RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 19:49:38)

Ne znam ima li tema o tumacenju KS, pa pisem ovde. Mamike, moze li pomoc - kumic, dve i po godine - kaslje uzasno, temperatura ide do 39, Le normalni, Neutrofili i monociti poviseni, Limfociti snizeni. CRP 30. Na sta ovo lici? Hvalaa




Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 19:52:49)

Jaka infekcija Zemunka cim je CRP toliki, i mojoj cerki je slicno bilo proletos kad je imala gnojnu anginu, samo povisen CRP ostalo u granicama normale




bubulence -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 19:53:38)

da, infekcija...




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 19:54:48)

Mali je pre mesec dana izasao iz bolnice, obostrana upala pluca. Kuma je otputovala na dva dana, hoce da umre sada. Je l ovo za antibiotik, ili za ostanak u bolnici? Kaslje mnogo pa se bolje opet upale pluca ...

Znaci moze biti "samo" grlo?
A povisen CRP od virusa ne moze?




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 19:56:55)

Zemunka, ovo je za dr pod hitno da se sto pre krene sa terapijom... i bice antibiotik najverovatnije... ako se na vreme reaguje islim da nece biti potrebe za bolnicom




Zemunka85 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 20:37:06)

Zadrzase dete u bolnici, majko moja ...

A ima li tema na ovu temu :D? Da ne idem u off...




Ivanka 75 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (18.1.2015 20:41:45)

Zemunka, bolje sto je ostalo dete u bolnici, ipak ce im tamo biti pred ocima, mali je




mirkam -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 6:54:09)

Mame, treba mi pomoc.
M sinoc citavu noc 39.1. Skine mu tusiranje, masiranje i paracetamol nekoliko sati, al opet skoci na 39.
Njemu paracetamol pocne da djeluje tek posle 45-50 min! Jel ima nesto sto mogu da mu dam a da brze djeluje?




little_one -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 8:49:58)

Cepic brze djeluje od sirupa. E sad, ispod pola sata tesko da ista moze da djeluje. Zato cim predje 38.5 a djeluje da ce da raste odmah dati, ne cekati visu, a ako se kasno skapira, raskomotiti, tusirati, i cekati da pocne da djeluje. Nema druge.




doktorkakristal -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 9:50:44)

MIRKAM daj mu brufen umesto paracetamola




mirkam -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 13:36:31)

Hvala cure.
Doco, uzela sam jutros brufen.Jutros mu je bila 37.6 i taman se ponadah gotovo je , kad prije 2 sata ponovo 38.3.Dala sam mu brufen i brzo mu se spustila.Sad je 37.6.
Koliko ovako visoka temperatura moze da traje?S obzirom da ne kaslje, nos ne curi, samo malko grlo crveno a i pije AB od sinoc?
Nama je ovo prva prehlada, pa ne znam sta da ocekujem.




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 13:47:48)

Mirkam ne sekiraj se, bice ok! Mali su oni i realno, vecina dobro podnosi povisenu T. Moj je nocas i danas nagurao do 39.5![sm=smiley13.gif]

Njemu Eferalgan skine za 20 min... i drzi ga nekih 6-7 sati! Malo mu vodnjikav nos i nista vise! Cim mu spadne T on poludi. Kad skapiram da je visoka, ja ga skinem u bodic i da bude bos, dok ne pocne lek da deluje i za sada je ovo uvek palalo!




doktorkakristal -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (24.1.2015 16:39:03)

MIRKAM treba ab da deluje nakon 24 ili 48 h,ja verujem da je kod vas virus i da vam ab i ne treba,ali eto pedijatri daju uvek i kod nas je tako




mirkam -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 6:56:39)

A koliko dugo (dana) smijem paracetamolom/brufenom da mu skidam T?
Prvi put sam mu dala u petak u 11h i od tada stalno na 6-7 sati.Sinoc sam mu dala oko 18h i do jutros maltene i nije imao T, mislim nije prelazila 38.Maloprije mu izmjerim 38.5 i opet mu dam brufen...Koliko mu jos mogu davati?




