RE: ojed / plikovi na guzi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.3.2017 19:58:11)

Maryia poslusaj me i uzmi ono sto sam preporucila Ivani. Ivana, kako bese naziv? [sm=smiley36.gif] Sad mi stade mozak. Eozin bese. Crvena tecnost. Posle svakog presvlacdnja operes ga, prosusis i namazes. Posle kuoanja namazes mu kremu umesto eozina.




IvanaSK RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.3.2017 21:21:40)

Da, Eozin, pise na prethodnoj strani [sm=smiley36.gif] Ja cu prekosutra uzeti, malo da promenim, mnogo kaki i kaka joj ima kiselkastiji miris, mislim da je od zuba pa se često zacrveni.




Sanjica26 RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.3.2017 21:31:53)

Od zubica je i Sofi bila kiselija stolica.




Mariya -> RE: ojed / plikovi na guzi (27.3.2017 16:44:21)

Tretman Octeniseptom je počeo da daje rezultate ali nazvala sam danas našu dr koja je rekla da mu mažem flogocid.




IvanaSK RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (27.3.2017 17:35:35)

Javi da li i koliko pomaze Flogocid.




Mariya -> RE: ojed / plikovi na guzi (3.4.2017 14:24:34)

Flogocid deluje super[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
za 3 dana su one grozne rane nestale potpuno!!
Ostala je jos jedna koju nikako da zalecim jer mu se nalazi na mestu gde mu se guzovi spajaju i krema se skine sa te ranice, ne znam kako da izvedem da ostane na mestu[sm=zmeden.gif]




emicaa -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.4.2017 15:03:27)

Davidu je guza crvena kao kod pavijana,jutrso je imao prolivkastu stolicu i desetak minuta je bio ukakan jer sam bila u kuhnji.Kad sam vidjela umalo da se srusim.Da za tako kratko vrijeme toliko iziritira kozu.Mazem ga bepantenom,pavlovicem i Cortinom,malo je sad manje crveno.Sta li ovog troga pomaze pojma nemam.




Mariya -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.4.2017 15:16:21)

Ja odsad preporucujem flogocid, neverovatno koliko brzo smo zalecili ojed sa njim. Ali dzabe kad Vetzavod ne izvozi flogocid u Svajcarsku[sm=smiley36.gif]
Da probas Sudocrem?




emicaa -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.4.2017 16:32:25)

Mariya ne vjerujem ni da njega imaju ovde.U subotu idemo u njemacku pa cu pogledati tamo.Da sam se sjetila pa da kupim u Doboju.




IvanaSK RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (25.4.2017 17:30:40)

Emice, ja sam izbacila Pavlovicevu kad se ojela.
Ako je od zubica, kao nama, trajalo je oko cetiri meseca sa povremenim poboljšanjem[sm=smiley36.gif]
Sad je ok, ali joj se malo zacrveni cim kaki pa mazem onu Chiccovu protiv ojeda.




MamaNecaVo -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.11.2017 13:12:36)

CortinT i Throwaline su nase kreme za ojed koje sve rese ocas posla.
S tim sto za ovu drugu nisam sigurna da li je to tacan naziv.




mama Jo -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.11.2017 19:43:17)

Nama je mrvica sudockrema resavala problem, ali nikada nije imala plikove ili neki izrazito jak ojed, osim blagog crvenila nije islo dalje.




MamaNecaVo -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.11.2017 22:19:16)

Svo hvala Sudocrem a ja bas nemam recimo lepo iskustvo sa njim.




mama Jo -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.11.2017 22:20:56)

Da sudocrem iz krajnosti u krajnost - ili pomogne deci, ili se nema lepo iskustvo sa njim.
Jak je istina, to sam i ja iskusila, bas zato sam i napisala mrvic bda stavim




MamaNecaVo -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.11.2017 22:22:48)

Kod nas je problem bio da nije imao efekta.
Dala sam mu sansu dva puta i odustala.




Srecko47E -> RE: ojed / plikovi na guzi (3.12.2017 1:41:46)

Cortinaz je super mi ha koristimo.
Sudocremom nisam zadovoljna




Dora89 -> RE: ojed / plikovi na guzi (6.3.2018 9:04:48)

Sudocrem mi je uvek pomogao, i koristlia sam ga na kraju, ako ništa drugo ne pomogne.




Dora89 -> RE: ojed / plikovi na guzi (7.3.2018 9:16:37)

Takođe, dr je rekla da je kod ojeda važno ne menjati proizvođača jednokratnih pelena, bar ne u tom trenutku.




mama Jo -> RE: ojed / plikovi na guzi (7.3.2018 9:40:29)

Nisam to znala. Svakako hvala bogu nismo nikada imali ozbiljan problem




Rosita -> RE: ojed / plikovi na guzi (14.4.2018 15:03:07)

N cesto kaki. I kad prducne cesto malo strcne, tako da je predeo oko smarica cesto u kontaktu sa kakom [sm=smiley13.gif]. Pojavile mu se bile dve crvene linijice sa strana, mazala sudocrem od utorka, bese naoko bolje, ali od juce opet ima jednu bas crvenu linijicu [sm=smiley13.gif], plasim se da mu se ne prodere jer mu je bas suva i oset_ljiva koza, sa D nikad nisam imala problem. Kupila sam jekoderm danas da promenim sudocrem, mislim da sam mu dovoljno sanse dala. Neki predlog [sm=zmeden.gif]

PS imam i dmovu kremu za pelenski deo, za bas oset_ljivu kozu, imam bepanten... patronazna mi rekla sudocrem, ali mislim da to njemu ne odgovara.




IvanaSK RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (14.4.2018 17:02:42)

Rosita, meni je chicco protiv ojeda bas bila dobra.




Misha i Ljisha -> RE: ojed / plikovi na guzi (14.4.2018 17:07:46)

nama je cak cinkova od nivee bila bolja od sudokrema ali ja stvarno ne mogu dusu da gresim D je mozda jednom il dva puta imala ojed. Rosita sta da radis, presvlaci ga non stop. To je ocito kod derana jedino resenje. Dok se malo ne ustali stomacic.





Sanjica26 RR -> RE: ojed / plikovi na guzi (14.4.2018 21:49:24)


Ja sam za takve stvari koristila eozin onu crvenu tecnost.




vocicana -> RE: ojed / plikovi na guzi (15.4.2018 8:58:35)

Rosi, na taj crveni deo maz jednom Nystatin, jednom neku cinkovu kremu, tj Jekoderm je odlican jer je omega masnoca. ako naizmenicno, jednom ovo jednom ono. Bas je to strasno pile malo, to boli mnogo. Moje dete se ojelo par puta, ma ja sam se sokirala kako je strasno.




Rosita -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.4.2018 14:26:16)

Sredila sam guzu prilicno[sm=bravo.gif]. Ne ide mi na ruku njegov ritam praznjenja, ali udario tuk na luk! Kombinovala sam jekoderm i OVU Dm kremu protiv ojeda, ja sam prezadovoljna babylove kozmetikom, evo i sa drugim detetom. Sudocream mi je kod N za baciti [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>