RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2015 13:13:47)

E devojke hvala, nisam gledala na netu za savete, al cu i to pogledati, moja mama ne zna, nikad nije sadila majoran, a kaze da je i njoj origano malo nikao.
Ja se bas radujem svaki dan gledam jel ima sta novo, jel poraslo malo, da nema bubica...
prosle god. mi je nanu napala neka biljna vas, pa mi je mama rekla da osusim ljuske od jajeta i izmrvim, pa da pospem. i uspelo :) nadam se da nece biti ove god.
ja ne nadjoh steviju trazila danas na pijaci :(




mila83 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2015 13:48:58)

To za ljuske znam i ja,meni na ruze isto krenula neka biljna vas,pa sam tako uradila,rekla mi baka i uspelo je :) cak je i ta voda od kuvanja jaja dobra.




World -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (16.5.2015 14:01:34)

Kazu da ne treba nista specijalno, ne trazi puno vode i treba joj sunca. Cak sam nasla ako se posadi u zemlji izmedju nekih drugih biljaka da tjera napasnike. Ja sam tek prvi put uzela pa ne znam kako se ponasa inace, ali uzgajali su nasi prijatelji, kazu da nije zahtjevna uopste.

Zna li neka od vas cime se zemlja, ona kupovna za cvijece, moze ocistiti od musica, izlegle su se neke pa nikako da nestanu?




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (19.5.2015 13:02:50)

World ja malo pre kupila rukolu na pijaci, u saksiji 100 din. i ovako je kupujem stalno 100 din= 100gr,
kaze zena na tri dana da zalivam , ne voli vetar i kao da je na normalnom suncu.
E sad mi imamo tu mini terasu na istocnoj, al nekad zna da duva ko ludo, stavila sam je u cosak,
videcemo dal ce preziveti, iskreno se nadam, mada je mala za moje potreba, pojela bih tonu, njam
Steviju nigde ne nadjoh, ljudi me gledaju bledo ko da trazim zlato, onda objasnjavam sta je to [sm=smiley36.gif]
evo Rukole [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0519/cbg-P51905.jpg[/img]




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (19.5.2015 13:03:49)

evo na terasi [sm=smiley1.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0519/k2e-P51905.jpg[/img]




mila83 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (20.5.2015 6:55:09)

Super ! Danas i ja idem na pijacu pa cu da vidim kakva je situacija ove nedelje. Nisam se ni setila da i rukola moze u saksiji [sm=smiley1.gif]




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (20.5.2015 11:42:36)

Mila pa rece zena na pijaci da moze,a li meni to malo cisto za zub, al ajde sledece god cu posejati u zandinjeri,
kesica je 40 din, kaze da ne voli vetar, zalivanje na 3 dana, osetljiva biljka, videcemo kako ce napredovati




aleksandrici -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.7.2015 22:30:14)

Ja se ne bi mucila oko semena.Nasla sam na pijaci bosiljak,origano,zalfiju i to za vrlo nisku cenu,samo treba presaditi u veci sud.Mirodjiju i nanu sam nasla od kolegenice i verujte uspeva cak i na 8 spratu.Divim se svaki dan kako mi je lepa.[sm=bravo.gif]




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.7.2015 22:45:37)

e mame ne znam jel se secate kako mije bila lepa bastica na terasi u saksijama, sad mi se sve nesto ofucalo,
nanu i bosiljak mi nesto stalno jede, zalfija pozutela, origani jedva da raste, majoran izgleda kao da je na ratnom frontu
bas me nervira, volim da gajim i negujem cvece i te zacine, al me nesto nece, kupila sam vec i rukolu u saksiji veliku, ja je obrala, pojela
al nesto slabo rastu novi slistovi, ma na kraju opet kupim na pijaci [sm=zmeden.gif]




vikiveki -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.7.2015 23:32:28)

andn [sm=bravo.gif] za tvoju bašticu na terasi,povratiće se ona,i ja nešto tako slično planiram da odradim jer nemam baštu,sve je samo dvorište...tako da ću i ja posaditi to začinsko bilje u saksije




aleksandrici -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.7.2015 23:43:30)

Moze i rukola u saksdiji i vrlo je lepa.Nesto sam gledala na internetu i svodela mi se terasa puna zacinskih biljaka,stavljena u cose jedna ogromna velika saksija,pa na njoj vise malih,odozgo jos manjih.Nije me skoro nesto odusevilo.Razlicite biljke na istom mestu,kao da izlaze iz jedne saksije.Ove godine smatram da mi je kasno da to probam ali sledece hocu sigurno.




aleksandrici -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.7.2015 23:44:57)

Moze pelcer.Divna je.