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 8:34:51)

Mirkam, dokle god traje temperatura. Nas nesalavni rekord je 10 dana.




ishler -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 9:13:34)

Mirkam treba antibiotiku da deluje,mada kod nas je znalo ako je jaca prehlada da slab antibiotik ne deluje pa moramo jaci.Inace moje dete starije nije reagovalo na paracetamol samo na brufen,retko je imala temperaturu ali kada je imala bila je visoka cak do 40 i tesko se skidala ,delovalo je jedino kombinacija brufen naizmenicno sa eferalgan cepicima na 4h,i tusiranje,najduze je 5 dana trajala.Ako ne spadne do sutra mozda bi ponovo trebala odvesti dete lekaru.




mama krava -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 18:07:35)

IZVORNA PORUKA: mama krava

E, pa zene, trt Milojka, sto bi'' ja rekla...

Zaradismo Pancef, jer je CRP 72.5!!! I tako svasta visoko i nisko, pa je dr dezurna, nakom stvarno detaljnog pregleda rekla da je 95% sigurna da je strptokok inf i to divljim streptokok bakterijama , klasicnim za kolektiv [sm=smiley13.gif]. Kaze da ce T da bude visoka i do 5 dana i to malo crveno grlo i grozne sline, pa cak i na oci preslo malo[sm=smiley13.gif]



Da se izjadam i ovde...

Evo ga od jutros nema T[sm=zmeden.gif]




gagana83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 18:32:17)

Evo da se opisemo, Una dobila temperaturu, pre sat vremena sam joj merila, imala je 38,4.
Dala sam joj Brufen i evo sad je spala.
Nije mi jasno kako uvek dobije temperaturu u nedelju, kao za inat.




mirkam -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 20:58:53)

Mi danas, hvala Bogu, nismo prelazili 37.3.Vidjecemo kako ce proteci noc..




doktorkakristal -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (25.1.2015 21:39:06)

MIRKAM opet ponavljam kod vas je verovatno virus tu ab ne deluje,ab je samo za bakterijske upale,brufen dokle god ima t i tusiranje stalno




VVVV -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.2.2015 20:13:09)

Je l' ima neko savet - dan i po temperatura preko 39.5 jedva se obara brufenom (bude niska par sati i opet skoci). Posle toga ceo dan oko 38.
Nikakvih drugih simtoma nema. Jede, ne kaslje. Uradili smo analizu urina, uredan je.
Jedino se zali na glavobolju, verovatno od temperature.

Je l'ste imali skoro neka slicna iskustva?




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.2.2015 20:50:55)

Jeste li uradili krvnu sliku? Tusiraj sto cesce mozes na 10 min i probaj da kombinujes paracetamol i brufen na 4-6h obloge od razblazenog alkohola,mozda je to onaj virus koji traje dan dva i nama je tako bilo skoro.




ishler -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.2.2015 21:00:20)

Moje dete je retko imalo ali kada je imala isla je do 40,jedino je pomagalo brufen i eferalgan cepici na 4h naizmenicno i tusiranje,tesko sam joj obarala.Verovatno je virus,mada nama pedijatar na visoku t uvek da antibiotik da ne dodje do komlikacija bakterijskom upalom.Ako ne prodje za dan,dva idite na analize krvi.




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.2.2015 21:00:30)


IZVORNA PORUKA: VVVV

Je l' ima neko savet - dan i po temperatura preko 39.5 jedva se obara brufenom (bude niska par sati i opet skoci). Posle toga ceo dan oko 38.
Nikakvih drugih simtoma nema. Jede, ne kaslje. Uradili smo analizu urina, uredan je.
Jedino se zali na glavobolju, verovatno od temperature.

Je l'ste imali skoro neka slicna iskustva?

Zvuci kao bakterijska infekcija, najverovatnije.
Kao sto rece Serpica, uradi KKS i CRP, cak i sam nalaz KKS ce jasno reci da li je virusno ili bakterijsko. Pa da brzo prodje!




ishler -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (4.2.2015 21:03:04)

Da li je neko koristio eferalgan sirup imam jedan otvoren davala sam mladjoj posle vakcine,i na njemu ne pise rok posle otvaranja,samo da je rok do 2016,znam da paracetamol Galenikin ima mesec dana od otvaranja.Ima li neko iskustvao?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>