spakovati za more?
23.6.2008 15:01:18   
Anoniman
Ni moj mali ne pije vode, zato mu razblažujem sokiće, 50ml soka i 2 dl vode.

Sutra idem na more, pa sam pomislila da popišem šta ću sve poneti za dete, možda bude od pomoći:
 
Neseser tašna:
-          ProbioKid Immuno
-          Prah za rehidrataciju
-          antibiotik
-          nešto za opekotine
-          Febricet za temperaturu, toplomer
-          Olynt sprej za nos za decu
-          četkica za zube i pasta
-          sapun
-          autan za decu
-          makazice za nokte
-          štapići za uši
 
Tašna za plažu:
-          peškir
-          mleko za sunčanje, ZF 40
-          sokić u tetra pakovanju
-          voda
-          obične pelene i pelene za vodu (nekoliko komada)
-          vlažne maramice
-          češljić
-          rezervna majca
-          rezervne sandale
-          šeširić
-          kantica, lopatica i sl...
-          bazen na naduvavanje
-          kolut
-          fotoaparat sa rezervnim baterijama
 
Garderoba:
-          što više majci bez rukava, da se ne bi ojeo u onim sa rukavima
-          2 šorca
-          nekoliko majci kratkih rukava
-          2 pantalona (ako slučajno bude svežije)
-          2 majce dugih rukava, ili još bolje, džemperići
-          pižamica
-          čarapice
-          zatvorneije sandalice (koje idu na čarapice)
-          peškir
 
Frižider tašna:
-          čokoladno mleko i nešto za doručak (mi krećemo u 4h ujutro, pa da ima da jede kada ustane)
-          još sokića u tetra pakovanju i vode
 
Na dohvat ruke u autu:
-          pelene
-          vlažne maramice
-          rezervna garderobica
-          u zavisnosti kuda se putuje, razmišljati o mogućim temperaturama (npr. išli smo u Crnu Goru preko Bosne, na Romaniji je tu noć bilo 0 stepeni, a mi smo krenuli u šorcevima...)
-          igračke koje ne iritiraju tatu dok vozi
-          knjigice
-          papir i bojice
-          pošto putujemo noću, ja nosim i jastučić i ćebence, jer on spava
-          nešto za piće
 
Valjda je to - to. Ako se setim još nečega - dopisaću.

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta spakovati za more?
23.6.2008 22:39:10   
Danka86
hvala ti za ovako temeljan odgovor, sigurno ce mi biti od koristi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta spakovati za more?
24.6.2008 8:23:44   
Anoniman
Ima još par stvari:

Rekli su mi za Autan sledeće: izašle su neke lepljive trakice, Zanza (čini mi se), lepe se na garderobicu i štite dete od komaraca u krugu od 200m...tako kaže teta u Lilly drogeriji, mada sam ja prošle godine mazala bebu autanom za decu, samo treba paziti da mu ne mažete dlanove (ako stavlja ruke u usta), i po licu diskretno - i za autan znam da deluje - nije ga ujeo ni jedan komarac.

Poneti Pantenol mast... ja je koristim za sve ogrebotinice i slično, brže zaraste.

Takođe bi bilo zgodno poneti Fenergan - on je za ujede (komaraca), namazati što pre kada komarac ujede - brzo prođe (moje dete ima burne reakcije na ujede komarce, pa je meni to zaista zgodno), s tim da Fenergan ne mogu da nađem u apotekama već neko vreme (a on mi je najbolji). Zamene su Synopen (ali se on ne preporučuje u kombinaciji sa suncem - ne znam zašto, valjda (između ostalog) može ostaviti fleke na telu - mada nama prošle godine nisu ostale), a druga zamena, koju sam sada kupila je Fenistil gel.

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta spakovati za more?
29.6.2008 23:28:03   
Anoniman
Vratila sam se! Ništa mi nije falilo, sem što nisam ponela deterdžent za sudove i sunđer da mogu da održavam flašice, pa sam to dokupila... sve ostalo je bilo super. Luka je bio oduševljen morem, mnogo ga je bilo teško izvaditi. Voda je bila fenomenalno topla, dok nije dunula bura i okrenula ga malo, pa smo onda prešli u bazene sa slanom vodom. One Huggies pelene za vodu su super. Luka je čak samoinicijtivno počeo da gnjura :-), pa smo mu objasnili da treba da začep nos i zatvori oči...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta spakovati za more?
30.6.2008 14:28:55   
Danka86
bas mi je drago sto ste se lepo proveli,jedno pitanj gde da kupim te pelene?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta spakovati za more?
30.6.2008 23:16:27   
Anoniman
user posted image  Ne znam odakle si. Ja sam iz Novog Sada i ima ih u Tempu. Oko 450 din je 11 kom, čini se malo, ali ja sam čak i vratila kući. Možda ćete misliti da sam stipsa, ali ako se beba ne ukaki, ta pelena se toliko ispere u vodi, a ne raspadne se da možete slobodno da je izvrnete i stavite na sunce, i da je ponovo obučete bebi...user posted image