Sanjica26 RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:08:06)

Devojke da li neko ima ceri paradajz na terasi? zainatila sam se da cu da zasadim, pa mi trebaju vasa iskustva.




vikiveki -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:11:32)

Ja još nisam probala da zasadim čeri paradaiz,ali zato sam gajila u saksiji korijander, origano,bosiljak...sve mi prvo krene bude malo u životu pa stane




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:15:58)

Sanjce, mi smo prošle godine imali, mm je sadio, rodio nam je, stavljala sam i sliku ovde, ali sada vidim da je nestala (dodaj rs) Znam da nije zahtevan, Pitaj eko nešto treba, da ga ja pitam.
Ove godine je sadio dve vrste jagoda.




mama krava -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:19:57)

Ja bih da gajim čeri ali čekam rasad da mi mama napravi. Na maloj tersi imam oooogroman žbun lavande koja cveta. Za sada sam spremila ruzmarin i peršun....čekam lepo vreme pa da sredim terasu.




Sanjica26 RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:25:55)

Mama krava jel mogu da uzmem od tvoje mame rasad s obzirom da mi je u komsiluku?[sm=smiley36.gif]
Dunja jel kupio seme ili je kupio gotov proizvod?




mama krava -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (15.3.2016 23:31:01)

Zovem te kad bude[sm=smiley1.gif]




mali_mis -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (8.4.2016 7:44:07)

Da se pohvalim da mi je konacno nikao ceri paradajz, majcina dusica i luk vlasac, pu-pu-pu. Ukrasna paprika i feferone zezaju samo tako, ni traga od njih [sm=hudicek1.gif]




vocicana -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (8.4.2016 8:22:13)

Svidja mi se ova tema, ja sam seme za persun liscar, origano i bosiljak kupila, kako sam nervozna zadnjih dana, idem samo po humus i po saksije, pa cu se danas baviti zasadjivanjem. Pobornik sam zacina, msm da su jako zdravi u jelima, narocito ako su iz tvoje "bastice", kako vidim sve se trudite, bas mi je drago i ponosna sam sto ste takve![sm=bravo.gif]




mama krava -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (8.4.2016 16:43:42)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Ja bih da gajim čeri ali čekam rasad da mi mama napravi. Na maloj tersi imam oooogroman žbun lavande koja cveta. Za sada sam spremila ruzmarin i peršun....čekam lepo vreme pa da sredim terasu.

Da dodam i bosiljak zasejan. A peršun mi podivljao dok sam bila u bolnici. Nije ga niko šišao, pa je baš veeeeliki!




Khaleesi -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.7.2016 0:25:18)

Nasla sam ovu temu ko stvorenu za mene... prosle god sam u zardinjeri sadila jagode jer mala nije htela da ih jede ako ih ne bere, pa imamo oko dvadeset_ kprena...prvo ih je bilo pet ali se prosirile...fino radjaju obzirom da su u saksiji...posle smo sadile ceri i dobro nam je rodio obzirom da je iz saksije...sada opet imamo ceri ali neki krupniji, imamo persun i svaki proklijali crni luk ne bacam vec posadim pa tako uvek imam mladi lukac :-) i da lep ruzmarin imam ali lavanda se osusila [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.7.2016 8:47:43)

Ako ti je za utehu ja sejem lavandu vec 4 god i nikada mi nije uspela. Neznam vise sta bih probala.




Khaleesi -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.7.2016 8:56:47)

Ja kupim dva ona mala rasada u saksijici, jedan z mamu drugi za mene.... sada je njen zbub metar sa metar i radjaaa haos, a ja eto trecu godinu sadim i zista... cak sam pokusala i iz semena, i pokusala drugu neku vrstu lavande i nista....[sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.7.2016 12:31:41)

khalessi ja sam sadila lavandu kod mene u žardinjerama, bila je dobra samo prve godine, a onda se preko zime osušila. Lavanda hoće da je na suncu, zato sam je i sadila jer su mi te žardinjere osunčane preko cijelog dana, međutim preko zime su se valjda napunile vodom, a mislim da lavanda ne podnosi puno vlažno tlo i zato su se osušile. Neka me nekio ispravi ako griješim. Možda ima nisu odgovarali uslovi?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>