RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


vukosava -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (12.12.2012 16:23:55)


IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam dete upisala u maticnu knjigu gradjana i u knjigu drzavljana (neke dve stvari) preko konzulata. Ali nema jos JMBG cini mi se da treba da odem u MUP kad budem tu u NS da mi daju.


to ide odvojeno? ja sam predala u konzulatu papire za upis u maticnu knjigu, to je kao upis rodjenja deteta. je l' to sad ide automatski i u knjigu drzavljana?


Imaju dve knjige, nisu iste. A ne znam zasto imaju dve valjda sto svi drzavljani nisu rodjeni u Srbiji ili otkud znam...




dunja RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (12.7.2014 0:42:30)

Mi smo završili izvod u opštini i prijavu u MUP-u. Sada slede knjižica, kontrola ..




wivern -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 0:37:08)

Jel ima neko da je skoro prijavljivao dete, treba mi info da li je potrebno da oba roditelja idu u sup?




mama micki -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 15:17:44)

Ukoliko su oba roditelja na istim adresama i nose isto prezime, dovoljno je da u pol.stanicu ode jedan od roditelja sa svojom i ličnom kartom drugog roditelja.Ako su roditelji na različitim adresama po ličnoj karti, potrebno je prisustvo oba roditelja. Na pr. ako se dete prijavljuje na tatinu adresu a mama nije na toj adresi po lk, potrebno je da ona da pisanu saglasnost da se dete prijavi na očevu adresu. Tamo uzimate obrazac za prijavu prebivališta koji se popunjava, a taksa iznosti 290,00 dinara. Obavezan je original izvod iz mkr za dete, samo na uvid. Može i overena kopija.
Ovo je sve što je potrebno, nadam se da sam bila od pomoći. Pozdrav!




branki* -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 15:26:06)

ovo i mene ceka ubrzo,dobro je da ima tema[sm=smiley1.gif]
mama micki,hvala[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 18:23:10)

Mama micki hvala puno, spasila si me da ne moram i ja da idem :)




vikiveki -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 21:40:10)

Joj kada se samo setim tih peripetija,dobro je što ima ova tema da pomognemo jedni drugima




soni -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (30.11.2014 21:41:48)

ovde iz bolnice automatski salju da je ete rodjeno i stigne mi kuci maticni broj [sm=smiley1.gif]




mama micki -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (7.12.2014 9:51:58)

Nema na čemu drage moje RR mame, zato smo tu.




kvazar -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (7.12.2014 11:54:35)

Uh,ja sam se oko izvoda dobro namučio




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 10:20:43)

Za ne poverovati, ali izgleda da prijava deteta u porodilištu funkcioniše[sm=bravo.gif]
Za prijave trebaju LK roditelja, meni ostale papire nisu tražili (izvode i slično) jer se skoro svi podaci nalaze u sistemu.
Nekoliko sati nakon što je sestra u porodilištu poslala prijavu, i mm i ja smo dobili poruke od E-uprave da je naše dete upisao u MKR i dodeljen mu je JMBG, da je prijavljeno na prebivalište i u obavezno ZO. Navodno će nam izvod iz MKR i zdravstvenu karticu poslati na kućnu adresu i to još ove nedelje[sm=zz_eek.png]
Skeptična sam, ne mogu da verujem da ovo može da se završi bez obijanja pragova, čekanja u redovima i šalterima!




lesica -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 10:26:08)

Mariya, pa kad ce da funkcionise sistem ako ne sad [sm=smiley2.gif]




maslackic -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 10:38:46)

koje je to porodiliste ? sami to rade ili ih juris ?




degu -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 10:44:00)

Marija izvod stigne za 2 dana bukvalno, knjizica ko zna kad ce, ali potvrdu mozete podici odmah. Super je ovo, jedna briga manje [sm=bravo.gif]




suzi kju -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 11:17:02)

Aleluja ,vreme je i bilo da se to sredi.
Sećam se cimanja posle porođaja ,ja sam isla samo za prijavu a muž na sva ostala mesta. Koliko samo papira za prijavu u mir pa za knjižicu pa za mesto prebivališta.




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 11:25:56)

Maslackic, mislim da je u svim porodilištima od januara tako, ja sam se porađala u Bačkoj Topoli. Degu ti si u Vrbasu, jel'da?
Suzi sećam se kako je to ranije išlo, zato se sada čudim da može i jednostavno [sm=jezicek.gif]




Duškić -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 12:18:40)

Ja sam se porodila u N.Frontu...I milina oko prijave deteta. Odmah ti i poruka stigne...Ime i prezime deteta i adresa...Super je , nema cimanja [sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif]




degu -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (1.3.2017 16:51:33)

Da,da ja sam u Vrbasu, odlicno to funkcionise sad.




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (3.3.2017 12:23:48)

Degu, jeste li već dobili zdravstvenu?




degu -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (3.3.2017 13:03:38)

Ne, zdravstvena se ceka dugo, a izvod i drzavljanstvi stizu odmah.




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.3.2017 17:16:39)

Muž mi kaže da se, dok se ne dobije zdravstvena kartica na koju se predugo čeka, umesto nje dobija papir koji služi kao ZK, zna li neko nešto o tome? Da li ste dobili taj papir?




degu -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.3.2017 17:21:44)

Pa ja ti napisah da ces dobiti potvrdu koju u socijalnom trebas da podignes.




IvanaSK RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.3.2017 17:30:18)

Muz je tu potvrdu uzeo sa posla, ali je verovatno drugacije kod njih (radi u vojsci)




mali_mis -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.3.2017 17:32:21)

Mariya dizes u socijalnom, i onda sa tim papircetom kod lekara. Al kontam posto je za bebu, da ce sigurno trebati i tvoja stara ili nova zdravstvena.




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.3.2017 18:08:13)

E hvala vam žene.
Degu, sad vidim, stvarno si napisala, sutra šaljem muža da uzme. Ali zar u socijalno, ne u rfzo[sm=zmeden.gif]
Inače danas su nam stigli izvod iz MKR i državljanstvo. 7 dana nakon prijave.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>