RE: ojed / plikovi na guzi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


AnaTamara -> RE: ojed / plikovi na guzi (17.4.2018 14:30:04)

Pokusaj svinjsku mast prepranu u 9 voda, kazu da pomaze




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (20.4.2018 13:27:29)

Opet mu je guza crvena. Protiv ovoga je jako tesko. Jer dete kako prdne tako izbaci malo kake oko cmara. Cim sam ga zalecila i prestala 20* da presvlacim , on opet :(




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 10:53:56)

Meni se plače od njegove guze[sm=smiley19.gif]. Džaba, džaba. Kad neko prdi 50* dnevno i uvek štrcne oko čmara, nemoguće je zalečiti ga! Zvala halo bebu. Uvela i probiotik. Vodiću ga kod dr u ponedeljak ako ostane ovako. Šta uraditi kad štrcka bezbroj puta, uništava guzu[sm=smiley19.gif], dok se prdenje ne eliminiše nema leka.




IvanaSK RR -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 11:16:07)

Rosita, upravo to htedoh da ti napisem... Tesko je sanirati kad prducka i strcne tako cesto. Ne znam da li ces ista uspeti dok se ne smiri sa tim.




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 11:32:02)

Da, nego strah me da ga to ne zaboli, pogorša se.... Je l mi veruješ od 9 sam ga 5* presvlačila. Iz halo bebe mi rekli obavezno probiotik. Ja moram i tako da pokušam.




Sanjica26 RR -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 12:23:18)

Rosi, da mu ne smeta nesto sto ti pojedes.
Bas mi je zao. [sm=smiley13.gif] Ne moze da se smiri guza dok ne prestane da mu se to desava. Dobro je sto si mu uvela probiotik.




IvanaSK RR -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 12:29:07)

Jao, toliko puta? [sm=smiley13.gif] neka si mu uvela probiotik. Ali prvi put čujem da je toliko cesto i to svaki dan. Ako toliko vodis racuna ne verujem da ce se pogorsati.




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 13:16:15)

Da, s tim što je jednom kakio a 4* prdnuo i umrljao guzu. Sanjice, ne znam. Je l mi veruješ da sam pred zoru sanjala našeg pokojnog pedijatra koji mi kaže " ne mogu se jesti šunke i dojiti", budibogsnama. On izistinski kaki 2-3* sada, a prdi i istisne bukvalno da umrlja cmar x puta. Tako su mi rekli u halo bebi, da probam probiotikom da smirim gasove.




Sanjica26 RR -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 13:27:43)

Moja Sofi kad joj je takva guza bila, sestra me je savetovala da izbacim sve sto sadrzi mlecno. Izbacila sam dok joj se nije smirila guza. Nemam pojma. Ona poucena losim iskustvom ona uvek svakog tako savetuje.




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 13:31:11)

A posle si vratila? Ja jedem minimalno. Mogu i to malo da izbacim.




Sanjica26 RR -> RE: Plikovi na guzi :( (21.4.2018 13:31:54)

Vratila posle. [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 10:23:50)

Odvela sam N kod lekara. Guza mu je crvena baš. Krivim sebe što mu nisam dala probiotik odmah čim je rekla patronažna. Terapija- nystatin 3* dnevno i didermal/ belogent 1* uveče. Čitam sve najgore za didermal. Kortiko+ gentamicin. I kao nikako kod dece ispod godinu dana. N ima 24 dana. Ne znam šta da mislim. Dr zna, pobogu pregledala ga je[sm=smiley13.gif]. Ima neko iskustva?




milicicak -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 13:04:23)

Rosi, didermal je svelek za kozna oboljenja, jeste "najgori" ali najbolje radi posao, tj. zaleci svako crvenilo/promenu/ojed.
A sad da te umirim, neces mu mazati doveka, samo par dana dok se crvenilo ne smiri. Ne mazes mu lice i ruke, nego guzu.
Ja mini bubi nisam mazala tako da ne mogu nista da ti kazem iz licnog iskustva. Bolje je da sad odmah resis problem, pa bilo to i agresivnom terapijom koja ti nije po volji, nego da se osip iskomplikuje




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 13:21:41)

Milicice, hvala ti.
Zakazala sam privatno za još jedno mišljenje.




