RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Zell -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 15:29:26)

Dunja, nije kasno. Meni su nikli u casicama bosiljak, anis, majoran i majcina dusica al bi trebala da ih proredim i presadim u saksiju jos ne mogu jer su slabasni da ih ne pocupam sve a ruzmarin mi je prezimio u zemlji pod snegom i ne fali mu nista [sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 15:31:27)

moj ruzmarin je tek jesenas bio zasadjen , onako iz grancice pa nisam smela da ga ostavim napolju
a da li si ga necim zastitila , onako zatrpala liscem ili tako nekakao ?




Zell -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 15:49:56)

Olga, nisam s nicim jer iskreno nisam ni mislila da ce ostati - kad sam ga zasadila napolje bio je oko 40cm visine razgranat lepo a ja sam malo malo pa otkidala po grancicu i koristila dok mi MM nije rekao da mi nece doneti drugi ako ovaj skroz obrstim [sm=smiley36.gif] ali eto ostao je pa cekam dok krenu nove grancice da ga mogu koristiti [sm=smiley1.gif]




Lu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 18:09:27)

Ja sam unijela svoj ruzmarin, ustvari i stoji mi u kuhinji paga čopkam
Postoje vrste koje mogu prezimiti vani, tako sam čula od cvjećarke.
Zell a zašto presađuješ te začine, ja ih posijem odmah u saksije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Zell -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 19:38:02)

Lu, ovo mi je prva godina da probam pa sam ih u plasticne case posejala nisam znala ni da li ce da niknu kontam da je gusto da bi ih trebalo prorediti ili da ih mozda samo zajedno sa to malo zemlje prebacim u saksiju [sm=zmeden.gif]




Lu -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 20:03:45)

Pa ja mislim da je bolje da sad prebaciš sa zemljom pa će se ono proširiti u saksiji. Inače kako se kida ili siječe ono ponovo raste[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zell -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.3.2012 21:10:53)

ok tako cu i uraditi moram to sad od nedelje resiti. Hvala Lu [sm=smiley31.gif]




PoisonEve -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.5.2012 18:56:11)

Zasadila sam pre 5 dana bosiljak, mirodjiju, vlasac i majoran. Bosiljak mi je nikao i pomalo majoran, mirodjija i vlasac jok.
Ne znam da li njima treba duze mozda?




PoisonEve -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (2.5.2012 21:34:24)

Ili sam mozda zakasnila?




PoisonEve -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (23.6.2012 11:26:18)

Rodio mi cherry paradajz[sm=sloncek.gif]




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (28.7.2012 12:05:03)

Ovo je baš divna ideja [sm=bravo.gif]
Nego,jel kasno to sada da se sadi..ili da čekam jesen?
Moraću mm da zaposlim da mi napravi neku malu policu za kuhinju i da na njoj naređam te saksijice.




PoisonEve -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (28.7.2012 13:54:56)

Jole, to tek na prolece, meni se sve osusilo[sm=smiley13.gif]
Osim paradajz a i on je blizu




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (28.7.2012 17:43:49)

Ih baš bezveze [sm=smiley13.gif]
Taman dok mm napravi policu,doći će proleće [sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (24.1.2013 13:27:28)

Imam jedno pitanje. Ja na prolece sejem u malim saksijicama persun 2 vrste prosle sezone sam sejala i lavandu ali mi nije nikla. Jel neko vec sejao lavandu? Kako je zalivate i negujete?




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (24.1.2013 13:38:15)

ja sam kupila mali zbunic lavande i posadila u dvoriste , proslu zimu je prezivela , nadam se da ce preziveti i ovu
iskreno , osim sto je zalivam nikakvu negu vise nema a dva puta je cvetala letos




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.1.2013 8:32:45)

Olga gde si je kupila?




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.1.2013 9:28:06)

na Ribljoj pijaci u NS , bila je nesto jeftino 150 dinara mislim




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (25.1.2013 20:47:29)

Hvla Olga na info u svakom slucaju. Narucila sam danas preko neta stize sutra, stabljika od 8 cm je oko 170 dinara. To je u stavari kao mini zbunic. Verovatno cu kasnije kada porastu moci da ih razdvojim.




Figaro88 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (3.3.2013 13:03:10)

Posto imamo dve velike terase,a jednu skoro uopste ne koristimo(na nju se izlazi iz Andreine sobe) resila sam da napravim tu basticu.Ne znam da li je rano da sada posadim u case seme,i kada da ga prebacim napolje u saksije?Mislila sam da sadim ceri paradaiz,jagode,cili papricice,bosiljak....
Sta jos saditi i kada?




Anoniman -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (3.3.2013 15:23:47)

i ja sam isto to planirala! ceri paradajz, obazevno blitvu, mozda rotkvice.. kasnije u toku leta mozda krastavcice pustim da se penju uz konopac. a zacinsko bilje sam mislila da odmah sadim u saksije, pa da ih drzim na prozoru od sobe. jos uvek mi se cini hladno napolju.. [sm=zmeden.gif]
moze li pomoc od iskusnih kada se sta sadi i na koji nacin?




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.3.2013 14:53:26)

Ja sam posejala vec zacine i stoje mi na prozoru ali sa unutrasnje terase, planiram za naredni vikend da iznosim polako (ovaj cu preskociti zbog najavljenih temperatura). Inace posejala sam: francuski persun, obican persun, bosiljak, ruzmarin. A ceri paradajz cu uzeti od rodjaka pa posaditi u saksiji.
Bas cu svratiti do polj, apoteke posle posla da vidim sta ima dale ste mi ideju za papricice i ostalo [sm=smiley1.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 13:25:02)

Dobar dan! (: ja sam danas kupila sest saksija i posadila za sad persun, celer i rukolu, a kasnije cu jos i majcinu dusicu, vlasac i bosiljak. Umorila sam se buseci rupe na ove tri saksije, uh, sto ih svuda ne izbuse, aman [sm=smiley36.gif] Javljam ako se nesto smiluje da nikne!




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 15:50:24)


Ja za sada imam peršun i bosiljak, lepo rastu. Videću da još nešto dodam :)




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 19:58:56)

Za koliko su poceli da ti rastu Dunja, otprilike?
Posadih i ostalo, sem majcine dusice, nestalo mi zemlje, pa cu je dokupiti sutra.
Neko je pitao za poljoprivredne apoteke u Beogradu, koliko sam ja videla ima ih kod svake vece pijace. Blok 44, Zelenjak i Kalenic sigurno.




dunja RR -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 20:01:51)

Ja ih imam odavno, nisam ih sadila već mi svekrva poslala u saksiji, tj- sa zemljom. Peršun smo posadili iz njihove bašte, a bosiljak je ona sadila pa mi ga poslala u saksiji.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>