RE: Brzinski ručkovi (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Jekica86 -> RE: Brzinski ručkovi (11.12.2018 6:17:30)

Volim brzinske ruckove., kod mene se to svede to na neke spagete i makarone.




BubaBubica -> RE: Brzinski ručkovi (11.12.2018 8:29:30)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bubice, mm i ja to baš volimo i to mi je baš brzinski ručak. A može da se doda i neko meso ako neko baš ne može bez njega. Ja volim da odmorim od mesa.


Juče smo pravili ja i mm i naravno dodao slaninice, ne može od bez mesa 😄 ispalo je ooodlično! Ko pravi ručak, a ne brzinski. Hvala za recept ❤


Voci ja kad ne potopim preko noći onda skuvam u dve-tri vode koje prospem pa tek onda stavljam regularno da se kuva. Do sad nije bilo nikakvih problema, normalan pasulj. Al ovaj iz konzerve je spas 😄






Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (11.12.2018 10:00:06)

Bubice, super [sm=bravo.gif] još mu slaninica da lep miris mmm.

Voci, staviš malo sode bikarbone u prvo kuvanje, pa prospeš kada provri pa onda još samo prokuvaš u još dve, tri vode. Ja to radim uvek, nebitno da li je bio potopljen. I obavezno začinim sa listićima nane (ili suvim začinom, neko stavlja par kesica čaja od nane).




vocicana -> RE: Brzinski ručkovi (12.12.2018 16:57:02)

Anci veceras cu ga potopiti pa da radim tu radnju sa sosdom. Bas vise stvarno ne znam sta cu.
Grlisa za tebe.




flamingos -> RE: Brzinski ručkovi (5.11.2023 7:44:01)

Volim brzinske ručkove.To su uglavnom zapečene makarone(bele,sa sirom) ili piletina(sa pavlakom itd).




Srecko47E -> RE: Brzinski ručkovi (6.11.2023 13:19:41)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maraj, to ti je brzinski pasulj [sm=smiley36.gif] uvek u frižideru imam konzervu, dve pasulja i onda kad je frka imam brzi ručak. Isečem crni luk na trakice i izdinstam na malo ulja, dodam isečenu papriku (svežu, pečenu, svejedno je), beli luk, nalijem sa paradajz sosom, istresem pasulj iz konzerve, začinim, ostavim malo da krčka i da se zgusne i gotovo. Ja volim uz zelenu salatu sa mladim lukom. Nekad za mm dodam neko meso ili kobasicu, meni je dovoljan samo pasulj.



Ana, kojipasulj uzimas?

Meni ovo deluje super!
Pogotovo kad dodjem sa posla ,a nemam rucka.




Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (6.11.2023 13:29:00)

Srecko, bilo koji mada najčešće kupim u DM-u, samo gledam da nije u nekom sosu jer više volim da dodam svoj paradajz sok. Isto tako možeš koristiti i leblebije, sočivo...




Srecko47E -> RE: Brzinski ručkovi (6.11.2023 13:34:01)

E to!
Hvala ti Ana od srca.


Imam leblebije iz DM-A,spremicu ih tako veceras.
Taman da probam.

Uzecu i pasulj veceras,svako planiram do DM-a.

Pa meni je ovo otkrice godine-stariji decak obozava pasulj.




Ana RR -> RE: Brzinski ručkovi (6.11.2023 16:39:48)

Nema na čemu, to ti je baš recept prost kao pasulj [sm=smiley36.gif]

A moj sin voli samo čorbast pasulj, dok mm i ja više volimo ovakve varijante kao i klasičan prebranac.




flamingos -> RE: Brzinski ručkovi (10.11.2023 13:46:15)

Brzinski,a ukusan ručak:propržiti sitno seckan crni luk,dodati seckan paradajz,seckanu papriku,začiniti po ukusu,dodati 2-3 jajeta(zavisno od količine koju spremate),mešate da se jaja uprže i gotovo.Uz to domaći sir i savršen brzinski ručak je spreman.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]