RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (19.6.2013 11:08:10)

Cvećka što se tiče polivanja shvatila sam da je najbolje samo dole u tacnicu da se sipa voda pa oni uzmu koliko im je potrebno. Ja sam jedno vreme toliko polivala da mi se ubuđala zemlja (da mi majka to nije rekla,ne bih ni znala da je od toga) Tad su mi i stali sa rastom,naročito mirođija,ni da opepeli. Sad su mi na terasi,prilično jako sunce,zalivam ih samo pridveče i pu pu pu ima se može se a ću turim i sličku [sm=jezicek.gif]




Lu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (22.8.2013 9:13:35)

Evo rješenja za uzgoj paradaiza na terasi, možete staviti u onaj metalni stalak i poredati više saksija, ja sam objesila tri tek onako da probam, vrlo je jednostavno i praktično[sm=smiley1.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0822/yb1-2013-0.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (22.8.2013 9:51:08)

Lu genijalac [sm=bravo.gif]




Lu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (8.10.2013 8:20:36)

E sad bi se mogli posijati začini za zimu u saksije na prozoru, bosiljak, ruzmarin, majoran...vlasac koji mi još nikad nije uspio ali ne odustajem[sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (23.10.2013 8:58:10)

Moj ruzmarin, puzavac[sm=smiley1.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/13/1023/jgk-2013-1.jpg[/img]




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (3.11.2013 19:54:31)

Lu kako je lep [sm=bravo.gif]
Ja cu ovih dana persun za prozorske saksijice da nabavim.




vikiveki -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (3.11.2013 21:44:59)

Lu ti si genije...ja se sve nešto spremam da napravim nešto kao ti...maštam da u saksijama imam svo začinsko bilje uvek sveže,ali nikako da počnem sa sađenjem[sm=smiley36.gif]




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.4.2014 19:45:07)

Ja sam vec posadila ljute papricice i nikle su[sm=bravo.gif]jagode isto od prosle godine.Spremila sam i cetiri balona od 5l,napunicu ih zemljom,izbusiti rupe sa strana i posaditi luk,valjda ce uspeti,videla sam to na internetu[sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.5.2014 17:57:00)

Ovog proleca imam manje zacina u saksiji. Za sada samo persun i bosiljak.




Ivanka 75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.5.2014 18:13:35)

Ove godine imam bosiljak (oba), korijander, anis, papricice, jagode, patuljastu lavandu, sve sama posijala i niklo, mozda dokupim jos nesto.




anci kv -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.5.2014 18:16:54)

ruzmarin,ali je ogroman,moraće da leti u dvorište




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.5.2014 12:54:18)

Meni su jagode propale kada su bile one kise[sm=smiley13.gif]One niknu-kisa padne-propadnu i sve tako...Papricice i dalje rastu,ali ne znam sta cu umesto jagoda,mozda opet ceri.Posadila sam i ananas,visecu da li ce mi uspeti [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (28.10.2014 22:43:54)

Čeri paradajz sa naše terase, extra ukusan, made by mm, beremo i jedemo ovih dana :)

[img]http://www.dodaj.rs/f/2H/13A/3HMHgHpK/dscn3297.jpg[/img]




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (29.10.2014 13:37:39)

Olga home made [sm=smiley20.gif]
Ja sam pre par dana ponovo posejala persun i stavila na prozor tako da cu imati svez.




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (26.4.2015 20:40:43)

Treba mi savet za ceri paradajz u saksiji. Prosle godine mi skoro nije ni procvetao da ne pricam o plodovima. Da li mu je potrebna bas velika saksija? Da li ke pozeljo da bude skoro ceo dan na suncu?




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (26.4.2015 21:05:01)

nata11
moja mama prosle god. imala na terasi ceri i bio je u nekoj srednjoj saksiji, alni je bio na terasi koja je istocna i zalivala svako vece,
imalo je puno plodova i bas je bio ukusan
Inace ja sam na mojom mini terasici posadila ove god. bosiljak, korijander, majoran i origano, Jedino origano lose nikao.
a vec imam nanu, ruzmarin, zalfiju i majcinu dusicu, preziveli zimu :)
[sm=bravo.gif]
bas volim cvece i zacinsko bilje ali nemam gde da cuvam




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (26.4.2015 21:10:52)

Ja sam ga sadila u kadici,u onu deciju stale su cetiri sadnice i super mu je bilo.Terasa je okrenuta ka zapadu pa je popodne bilo bas sunca.I ljute papricice sam tu sadila u one vece saksije.




Maraj -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (27.4.2015 11:08:16)

Ja sadila ovaj jabucar paradaiz na terasi u kanti od boje za zidove al nidu ga bubice obilazile da ga oprade i nista. Samo ke cvrtso i tu je stao. Nists od ploda....




Modessty -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 12:29:10)

Iz Majske teRRase:
IZVORNA PORUKA: mila83

Amdn,sta imas od zacina u saksijama ?


IZVORNA PORUKA: mila83

Amdn,sta imas od zacina u saksijama ?


IZVORNA PORUKA: amdn

Imam nanu, ruzmarin, majcinu dusicu, zalfiju to je od prosle god i lavanda, Sad sam posadila bosiljak, korijander, majoran i origano, sve mi lepo niklo sem origana, fotkacu mali balkoncic pa stavim sliku.
A ne znam dal treba da razredim majoran bas mi gusto niklo?


IZVORNA PORUKA: mila83

ja zivim u kuci,ali nemam puno dvorista pa zacine drzim u saksijama.Pretpostavljam da mozes, mada ja nemam majoran, pa ne znam.Pretpostavljam da ne moze da skodi [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: amdn

mi smo u stanu, i taj balkon terasa je toliko mali da je preskacem kroz prozor jer je to jedini nacin da se izadje :)
pa sam posejala u saksijam i zandinjerama, malo cu razrediti majoran, samo da jos malo poraste, korijander bas porastao veliki, a koristimo svezu nanu i za sok i za caj i za pasuljce :)





amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 12:36:41)

Bravo Mod mi se zapricale na kafici [sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 12:43:42)

Amdn, ja se nosim mislju da to uradim na terasi sledece godine. Jedino mi je problem sto mi je terasa gde je dnevna i kuhinja na severu, tu nikad nema direktnog sunca. Da li je to problem?
A druga sto je suncana je od decije sobe, pa mi bzvz da tu drzim zacine.




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 12:48:37)

moja je istocna strana tako da imam samo ujutru sunce, pa probaj mozda ce uspeti, mada mozda kod klinaca na terasi mozes njih uposliti da zalivaju, nas uziva da zaliva i ceprka sobno cvece, ja mu rekla to je tvoje i moras da pazis na njega, sav je vazan kad to radi :)




World -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 12:57:04)

ja sam posadila steviju u saksije, vidjecemo da li ce prezivjeti [sm=smiley1.gif]




amdn -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 13:40:41)

World,cula sam za tu steviju, bas popularna u poslednje vreme, sta se njom jos radi, nemam pojma, vidim cokolade od stevije, secer, a sta sa biljkom?




jess021 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (11.5.2015 14:58:18)


IZVORNA PORUKA: amdn

moja je istocna strana tako da imam samo ujutru sunce, pa probaj mozda ce uspeti, mada mozda kod klinaca na terasi mozes njih uposliti da zalivaju, nas uziva da zaliva i ceprka sobno cvece, ja mu rekla to je tvoje i moras da pazis na njega, sav je vazan kad to radi :)


Amdn, ja tek cekam prvo dete, tako da cu na tu pomoc malo sacekati[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>