Sanjica26 RR -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 14:42:37)

Vidis ja nemam iskustvo sa time. I ako je Sofiji grozna bila guza. Res pecena. U domu zdravlja su nam dali neku kremu kortiku. Vise se i ne secam kako se zove. Bila je tako malena kao tvoj N. I dr kod koje privatno smo krenuli zbog drugih razloga je rekla da nema potrebe za time. Samo eozin da stavljamo posle svakog presvlacenja i pranja. Uvece neku kremicu.




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 17:58:52)

Išli smo kod jedne divne dr privatno. Pregledala ga je od glave do pete. Ovo jeste infekcija ali kaže početak je, iako je meni katastrofa. Triderm 3 dana, pa flogocid. Kupićemo danas i nadam se da će nam pomoći. Rekla je da mora kortiko, ali triderm je blaži.




milicicak -> RE: Plikovi na guzi :( (23.4.2018 19:27:42)

Rosi, kao sto rekoh, didermal par dana da se smiri akutno stanje pa onda zalecis kozu, najsigurnije je tako. Drzim palceve da brzo prodje [sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Plikovi na guzi :( (6.10.2018 13:59:27)

Bubamaro, Bebi probiotik, waya smo mi dali. Ako su tečne, sluzave stolice colief kapi. Naizmenično mazanje cink kreme i flogocid masti. Imali smo gadan problem, ovo je pomoglo. S tim što se kod mog deteta sumnja na alergiju na mleko, pa sam odmah krenula i sa ishranom bez ičeg mlečnog. Tako je i danas. Ima 6 meseci. Za nedelju dana colief, probiotik i ove kreme naizmenično dale su rezultat. Pranje odmah, nežno sušenje fenom, nakon svake stolice.




Duškić -> RE: Plikovi na guzi :( (6.10.2018 14:29:26)

Ja weleda kremu koristim za guzu , ona mi je resenje bila za decu od rodjenja. Koristila svasta ali se opet njoj vratim..i chicco je super.




Bubamara14 -> RE: Plikovi na guzi :( (6.10.2018 14:59:59)

Da dodam, poceli su nam grcevi. Koristimo biogaju. Bas cesto prducka i izbacuje malo kake. 




Mily83 -> RE: Plikovi na guzi :( (6.10.2018 15:44:49)

mi isto muku mučimo sa grčevima, nama su dali coli prev kapi i pomaže nam za sada, to je prirodni enzim koji im potpomaže da razgrade laktozu iz mleka, mada sam primetila da beba od toga po ceo dan prducka...




Maraj -> RE: Plikovi na guzi :( (6.10.2018 20:21:39)

Bubamaro obavezno i colief uz wayu (ili biogayu)
To je za grceve




Mariya -> RE: Plikovi na guzi :( (24.11.2018 19:37:50)

Moj L je imao proliv pa mu je sad guzica crvena kao pavijanova. Više nema proliv ali i dalje kaki često, a vrišti kad ga rišem. Mažem ga sudocremom, sebamedom proticv ojeda i potroila sam danas flogocid, apoteku ću imati tek u ponedeljak, šta bi još mogla da mu mažem, možda imam kod kuće. Imam afloderm, to nam je dr dala za ekcem, da probam to? Mazaću mu bilo šta, samo da mu pomogne...




vonavoj -> RE: Plikovi na guzi :( (24.11.2018 23:10:48)

Pa nema trece..osim da ga peres stalno,ne brises..Probaj obican bebi puder.lupam..




vonavoj -> RE: Plikovi na guzi :( (24.11.2018 23:13:56)

Probaj didermal..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>