RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


krin 40 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 20:10:31)

Super je ovo sa prijavom u porodilistu.Danas stigao izvod iz MKR na kućnu adresu,i dobili poruke da je gotova prijava na zdravstveno i potvrda o prebivalištu😃




IvanaSK RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 20:12:12)

Krin, lepo sto je "zazivelo" sve to. Prosle godine nije moglo tako.




dddaca -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 20:15:46)

Stvarno odlicno. Trebalo je to dosta ranije da uvedu, postedeli bi nas dosta muka




krin 40 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 20:16:40)

I ja sam bila skeptična.Ali "radi".Dodje ti matičar u sobu.Daš podatke.Zakaže ti za popodne u kancelariji u okviru bolnice.Potpišeš tri papira i gotovo😃




dddaca -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 20:20:32)

Super. Koliko mogu da se setim, nama je dolazio maticar u sobu, prikupila je osnovne podatke, ali ipak je trebalo posle da se ide u Opstinu da se prijavi dete. U situaciji nakon porodjaja, kad ne znas sta ces pre, ovo stvarno znaci




Milena18 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (8.6.2017 22:27:08)

Mi smo imali problem jer opština u kojoj je rođen mm nije poslala matičnoj službi njegov izvod iz knjige rođenih. Čekali smo skoro mesec dana i na kraju je sam morao da im odnese izvod. Ali u svakom slučaju nismo izgubili toliko vremena kao kada bismo je svuda sami prijavljivali.




Bunnyca -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (9.6.2017 16:12:40)

Krin, izgleda da je to lepo organizovano samo u BG.Kod mene izvod iz MKR stize na kucnu adresu ali za zdravstvenu moras sam u RFZO, a prijava za dete u Podrucnoj policijskoj upravi mora licno, oba roditelja, ili jedan uz sagl. drugog




krin 40 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (9.6.2017 16:28:21)

Jeste Bunny.I što je extra ne treba nas izvod iz MKR.Ništa.E za prijavu prebivališta i ovde ideš da je "digneš".Ali to je 5 minuta.Danas sam svakako Ducija vodila na Zemun kej u prvu šetnju.Usput svratili po potvrdu o prebivalištu😃Stigli smo i do prvog osn.suda za onu potvrdu za roditeljski.I to smo dobili za pet min.Ostaje još socijalno u ponedeljak i predajemo zahtev😃




IvanaSK RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (9.6.2017 17:37:04)

Nama je potvrda o prebivalistu stigla na kycnu adresu,nismo nigde isli.




Mariya -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (16.6.2017 23:13:58)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Nama je potvrda o prebivalistu stigla na kycnu adresu,nismo nigde isli.


Stvarno? Nama je stigao izvod iz mkr i državljanstvo, a po potvrdu o prebivalištu smo morali da odemo ali ne da ga prijavimo već da podignemo prijavu koja je potrebna za roditeljski dodatak.




IvanaSK RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (17.6.2017 16:25:19)

Mi smo samo isli u opštinu da je prijavimo za izvod. Rekli su nam tamo da ne treba nigde da idemo za prijavu prebivališta, da ce nam stici na adresu. Tako je i bilo.
Sa sinom smo morali da idemo da ga prijavljujemo za prebivalište.




Tatjana.87 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (11.9.2017 11:58:30)

I mi smo bebca prijavili u porodilistu,prethodni dan je dosla sestra i rekla u koje vreme suprug da dodje sa licnom kartom i to je to.
Izvod je stigao nakon dva dana, a zdravstvena knjizica posle cini mi se mesec i malo jace eto vec kada smo isli na drugu kontrolu u svaetovaliste imao je svoju knjizicu.
A kada smo se vencavali maticarka je naglasila da opstinu ne zanima u kakvom cu ja stanju biti posle pordjaja,moramo i suprug i ja doci zajedno da prijavimo dete(posto sam zadrzala svoje prezime i dodala suprugovo)




Srecko47E -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (23.2.2018 0:59:41)

Kada sam se porodila bilo je da moze sve u oorodilistu da se zavrsi ali od toga nije bilo nista.Morali smo ici u opstinu




bubulence -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (29.5.2019 9:38:00)

mame koliko ste cekale na izvod? meni je termin krajem jula a 7.septembra smo rezervisali vikend u Madjarskoj. hoce do tada stici izvod i da zavrsimo pasos? za pasos nam treba nedeljui dana




dunja RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (29.5.2019 12:21:17)

Bubi, meni je u martu izvod stigao par dana po izlasku iz porodilista. A njena zdravstvena knjižica mi još nije stigla, kažu oko 6 meseci i više se čeka, baš su ažurni nema šta, ccc. Lečim je na svoju knjižicu i nosim izvod avuda6. 





bubulence -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (29.5.2019 15:11:16)

E odlicno, znaci izvod stigne brzo... Stici cemo da napravimo pasos👏.

A za knjizice svi kazu da cekaju bas dugo, uglavnom  vise od 4 meseca... 




marketing RR -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (5.5.2022 18:43:44)

Pitanje korisnice, molimo za odgovor ukoliko je neko upoznat sa procedurom, hvala unapred.

"Interesuje me da li mi mozete reci kako ide procedura prijave bebe kod maticara bez oca?"




nata11 -> RE: Prijava deteta (maticar, MUP...) (6.5.2022 8:24:17)

To ide u porodilistu automatski.Detetu ce umesto imena oca upisati ime majke. Nema dodatne procedure.
Bar je tako bilo u nasem porodilistu pre 3 god.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]