RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.4.2013 18:48:43)

38- ide do 39,5... ma strasno Do sada su spirile pola preostalog Febriceta, Pola bocice Panadol sirupa, Brufena , Eferalgan cepica... neznam vise sta da radim ... 8 dan je Taci Temp. znaci dete vec nedelju dana nista posteno pojelo nije [sm=smiley13.gif] Kao ni hana, doduse ona za nijansu maaalo bolje jede..tek tek i to tecno naravno [sm=smiley13.gif]




Sanja90 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.4.2013 18:55:33)

Anac zahtevaj inekcije,pa da toliko dugo ne moze da se skine temperatura... ja se secam kad smo bile male cim predje temperatura 38 inekcije su bile obavezne,ne znam zasto ih sad toliko izbegavaju[sm=zmeden.gif]...Jesi probala sa hladnim oblogama,alkoholom? Sigurno jesi al' da pitam...




Anck Su Nmaun -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (7.4.2013 19:17:12)

Ma jesam , meni to tusiranje , obloge, alkohol sve bzvz, skine samo ponekad za 1 stepen i to je sve...a skoci jos vise ! Ma neznam zasto danas toliko izbegavaju te inekcije, to je spas, dete se vec sutra dan oporavi ...a sad izmenjaju 300 sirupa pa tek onda kad su vec skoro zreliz a bolnicu ajd da im damo inekcije [sm=zmeden.gif]




nina26 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.4.2013 11:39:41)

uh,evo i mene na ovoj temi, a taman sam bila srecna sto se ni jednom za 6m nije razbolela[sm=smiley13.gif]

juce se probudila sa temperaturom, ali je bila raspolozena..dam joj sirup, padne malo, posle 3h opet se pojavi, opet dam sirup, i posle 4h opet skoci tempreratura...ruke i nogice hladne, glava gori, i naravno pocinje da place sve vise....vodimo je oko 8h u bolnicu, pregledaju je, krvna slika i mokraca su odlicni, grlo,pluca,usi sve ok....

kazu, ako hocete da je zadrzimo preko noci da je pratimo, da vam bude lakse, posto vidimo da ste uplaseni, ali moramo da joj stavimo infuziju u venu[sm=smiley13.gif] rekoh odricno NE...kad su joj vadili krv iz vene toliko se drala da je promukla, placem ja napolju,place ona u ordinaciji...samo su mi se vratile traume od ranije..rekoh, vodimo je kuci, tusiracu je, kupicu i cepice, oni su mi cini mi se efikasniji....

stavila joj cepic oko 10.30 i spala je tek posle nekih sat vremena, mozda i jace...ali je spavala celu noc, na siki naravno,ali to je manje bitno, i jutros oko 6.30 je imala opet 37,8 nisam htela da cekam, i stavila sam joj opet cepic...eno je sada spava, i cekam da vidim sta ce biti danas....

jedino mi pada na pamet, da se prehladila u subotu kad smo je izveli napolje,bilo je jako toplo, i skinula sam joj debelu jaknu i ostala je u trenerkici, pa se mozda i preznojila....[sm=smiley13.gif]




Tiziana -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (8.4.2013 11:45:02)

Kazu da dok su rukice i nogice hladne,temperatura raste.kad su vruce prestala je da raste!




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2013 10:04:43)

eto mi juce isli u svadbu i vencanje u crkvi a zvercica kunja , ja je pipnem a njoj glavica vrela , mi kuci , merimo ona temp 38,6 [sm=smiley13.gif]
i eto celu noc je imala temp , ima je i sada , sedi sva smorena i jede bananu i temp je ponovo oko 38
kasljuca , nosic je pun i tako




sneza24 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2013 11:06:34)

Jadna zverčica, baš mi ih je žao kad imaju temperaturu.
Nadam se da će brzo proći. [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2013 22:32:47)

ih,bre,olga,bzv[sm=smiley13.gif]..javljaj kako joj je.




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.4.2013 17:24:17)

juce je ceo dan imala temp , jedva sam je drzala na 38 i jutros u pola dva samo se kupali i tako , jutros nije imala sve negde do 14 i pono je isla na ohoho 38,8 , posle brufena je spala , trenutno nema al vidim joj po okicama da ce biti i veceras [sm=smiley13.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.4.2013 7:33:23)

Jutros krenuli dda se sredjujemo za vrtic kad vidim topla je [sm=smiley13.gif] za sad 37,2 nista strasno,al sam poludela!! Jos kaze da je bolesna, boli je glava.
Trebala je ostati kod bake do nedelje, i bas se tome radovala, a sad neznam ... nista od toga...




