RE: Temperatura (sirup i čepići) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 21:12:24)

Juce je D opet dobio T. Opet, mislim mesec dana nakon , verujem , gripa. Povratnicki virus izgleda. Elem, on je jako gadljiv. 2 od 3 davanja eferalgana na usta je povratio. Povrati ako mu prsnem propolis. Gadljiv, a ne bi me cudilo, posto je imao reflux, da mu je taj sfinkter jos previse prohodan. Elem, nekad moramo cepice




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 21:42:08)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Juce je D opet dobio T. Opet, mislim mesec dana nakon , verujem , gripa. Povratnicki virus izgleda. Elem, on je jako gadljiv. 2 od 3 davanja eferalgana na usta je povratio. Povrati ako mu prsnem propolis. Gadljiv, a ne bi me cudilo, posto je imao reflux, da mu je taj sfinkter jos previse prohodan. Elem, nekad moramo cepice

Joj, dusa mala, da sto pre ozdravite [sm=smiley31.gif] mozda mu je taj sirup koji pije gadan pa probaj da promenis proizvodjaca.
Ja ne smem nista da kazem, moje dete je navuceno na antipiretike, obozava ih... nije ni cudo koliko ih je popila [sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 22:28:13)

Ej draga, u prosloj turi nije bilo vecih problema sa oralnim davanjem, al bas to , navika- pio je u to vreme sirupe. Sad mu gadno. Ovaj put kad nije povratio bila je ceremonija- gleda se pepa, malo pije D, malo tigar Vang, malo macak Ljubisa i td. I tako je neprimetno pijuckao dozu za svoje kg. Ako probam normalno davanje, bez cirkusa, pegla. Dobro je da imaju ti cepici.




mila83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 22:30:41)

Joj muke,kada citam i vidim kako se sve snalazite...




veselicaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 22:38:31)

Rosita imala sam isti problem sa mojom Stasom dok je bila manja,davanje sirupa je bila prava umetnost.Ona nije povracala ali je pljuvala,plakala kao da je ne znam sta,cak i za ove sirupe koji imaju bas lep ukus.Mi smo joj davali polako ali bukvalno direktno u grlo,neko bi je malo nagnuo a ja bih joj spricem ubrizgala sirup.I sada mi je strasno kada se setim sta smo sve radili i kako smo se dovijali oko tog davanja sirupa.Sreca da se nikada nije ispovracala.Vidim da vama pomazu crtaci,mi nikako nismo mogli da je prevarimo,moralo je sve na silu.Sada trazi jos i cak se ljuti kad joj kazemo da ne moze [sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (10.3.2015 22:56:01)

Jednom prilikom mi je doktorka rekla da ako dete ne zeli da popije sirup,najbolje je zapusiti mu nos na tren i tako mora da proguta... nismo probali jer nismo imali tih problema...




Rosita -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.3.2015 7:18:06)

Ne bi bilo toliko muke da on samo nece i odbija nego sto tom prilikom povrati i ono malo hrane i tecnosti koje unese kad je bolestan. On cak jadan i hoce da mi ucini i da se podvrgne pijenju nazor- ako pregovaramo, al gadjenje je jace od njega.




Ana13 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.3.2015 21:47:24)

Nasa prva temperatura. Veceras je imala 38,1. Kupali smo je,sisala je i zaspala. I dalje mi je vruca,ali ne mogu sad da izmerim. Inace se ne ponasa drugacije nego pre,samo je vruca.Mene boli grlo,mozda sam ja zakacila neki virus i prenela joj. Ustvari,ono sto je drugacije to je da non stop trlja okice kao da joj se uvek spava i to bas pritisne i sve joj se zacrveni to oko koje trlja u tom trenutku. Praticu nocas situaciju...
Bas sam besna na sebe sto mi se ovo desilo! Ne znam da li se prehladila,ili je neko (ja ili neki gost,a ima ih non stop) preneo virus,ili...100 ili [sm=zz_stomp.gif]




serpica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.3.2015 21:56:32)

Anci polako,desava se,nije mnogo visoka t.ne brini,ako predje 8,5 da joj paracetamol,malo je rashladi,tusiraj ako mozes i da joj vodice da pije znam da sisa ali daj joj i vodu da pije..mozda je samo prolazno,ako ne slinavi i ne kaslje mozda se samo na tome zavrsi...ajde brzo da vam bude bolje [sm=smiley31.gif]




Mala Elena -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (11.3.2015 22:26:24)

Isto je tako E...pa ta T ih izmori ali ne treba detetu ni davati puno da spava jer tako T raste. Ti budi hladne glave, to ce ti olaksati i meri joj na sat vremena.