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta spakovati za more?
2.7.2008 0:21:32   
Geko
moja beba nije bila odusevljena prokuvanom vodom,koja ni meni velikoj nije podnosljiva za pice,pa smo u apoteci kupili bebi vodu Odmenjska, sipamo je u Nuk casicu sa dvije rucke i sada je sve ok,pridrzava casu,zavrce glavicu,ali ipak vise zavrsi u ustima nego po garderobici. Inace u savjetovalistu nam je receno da niposto bebama ne davati kupovnu vodu zbog visokog sadrzaja natrijuma,samo one na kojima je naznaceno da su za bebe. Mislim da aqua viva ima program za djecu,ali ne i za bebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta spakovati za more?
2.7.2008 15:17:24   
Anoniman
Meni je u savetovalištu rečeno, sa Lukinih 3 meseca da prekinem da prokuvavavm vodu, jer je normalno da to beba neće da pije pod rečima "Ne bi pila ni ti!" i da dam kupovnu vodu, najbolje Rosu ili Aqua vivu.

Čak po nekada i vodu sa slavine...o tome na temi "Pedijatar Nije Bog!"

< Poruku je uredio Tasha -- 2.7.2008 15:25:57 >

(odgovor članu Geko)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta spakovati za more?
2.7.2008 21:33:34   
Lanica
dodala bi na spisak za male bebike:
- krevetac za spavanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta spakovati za more?
2.7.2008 23:08:18   
Anoniman
Da...

mi smo ove godine u hotelu dobili krevetac.

A prošle god kada smo išli, Luka je imao 1god, i ja sam ponela onu ogradicu (za igranje) i izmerila sam dno, i kupila običan sunđer. To me je spaslo, jer je on bio u fazi prohodavanja i stalnog stajanja, pa mi je preko dana stajao unutra i šetao sa jednog kraja na drugi, a uveče sam ubacila sunđer i tu je spavao. To je tako ispalo jer nemam onaj krevetac "za put".

(odgovor članu Lanica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta spakovati za more?
3.7.2008 8:26:45   
Danka86
Tasa,iz Novog Sada sam, nedavno sam bila u tempu reci mi da li na pelenama pise nesto kako da zna da su za vodu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta spakovati za more?
3.7.2008 14:38:29   
Anoniman
Piše nešto tipa "za male plivače", ili sam to pročitala na onom papiriću gde piše i cena... Pitaj prodavce, i ja sam gledala 15min i nisam videla, pa sam do kraja pitala tetu i ona ih je skinula sa police pred mojim nosom...user posted image

(odgovor članu Danka86)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta spakovati za more?
4.7.2008 0:40:59   
Makili
Pa naravno da ćeš ga kupati pa čak i ako popije malo morske vode neće mu biti ništa!!!

(odgovor članu Danka86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta spakovati za more?
4.7.2008 0:43:54   
Anoniman
Jednom će popiti, konstatovati da je slano, i neće više! user posted image

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta spakovati za more?
4.7.2008 0:46:49   
Makili
Tih pelena za vodu ima i u DM-u i super su nacrtano je more i skoljke na njim pa ne mozes da promasis....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta spakovati za more?
7.7.2008 14:56:11   
Anoniman
Makili i ja smo pre neki dan došle do sledećeg zaključka:
U Tempu Huggies pelene za vodu, 11 kom koštaju oko 450din, a u DM Baby love pelene za vodu, 12 kom koštaju oko 250din.

S tim da bih ja dodala da smo mi prošle god probali Baby love, i Luki nisu odgovarale, kada god sam mu oblačila su se pokidale sa strane, ali Makili je zadovoljna njima, njoj se ne kidaju - pa same odlučite.

user posted image

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta spakovati za more?
7.7.2008 17:11:37   
guppy RR
Jako sam zadovoljna sa Muller pelenama za kupanje. Mislim da 11 km košta malo manje od 4e i SUPER su :)))
Posle kupanja sam ih osušila na suncu i ponovo obukla, ako mi se činilo da nisu piškili u nju. A pokakili se nisu ni jednom u vodi.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta spakovati za more?
8.7.2008 0:02:22   
Anoniman
Isto sam ja radila sa Huggies...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta spakovati za more?
1.8.2008 14:45:26   
Anoniman
Istine i zablude o dojenju i odmoru na moru
Autor: CDC/BT | 31.07.2008 - 06:00

OVAJ TEXT SAM COPY - PASTE SA SAJTA BLIC-a

Leto sa sobom nosi mnoge promene u načinu života. Možda se niste još kupali u moru otkad ste rodili ili niste još koristili kreme za sunčanje... Kako sve to utiče na dojenje?

Dojenje je prirodno i jednostavno. I leti. Nekoliko odgovora na uobičajena pitanja, poneka proba i vi i vaša beba bićete majstori dojenja i u letnjem okruženju.