Olga75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (2.5.2013 15:57:04)

da apdejtujem [sm=smiley1.gif]
od prekjuce nema temp , malo jos nosic ali nista strasno jedino sto se osula po obrazima al bas grozno , one sitne bubuljiice i crvenilo pa sad eto izbegavamo sunce




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (2.5.2013 20:10:29)

odlicno,olga!meni,nekako,najbitnije da nema temperaturu,sve ostalo se lakse podnosi.[sm=smiley1.gif]




pocahontas -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 19:10:21)

mi sad dosli od doktora, popodne se unervozila ja izmerila temp. kad ono 38.8, kaze doktor da ima upalu grla i dao nam da pijemo panklav i eferalgan cepice za skidanje temp. nisam ocekivala da ce odmah dati antibiotik, al sta je tu je [sm=smiley13.gif]




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 19:21:29)

A što odmah čepići? Nama uvek daju sirup, pa ako dete povraća ili ako pomoću sirupa ne spadne temperatura, onda čepići...
Inače, ja ne znam šta je ovo, sva deca u mojoj okolini se razboljevaju od stomačnog virusa (praćenog jakom glavoboljom). Mi smo ovo prošli pre nekoliko dana, svi imaju identične simptome [sm=zmeden.gif]




pocahontas -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 20:22:32)

rece da se boji da ce ispovracati jer dobija i panklav, pa kao da joj ne bude previse...nisam pametna, ovo nam je prva temp. i odma ovako visoka..




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 20:28:45)

Moj bebac je za svoju prvu virusnu infekciju takođe dobio Panklav... i jeste bljuckao sve vreme dok je trajala terapija (ali mi smo poseban slučaj, on je na antibioticima od rođenja). Ma samo da bebana ozdravi što pre... Možda bih samo dodala neki probiotik, da je ne muči stomačić puno (to je nama savetovala dr).




pocahontas -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 20:58:33)

a kako nocu dajes sirup? probudis bebu ili joj u snu nekako das? i kako nocu meriti temperaturu? mozda su bezveze pitanja, al kad ja pojma nemam[sm=smiley13.gif]
rekose nam u apoteci za probiotik, ali kazu ne mora odmah, nego ako vidimo da je muci stomak..




srnad -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:04:53)

I mi smo pregrmili prvu temperaturu samo sto je nama dr rekla da uopste ne reagujem dok ne predje 38,8. Ja nisam smela toliko da cekam, reagovala sam cim bude 38,5. Nama je pomogao paracetamol. Ja sam koristila spric. Nocu stavim u ugao usana i polako ispustam, a on pije.




pocahontas -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:12:43)

probacu tako, valjda cemo uspeti...a kako si mu nocu merila temp? mi imamo neki digitalni tolomer koji pisti pa se bojim da ce je to probuditi...




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:14:18)


IZVORNA PORUKA: pocahontas

a kako nocu dajes sirup? probudis bebu ili joj u snu nekako das? i kako nocu meriti temperaturu? mozda su bezveze pitanja, al kad ja pojma nemam[sm=smiley13.gif]
rekose nam u apoteci za probiotik, ali kazu ne mora odmah, nego ako vidimo da je muci stomak..


Tada je imao 2,5 meseca, nešto mi u glavi da sam mu davala na 12 sati (ali nisam 100% sigurna), pa nisam ni morala tada da ga budim. Ali, u međuvremenu smo još par puta bili na terapiji, pa sam mu davala i noću. Uvek špricem, stavim mu u ugao usta i po malo ubrizgavam, uvek bi tad krenuo da mljacka i popio bi bez razbuđivanja.
Temperaturu sam deci uvek merila pod pazuhom, malo mu otkopčam pižamicu (onaj deo oko vrata) i stavim toplomer pod pazuh, pa mu pridržavam ruku da se ne migolji (na ovo se uglavnom budio, ali bih ga stavila pored mene u krevet i nešto mu pevušila, nekad bih mu i dala da sisa, tada bi obično bio skroz miran).




srnad -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:16:07)

Meni je nocu lakse da mu merim nego po danu. Kad je budan vrti se pa nikada ne znam jel toplomer u dobrom polozaju. V kad spava digne rukice iznad glave. Ja samo stavim toplomer i spustim ruku. A zvuk toplomera ga nece probuditi,ne brini




srnad -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:19:57)

Jao pocahontas izvini, ja tek sad videh da je kod tebe devojcica. Znaci zvuk toplomera je nece probuditi![sm=smiley36.gif]




srnad -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:22:20)

Moiraina a kako bebici cistiti zacepljen nosic? Moj se sinoc probudio jedno 100 puta i vidim da je zbog nosica. Cim ga podignem on normalno prodise. Ja ga spustim on smkce... i tako ukrug




Moiraina -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:26:01)

Ja imam onu pumpicu što ustima izvlačiš slince. Ubrizgam fiziološki, sačekam par minuta i onda izvlačim. Par puta sam to i noću radila, kad baš nije mogao da diše, naravno uz vrisku. [sm=smiley13.gif]
U tom slučaju je najbolje da staviš nešto ispod dušeka, da beba leži malo uzdignuta, pa se onda slinci slivaju i bebi bude lakše da diše.




pocahontas -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (29.6.2013 21:31:39)

hvala vam puuuunooooo!
imam jos dva pitanja, ako mozete da mi odgovorite, kako ih nocu oblacite kad imaju temp? ja sam mojoj sad obukla bodic sa dugim rukavima i prekrila je cebencetom, malo se otkrila, e sad ne znam sta da radim, znam da ne sme da se pretopljavaju..
i zanima me, ako ona ima upalu grla, kako je moguce da normalno jede? pitam ovo jer sam se iznervirala sto nam je dao panklav, mislila sam da za upalu grla ne ide antibiotik, pa razmisljam kakva je to upala grla ako ona najnormalnije guta..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>