RE: Brzinski ručkovi (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


emicaa -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 18:19:58)

najbrzi je skuvas spagete,u njih istreses tunjevinu,dodas kucap i gotovo [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 18:39:32)

Mene muci tunjevina...[sm=smiley13.gif]
Meni su najbrzi topli sendvici [sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 20:24:07)

Uh tunjevinu sa testeninom...nekako mi odmah mucnina krene [sm=smiley11.gif]




Animsaj9 -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 20:42:24)

Makarone ssa cim god hoce




Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 20:48:58)

Grilovane tikvice sa sirom, testenina sa tikvicama, krompir pole sa slaninom, pasulj iz tiganja... joj ima mnogo toga, pogotovo sa povrćem.




Maraj -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 21:37:22)

Ana sta je pasulj iz tiganja ? Kako to spremaš




Khaleesi -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 22:05:52)

Topli sendvici sd mi se jedu[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 22:12:21)

Maraj, to ti je brzinski pasulj [sm=smiley36.gif] uvek u frižideru imam konzervu, dve pasulja i onda kad je frka imam brzi ručak. Isečem crni luk na trakice i izdinstam na malo ulja, dodam isečenu papriku (svežu, pečenu, svejedno je), beli luk, nalijem sa paradajz sosom, istresem pasulj iz konzerve, začinim, ostavim malo da krčka i da se zgusne i gotovo. Ja volim uz zelenu salatu sa mladim lukom. Nekad za mm dodam neko meso ili kobasicu, meni je dovoljan samo pasulj.




Animsaj9 -> RE: Brzinski ručkovi (30.10.2016 22:21:23)

Dobar ti recept Anci




isidora88 -> RE: Brzinski ručkovi (31.10.2016 7:53:02)

Meni je brzinski pica, spagete bolonjez




Anck Su Nmaun -> RE: Brzinski ručkovi (31.10.2016 7:58:28)

Jos jedan brzinski
Juneca corbica sa povrcem
Izdinstam meso i luk, kad se malo emso ukuva i ubacim mesavinu i posle dodam pavlake.




Olga75 -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 20:46:04)

Dajte mi neku ideju za sutra al imam želje: da je od početka pripreme pa do kraja do sat vremena i da se ne isparfemišem kuhinjom [sm=smiley36.gif]
Pojma nemam šta ću sutra tako ograničena vremenom. Pregledaću temu al ako vam nešto padne na pamet bila bih zahvalna [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 20:54:28)

Jel mora s mesom? Tipa testo neko zapeceno u rerni sa sirom i jajima. Mozes tako nesto 




lesica -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 20:56:22)

Olga, ona varijanta - dobro izlupane pileće šnicle poređaš u rernu, preko njih krupno sečene pečurke i sve lepo zaliješ sa pavlakom za kuvanje /mileramo, nabacaš odozgo kačkavalj i uz to bareni krompir/ pirinač ?




Olga75 -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 21:02:24)

MILJ, pa nedelja je izmrcvariće me ako bude neko testo a ne nešto mesnato-nedeljno, gadni su kad je nedelja u pitanju[sm=smiley36.gif]
Lesice, tako će i da bude, belo pileće, pečurke, možda i koji krompir na to [sm=zmeden.gif] pa zalijem nekom pavlakom sa mlekom razređeno i malo senfa ili možda karija da im zamiriši na ezotiku [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 21:33:09)

Kod mene je uvek piletina i krompir u rerni kad sam u manjku sa vremenom [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Brzinski ručkovi (8.12.2018 21:33:33)

Olga, lazanje, napravis veceras, sutra samo gurnes u rernu. Ne treba ti nikakav prilog. 




Misha i Ljisha -> RE: Brzinski ručkovi (9.12.2018 1:47:51)

Ahhah olga kazes lepo post je u toku jedan bezmesni dan hihi....ja kao i Ivana samo sto ja volim da pecem u rerni batak karabatakMa mozes u onim kesama za pecenje peci. Dusu dalo. 




Maraj -> RE: Brzinski ručkovi (9.12.2018 6:53:33)

Ja kad sam u skripcu s vremenom napravim spagete bolonjeze. To svj vole. A bitno mi je da L jede. On je sad u fazi " jedem samo spagete".
Isprzim luk, dodam mlev.meso, nalijem tomatino , stavim zacine i da se ukrcka par min. U drugoj serpi obarim spagete, i rucak gotov za pola sata




IvanaSK RR -> RE: Brzinski ručkovi (9.12.2018 8:50:07)

Ljiso, tada ne biram sta je, samo da se nešto spremi i jede[sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Brzinski ručkovi (9.12.2018 12:41:27)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ahhah olga kazes lepo post je u toku jedan bezmesni dan hihi....

Hahahaha, nema to razmaženo i bRezobrazno.
Stavila sam batake i krompir u kesu, već gotovo [sm=bravo.gif]




BubaBubica -> RE: Brzinski ručkovi (10.12.2018 16:53:47)



Joj ova tema meni treba. Mislim da ću da upišem recepte u svesku jer uopšte nisam ljubitelj kuvanja 😓 a i kad se porodim neću imati vremena tek.


Ja brzinski pravim naprimer makarone sa kiselom pavlakom i tunjevinom, prženice (umakan stari hleb u jaja pa pržen), pileći paprikaš (izdinstam luk, začine, povrće i meso na ulju ili masti, prelijem vodom pa ostavim da se skuva, posle dodam rižu i kad se skuva u toj vodi, gotovo). Slane palačinke, samo ispržim palačinke i napravim fil od kisele pavlake, narendane salame, kačkavalja, maslina ili kiselih krastavčića, začina), onda neke guste čorbice koje mogu da se jedu kao glavno jelo (puno krompira, puno šargarepe, luka, peršuna, meso na kocke ili na kraju kuvanja razbijem jaja u supu i na kraju malo brašna umućenog u mleku da dobije na gustini, poslužim uz hleb)

Pržena jaja u koja smućkam svašta, rolovano meso isečeno na kockice, luk naseckan, krastavčiće, papriku itd prodinstam pa prelijem umućenim jajima.


Ana sviđa mi se recept za pasulj iz tiganja, mislim da ću da ga pravim večeras.





vocicana -> RE: Brzinski ručkovi (10.12.2018 20:10:14)

Bubo, moj repertoar je isto brzinski, ali ima dosta i konkretnog.
Ajaooo sto mi nekada bude muka od toga.
Riza sa piletinom...
Palacinke raznih vrsta...
Proja sa przenim kiselim kupusom i dimljenim mesom...
Pasulj ako imam mozga pa ne zaboravim da ga potpoim prethodno vece, pa jos vise srece imam da lepo nabubri i brzo se skuva....




Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (10.12.2018 20:16:35)

Bubice, mm i ja to baš volimo i to mi je baš brzinski ručak. A može da se doda i neko meso ako neko baš ne može bez njega. Ja volim da odmorim od mesa.





vocicana -> RE: Brzinski ručkovi (10.12.2018 20:17:47)

Anci recept sam odstampala a jos nisam probala taj pasulj iz tiganja, ali hocu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>