Kupanje u moru
Ako se brinete da ćete smanjiti proizvodnju mleka zbog hladnoće mora, možete odmah da prestanete sa brigom. Proizvodnja mleka je uslovljena količinom koju vaša beba pojede, a ne spoljašnjim temperaturama. Nema nijednog sastojka u moru koji bi loše uticao na dojenje. Ako se kupate u čistom moru, nekim bebama će se možda čak i svideti slankasti ukus kad prihvate dojku. Ako im se ne sviđa, možete nakon plivanja da isperete bradavice običnom vodom.

Presvlačenje Lgrudnjaka
Nakon kupanja obavezno promenite gornji deo kupaćeg, jer mokar sintetički grudnjak zadržava vlagu oko bradavice što pogoduje razvoju mlečca. Ova gljivična infekcije može da se prenese i dublje u dojku i na bebina usta.

Dodatna tečnost
Bebama mlađim od šest meseci ne treba ništa osim majčinog mleka. Majčino mleko je na početku podoja vodenasto i može potpuno da utaži bebinu žeđ. Prema kraju podoja, mleko se menja u gušće i hranljivije, pa to mleko utažuje bebinu glad. Važno je pri tome da majka pije dovoljno tečnosti. Za starije bebe, koje uz dojenje jedu i kašice, potrebna je dodatna tečnost.

Češće dojenje tokom leta
Bebe ne traže dojku samo kad su gladne. Leti je obično - vruće. Svi smo žedniji nego inače pa tako i bebe. Sem toga, bebe ne traže dojku samo kad su gladne i žedne nego i za utehu. Leto je doba kad se događaju razne promene, kad menjamo podneblje. U svom tom neredu koji mi odrasli bebi priuštimo, dok putujemo, idemo na plažu… dojka je jedino nepromenljivo i najsigurnije utočište u bebinom svetu. Kad je beba nervozna, najlakše ju je smiriti dojenjem. Zato nemojte da mislite da češće dojenje i kraći podoji vaše bebe nastaju zbog nekog problema. Slobodno dojite bebu kad god traži. Ona najbolje zna koju potrebu dojenjem može da zadovolji: glad, žeđ ili utehu.

Intenzivno plivanje
Plivanje je savršena vežba kojom možete da sagorite mnoge kalorije, poboljšate cirkulaciju, smanjite stres… uživajte u plivanju! Ako primetite da možda previše gubite na težini usled intenzivnog svakodnevnog plivanja, a što nije dobro kod dojenja, pojačajte obroke, ali ne smanjujte plivanje. Uopšteno za vežbanje važi pravilo da bebu dojite pre vežbanja. Mleko nakon vežbanja može biti malo slankasto što se bebi možda neće svideti iako nije ni najmanje štetno za nju. I vama će biti prijatnije ako dojite pre vežbanja jer će vam dojke biti mekše i lakše.

Kupanje u bazenu
U bazenu ima hlora u vrlo malim količinama. Ako vam se ne sviđa pomisao da će beba dojiti s dojke na kojoj ima hlorisane vode, isperite dojku s običnom vodom. To je dobro i zbog toga što hlor isušuje kožu. Ako su vam bradavice previše isušene od hlora, mažite ih lanolinskom kremom.

Ronjenje
Ako želite da ronite s bocama, možete, uz uslov da pijete dovoljno tečnosti. Dehidracija je jedan od glavnih faktora kod dekompresije. Nakon ronjenja se u mleko izluči mala količina kiseonika ali zbog toga se nije potrebno zabrinjavati.

Dojenje na plaži
Dojenje je prirodno i nema nikakvih razloga da vam bude neprijatno da dojite na plaži. Ako vam je smeštaj daleko od plaže, čemu otežavati bebi i sebi boravak na moru stalnim odlascima u kuću zbog dojenja? Naša preporuka je da dojite na plaži! Mnogim odraslima i doslovno svoj deci je lepo da vide majku koja doji dete. A za one ostale, niste vi ta koja treba da brine o njihovim predrasudama. Ono o čemu treba da brinete je dobrobit vašeg deteta a njen nepobitni deo je udovoljavanje bebine potrebe za vašim mlekom. Ako želite da budete diskretni, velika pamučna marama koju koristite kao pareo pružiće vam dovoljnu zaštitu.  




Kreme za sunčanje
Sunčanje nema nikakvih štetnih dejstava na dojenje. Kod sunčanja treba uopšteno biti oprezan, kako za dojke tako i za sve ostale delove tela. Posebno bi trebalo da pripazite da bradavice i areola ne izgore na suncu jer je koža na tim predelima jako nežna pa bi u tom slučaju dojenje bilo bolno. Kreme za sunčanje ili samotamnjenje se slabo apsorbuju u krvotok pa tako i u mleko. Zato od njih nema opasnosti za dojenje. Ali kod nanošenja krema trebalo bi da izbegavate područje oko bradavice da beba ne bi pojela nešto kreme u dojenju ili da isperete to područje. Ne uzimajte beta karotena kao sredstva za pospešivanje tamnjenja.

< Poruku je uredio Tasha -- 1.8.2008 14:46:40 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here