Ana13 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 7:08:24)

Ma ja nisam panicar,a i mama mi je lekar,pa me ona umiri,nego mi je zao sto je ovako malecka bolesna,a ne ume da kaze da li je nesto boli [sm=smiley13.gif] Jutros temp 36,9,nosic joj je cist,ali se cuje da tesko dise i da joj krklja negde duboko i kad lezi na ledjima,zakaslje se,kao da joj se nesto sliva u grlo. Cistili smo joj nosic fizioloskim i pumpicom (na usisivac) i samo je izvukao malo vodice(verovatno taj fizioloski). Praticu joj i danas temp,pa cemo videti
Hvala Serpi i Me na odgovorima [sm=smiley31.gif]




daca77 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 7:13:42)

Ana, kako ste danas?[sm=smiley1.gif]




Ana13 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 18:29:49)

Hvala,Daco na pitanju [sm=smiley31.gif]Nekad jutros je imala 37,2,ali je ostatak dana imala 36,8. Cuje joj se nosic kad legne,a nista se ne vidi,niti ima sta da se izvuce pumpicom.Izgleda da joj se puni negde visoko kod sinusa i sliva u grlo. Stolica joj je bila puna sluzi.Inace,ona je ok,ponasa se isto kao i pre,lepo rucka,odspavala je par sati,vesela je... Nudila sam joj par puta izmedju podoja vodu i slabo je pila,mozda 10ak ml za ceo dan. Ona je sad dobro,ali izgleda da mene sve vise steze.Curi mi nos,kijam,zedna sam non stop.Bas sam slomljena. Nadam se da ne mogu opet nju da zarazim [sm=zmeden.gif]




veselicaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 18:43:47)

Ne verujem ako je vec prosla tu prehladu,tj,ozdravila.Gledam gore sta si pisala i bas vidim da kazes da joj je crveno oko,moje su bile prehladjene pre jedno dve nedelje i oci su im bas bile krmeljive i svrbele ih.Prvi put da vidim tako nesto,ali nam dr rece da je virus takav.Brzo ozdravite [sm=smiley31.gif]




Ana13 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 18:54:21)

Hvala,Veselice [sm=smiley1.gif]
Nisu joj krmeljive oci,vec joj se zacrvene kad ih trlja.Izgleda da joj se vise spavalo.A tako ih je jako trljala da sam mislila da ce ih iskopati.Celom pesnicom.Danas ih je samo par puta protrljala.




veselicaa -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 18:59:05)

Aha,ja razumela da je od prehlade.Mojoj jetrvi mali ima 16 meseci i oci su mu bas bile crvene i isto ih cesao nonstop,a i kao sto rekoh i moje su imale iste probleme pa sam pomislila da smo imali isti virus.Inace ove prehlade su uzasne mi smo bili prehladjeni od sredine januara do kraja februara,malo bile prehladjene pa im bolje,pa inhalacije pa ab,jedva su ozdravele.




amdn -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (12.3.2015 20:00:43)

mi krenuli od septembra u vrtic i vise smo bolesni i kuci nego u vrticu, popili smo tonu sirupa za tem brufen i febricet, cepice smo stavljali kad je bio bas mali
Bas se nerviram i bojim se za njegovo zdravlje jer je od sept. zaista stalno pod prehladama i temperama




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (26.4.2015 23:37:52)

Od petka se borimo sa temp. Ide do 39.
Nema slina niti kaslje. Pretpostavljam da je viroza u pitanju ali za svaki slucaj ga sutra vodim kod dr.
Kosta je u pitanju.




Azra_ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.4.2015 0:55:23)

Nadam se da će biti ok. Najbolje da ga dr pogleda. Obično u tim slučajevima obavezno i analizu urina rade...




branki* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (27.4.2015 8:29:24)

slazem se sa azrom.dijo,javi sta kaze dr i kako ste[sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2015 10:05:18)

KKS i CRP prvo. Da brzo prodje [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2015 13:52:52)

Ipak je bila viroza. Klasicno temp tri dana i odjednom proslo[sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (28.4.2015 18:08:26)

Super![sm=bravo.gif]




doktorkakristal -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.4.2015 20:27:22)

Dora danas posle vrtica dobila temperaturu 38 dala joj brufen spala joj na kratko malopre opet 37.7,cak i posle kupanja,do sad mi se nije desavalo da ne reaguje na brufen,muka me hvata sta cu sa njom nocas,jos sutra praznik,tipujem da je grlo,cim nece da guta sirup,slini ali ne nesto strasno sliva joj se pa kaslje [sm=hudicek1.gif]




mila83 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) (30.4.2015 21:16:35)

Vidim da je aktuelno ! Mi imali 4 dana visoku t,islo i do 40,nista nije pomagalo,jako slabo je reagovala na febricet a i na eferalgan cepice,onda dr rekla da mozemo uz eferalgan cepic da damo i 2ml febriceta...ni to nije pomagalo,pa je dobila Nurofen,na koji je reagovala,ali ga ne sme piti cesto zbog srca. Peti dan se osulasitsn osip po stomaku i ledjima uglavnom,sto pokazuje da je izasao virus.povukao se za dan. Ala se namucismo !




Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>